ווימבלדון 2012

הנושא בפורום 'פורום ספורט כללי' פורסם ע"י shlomydavid, ‏25/6/12.

1. RiverPlate#35 Member

כמה שאלות אם מישהו יכול לתת לי תשובות :

1. באיזה שלב שחר פאר עפה בווימבלדון?
    2. באיזה שלב דוד סלע עף מווימבלדון ונגד מי?
    3. מה עם אנדיוני?....

תודה...

2. Sweetness Justin Fields

שחר ודודי הודחו בסיבוב הראשון. שחר הפסידה 6:2, 6:2 ליוליה גרגס ודודי הפסיד 6:4, 6:4, 7:6 לאיבו קרלוביץ'. אנדיוני הודחו בסיבוב השני 6:2, 6:4, 7:6 לפאס וסטפאנק.
    (בזוגות מעורבים לא התעמקתי)

בגדול הם נסעו לויקנד בלונדון http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/tongue3.Xxx

3. shlomydavid מנהלים

שלום לכולם ומצטער על האיחור..

http://www.wimbledon.com/images/misc/header_wimlogo.Xxx

* אנדי רם ו-קבטה פשקה (צ'כיה, 15) הודחו בשמינית גמר הזוגות מעורבים, אחרי שנכנעו 3:6, 6:2, 6:1 לבוב בראיין וליזל הובר (ארה"ב, 1) - 1 בטורניר.

נשים - משחק הגמר: אגניישקה רדוואנסקה vs סרינה וויליאמס !

אמש נקבע גמר הנשים בווימבלדון 2012, והוא יפגיש את אגניישקה רדוואנסקה (פולין, 3) ו-סרינה וויליאמס (ארה"ב, 6).
    רדוואנסקה העפילה ראשונה למשחק הגמר, אחרי שגברה 3:6, 4:6 על אנג'ליק קרבר (גרמניה, 8).
    דווקא קרבר הייתה זו שפתחה את המשחק טוב יותר, שברה את רדוואנסקה כבר בהגשתה השנייה, וברחה ל-1:3.
    כאן רדוואנסקה התעוררה, שברה מיד חזרה והעבירה הילוך בדרך לניצחון בחמישה משחקונים רצופים, והשלימה 3:6 מרשים במערכה.
    במערכה השנייה רדוואנסקה נזקקה לשבירה בודדת במשחקון החמישי, כדי להשלים ניצחון 4:6 במערכה, ובמשחק כולו.
    לרדוואנסקה זהו גמר גראנד סלאם ראשון בקריירה. בכך הפכה רדוואנסקה לפולנייה הראשונה שמעפילה לגמר ווימבלדון לראשונה מזה 75 שנה.

* לעומתה, סרינה עבדה קשה יותר כדי להכניע 3:6, 6:7 (6) את ויקטוריה אזרנקה (בלארוס, 2).
    סרינה הגישה בצורה מצויינת ונזקקה לשבירה בודדת במשחקון השמיני כדי לזכות במערכה - 3:6.
    סרינה המשיכה את המומנטום, שברה את אזרנקה כבר במשחקון השלישי, וברחה ל-1:3.
    כאן אזרנקה התעוררה, שמרה על הגשתה, והצליחה גם לשבור את סרינה כדי להשוות ל-3:3.
    מכאן המשחק נעשה צמוד ששתי השחקניות שמרו על הגשותיהן, והמערכה הלכה לש"ש.
    גם הש"ש היה צמוד, אבל במצב של 6:6 ביצעה אזרנקה טעות כששלחה את הכדור לרשת.
    סרינה עלתה להגיש למשחק ועשתה זאת בסטייל עם אייס 24 במשחק.
    לסרינה זהו גמר שביעי בווימבלדון, והיא תנסה להשלים זכייה חמישית.

התגובות:

אגניישקה רדוואנסקה: "שיחקתי טוב מאוד היום. היה לי משחק קשה ברבע הגמר וזה תמיד קשה נגד אנג'י, ולכן טוב שהיה לי יום מנוחה אתמול. כמובן שזה היה חצי גמר גרנד סלאם, והייתי לחוצה בהתחלה. את מנסה את המיטב, אבל לפעמים את עושה יותר מדי, והידיים רועדות מעט, אבל אחרי כמה משחקונים השתחררתי. חלמתי על זה מאז שאני ילדה. כולם רוצים לשחק בגמר גרנד סלאם. אלה השבועיים הטובים ביותר בקריירה שלי.
    אני שמחה מאוד מכיוון שהרגשתי שמה שעשיתי הוא כבר הצלחה גדולה, ולהיות כאן בגמר זה גדול עוד יותר. הטורניר הזה הוא אחד הגדולים בהיסטוריה של הטניס בפולין, ואני שמחה להיות חלק מזה".

סרינה וויליאמס: "עבדתי קשה מאוד, מאוד רציתי את זה. אזרנקה שיחקה טוב מאוד ומעט נלחצתי במערכה השנייה. פשוט התחלתי להתרגש כשהתקרבתי לגמר, ואני לא יכולה לעשות את זה. שמחתי מאוד לנצח בשובר השוויון".

* גמר הנשים יתקיים ביום שבת.

גברים - משחקי חצי הגמר:

15:00: נובאק ג'וקוביץ' (סרביה, 1) vs רוג'ר פדרר (שוויץ, 3)
    המאזן בינהם הוא 14:12 לפדרר. מפגש ראשון על הדשא.
    ג'וקוביץ' ניצח ב-3 המשחקים האחרונים בינהם, כשהאחרון היה בחצי גמר הרולאן גארוס השנה.
    הניצחון האחרון של פדרר היה בחצי גמר הרולאן גארוס אשתקד.

18:30 (משוערת): אנדי מארי (בריטניה, 4) vs ג'ו-ווילפרד צונגה (צרפת, 6)
    המאזן בינהם הוא 1:5 למארי (0:1 למארי על הדשא).
    מארי ניצח ב-4 המשחקים האחרונים בינהם, כשהאחרון היה על הדשא בקווינס אשתקד.
    הניצחון היחיד של צונגה היה באליפות אוסטרליה הפתוחה 2008.
    צונגה ניצח גם במשחק על דשא שהיה בצ'לנג'ר נוטינגהאם 2004.

* ערוץ 5+ יעביר את המשחקים בשידור ישיר.

להלן לוח המשחקים המלא ליום ה-11 (יש להוסיף שעתיים לכל שעה רשומה)

* ערוץ 5+ LIVE ישדר היום מהטורניר החל מ-15:00.

כל התוצאות בלייב נתונים באתר הרשמי של הטורניר

** שידורים לחלק מהמשחקים אפשר למצוא באתר הזה.

4. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

לנולה לקח זמן להכנס למשחק אבל ברגע שהוא נכנס לקצב הוא קטלני. אם הוא ימשיך כך לפדרר אין סיכוי.

5. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

טוב, אז נובאק לא הצליח לשמור על הדיוק והעוצמה שהציג בסט השני גם בהמשך המשחק ופדרר היה יעיל ויחסית מדוייק יותר לאורך מרבית ההתמודדות. בסט השלישי הוא הפסיד 3 נקודות שבירה ורק את הרביעית הוא הכריע בדומננטיות. נעים לראות את פדרר נותן תצוגות שמזכירות קצת את התקופות שהרגליים היו חזקות וזריזות יותר. גאונות לא שוכחים.

נערך לאחרונה ב: ‏6/7/12
  6. samoel Member

בדיוק בגלל זה אני מופתע שאמרת שהכל תלוי בנולה.
    היום פדרר הוכיח כשהוא מרוכז ב- 100% לאורך כל המשחק - ליריב יהיה קשה מאוד עד בלתי אפשרי גם בגיל 31 כמעט. למה? כי לא סתם מדובר בגדול הטניסאים בהיסטוריה. וכשהוא מרוכז וגם אם היריב מצליח ליצר מומנטום - פדרר לא נשבר וממשיך. אז כן הוא פחות עולה לרשת - אז הוא ימציא את עצמו מחדש, כי את הדברים שהוא שכח אני לא חושב שמישהו בסבב התחיל ללמוד. הקלאסה שלו(הצ'לנג'ים של דג'וקו היו מבחילים בסוף, וכל כך הרגיזו אותי - אני מבין לליבו אבל הוא השתמש בצורה של נזקק) זה בלתי ייאמן. הגיע הזמן שיקטוף עוד גראנדסלם לאוסף - עבר יותר מדי זמן!

פשוט תענוג!

7. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

אמרתי את זה על סמך היכולת של השחקנים במהלך השנה החולפת. הפתיע לטובה, כיף לקבל עוד טעימות ממשחקו של פדרר, כן ירבו.

נערך לאחרונה ב: ‏6/7/12
  8. Fratelli d'Italia משתמשים של כבוד היכל התהילה

משחק נפלא ומאוד מותח. אני אמנם לא צופה בהרבה משחקי טניס, אבל לא יכולתי להישאר אדיש להתמודדות בין שני השחקנים האלו. פדרר מוכיח שטניס הוא לא שכח לשחק וכעת כשנדאל, המנחוס הגדול של השווייצרי, כבר הודח, אין לי ספק כי הוא ילך עד הסוף אל עבר התואר היוקרתי. מאוד התרשמתי מקור הרוח של פדרר לאורך כל המשחק ולעומת זאת, דיוקוביץ' שגה ביותר מדי רגעים קריטיים.

סליחה על התגובה השטחית, אך הידע שלי במונחי הטניס עדיין מצומצם אם כי מדובר בענף הספורט האהוב עליי אחרי הקאלצ'ו http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx.

9. Sweetness Justin Fields

!yessssssss איזה אושר אלוהים! וואו.. חחח :aaa021:

זה אחד המשחקים הטובים שראיתי. רוג'ר אלוהים.

פול ריספקט לנולה!

10. .witness Member

סטטיסטיקות המשחק בין פדרר לדג'וקוביץ

http://im20.gulfup.com/2012-07-06/1341586529291.Xxx

11. samoel Member

אפרופו זה - הריכוז לאורך כל המשחק של פדרר שבר את נולה מנטלית. השחקנים התרגלו לעליות וירידות של פדרר לאורך המשחק וניצלו זאת - אבל לא הפעם. באמת שקשה לי להרגע מהתצוגה הזאת! בכל אופן העבודה עוד לא הושלמה - יש עוד גמר. קדימה רוג'ר!

12. Eric Cantona Member

נקודות מסויימות מכריעות מנטאלית את המשחקים. ברגע שפדרר הצליח בסוף לשבור, זה גם שבר את הרוח של דג'וקוביץ' שהטניס שלו ירד באיכותו בצורה משמעותית. המערכה השלישית הייתה גורלית, משחק עצבים של ממש שמי שיקח אותו הולך לגמר. יכל בקלות להיות גם הסרבי, אבל מזל שרוג'ר עשה זאת כי הוא חסר במשחקי הגמר של הסלאם. זה לא אותו הדבר בלעדיו, הוא מכניס את הצבע לענף. אין שני לו.

13. Sweetness Justin Fields

לפני פדרר טניס היה בשבילי משחק נחמד, אפילו ראיתי את הגמר של וימבלדון 99 (סמפראס-אגאסי) והיה מעניין. אבל כששמעתי (ב-2005) שיש מישהו בשם פדרר שעושה משהו מיוחד החלטתי לבדוק את העניין והוא אכן מיוחד. מאז אני שם, בשנות השלטון (05-07), בהפסדים הקשים בוימבלדון (08) ובמלבורן (09), בניצחונות המרגשים בפאריס (09) ווימבלדון (09), בסיבובים הראשונים של טורנירים זניחים כמו אסטוריל וסטוקהולם, לכל אורך הדרך. זה הקסם הזה שמרגישים כשרואים אותו, כמו שקרה לי עם ג'ורדן ורונאלדיניו, שבשבילו שווה לקום ב-4 בבוקר. כמה חבל שזה עוד מעט נגמר…

אבל עוד לפני שנגמר, יש לי רק עוד בקשה אחת ממך אלוף. תואר מס' 17, וחזרה למקום הראשון בגיל 31.

!come on roger :aaarse:

14. דקו Member

לשחק מול כולם ולצאת מול בורות זה בסדר...
    אבל דווקא מול מארי הלוזר הנצחי לשחק כל כך גרוע?
    איפה אתה טסונגה?

15. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/icon_thumright.Xxx