ווימבלדון 2011

הנושא בפורום 'פורום ספורט כללי' פורסם ע"י shlomydavid, ‏19/6/11.

1. JohnTerry26 Member

shlomydavid, חייב לומר שנהניתי מאוד מהסיקורים שלך ומכל המידע שיום אחרי יום ריכזת פה, פשוט תענוג. תודה רבה http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/eusa_clap.Xxx

לגבי המשחק, משחק די חלש היה לדעתי, כי דג'וקוביץ' פשוט הביך היום את נדאל. אני לא כל כך אוהב את נדאל, אבל אף פעם לא חלמתי על לראות אותו כל כך חסר אונים. ועוד בגמר גראנד סלאם. המצ' אפ בינהם זה באמת נהיה כמו של פדרר - נדאל.

נערך לאחרונה ב: ‏3/7/11
  2. הרצליה עד המוות מנהל ראשי מנהל ראשי

אה כן, מנצח בפעם המי יודע כמה ברציפות בטורניר הזה ובכל טורניר - שלומי. עוד "יום במשרד". עבודה ענקית, מנהל השנה בזכות גדולה.

שאפו. http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/eusa_clap.Xxx

3. The_Arsenal Member

סלבי, אני לא מבין, אם נאדאל ונולה זה מסמרים בארון קבורה, ופדרר בטח ובטח שאתה לא רוצה שיזכה, אז מי צריך לזכות כדי שתהיה לזה משמעות?

4. shlomydavid מנהלים

מה זה לא ברור? http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx

ותודה לכולם על הברכות, אבל העבודה עדיין לא הסתיימה.. http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx

5. Selby Member

בעולם מושלם כמובן שאחד מהשחקנים שאני אוהד אבל חשבתי שלצונגה הגיע לזכות, הוא שיחק את הטניס הכי יפה שראיתי השנה מאיזשהו שחקן, זה בדיוק הסגנון שאני אוהב, הזכיר לי את רודיק של פעם רק עם יותר עליות לרשת שזה עוד יותר טוב. הוא היה קצת נאיבי נגד ג?וקוביץ? אבל הוא שיחק מדהים לאורך כל הטורניר.
    בוא נגיד ככה, נאדאל כבר על לוח הזוכים אז זה לא כזה נורא מבחינתי אם ירשמו את השם שלו שוב אבל כל שחקן כמו ג?וקוביץ?, שחקן שלא היה עובר שני סיבובים על דשא של שנות ה90 ועם כדורים שפחות דומים לכדוריד ויותר לכדורי טניס(מארי לא בקטגוריה הזאת כי הוא קודם כל שחקן של משטחים מהירים), כל שחקן חדש כזה שעולה על הלוח וזה יכול להיות גם פרר, מונפיס או סימון, מבחינתי זה פשע נגד המסורת של הטניס. שיזכו על חימר או גג על משטחים קשים איטיים. 

6. The_Arsenal Member

זה ברור, רק שרודיק יותר נגר משלושתם ביחד, בטח ובטח מפדרר.

עריכה: אוקיי קראתי את ההודעה ששלחת עכשיו. אבל אני לא מבין איך זה רלוונטי לשנאה שלך לפדרר?

אגב, אם זה לא ברור, גם אני שונא את הטניס של נאדאל ונולה, במיוחד את של נאדאל, אבל עדיין אני יודע להעריך ווינרים וספורטים אדירים.

ומשפט אחרון לסיום- אני בחיים לא רושם יותר שאני מאמין שלמארי יש סיכוי לקחת סלאם. הם הוא יקח יום אחד זאת תהיה הפתעה נעימה.

7. shlomydavid מנהלים

http://www.andy-murray.com/wp-content/uploads/2009/06/wimbledon_logo-140x140.Xxx

נובאק ג'וקוביץ' אלוף ווימבלדון לשנת 2011 !

נובאק ג'וקוביץ' חגג הערב תואר גראנד סלאם שלישי בקריירה, אחרי שגבר 4:6, 1:6, 6:1, 3:6 על רפאל נאדאל (ספרד) בגמר ווימבלדון 2011 !

סיקור המשחק:

כצפוי הגמר נפתח בצורה שקולה כששני השחקנים שומרים על הגשותיהם עד למשחקון ה-10.
    דווקא אז כשנאדאל הגיש כדי להישאר במערכה, הצליח ג'וקוביץ' לחזור מפיגור 30:0 לשיוויון 30, ובזכות טעות של נאדאל לשבור אותו ולזכות במערכה - 4:6.
    ג'וקוביץ' המשיך את המומנטום, שבר את נאדאל כבר בפתיחת המערכה השנייה, ודהר ליתרון 0:3.
    נאדאל הצליח לעצור את הסחף עם שמירה במשחקון ה-4, וצימק ל-3:1.
    ג'וקוביץ' שמר ל-1:4, ומיד שבר שוב בזכות טעות של נאדאל ל-1:5.
    ג'וקוביץ' עלה להגיש לזכייה במערכה, ועשה זאת - 1:6 גדול ו-0:2 במערכות.
    נאדאל לא ויתר, שבר את ג'וקוביץ' כבר בפתיחת המערכה השלישית, ודהר ליתרון 0:3.
    ג'וקוביץ' הצליח לעלות על הלוח עם שמירה, אבל לא יותר מכך, ונאדאל השלים 1:6 במערכה, וצימק ל-2:1 את מניין המערכות.
    ג'וקוביץ' לא נבהל, פתח מצויין את המערכה הרביעית עם שבירה, והוסיף שמירה כדי לעלות ל-0:2.
    נאדאל הצליח לשבור מיד חזרה, והשווה ל-2:2. בשלושת המשחקונים הבאים השחקנים שמרו על הגשותיהם - 3:4 לג'וקוביץ'.
    במשחקון השמיני נאדאל איבד קצת את הריכוז ועשה את השגיאה כפולה הראשונה שלו במשחק, דבר שנתן לג'וקוביץ' שהמשיך במשחק הענק שלו את השבירה - 3:5.
    ג'וקוביץ' עלה להגיש לזכייה בתואר, ונזקק לנק' אליפות אחת כדי לעשות זאת - 3:6 במערכה וניצחון במשחק כולו !
    נובאק ג'וקוביץ' זוכה בווימבלדון בפעם הראשונה, ומשלים תואר גראנד סלאם שלישי בקריירה !

* לנובאק ג'וקוביץ' זהו תואר הגראנד סלאם השני העונה (אחרי אוסטרליה) והשלישי בסה"כ בקריירה (אחרי אוסטרליה 2008).
    * לנובאק ג'וקוביץ' זהו התואר הראשון בקריירה על משטח הדשא.
    בכך הוא הפך לשחקן השלישי מאז העידן המודרני שזוכה בתואר דשא ראשון דווקא בווימבלדון.
    * ג'וקוביץ' קוטע את ההגמוניה של נאדאל ופדרר בזכיות בווימבלדון לראשונה אחרי 8 שנים, כשהאחרון מלבדם שזכה היה לייטון היואיט ב-2002.
    * בנוסף לתואר הראשון בווימבלדון ולצ'ק של 1.1 מיליון ליש"ט, נובאק ג'וקוביץ' יעפיל מחר לראשונה בקריירה למקום ה-1 בעולם !
    * ג'וקוביץ' הוא השחקן ה-25 שמעפיל למקום ה-1 בעולם (מאז החלה שיטת הדירוג הממוחשבת ב-1973), והראשון מאז 2003 שהוא לא רוג'ר פדרר או רפאל נאדאל.
    האחרון שעשה זאת היה אנדי רודיק (13 שבועות מנובמבר 2003 עד פברואר 2004).
    * ג'וקוביץ' מחליף את רפאל נאדאל ששהה במקום הראשון 56 שבועות ברציפות.
    * ג'וקוביץ' הוא הסרבי הראשון שמעפיל למקום ה-1 בעולם. וסרביה הופכת למדינה ה-13 ששחקן שלה יהיה בראש הדירוג.

http://d.yimg.com/i/ng/sp/ap_photo/20110703/all/l5302660.Xxx
    ג'וקוביץ' עם הגביע

התגובות אחרי המשחק:

נובאק ג'וקוביץ' התרגש כשאמר: "קשה לתאר במילים את מה שהרגשתי אחרי הנקודה האחרונה, זה היום השמח בחיים שלי. עבורי זו הגשמת חלום. זה הטורניר שתמיד רציתי לזכות בו, הראשון שצפיתי בו כילד.
    אני חושב שאני עדיין ישן וחולם על זה. נהדר ליהנות מהרגעים הכי גדולים בקריירה שלי לצד משפחתי האהובה, שמעודדת אותי בקביעות מהיציע".
    ג'וקוביץ' התפנה לפרגן גם ליריבו: "רפא תמיד ניצח אותי במשחקים חשובים בגראנד סלאם, הייתי צריך להיות במיטבי כדי לנצח אותו.
    אני רוצה לברך אותו על טורניר נהדר שלו, זה היה כנראה משחק הדשא הכי טוב שלי אי פעם. זה מה שצריך כדי לנצח את השחקן הטוב בעולם.

רפאל נאדאל המאוכזב אמר: "ברכות לנובאק על התואר הזה ועל עונה מדהימה.
    ווימבלדון הוא תמיד הטורניר הכי מיוחד עבורי. כשזכיתי ב-2008 בפעם הראשונה האמוציות היו מדהימות ואני יכול להבין את מה שנובאק מרגיש היום. הקהל כאן נותן לי הרגשה נהדרת ואני אחזור לכאן בשנה הבאה לנסות ולזכות שוב בתואר הנהדר הזה".

* יורגן מלצר (אוסטריה) ו-איבטה בנסובה (צ'כיה) זכו הערב בתואר הזוגות מעורבים, אחרי שניצחו בקלות מפתיעה 3:6, 2:6 את מהאש בופאטי (הודו) ו-אלנה וסנינה (רוסיה).

http://img683.imageshack.us/img683/1096/b13melzerbenesova178ael.Xxx
    מלצר ובנסובה עם הגביעים

8. golding מנהלים

זה לא שאני לא מסכים איתך לגמרי, אבל אין מה לעשות - כמו ברוב ענפי הספורט, המשחק משתנה עם הזמן והאפקטיביות של סגנון מסויים דועכת. אני חושב שאחת הטעויות הכי גדולות של הנהלת ווימבלדון היא שינוי משטח הדשא למשטח פחות מהיר, מה שנתן לנדאל וג'וקוביץ' בכלל אפשרות לזכות בגביע הכל כך נחשק ויחודי הזה. טניס הפך להיות משחק פיזי ואינטנסיבי יותר, אין ספק שזה לא מה שהיה פעם.

מתי יחזור הסרב-וולי, אם בכלל?

אנחנו יכולים רק לקוות שזה יקרה.

9. Selby Member

רודיק נגר גם יותר ממני וממך ואין קשר בין השחקן שהיה פעם לשחקן שהוא היום אבל אני זוכר לו ימים טובים ואני אשאר אוהד שלו עד שהוא יעשה את המעשה הנכון ויפרוש.
    לשנאה שלי לפדרר אין שום קשר לסגנון המשחק שלו כמובן, אם כבר אז לאישיות שלו אבל זה רק תירוץ, האמת היא שאני שונא אותו כי אני אוהד של רודיק.
    אני מעריך מאוד ואפילו מעריץ את המנטליות של נאדאל על המגרש, הוא ווינר אדיר. ג'וקוביץ' משום מה בשנה האחרונה הגזים לגמרי עם ההתנהגות שלו על המגרש ועם כל הטירוף הזה וזה מגעיל אותי לגמרי, אני שמח שלפחות היום הוא כמעט ולא עשה את זה.
    מארי לא יזכה בסלאם, הוא לוחם אדיר אבל בו זמנית הוא wussy ותמיד יעשה במכנסיים במאני טיים, לא חשבתי שזה אפשרי, לך תבין...

golding, בדיוק כמו שאמרת זה רק טבעי שהטניס כמו שאר ענפי הספורט עובר אבולוציה ומשתנה כל הזמן. השאלה החשובה ומה שמעניין אותי היא אם זה בא במעגלים או אם זה משתנה באופן בלתי הפיך.

10. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

שחקן כמו מילוש ראוניץ', ג'ון איסנר ושחקני גבוהי קומה אחרים יכולים לשחק בקלות serve and volley. לדעתי יותר מדי שחקנים בוחרים מאמנים שבכח מכריחים את השחקנים להשאר תקועים בקו האחורי. אני אישית לא אוהב את סוג המשחק הזה, אבל ברגע שאני רואה היום בגמר ווימבלדון שני שחקנים שמאד מפחדים לעלות לרשת אני משום מה מתגעגע ליריבות בין סטפן אדברג לבוריס בקר...

11. shlomydavid מנהלים

12. shlomydavid מנהלים

http://img219.imageshack.us/img219/7080/29358170.Xxx
    תמונת האלופים מהנשף המסורתי.

ושמדובר בנובאק, אי אפשר בלי בדיחות..

http://img232.imageshack.us/img232/2634/1153695203.Xxx
    אופס, התבלבלנו..

נערך לאחרונה ב: ‏4/7/11