התקווה שווה זהב: הישראלים בבייג'ינג

הנושא בפורום 'אולימפיאדת בייג'ינג 2008' פורסם ע"י shlomydavid, ‏2/8/08.

1. JR-Riquelme Member

לא רק ספורטאי ענק, הוא ספורטאי ענק שהצליח למרות האיגוד האולימפי החרא שיש בארץ... וזה מעצים פי כמה וכמה את ההישגים שלו.

2. שגיא Guest

שחר צוברי בהחלט ענק.

לפני השיוט אמרתי לעצמי שאם יסיים ראשון אז תהיה מדליה כי היה לי קשה להאמין שכל שלושת המובילים יסיימו בזה אחר זה. אני שמח שגם המקום השני בשיוט הספיק. ספורטאי ענק, צעיר, שאני מקווה שעוד יביא לנו לפחות עוד שתי מדליות עם הגלשן.

אגב, שימו לב שדווקא הספורטאים שציפו מהם לגדולות נפלו יחסית מהר, כמו אודי וגידי, אנדיוני ואריק זאבי, בעוד דווקא החבר'ה הפחות מוחצנים הם אלה שגנבו את ההצגה כמובן בראש ובראשונה עם המדליה של שחר צוברי, המקום הרביעי המכובד של ורד וניקה, מרחק ניצחון ממדליה של גל יקותיאל וגם הגמר של שטילוב ראוי לציון, כך שאולי בכל זאת אפשר לנסות ולא לצאת יותר מידי מבואסים מהאולימפיאדה הזו.

3. A. Arshavin Member

נדע אם האולימפיאדה הזאת היא הצלחה רק אם תבוא ההמשכיות, זאת אומרת אם יבינו בחלונות הגבוהים שצריך להשקיע בענפים בהם יש לנו תנאים נהדרים להצלחה ובהם אנחנו בעלי פוטנציאל גדול להצטיין (כדורעף חופים למשל, שייט, גלישה, ג'ודו וגם שחייה) ולא רק בכדורגל שבינתיים לא מביא הרבה כבוד במילא.
    צריכים להגדיל את תקציב הספורט פה, ולהזרים אותו למקומות הנכונים ולא לכיס של כל מיני קומבינטורים מאכרים וחאפרים שלא חסרים בארץ.

4. Dimitar Berbatov Member

ואהבתי מאוד את התגובה של גל פרידמן למדליה של צוברי:"שוב פעם השיט מציל את המשלחת, שיחשבו על זה בחלוקת התקציבים".
    הגיע הזמן שיזרימו יותר כסף לענף שייצר הכי הרבה מדליות ביחד עם הג'ודו.

5. King Kenny Member

עמיר, כדורעף חופים? השתגעת? למה שישקיעו בזה כסף אם בכלל אין ספורטאים בתחום הזה? בגלל שיש לנו פה אחלה חופים?

6. A. Arshavin Member

גם.
    תראה תומר, מדינות כמו אוסטריה, גרמניה, מדינות בלי גישה לים בכלל, מצליחות בענף, זה ספורט בעל פוטנציאל עצום בארץ. אני גם בטוח שאם ייפתחו את הספורט הזה, יותר נשים יכנסו אליו וייחשפו אליו.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏21/8/08
  7. Pipe Member

כל פודיום בכל תחרות גדולה הוא הצלחה עבור הספורטאים הישראלים. למה? כי במדינה עם תרבות ספורט לא קיימת, תקשורת ספורט מביכה שאין ביטוי אחר שמתאים יותר מ"תקשורת מזדיינת" כדי לתאר אותה, תנאים אפסיים, תקציבים לא מספיקים, השקעה זניחה בספורט ובאופן כללי העדר ספורטאים ברמה הגבוהה באמת, זה בערך המקסימום שהמדינה הזו יכולה להפיק מעצמה.
    זה שהתקשורת בונה ציפיות רק כדי שתוכל לנפץ אותן בעצמה לאחר מכן וזה שהיא מבקרת כל ספורטאי שנכשל ומסתכל רק על הצדדים השליליים בכל תחרות במשחקים האלה זו בעיה שלה, וזה נגע של כל המדינה.

8. King Kenny Member

אבל נכון לעכשיו לא שווה ולא משתלם להשקיע בזה תקציבים גבוהים כי אין לנו אפילו ספורטאים שמתעסקים בענף ככה שאין במי להשקיע.

9. shlomydavid מנהלים

אני האמת לא כ"כ מעורה בפרטים, אבל קופמן אומר שיש כאן פוטנציאל לפיתוח הענף הזה בארץ..
    כדורגל חופים לא היה מפותח בארץ, עד שפתאום פתחו את הליגה בנתניה, ואז זה פרץ קדימה והגיעו ההישגים היפים. לדעתי שווה לנסות..

10. Football God Member

הים הצפוני והים הבלטי לא מספיק לך?אני מתכוון כמובן לגרמניה.
    ולאוסרטריה יש מלא אגמים,אבל אני לא יודע אם זה אותו דבר כמו ים.

11. A. Arshavin Member

לגבי גרמניה, זאת טעות שלי, למרות שאני לא בטוח שיש להם חופים, כי יש מדינות שזה סלעים שם ולא כמו בים התיכון. ככה גם באגמים לדעתי.

12. King Kenny Member

עמיר, אין שום סיבה להדקיע תקציבים גבוהים על ענף שאין לנו בו אפילו ספורטאי אחד.
    תקציבים גבוהים צריכים להשיקע בענפים שיש לנו בהם ספורטאים ולא לקחת את הכסף הזה ולהשקיע בענפים שיש לנו פוטנציאל בגלל החוף אבל אין שום הספורטאים.

13. A. Arshavin Member

אז נגיד שלא לכדורעף חופים, זאת לא הנק' המרכזית, הנק' היא שצריך להזרים יותר כספים לענפים בעלי פוטנציאל גדול\ענפים שמוכיחים שוב ושוב (ג'ודו,שייט\גלישה) שברגעי האמת הם מביאים תוצאות.

14. shlomydavid מנהלים

אוקיי, הגיע הזמן לסכם את היום מבחינת הישראלים, וכמובן בראשם ההישג הענק של שחר צוברי:

* שחר צוברי סיים במקום ה-2 את שיוט המדליות בדגם ה'ניל פרייד', וקיבל 4 נק' חובה. שחר צוברי זכה במדליית הארד !! (58 נק' חובה), והקדים ב-2 נק' את ניק דמפסי הבריטי.
    להיזכר ולהתרגש מחדש - הדרך של צוברי למדליית הארד.

* מעיין דוידוביץ' סיימה במקום ה-7 את שיוט המדליות בדגם ה'ניל פרייד', וקיבלה 14 נק' חובה. דוידוביץ' סיימה את התחרות במקום ה-10 (111 נק' חובה).
    * מיכאל קלגנוב סיים במקום ה-8 את מקצה חצי הגמר בקיאק יחיד ל-1,000 מ' בזמן של 3:43.108 דק', ולא העפיל לגמר (3 הראשונים העפילו).
    * אלכס אברבוך לא העפיל לגמר הקפיצה במוט, אחרי שנכשל ב-3 ניסיונות לעבור גובה של 5.65 מ'. אברבוך הצליח לעבור רק גובה של 5.45 מ' בניסיון השלישי.

* אחרי התחרות אברבוך הבהיר כי מעתה והלאה הוא לא יקדיש מאה אחוז מזמנו לאתלטיקה: "אולי אקפוץ עוד שנה בשביל הכיף, אבל זו היתה התחרות האחרונה שלי כמקצוען. בשנה הבאה אשתתף במכביה וגם באליפות העולם, אבל לא אתאמן במלוא הרצינות לקראת התחרויות הללו.
    זו היתה האולימפיאדה האחרונה שלי וזה קצת קשה. אני כנראה אהיה מאמן כושר בקרוב. כולם יכולים לבקש עכשיו את עזרתי, אני מאוד רוצה לעזור לאתלטים".

** כמעט הכל כבר נאמר על היום הכי גדול של המשלחת הישראלית באולימפיאדת בייג'ינג 2008. אבל קודם כל, זהו היום הכי גדול של שחר צוברי, שפשוט נתן שיוט מדליות מצויין, כשחזר מפתיחה לא טובה. שחר כמובן נתן גם תחרות מצויינת ואולי יכל להשיג יותר מארד, אבל בואו לא נהיה חזירים..גם ככה המדלייה הזאת הגיעה אחרי כ"כ הרבה קשיים. מגיע גם כל הכבוד למעיין דוידוביץ' שהגיעה לשיוט המדליות, וגם שם הקדימה 3 שייטות שהיו לפניה בדירוג. תודה רבה גם לאלכס אברבוך על קריירה נפלאה, ועל כל הרגעים שריגשת אותנו.
    אני אופטימי ומקווה שהמדלייה של שחר צוברי לא תהיה האחרונה של ישראל בבייג'ינג 2008. בקרוב אעלה את תוכנית הישראלים למחר.

15. King Kenny Member

צריך להודות לאברבוך על קריירה מצוינת, זה קשה מאוד להמשיך ולהשתתף שזוכה לסיקור מזערי ביותר.
    גדול האתלטים הישראלים בכל הזמנים.