ויאריאל-ולנסיה-סביליה 2009/10:

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ספרדי' פורסם ע"י REAL MADRID, ‏10/7/09.

1. Raulito Madridista

דויד ויאה:"לא עברתי לברצלונה או ריאל מדריד ואף אחד לא מת מזה"

http://img27.imageshack.us/img27/9337/villapqw.Xxx

"נשארתי בוולנסיה ואני שמח על כך. לא עברתי לברצלונה או ריאל מדריד וזה בסדר. אף אחד לא מת. לא החמצתי שום רכבת ואני אשמח לסיים כאן את הקריירה", כך, במילים מעודדות אלה, פתח היום דויד ויאה את מסיבת העיתונאים הראשונה, בה דיבר על הקיץ הארוך מאוד מבחינתו. השחקן שחוזר לאורך כל החודש האחרון על ידי ברצלונה וריאל מדריד, הוצג בתקשורת כמאוכזב מהעובדה שהוא נשאר בוולנסיה, כאחד שניסה למרוד במועדון ועוד ועוד. היום הוא מצא זמן להציג את הדברים.

ויאה הסביר:"שמעתי שהמועדון רוצה למכור אותי ורציתי שהעיסקה תסתיים כמה שיותר מהר, לכאן או לכאן. היו לי חששות לגבי העתיד של וולנסיה וזה לגיטימי, אבל הובהר לי שהמצב שונה ממה שרשום בעיתונים. רציתי להיות בטוח שאני לא מהווה נטל כלכלי עבור המועדון. אני רוצה לציין שהייתי מחוץ למשא ומתן, לא נפגשתי עם אף קבוצה בניגוד לפירסומים ולא הבטחתי שום דבר לאף אחד, ואני מבין את הנשיא - גם אם אני הייתי במקומו, הייתי מנסה להשיג את המחיר הגבוה ביותר עבור השחקן החשוב שלי. נפגשתי עם הקבוצה רק כדי להבין מדוע שונו הדברים בהקשר שלי, מהי הסיבה לשינוי הכיוון".

ויאה התייחס לשאיפות שלו ושל הקבוצה בעונה הקרובה - "אני נמצא בוולנסיה, אחת הקבוצות הטובות ביותר בעולם, אבל אני עדיין לא מסופק. אני רוצה לזכות בתארים עם הקבוצה, להגיע רחוק עם הנבחרת במונדיאל. אני בסה"כ בן 27 ואני אגשים את השאיפות. וולנסיה מתחילה את העונה עם אפס נקודות כמו גם ריאל מדריד וברצלונה, כך שבטח שיהיה לנו מה לומר. אני בטוח ששאר הקבוצות גם יתנו עונה חזקה מאוד, כדוגמת אתלטיקו, ויאריאל וסביליה. קבוצות מצויינות שאסור לזלזל בהן. אני רוצה להיכנס לכושר כמה שיותר מהר ולהמשיך מהנקודה בה הפסקתי עם סיום העונה אשתקד - להבקיע הרבה גולים".

2. kaz Member

אחד השחקנים האהובים עליי, ושוב הוא מוכיח למה הוא שחקן ובן אדם אדיר.

3. avdz7 Member

לא הייתי מתרגש מזה, כי בסך הכל הוא רצה מאוד במעבר לברצלונה\ריאל מדריד, וכשבסופו של דבר הוא נשאר בולנסיה אז כל זה היה די צפוי...

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏29/7/09
  4. riquelme1 Member

אני מצדיע לוייה, שחקן ובן אדם ענק, הלוואי שהיה לנו עוד כאלה.

מצד שני, אני קצת מרחם עליו, בתור אחד החלוצים הטובים בעולם, לדעתי בין ה-3 הטובים בעולם, הוא צריך לזכות בתארים ולהביא תארים בקרירה שלו, לצערי הרב אני לא רואה אותו עושהאתזה בולנסיה, אם כל הכבוד לתואר גביע המלך לפני שנתיים. וייה צריך להביא לולנסיה אליפות ולחתום את החותמת כאחד החלוצים הטובים שיש לספרד.

אם ולנסיה תתחזק בעוד שחקן או שתיים, היא בהחלט תיהיה יריבה חזקה בצמרת, ביחד עם זיגיץ' ובאנגה המצויניים, אם לא יש לה בעיה רצינית.

5. Ohad_Glr Member

ברור לכם שתוך קיץ אחד (גג שניים) הוא כבר לא שם נכון?
    את הקרדיט אתם צריכים לתת ליורנטה, אני לא האמנתי שהוא יצליח להשאיר אותו.

נערך לאחרונה ב: ‏29/7/09
  6. xavi6 Member

למה אתה סבור שבמועדון כמו ולנסיה צריך לרחם על השחקן מס' 1? יש לך השקפת עולם כ"כ צרה, אני מרחם עליך. גם בלי אליפות הוא השאיר חותם ענקי ביורו ובכלל בהיסטוריה של ולנסיה. תארים לא הופכים שחקן ליותר גדול או פחות גדול.

7. Raulito Madridista

זיגיץ:"אני חושב שיש אווירה אחרת. מקווה להישאר"

http://www.as.com/recorte/20090730dasdaiftb_15/C280/Ies/Quiero_aprovechar_todas_oportunidades_quedarme.Xxx

מאז הגיע ניקולה זיגיץ לוולנסיה, בתור אחת מההעברות המבטיחות ביותר של קיץ 2007, הענק הסרבי נאלץ להתמודד עם מצבים מאוד מרוכבים. בינתיים הוא מפציץ במשחקי ההכנה ומאמין שיצליח לשכנע את המאמן, אוני אמארי, שמקומו בסגל. "בינואר דיברנו והוא הבהיר לי שהכי טוב עבורי לעזוב את הקבוצה", מספר זיגיץ. "הפעם אני חושב שיש אווירה אחרת. אני בכל-אופן, כמו תמיד, מלא במוטיבצייה להוכיח מה אני שווה. אני מקווה שהעונה הזאת תכפר על התחושה הלא נעימה שהייתה לי מאז שהגעתי לוולנסיה. אני מקווה להישאר". זיגיץ הצהיר שהוא עדיין לא יודע אם יישאר, ואם תיהיה עיסקה טובה יותר עבורו ועבור הקבוצה, הוא יעזוב. מה שכן, לפי הדיווחים, אחד השיקולים של אמארי להשאיר אותו הוא בשל העובדה שביחד איתו, וולנסיה תוכל להשתמש גם בסגנון משחק אחר. זיגיץ מודע ליתרונות שלו ואמר:"אין ספק שוולנסיה יכולה לנצל את הגובה ואת משחק הראש שלי, אני יכול להוסיף לה גיוון במשחק. נגד וורדר ברמן למשל כבשתי שני שערים". זיגיץ קיבל בינתיים זימון למשחק של נבחרת סרביה והוא מרגיש שהוא בעלייה. "אני מאוד נהנתי עם וולנסיה במחנה האימון, אני מרגיש מצויין, אבל כשהנבחרת קוראת לך אתה חייב להתייצב וגם הזימון הוא גאווה גדולה". זיגיץ התייחס, איך לא, גם לסאגת דויד ויאה - "אני מאושר מאוד שהוא נשאר. עבורי הוא אחד מהשחקנים הטובים ביותר בעולם. אני בטוח שנוכל לשתף פעולה נהדר".

8. riquelme1 Member

זיג'יץ ווייה זה יכול להיות הצמד הטוב ביותר בליגה הספרדית, וייה חלוץ די קטן שיורד אחורה מדי פעם, זיגיץ' יכול להוריד לו כדורים אם הגובה ומשחק הראש האדיר שלו. הלוואי שאמארי יתן לו מקום בהרכב, אבל אני בספק מאוד.

9. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

ואלורדה הודיע כי דמאין אסקודרו הצעיר נמצא בתכניות שלו לעונה הקרובה ולא יושאל שוב, הקשר הארגנטינאי לא הבריק בעונת ההתאקלמות שלו בספרד כמושאל בויאדוליד, אבל כנראה שיכולתו באימונים מרצה את המאמן החדש של ויאריאל.

שחקן מוכשר שאני מקווה שיוכיח את עצמו או לפחות יעבור בינאור לקבוצה אחרת במידה ולא יקבל דקות משחק.

10. riquelme1 Member

אבר באנגה אומר היום, שהוא רוצה מאוד להמשיך לולנסיה, והוא התגבר מאוד בעונה שעברה באתלטיקו, הוא אמר שהוא מצפה שאמארי ידבר איתו ויגיד לו בימיים הקרובים מה קורה איתו.

השחקן הכי טוב של ולנסיה בקדם העונה, אם הוא לא ישאר זה תיהיה שערוריירה.

11. Sergio Ramos Member

אם באנגה יצליח לקחת את עצמו ביידים ולהביא את היכולת שלו לידי ביטוי, ולנסיה תרוויח בגדול מהחזרה שלו. לפעמיים אני מצטער שאנחנו לא הבאנו אותו במקום גאגו ההלרינה, נכון שזה לא הכי חכם לשפוט בשלב הזה של הקריירה כאשר הוא לא קרע זוג נעליים אפילו אחד, אבל יש לבאנגה הרבה אספקטים(בעיקר מבחינה התקפית, הוא יכול לתפקד כמעין פליימייקר לעת הצורך)שעולים על גאגו, סתם לצורך השוואה.
    לנוכח המצב של ולנסיה במרכז השדה, באנגה הוא בדיוק מה שהיא צריכה כעת. יש לה את הרבייעיה הקידמית השלישית בטיבה בליגה, אבל הקישור המרכזי דל מאוד. אלבלדה ובארחה קרבים לסוף הקריירה ואין לדעת איך פרננדס הפורטוגלי יחזור מהפציעה הקשה שלו. הלוואי ויצליח לתת הטון ושימשיך להרשים.

12. riquelme1 Member

אין ספק בכלל שבאנגה שחקן הרבה יותר טוב ומוכשר מגאגו, התקפית הוא הרבה יותר תורם מימנו, גאגו זה שחקן של גול כל 4 עונות באנגה כובש לא מעט בתפקיד שלו, הוא בועט לשער, יש לו מסירות אדירות, ומה שהכי מדהים אצלו זה השינוי קצב והשליטה בכדור, כמעט בכל אספקט הוא טוב מגאגו הלמלם.

13. ilia18 Member

14. ilia18 Member

2-0 למנצ'סטר נגד ולנסיה בסיום
    ולנסיה בהרכב שפתח במחצית השניה היה פשוט זוועה בהגנה
    ואחרי שקרלטו יצא זה לא הוסיף לאמאורי יש הרבה דברים לחשוב עליהם
    כמו למשל מה לעזזל מרצ'ינה עושה בקישור!
    אם הוא רוצה ליסתום כמה חורים גדולים בהגנה שיחזיר אותו למקומו כמו בניבחרת
    מרצ'ינה פשוט לא מועיל בקישור
    דילברט הראה למה הביאו אותו מהליגה השניה

15. riquelme1 Member

מרצ'נה לעולם לא היה קשר ולעולם לא יהיה קשר, אשכרה בנגה שיחק לבד בקישור, ומה שיותר הזו שולנסי איבדה את הבלם מספר 1 שלה, ויש לה בעיה גדולה בהגנה, ומרצ'נה אלוף אירופה ובלם נבחרת ספרד משחק בתור קשר, איי איי אמארי.

ולמה זיגיץ' בכל לא נכנס, לולנסיה אל היה חלוץ במחצית השנייה, איי איי אמארי. אגב רק עכשיו שמתי לב, מי שנכנס במקום קרליטו היה השוער מוייה, WTF????

אני לא אוהב את המאמן הזה.

בחזרה לסגל של וייה, סילבה, מרצ'נה, ומאטה זה היה המשחק הכי גרוע של ולנסיה עד עכשיו, והפסדה הראשון, במקום שזה יעשה טוב שהכוכבים חוזרים, זה עושה יותר רע- והכל בגלל החלטות הזויות של אמארי.

טוב אז במחצית הראשונה ז נירא אפילו יותר רע, מי שלא האמין שאמארי בכלל לא סופר את זיגיץ', גם אם הסרבי יכבוש 40 שערים בעונה, ויכבוש 200 שערים במשחקי ההכנה, אמארי החליף כמט את כל ההרכב שלו במחצית שנייה, וזיגיץ' לא נכנס.

ולנסיה לא שיחקה אם חלוץ במחצית השנייה, מ שנכננס במקום וייה היה מיקו הקולביאני, חלוץ כל כך זוועתי לא ראיתי כבר הרבה זמן, הקולמביאני הצעיר הזה דרך אגב גם שיחק במשחקי ההכנה ולא הצטיין כלל וכלל, לעומת זאת זיגיץ' כבש 4 שערים והיה מלך השעריםשל ולנסיה במשחקי ההכנה, ואפילו לא נכנס- איפה צדק?

למה מרצ'נה ממשיך לשחק בתוך קשר 50-50? כבר מהעונה שעברה אמארי הציב את מרצ'נה בתור קשר, עדיין לא הבנתי את המהלך ההזוי הזה, מרצ'נה כל החיים שלו שיחק בלם, גם בנבחרת ספרד הוא משחק רק בלם, ורק אונאי אמארי חושב שהוא קשר, בכלמקרה בנגה שיחק לבד בקישור ולא יכל לעשות הרבה, אבל בכל נגיעה רואים איזה יהלום הוא.

נערך לאחרונה ב: ‏6/8/09