ווימבלדון 2012

הנושא בפורום 'פורום ספורט כללי' פורסם ע"י shlomydavid, ‏25/6/12.

1. JohnTerry26 Member

אני לוקח את ההפוך שלך, ומחזיר אותו אליך. לא יודע איזה משחק ראית. בסופו של דבר כשפדרר כבר שבר במערכה הרביעית, מארי כן נשבר, זה כן. אבל קשה לבקש ממנו ליותר, פדרר לא השאיר לו סיכוי וזה כבר היה גמור. מארי לוקח אותו בהכל? what the.... הצלחת לומר את המשפט הכי הזוי אבר בערך.

פדרר מדהים, הרבה זמן לא ראינו אותו כל כך טוב. גאון, אומן... כל מילה מיותרת. גרנד סלאם 17, איזה כיף :aaa021:

נערך לאחרונה ב: ‏8/7/12
  2. הרצליה עד המוות מנהל ראשי מנהל ראשי

ב2003-2007 אמרו שהוא זכה בכל אלה רק כי היריבים שלו היו כל מיני רודיקים ויואטים למינהים. ב-2008 המטאור נדאל עלה ואז אמרו הנה ברגע שיש לו יריב כזה הוא מפסיד, אז ב-2009 הוא זכה שוב. בשנתיים שלאחר מכן לא אחד אל שתיים היו מעליו כשדיקוביץ' מפגין טניס על אנושי. והנה ב2012 כשהוא כביכול אפילו לא השני בטיבו בעולם, הוא מנצח את המדורג ראשון ואת מארי לזכייה. אפילו המעטים שלא החזיקו ממנו כגדול ביותר כבר לא יכולים לספק תירוץ.

הטוב ביותר בהיסטוריה.

3. $zinedine zidane$ Member

הגדול בהיסטוריה באופן סופי ורשמי. כמה יפה שהכל התחבר לפדרר ביחד: השווה את השיא של סמפראס בזכיות בווימבלדון, ישווה ויעבור אותו במספר השבועות במקום הראשון, התרחק מסמפראס ונדאל בעוד זכייה בגרנד סלאם וחזר למקום הראשון בגיל 30 בתקופה כל כך חזקה של הטניס עם שחקנים אדירים כמו דג'וקוביץ', נדאל ומארי.
    משחק אדיר של פדרר, מהטובים שלו בשנים האחרונות. המשחק כולו ושתי המערכות האחרונות בפרט היו פשוט חוויה. חבל על מארי, ששוב פספס הזדמנות לזכות סוף סוף בטורניר גרנד סלאם, אבל אני בטוח שזה יקרה, הוא פשוט טוב מידי בשביל להישאר ללא זכייה בגרנד סלאם.

וד"א, איפה סלבי שכבר שנתיים לא מפסיק לקשקש בכל הזדמנות כמה פדרר גמור ולא יזכה יותר בטורניר גרנד סלאם?

4. samoel Member

כמה כיף לחזות בהיסטוריה - זה מדהים. אני כל כך נרגש - זה משהו שאפשר לספר עליו לילדים לנכדים. אני ראיתי את רוג'ר פדרר משחק, אני כותב את המילים הללו ויש בי צמרמורות.
    חבל שלא זכינו להיסטוריה הבאמת גדולה ההיא ב- 2008, אותו גמר ארור שיזכר לעולם בזכרוני, אבל כבר אז, עוד קודם, כמו גם היום ידעתי - פדרר הוא אגדה - כמוהו לא היה וספק אם יהיה, והקלאסה הזאת הקלאסה הוא פשוט נולד לשחק טניס! ואני נולדתי וראיתי אותו.

5. Fratelli d'Italia משתמשים של כבוד היכל התהילה

כל כך הרבה מחמאות הורעפו כאן לפדרר בצדק רב, גאווה גדולה הייתה לי לצפות באחד הספורטאים הגדולים ביותר. יותר משנתיים השוייצרי לא היה במיטבו ונדאל ודיוקוביץ' השאירו לו אבק, אך כעת פדרר שב אל פיסגת האולימפוס והוא שם כדי להישאר. סימני השחיקה נראים על פדרר בן ה 31, אולם היום נהניתי לצפות בו, בטניסאי שגרם לי להתאהב במשחק הזה.

17 תארי גרנד סלאם... נשארו שיאים שהוא עדיין לא שבר? אגדה. :aaa8:

6. The_Arsenal Member

:aaa8:

7. Sweetness Justin Fields

קורע את הלב...

-------------------

כואב לי על אנדי שנותר דואב ומאוכזב, אבל בשורה התחתונה כולם מרימים את הראש אחרי זמן מה-מתוך הבנה שזה חלק אינטגראלי מהטניס.

8. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני לא חולק על אלה שאומרים שפדרר ה'טוב בהיסטוריה', אבל יהיה מעניין לדעת מה יהיה המאזן הסופי של תארי גרנד סלאם ברגע שהשוויצרי ונדאל יפרשו. אני לא משוכנע שהקרב הזה הוכרע לטובת פדרר למרות הניצחון היום של פדרר.

הבק אנד של פדרר תמיד היתה חבטה שנורא אהבתי לראות (כמו שצריך עם יד אחד), אבל כשמסתכלים על הגיל אז לדעתי לנדאל יש עוד סיכוי אמיתי להפוך לשחקן עם הכי הרבה תארי גרנד סלאם. פדרר יהיה בעוד חודש קטן בן 31. נדאל חגג יום הולדת 26 ביוני.

לפחות כרגע פדרר עדיין לא 'מת' ולך תדעו אם יזכה בעוד גרנד סלאם אחד או שניים.

9. shlomydavid מנהלים

http://www.wimbledon.com/images/misc/header_wimlogo.Xxx

רוג'ר פדרר אלוף ווימבלדון לשנת 2012 !

רוג'ר פדרר (שוויץ) חגג אמש תואר גראנד סלאם 17 בקריירה, אחרי שגבר 6:4, 5:7, 3:6, 4:6 על אנדי מארי (בריטניה) בגמר ווימבלדון 2012 !

סיקור המשחק:

מארי פתח את המשחק בצורה טובה, שבר כבר בפתיחה את פדרר ועלה ל-0:2.
    פדרר לא נבהל, התאושש ושבר מיד חזרה ל-2:2.
    כאן המשחק התאזן ושני השחקנים שמרו על הגשותיהם עד למשחקון ה-9.
    במשחקון התשיעי הצליח מארי לשבור בפעם השנייה את פדרר, ועלה ל-4:5.
    מארי עלה להגיש לזכייה במערכה ראשונה בגמר גראנד סלאם, ועשה זאת בהצלחה - 4:6.
    המערכה השנייה הייתה צמודה ושקולה, כששני השחקנים שמרו על הגשותיהם עד למשחקון ה-12.
    דווקא אז כשמארי הגיש כדי להישאר במערכה, הוא לא עמד בלחץ, ופדרר ניצל זאת ובעזרת כמה נק' יפות, שבר וניצח במערכה - 5:7.
    המערכה השלישית נפתחה בשמירות הדדיות, ופדרר עלה להגיש במשחקון השלישי והוביל 0:40, ואז הגיע הגשם שעצר את המשחק.
    כשחזרו השחקנים לשחק תחת הגג הסגור, השלים פדרר את הזכייה במשחקון ועלה ל-1:2.
    שני השחקנים שמרו בהמשך על הגשותיהם - 2:3 לפדרר.
    ואז הגיע המשחקון השישי, בו מארי הוליך כבר 0:40, אבל פדרר הצליח לחזור והשווה ל-40:40.
    המשחקון הזה ארך יותר מ-19 דק' ובמהלכו מארי הציל 5 נק' שבירה, אבל אחרי 10 'דיוסים' בסה"כ, מארי נשבר - 2:4 לפדרר.
    פדרר שמר על הגשותיו ועלה ל-2:5, ומארי הספיק לצמק ל-5:3, אבל לא יותר מכך ופדרר השלים 3:6 במערכה, ו-1:2 במניין המערכות.
    המערכה הרביעית נפתחה בשמירות הדדיות עד למשחקון החמישי - 2:2.
    במשחקון הזה הצליח פדרר לשבור שוב את מארי, ועלה ל-2:3.
    שני השחקנים שמרו על הגשותיהם בהמשך, ופדרר השלים ניצחון 4:6 במערכה, ובמשחק כולו !
    רוג'ר פדרר זוכה בווימבלדון בפעם השביעית, ומשלים תואר גראנד סלאם 17 בקריירה !

* כאמור, רוג'ר פדרר השלים זכייה שביעית בווימבלדון, ותואר גראנד סלאם 17 בקריירה !
    * בכך השווה פדרר את שיא הזכיות בווימבלדון לזה של פיט סמפראס (וגם של וויליאם רנשאו לפני העידן המודרני).
    * בזכות התואר, פדרר ישלשל לכיסו צ'ק של 1.1 מיליון פאונד, ויעלה למקום ה-1 בעולם !
    * בכך פדרר חוזר למקום ה-1 לראשונה מאז 7 ביוני 2010. הוא גם ישווה את מ"ס השבועות שהיה במקום הראשון לשיאן פיט סמפראס עם 286 שבועות.
    * בכך הפך פדרר לשחקן השני הכי מבוגר (30 שנים ו-335 ימים) שיהיה במקום הראשון, אחרי אנדראה אגאסי (33 שנים ו-131 ימים).
    * מארי יסתפק במחצית מהסכום, וישאר במקום ה-4 בעולם.

http://img406.imageshack.us/img406/885/20120708t190409z1910405.Xxx
    פדרר עם הגביע השביעי בווימבלדון

http://img444.imageshack.us/img444/2189/86099314567482640360.Xxx
    פדרר עם 7 הגביעים בווימבלדון

התגובות מטקס ההכתרה:

רוג'ר פדרר פתח בפירגון ליריבו, ואמר: "מארי הצליח כל כך יפה, הוא יציב כבר תקופה ארוכה ואני בטוח שהוא יזכה לפחות בגרנד סלאם אחד ואני מאחל לו את זה.
    שיחקתי במשחקים האחרונים את הטניס הטוב שלי. זה מרגיש נהדר לשחק בגמר ולנצח. זה רגע גדול. אני מרגיש טוב לזכות בגביע אחרי שלוש שנים. הגביע כאילו לא נפרד ממני".
    פדרר סיפר גם על מה שעבר עליו מאז הזכייה האחרונה, והוסיף: "עברתי הרבה מאז הפעם האחרונה, היו הרבה שינויים בחיי והתואר הזה בא בדיוק בזמן והוא יותר מיוחד. מדהים לזכות בפעם השביעית, זה משווה אותי לפיט סמפראס שהוא הגיבור שלי. התחושה מדהימה. מקום ראשון בעולם? לא מקבלים את זה במתנה. ניצחתי כמה משחקים לאחרונה אחרי פיגור של שתי מערכות. אולי הייתי עצבני, אבל לא הפסקתי להאמין, צברתי מומנטום וביטחון. זה רגע קסום עבורי.
    קשה לתאר במילים את מה שהרגשתי אחרי הנקודה האחרונה, זה היום השמח בחיים שלי. עבורי זו הגשמת חלום. זה הטורניר שתמיד רציתי לזכות בו, הראשון שצפיתי בו כילד.
    אני חושב שאני עדיין ישן וחולם על זה. נהדר ליהנות מהרגעים הכי גדולים בקריירה שלי לצד משפחתי האהובה, שמעודדת אותי בקביעות מהיציע".

אנדי מארי פרץ בבכי, והתקשה לדבר: "אני מתקרב. אני אמשיך לנסות וזה לא יהיה קל. אני רוצה לברך את רוג'ר. אחרי שניצחתי בחצי הגמר, חשבתי שזה הסיכוי שלי, אבל הוא (פדרר) לא רע בשביל שחקן בן 30. הוא שיחק טורניר מדהים והראה כמה רוח לחימה יש לו. זה הגיע לו. האוהדים תמכו בי כל הטורניר והם עשו עבודה מדהימה. אני מודה להם.
    כולם מדברים על הלחץ וכמה קשה לשחק בווימבלדון, אבל האנשים שצופים והאוהדים עושים את זה הרבה יותר קל. האוהדים פשוט מדהימים".

* מייק בראיין ו-ליסה ריימונד (ארה"ב, 2) זכו אמש בתואר הזוגות מעורבים, אחרי שגברו 3:6, 7:5, 4:6 על ליאנדר פאאס (הודו) ו-אלנה וסנינה (רוסיה) - 4 בטורניר.

http://img822.imageshack.us/img822/2192/mixuex.Xxx
    מייק בראיין ו-ליסה ריימונד עם הגביעים

10. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

לא בעיה מנטאלית, טניסאי יותר טוב הוא זה שהכניע את מארי שנתן פייט כמה שהוא יכל. כיף לראות את פדרר שוב זוכה בגראנד סלאם, ועוד בווימבלדון, וחוזר למקום הראשון בדירוג. קלאסה.

http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/ph34r.Xxx

תאכלס, שרואים את אמא שלו קשה להאשים אותו. האמת שאחרי הדמעות בהענקת הפרסים קשה היה שלא להרגיש סימפטיה לבחור, אבל אני בטוח שזה יעלם עם הפעם הראשונה שאני אראה את הפרצוף וההתנהגות שלו שוב בסבב (בלי קשר להערכה העצומה שיש לי כלפיו כטניסאי).

נערך לאחרונה ב: ‏9/7/12
  11. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

שלומי יכול לעזור לנו להבין, אילו שיאים נותרו לפדרר לשבור. את השיא למספר שבועות רצופים במקום הראשון בדירוג העולמי הוא שבר מזמן ובפער ניכר. השיא לסך הכל שבועות במקום הראשון בדירוג בקריירה כולה הוא הולך לשבור בשבוע הבא עם חזרתו למקום הראשון. עוד ניצחון ווימבלדון אחד והוא ירשם כמנצח הגדול ביותר של הטורניר? לדעתי כבר יותר מידי לבקש. מבחינתי הוא לא צריך לזכות יותר בכלום. אם הוא כל כך נהנה לשחק אז שימשיך לשחק, מבחינתנו בכיף. כזה טניסאי מחונן לא צריך להוכיח דבר, פשוט להתבונן בגאונות ולהיווכח, זה מספיק.

http://www.welt.de/img/bildergalerien/crop108126380/9340719709-ci3x2l-w580-aoriginal-h386-l0/Roger-Federer-of-Switzerland-celebrates-after-defeating-Andy-Murray-of-Britain-in-their-men-s-final-tennis-match-at-the-Wimbledon-Tennis-Championships-in-London.Xxx

נערך לאחרונה ב: ‏9/7/12
  12. shlomydavid מנהלים

אני חושב שהדברים שבאמת חשובים לו אלו מדליית זהב אולימפית ביחידים וגביע דייויס.
    אולי גם לקחת את הרולאן כשהוא מנצח בדרך את נאדאל, או בכלל לזכות עוד פעם או פעמיים ברולאן.
    מלבד אלו, יש כמובן עוד כמה הישגים סטטיסטים שהוא יכול לשבור.

13. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

פדרר ישיג כל מה שהטניס עוד ייתן לו, אבל אני לא חושב שזה יהיה עד כדי כך הרבה. ברור שלדומיננטיות מהעבר הוא לא יחזור. אני גם לא רואה אותו זוכה שוב ברולאן גארוס. גם קודם לכן הוא נזקק לסיטואציה מאוד ספציפית (בקיצור, נדאל פצוע שמודח על ידי שחקן אחר) כדי לעשות את זה, ורק לפני חודש ראינו שגם ג'וקוביץ' יכול לקרקס אותו על המשטח הזה. אז היה לו ווימבלדון נהדר, והוא הראה שמוקדם היה להספיק אותו (איך אפשר להספיק את המדורג 3 בעולם?), אבל אני לא רואה בו, נגיד, פייבוריט באליפות ארה"ב, אם כי היא כמובן רחוקה מדי. אם הוא נהנה לשחק, שימשיך, זה טוב לכולם. וכל הישג שישיג, הוא כבר סוג של בונוס בשלב הזה.

14. eran.m Member

אז אחרי שנה עקרה מזכיה בגראנד סלאם רוג'ר עושה זאת שוב, יש לי חלומות שהוא מגיע ל 20 תארים אבל זה נראה רחוק עכשיו, כלכך חבל על ההפסד בגמר ארה"ב 2009 לדל-פוטרו...