התנתקות

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י ראול, ‏17/1/05.

1. ראול Member

הגיע הזמן לפתוח דיון מרוכז על ההתנתקות ולא לזרוק דילמות באויר.

קדימה, בעד ונגד...
    האם אתם חושבים שלפנות את המתנחלים יועיל למצב הישראלי-פלשתיני? האם זה יוביל למלחמת אחים? האם אסור לפנות את אחינו היהודים מאדמה שלנו?

הדעה הימנית גורסת שהאדמה שלנו ותמיד היתה שלנו, מתקופת התנ"ך, מתקופת ימפמפו"ז ועד היום... כל יהודי שיפנה את אחיו משטח שלו, מקולל. מצד שני, שמאלניי (יש הטייה כזאת?) המדינה אומרים שחייבת לקום מדינה פלשתינית ביש"ע לטובת שלום במזרח התיכון.

איפה אתם עומדים במצב הצפוף בזה.

אני אשמח אם אחד המנהלים יזרוק פה סקר: "בעד \ נגד".

ארתור, ידבר בקרוב.

2. לילך משתמשים של כבוד היכל התהילה

סתם נקודה שרציתי להעלות
    יודעים מה ההבדל בין התנתקות להינתקות? (ולא, הדיסקגרפיה לא משחקת פה)
    התנתקות זה כששני הצדדים מגיעים לכך, כשבני זוג נפרדים אז הם מתנתקים. הינתקות זה כשצד אחד עוזב, אם מישהו עוזב לארה"ב הוא ניתק מהארץ.
    עכשיו כשאתם רואים חדשות, תקשיבו לאיזה מילה מן השניים משתמשים התקשורת והמתנחלים

3. ראול Member

והמתנחלים הם מופת השפה העברית? הם בטח ובטח לא יודעים את ההבדל בין 2 המילים כמוך...

ארתור, פסוקו של יום.

4. Alvaro Recoba משתמשים של כבוד היכל התהילה

*הוסף סקר*
    תגובה תבוא בהמשך

נערך לאחרונה ב: ‏17/1/05
  5. Hotspur משתמשים של כבוד היכל התהילה

עזבו אתכם התנתקות, הינתקות או דיסקונקשן.
    קיבלתי היום דיסק חדש, מפוחית בלוז, שני משחקי גיים בוי אדוואנס וחולצה של בילאבונג. מה צריך יותר?

6. ראול Member

חיים?

ארתור, ורועי.

7. David De Gea Rade Prica היכל התהילה

התנתקות. אנחנו לא רוצים אותם והם לא רוצים אותנו.

8. ראול Member

למי התכוונת, הפלשתינים או המתנחלים?

ארתור, דיסאינפורמציה...

9. David De Gea Rade Prica היכל התהילה

גם וגם.

10. בית"רי מלידה Member

בעד ההתנתקות - אין שום הגיון, לא התיישבותי, ובטח לא צבאי לישיבתם של 6,000 ישראלים בתוך איזור הומוגני של מליון פלשתינאים! זה כמו להגיד לכבשה להיכנס ללוע האריה!

צריך לפנות אותם, לתת להם פיצויים הוגנים, לסייע להם גם נפשית, ולהשאיר את רצועת הרשע מגודרת, וממוקשת.

יהיה הרבה יותר קל ופשוט להגיב על ירי פצמ"רים וקאסאמים במצב הזה.

11. אחות של תונל Member

שלום לכולם, אתם מבינים מי אני לפי הניק שלי....
    שמי מיכל, ואני ימנית בדעותיי הפוליטיות, ורציתי להעיר פה כמה דברים בהקשר הזה, ואני מתחילה בדבר שהרגיז אותי במיוחד:
    ארתור, באיזו זכות בדיוק אתה יוצא באמירה כזו? אתה מכיר בכלל את המתנחלים (אגב, אני לא רואה סיבה להשתמש בה כמילת גנאי או בכלל כבעלת קונטציה שלילית...)? יש לך מושג מה הם באמת עוברים ומה התגובות האמיתיות שלהן למצב (ולא אלו שהתקשורת דואגת לסבר את אוזניך איתן)? אתה מכיר את קווי האופי שלהם? אתה יודע מהי רמת ההשתדלות שלהם?
    אני לא מבינה מאיפה מגיעה החוצפה הזו להשמיץ את "האחים היהודים" (ציטוט שלך, ידידי היקר) שלך בלי בושה.
    ולידיעתך, בתור אחת שקצת יותר מתעניינת ויודעת קצת יותר ממך אני מניחה- האנשים הללו (רובם כמובן) הם אנשים משכמם ומעלה, אנשים עם שכל בקודקודם, שרוצים בטובת הכל. המצב הזה שהשמאלנים והתקשורת מקפחים כך את התכונות של האנשים הטובים האלה ומציגים רק את ה"רוע" ,ה"פרימיטיביות", וה"חוסר אכפתיות" שלהם (שאגב- אינן קיימות!), הוא מצב עגום מאוד של שנאת חינם בין אחים.
    ובהודעה הראשונה שלך דיברת על קצת אידיאלים יהודיים יפים, דברים ברומו של עולם... אז מה קרה פתאום שאתה עובר להעלבה כזו? איך זה שפתאום אתה יכול להרשות לעצמך לדבר כך? לדבר בגנותם של אחרים זה קל מאוד, במיוחד אם האחרים האלה הם מיעוט בחברה ויש להם הרבה מתנגדים. לעומת זאת להגיע לברור האמת ולהשתדל לשמור על כבוד בין בני אדם (במיוחד אם הם האחים היהודים שלך), זה קצת יותר מסובך. חבל שבחרת את הקל מבין השניים.

מאוכזבת,
    מיכל.

ובכלליות- באותה נקודה, לכל השמאלנים (ואני לא רוצה להגיד יפי נפש בזלזול) שמתיימרים להיות אוהבי אדם וכו', קצת כבוד ליהודים כמוכם שהולכים לעקור אותם מבתיהם ומשורשיהם הוא חשוב מאוד לדעתי.

ועוד משהו- אני חושבת שגם אם למתנחלים יש תגובות שנראות קיצוניות לפעמים (במיוחד אחרי שהתקשורת מנפחת אותן בכמה מידות ומלבה את השנאה כלפיהם ע"י כך)- זה בא על רקע מוצדק, הלא כן?!
    אני רוצה שכל אחד או אחת מכם שקורא את זה כרגע יחשוב לעצמו טוב בלב איך הוא היה מגיב אם היו מודיעים לו שהולכים לעקור אותו ואת המשפחה שלו מהבית שלו!!! וכאן אין מה לשקר, תעשו חשבון נפש עם עצמכם, אין את מי לרמות. הייתי מעוניינת לראות איך היה מגיב שמאלני ממוצע אם היו מודיעים לו על רקע כזה שהולכים ל-ע-ק-ו-ר אותו מביתו ושורשיו.
    נקודה למחשבה.

12. David De Gea Rade Prica היכל התהילה

טוב שמאלני אני ממש לא, ובכל זאת אני חושב שצריך להתנתק.
    איך הייתי מגיב? מתפנה, בלי פיצויים ובלי כלום. אם ההתיישבות שלי לא תורמת למדינה, לא אכפת לי לקום ולעזוב למקום בטוח יותר, שלא יצטרכו לשים 8 חיילים רק כדי לשמור עלי.
    אנחנו לא אשמים שהם החליטו להקים את ההתנחלויות שלהם דווקא ברצועת עזה ובאזור יהודה ושומרון.

13. בית"רי מלידה Member

מיכל:

1. אני לא שמאלני, כפי שרואים בבירור מחתימתי.

2. אני מעדיף לפנות אותכם - מאשר לקבור אותכם.

3. גם בשביל לסלול כביש מפנים אנשים - והם מקבלים פיצוי לפי הערכת שמאי מקרקעין.

ובואי אשאל אותך שאלה:

איזה מין חיים יש לך? כמה חברים אוזרים אומץ לבוא לבקר אותך?

תעברו לנגב או לגליל - תהיה לכם איכות חיים גבוהה בהרבה.

ועוד שאלה :

היית מוכנה ללכת לגור בברונקס? בהארלם? אני בטוח שלא.

14. city Member

אני נגד ההתנתקות, לא כי אני חושב שהמתנחלים צריכים לשבת שם, כי אני לא חושב ככה, אבל כי אני חושב שאם כבר מפנים אנשים מהבתים שלהם אז שזה לא יהיה לחינם. אין לי בעיה שנחזיר את השטחים האלה ונפנה את המתנחלים, אבל במסגרת הסכם כולל שיקבע גבולות וכמובן התחייבות מצד הפלסטינים להפסקת הטרור. אין שום סיבה לפנות את המתנחלים ללא הסכם. אחרי שההתנחלויות יפונו, מה ימנע מהפלסטינים לרצות את ירושלים ויפו ? מה ימנע מהם להמשיך בטרור ?

רק שתדע, המתנחלים נשלחו לשבת בישובים ביש"ע ע"י הממשלה. אחרי 67 זאת היתה המטרה של הממשלה שיהודים ישבו באזורים הללו. מי שהיה האחרי העיקרי לעניין הזה היה לא אחר מאשר אריאל שרון.

15. Nesta Warden of Milano היכל התהילה

נתחיל בזה שאני בעד ההינתקות(בסדר לילך? http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/wink.Xxx )

סליחה את העבודה שלהם הם עושים לבד..בניסיונות לדרוס חיילים, לקרוא לרצח של ראש ממשלה מכהן בגלל שהם לא מסכימים עם דעותיו, לגרום לקרע בכך שהם מטיפים לסרבנות אה ולא נשכח את השימוש בתינוקות, שלא יתפלאו שהציבור כבר לא ממש אוהב ותומך בהם.

שהם הלכו להתיישב שם הם ידעו לאן הם הולכים אז שיחסכו מאיתנו את זה.

אגב אם יש לפחות פה 3 שמתנגדים למה לא רואים בסקר? תצביעו.

נערך לאחרונה ב: ‏17/1/05