התקווה שווה זהב: הישראלים בבייג'ינג

הנושא בפורום 'אולימפיאדת בייג'ינג 2008' פורסם ע"י shlomydavid, ‏2/8/08.

1. דנידין Member

מה בושה? הם זקנים. הם היו סופרטאים גדולים והיום הם כבר לא כמו בשיאים, מה לא בסדר בזה? אפילו הם מודים שהם אחרי השיא. כל הכבוד להם על מה שהם עשו עד היום, אבל כרגע רואים ממש מעט דור עתיד ופה הדאגה.

2. shlomydavid מנהלים

עזוב, חבל לי אפילו להתווכח איתך. הרי בתחרות הבאה שאחד ה'זקנים' יביא איזשוהו הישג, אתה תשבח ותהלל אותו..

3. דנידין Member

הם כנראה כבר לא יהיו שם ב 2012 http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx נקווה שנראה דור חדש.

נערך לאחרונה ב: ‏21/8/08
  4. חל יל Member

זה מה שכתוב שם:
    הישראלית הצעירה הפסידה למרטינה זובצ'יץ' מקרואטיה 4:3, אחרי שהוליכה במרבית שלבי הקרב. היריבה ניצחה בשלב הבא וסידרה לגטרר כרטיס לבית הניחומים

http://olympic.sport5.co.il/HTML/Articles/...1172.45367.html

זה בטוח טעות?

5. shlomydavid מנהלים

כן. הקרואטית צריכה לנצח גם בקרב מול הטורקיה שיתחיל רק ב-12:10 שעון ישראל.

6. shlomydavid מנהלים

עידכון:

בת אל גטרר סיימה את דרכה באולימפיאדה, אחרי שעזיז טנריקלו (טורקיה) ניצחה 3:5 בחצי הגמר את מרטינה זובצ'יץ' (קרואטיה).

חבל מאוד, אבל יש להיות מרוצים מהיכולת של בת אל, ואני בטוח שהיא תשתפר בעתיד..יש לה פוטנציאל גדול.

7. חל יל Member

אני לא חושב שמישהו מאוכזב ממנה
    אחרי המדליה אתמול אפשר לסגור תאולימפיאדה -עשינו את שלנו ויאלה לונדון 2012

8. צחי לייבמן Member

לא צריך להתאכזב ממנה.
    אני גם בטוח שעד לונדון, לא תראה שום תחרות.

9. shlomydavid מנהלים

לא צריך לסגור כלום. עדיין אפשר לרשום הישג ולהגיע לגמר היסטורי בהתעמלות אמנותית. וגם סטאין במרתון יכול לסיים במקום טוב באמצע. לצערנו הוא כנראה מגיע פצוע..אז לא בטוח שזה יקרה.

10. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

לגבי הדיון שהיה פה לגבי ה"זקנים", הרי ששני הצדדים צודקים. כן, מדובר בספורטאים מבוגרים, ובמדינה עם יותר איכות ועומק, ייתכן מאוד שבכלל לא היינו רואים בבייג'ין את אברבוך וקלגנוב ואולי גם את זאבי, מהסיבה הפשוטה שהיה צומח דור חדש שהיה משיג תוצאות טובות מהם. אבל הדור הזה לא ממש צומח - בטח לא באתלטיקה, שם כל ניצן אמיתי הוא דבר נדיר - אז אנחנו ממשיכים להתבסס על חבר'ה ותיקים שכבר נמצאים בירידה ומנסים לסחוט מהם כל טיפת מיץ אחרונה. זה מה יש.

בכל מקרה, כל אחד מהם ספורטאי גדול וזכאי לכך שהמדינה וחובבי הספורט יעניקו לו הרבה כבוד (ויפסיקו לדרוש ש"יביא כבוד", צמד המלים המאוס ביותר בישראל).

11. shlomydavid מנהלים

עידכונים:

* אירה ריסנזון מדורגת במקום ה-9 אחרי היום הראשון בתחרויות ההתעמלות האומנתית ליחידות עם 33.900 נק' אחרי 2 מכשירים. ריסנזון קיבלה 17.100 נק' על תרגיל חישוק מצויין ודורגה אחריו 8. מאוחר יותר עלתה ריסנזון לתרגיל החבל והשיגה בו 16.800 נק', מה שהוריד אותה למקום ה-9 הכללי אחרי 2 אביזרים. ריסנזון בת ה-20 צריכה להיות ב-10 הראשונות אחרי ארבעת המכשירים (מחר תעשה תרגילים באלות וסרט), כדי לעשות היסטוריה ולהעפיל לגמר אולימפי ראשון בתולדות ישראל בהתעמלות אומנותית.

* נטע ריבקין, הנציגה הישראלית הצעירה ביותר בסגל האולימפי (רק בת 17), סיימה את היום הראשון של התחרות ליחידות במקום ה-11 המפתיע. ריבקין קיבלה ציון מפתיע בטיבו של 16.500 נק' בתרגיל החבל ודורגה אחריו במקום ה-14. מאוחר יותר עלתה ריבקין לתרגיל החישוק, והשיגה בו ניקוד טוב של 16.825 נק', שהעלה אותה למקום ה-11, מרחק מקום אחד מהגמר האולימפי.

ריסנזון סיכמה את היום הראשון שלה: "אנחנו בלי שופטת, ומאוד קשה להגיע למקום גבוה ככה. ציפיתי לציון גבוה יותר, אבל עדיין אוהבים אותי ונותנים לי ציונים גבוהים. מזמן לא עשיתי תרגיל חישוק כזה טוב. החיוך בא לי טבעי. אני מרגישה בבית, מאוד כיף שבאים ישראלים להתעמלות אמנותית ומעודדים".
    גם ריבקין סיכמה את היום הראשון שלה: "העידוד נורא עוזר, זה עושה מצב-רוח טוב. אני רוצה לעשות את המקסימום ומקווה שיהיה טוב. אנחנו מתאמנות מאוד קשה וזו התוצאה. זה רק היום הראשון, ואלו מכשירים חזקים מאוד שלי".

* הנבחרת הקבוצתית (קטיה פיסצקי, מריה סבנקוב, ורוניקה ויטנברג, אלונה דבורניצ'נקו ורחלי ויגדורצ'יק) ביצעו תרגיל מתואם ויפה עם ה-5 חבלים עד זמן קצר לפני הסיום, אז נפילת חבל גרעה מציונן והציבה אותן רק במקום ה-11 מתוך 12 נבחרות. הנבחרת השיגה רק 15.300 נק', והיא במרחק 0.375 נק' מאזרבייג'אן והמקום ה-8, משם מעפילים לגמר הקבוצתי. הנבחרת תנסה לבצע מחר תרגיל מעולה של אלות וחישוקים, כדי להגיע בכ"ז לגמר.

חברו הנבחרת סיכמו את היום הראשון: עשינו תרגיל ממש טוב עד לנפילה. יש לנו מחר עוד יום, ואפשר לתקן. הקהל התבאס כשהחבל נפל, אנחנו חשבנו על המשך התרגיל, ולא ויתרנו. זה כבר הישג גדול להיות כאן, אנחנו פותחות את הדלת לקבוצות נוספות, שיעלו לגמרים ואולי גם יביאו מדליות".

להלן וידאו של התרגילים שביצעו חברות המשלחת הישראלית בהתעמלות האמנותית.

נערך לאחרונה ב: ‏22/8/08
  12. shlomydavid מנהלים

אוקיי, הגיע הזמן לסכם את היום מבחינת הישראלים:

* אירה ריסנזון מדורגת במקום ה-9 אחרי היום הראשון בתחרויות ההתעמלות האומנתית ליחידות עם 33.900 נק' אחרי 2 מכשירים.
    * נטע ריבקין סיימה את היום הראשון של התחרות ליחידות במקום ה-11 עם 33.325 נק' אחרי 2 מכשירים.
    * הנבחרת הקבוצתית (קטיה פיסצקי, מריה סבנקוב, ורוניקה ויטנברג, אלונה דבורניצ'נקו ורחלי ויגדורצ'יק) סיימה במקום ה-11 את היום הראשון של התחרות הקבוצתית וצברו רק 15.300 נק'.
    * מיכאל קולגנוב סיים במקום ה-4 את מקצה חצי הגמר בקיאק יחיד ל-500 מ' בזמן של 1:43.145 דק', ולא העפיל לגמר (3 הראשונים העפילו).
    * בת אל גטרר נכנעה 4:3 כבר בקרב הראשון למרטינה זובצ'יץ' (קרואטיה), וסיימה את דרכה בתחרות אחרי שהקרואטית לא הגיע לגמר.

** סה"כ יום סביר לישראלים, כשבולטת ביותר ההצלחה של המתעמלות בתחרות היחידות. לעומתן הנבחרת הקבוצתית דיי איכזבה ביום הראשון. בואו נקווה שהדברים ישתפרו לקראת מחר.
    כמובן שלא נשכח את מיכאל קולגנוב והמקום ה-4 המכובד בחצי הגמר, ונודה לו על כל הרגעים המרגשים שנתן לנו, ובראשם מדליית הארד בסידני 2000. לגבי גטרר, זה מעט מאכזב, אבל רואים שקיים אצלה הפוטנציאל ואני בטוח שבעתיד היא תגיע להישגים רבים. בקרוב אעלה את תוכנית הישראלים למחר.

13. shlomydavid מנהלים

לו"ז ישראלים ליום שישי (22.8):

החל מ-13:00: אירה ריסנזון ו-נטע ריבקין - מוקדמות התעמלות אמנותית אישית - יום 2 (יהיו 10-9 ברשימת המשתתפות).
    החל מ-15:49: קטיה פיסצקי, רחלי ויגדורצ'יק, ורוניקה ויטנברג, מריה סבנקוב ואלונה דבורניצ'נקו - מוקדמות התעמלות אמנותית קבוצתית - יום 2 (יהיו 4 ברשימת המשתתפות).

* ערוץ 1 אמור לשדר את אירה ריסנזון ונטע ריבקין במוקדמות ההתעמלות האמנותית האישית, וגם את הנבחרת הקבוצתית במוקדמות התחרות הקבוצתית.

* ביום השני יבצעו היחידות תרגילים באלות ובסרט.

* ביום השני יבצעו הנבחרת הקבוצתית תרגילים ב-3 חישוקים ו-2 אלות.

* להלן 2 אפשרויות לשידורים באינטרנט: 1, 2

נערך לאחרונה ב: ‏22/8/08
  14. חל יל Member

כשראיתי את הבנות היה לי ברור שהחבל ייפול
    ככ ישראלי וצפוי זה היה
    טוב העיקר שיש לנו ארד בשייט

15. צחי לייבמן Member

אתה כל כך צפוי בתגובות שלך...