ווימבלדון 2009 - פדרר האלוף

הנושא בפורום 'פורום ספורט כללי' פורסם ע"י shlomydavid, ‏22/6/09.

1. guyholl Member

אומנם קצת באיחור אבל לא נורא.
    קודם כל, כל הכבוד לפדרר על הזכייה בטורניר ושבירת שיאו של סמפרס. אבל עם כל הכבוד לפדרר שבאמת הביא משחק נהדר היום אני חייב להוריד את הכובע בפני רודיק. גם אני הייתי מהפסימיים שציפו לגמר חד צדדי וניצחון קליל לפדרר. אבל לא רק שזה לא קרה, רודיק עם טניס אדיר, סחב את פדרר ל5 מערכות ו30 משחקונים במערכה המכרעת, והיה רחוק מרחק נגיעה מהגביע שאותו הפסיד לפדרר כבר 3(?) פעמיים. אז למרות שרודיק לא ניצח את המשחק, הוא הביא משחק אדיר ובמחינתי הוא האלוף האמיתי של הטורניר.

2. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

רודיק התעלה והציג את המשחק הכי טוב שאני ראיתי אותו מציג מעולם, יכול להיות שלא ראיתי אותו מספיק אבלל ממה שכן אני עומד מאחורי ההצהרה שלי. אני לא חושב שפדרר שיחק רע, רודיק הקשה עליו את החיים עם טניס מאוד אגרסיבי ולשם שינוי גם מאוד אחראי ויציב, A-ROD כמעט ולא עשה טעויות לא מחויבות ואפילו הציג בקהנד משובח.

אבל עדיין פדרר זה פדרר והוא היה שם בנקודות החשובות, כואב על רודיק שנתן הכל אבל צריך להריע לאלוף הגדול http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/eusa_clap.Xxx

בקשר להצעה לבטל את ה-LET, אני לגמרי בעד, סתם עוצר את שטף המשחק.

3. Selby Member

אבל זה יוסיף אלמנט של מזל למשחק(לא שמזל הוא לא פקטור במשחק בכל מקרה), מה אם לדוגמה בנקודת שבירה הכדור יקפוץ על הרשת ואז ינחת בצד השני והיריב כמובן לא יוכל להגיע אליו?
    יש לנברטילובה עוד הצעות שונות ומשונות שאני לא זוכר, לדעתי היא סתם מחפשת תשומת לב.

4. guyholl Member

עזוב נקודות שבירה, תאר לך שזה קורה בנקודת משחק. אין שום סיבה לבטל את הLET.

5. Federmono Member

למה גם לא לוותר על ה- Second Serve? בשביל מה צריך את זה? בחיאת ראבק, תכניס ת'ראשונה, אם תכניס, מצוין, אם לא אז שלום על ישראל. LET הוא דבר מאד חשוב, שפשוף קטן ברשת והכדור תופס כיוון אחר לגמרי, יש טניסאים שרק בעזרת ה-LET יוכלו לקחת משחקים שלמים.

ושוב, בתור אוהד פדרר מושבע, כאב לי לראות את רודיק, הקטע שבו אמר שהוא יחזור וינסה לזכות בטורניר, גרמה לי לחלחלה, ספורטאי גדול, בנאדם נחמד, ומי יודע, אם היה לוקח את המערכה השנייה, היה גם כנראה לוקח את המשחק כולו. דבר אחד לא יוכלו להגיד: שרודיק לוזר, היום, הוא שבר סופית את הסטיגמה הזאת כביכול. גראנד סלאם מספר 15 והספירה נמשכת.

מילה לגבי הפרשון: תמיד חיבבתי את עודד יעקב, בנאדם גדול שמבין בטניס שיודע להתבטא ולא אחד שיודע טניס ולא יודע להתבטא, צורף מיודענו. ואני שואל: עד מתי הסמרטוטידה הזו תימשך? תענוג של פרשון, כל מילה של עודד שווה לזהב, וקיציס נשאר... קיציס, שלא נזכיר את זה שהוא התרכז יותר באשתו של רודיק מאשר על מה שקורה על כר הדשא.

6. Forza Haifa Member

שלמה צורף הוא שכונה אחת גדולה..

7. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

ומה ההבדל שזה קורה במהלך הראלי והכדור פוגע ברשת, למה אז לא עוצרים הרי גם זה לא הוגן שזה מכריע משחק לא?

בנוסף, דווקא בסרב זה פחות בעייתי שזה פוגע ברשת בעוד במהלך הראלים יש יותר סיכוי שהכדור יעצר\יקפוץ צמוד רשת ויכריע את הנקודה אחרי שהוא פוגע.

ובאמת שכחתי לציין משהו נוסף שהזכרתם - ההגינות מחייבת, אחרי כל הביקורת שנאמרה פה (גם על ידי) על איכות השדרנים\פרשנים הישראלים, לציין את הצמד ששידר אתמול. לא מכיר אף אחד מהם אבל גם השדרן וגם הפרשן העבירו את השידור בכיף ובצורה מעניינת http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/icon_thumright.Xxx

8. King Kenny Member

אתה יכול להאשים אותו? http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/rolleyes.Xxx את האמת שהוא היה בסדר גמור ולא גרוע כמו שנה שעברה או כמו שמנסים לתאר אותו פה.

אגב, המצב של הדשא אתמול היה נוראי, מה הבעיה שלהם להשקות אותו? עוד יומיים והיה אפשר לשחק את הרולאן גארוס שם.