התחזית בחסות, עונת 2009/10

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Number 8, ‏8/8/09.

1. הרצליה Member

1.בית"ר ירושלים
    2.הפועל תל אביב
    3.מכבי תל אביב
    4.מכבי חיפה
    5.בני יהודה
    6.הפועל באר שבע
    7.מכבי פתח תקווה
    8.מכבי נתניה
    9.הפועל פתח תקווה
    10.אחי נצרת
    11.הפועל חיפה
    12.מ.ס אשדוד
    13.הפועל עכו
    14.בני סכנין
    15.הפועל רמת גן
    16.הפועל רעננה

2. Cup of Tea Liverpool, UK

1. הפועל ת"א
    2. מכבי חיפה
    3. בית"ר ירושלים
    4. מכבי תל אביב
    5. בני יהודה
    6. הפועל באר שבע
    7. מכבי פתח תקווה
    8. בני סכנין
    9. הפועל חיפה
    10. מכבי נתניה
    11. הפועל פתח תקווה
    12. הפועל רמת גן
    13. מועדון ספורט אשדוד
    14. אח"י נצרת
    15. הפועל רעננה
    16. הפועל עכו

ככה אני רואה את זה.

3. Becks Member

1. הפועל ת"א
    2. מכבי חיפה
    3. מכבי ת"א
    4. בית"ר ירושלים
    5. בני יהודה
    6. הפועל ב"ש
    7. מכבי פ"ת
    8. מכבי נתניה
    9. בני סכנין
    10. הפועל פ"ת
    11. הפועל חיפה
    12. הפועל ר"ג
    13. מ.ס. אשדוד
    14. הפועל עכו
    15. הפועל רעננה
    16. אח"י נצרת.

בבקשה http://img27.imageshack.us/img27/5919/winking0001.Xxx

4. road runner Member

אמנם אני לא עוקב באופן אדוק אחרי הכדורגל הישראלי בשנתיים-שלוש האחרונות, אבל פה אפשר להמר אז אני אהמר http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/cool.Xxx

1- הפועל ת"א - לדעתי כרגע יש להם את הסגל האיכותי ביותר והכי מוכנים לליגה.
    2- בני יהודה - הולכת להיות הפתעת העונה לדעתי, הרבה תלוי באלירן עטר. ככל שישחק יותר, כך ימוקמו גבוה יותר.
    3- בית"ר ירושלים - סגל טוב מאוד אחרי כל הבלאגנים, קבוצה שבהחלט צריכה להיות בצמרת.
    4- מכבי חיפה - אם לא יחזקו את ההגנה זה בהחלט עשוי לדעתי להיות המיקום שלהם בסוף.
    5- הפועל חיפה - הימורים, לא? יתחילו את הליגה בצורה משוגעת, יהיו חזק בצמרת, איפהשהו באמצע העונה יאבדו את זה ובכל זאת, בזכות הפתיחה של הליגה, יצליחו לתפוס את המקום הזה.
    6- מכבי תל אביב - בערך כמו הפועל חיפה, יתחילו את העונה טוב, ידרדרו בהמשך ויתקעו איפהשהו באמצע ומעלה.
    7- הפועל רמת גן - יצליחו יותר דווקא מול הגדולות, וזה יספיק להם למקום טוב באמצע.
    8- מכבי פ"ת - פרווה, לא משהו מיוחד, יאספו נצחונות פה ושם ויסיימו במרכז.
    9- בני סכנין - יהיו מספיק טובים כדי להגיע למקום הזה, אבל לא ליותר מזה.
    10- מ.ס. אשדוד - עונה בינונית שתסתיים במיקום שכזה בתחתית.
    11- הפועל פ"ת - יש להם שם בעיקר צעירים כרגע, לא? יספיק להם רק להשארות בליגה, לא מעבר לזה.
    12- הפועל באר שבע - עוד הימור די הזוי, אבל אני חושב שהם יתחילו רע, יהיה שם בלאגן, וזה ייגמר בתחתית.
    13- אחי נצרת - לא יודע מה קורה שם, אבל לא נראה לי שיותר מדי כדי להיות גבוה יותר מזה.
    14- הפועל עכו - כנ"ל.
    15- מכבי נתניה - עוד לפני המבול מול גאלא הייתה לי הרגשה שאין להם ממש מה למכור. יורדים ליגה לדעתי.
    16- הפועל רעננה - לדעתי יהיו במקום הזה כמעט כל העונה.

5. מכבי.קריית גת Member

1. הפועל ת"א

2. מכבי חיפה

3. בני יהודה

4. בית"ר ירושלים

5. מכבי ת"א

6. הפועל ב"ש

7. מכבי פ"ת

8. מ.ס אשדוד

9. הפועל ר"ג

10. בני סכנין

11. הפועל פ"ת

12. אחי נצרת

13. מכבי נתניה

14. הפועל חיפה

15. הפועל עכו

16. רעננה

ב-90 אחוז אני צודק בדברים שאני אומר בכדורגל וגם כאן אני מאמין שהפועל ת"א יקחו את האליפות (לצערי).
    והמפתיעה של הליגה תיהיה הפועל ר"ג שהתחזקה באופן מרשים.

6. חל יל Member

1.חיפה [טריפל באנקר]
    2.הפועל
    3.ביתר
    4.בני יהודה
    5.בש
    6.מפת
    7.רג
    8.מכבי
    9.בנ'ס
    10.הפ חיפה
    11.הפת
    12.נצרת
    13.אשדוד
    14.נתניה
    15.עכו
    16.רעננה

ניפגש ב24.5.10 בחוף דדו לחגיגות הטריפל הירוק

7. Bluekipper Nil Satis Nisi Optimum

אוי לא. אם היה איזשהו שביב של תקווה ... עכשיו בטוח זה לא יקרה. http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/dry.Xxx

8. ENGLAND Member

1.מכבי חיפה
    2.הפועל תל אביב
    3.בני יהודה
    4.ביתר ירושלים
    5.אשדוד
    6.מכבי תל אביב
    7.מכבי פתח תקוה
    8.הפועל רמת גן
    9.סכנין
    10.הפועל באר שבע
    11.הפועל חיפה
    12.מכבי נתניה
    13.הפועל פתח תקוה
    14.אחי נצרת
    15.הפועל עכו
    16.הפועל רעננה

9. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

1.הפועל תל אביב
    2.מכבי חיפה
    3.בני יהודה
    4.בית"ר ירושלים
    5.מכבי תל אביב
    6.מכבי פתח תקווה
    7.הפועל חיפה
    8.הפועל באר שבע
    9.הפועל פתח תקווה
    10.מכבי נתניה
    11.אשדוד
    12.סכנין
    13.הפועל רמת גן
    14.אחי נצרת
    15.עכו
    16.רעננה

10. Emil Member

1. הפועל תל אביב (ושלא תחשבו שהיה קל לרשום את זה)
    2. בית"ר ירושלים
    3. מכבי תל אביב
    4. מכבי חיפה
    5. מ.ס. אשדוד
    6. הפועל באר שבע
    7. מכבי פתח תקווה
    8. בני יהודה
    9. מכבי נתניה
    10. בני סכנין
    11. הפועל חיפה
    12. הפועל פתח תקווה
    13. אחי נצרת
    14. הפועל עכו
    15. הפועל רמת גן
    16. הפועל רעננה

11. *הפועל-רעננה* Member

1. בית"ר ירושלים
    2. הפועל תל אביב
    3. מכבי חיפה
    4. מכבי תל אביב
    5. הפועל באר שבע
    6. בני יהודה

7. מכבי פ"ת
    8. מכבי נתניה
    9. הפועל רמת גן
    10. בני סכנין

11. הפועל חיפה
    12. מ.ס אשדוד
    13. הפועל רעננה
    14. מכבי אחי נצרת
    15. הפועל פ"ת
    16. הפועל עכו

12. Emil Member

לזה אני קורא אמונה. אתה היחיד כאן עד עכשיו שנתן לרעננה מקום שגבוה מ-15 כשהרוב המוחלט רשמו אותם אחרונים.
    אולי בסוף העונה תוכל לעשות פה סיבוב ניצחון על כולם :)

13. שער 7 Member

המילה "נאחס" כל כך חזקה אצלי כאשר אני מתבקש לדרג את מיקום הקבוצות בסוף העונה.
    הייתי מאוד שמח אם היו מוותרים על פתיחת האשכול הזה. אבל בכל זאת אדרג לפי תחושות הבטן, וגם מבחינת ההיגיון שאצלי הוא מאוד חזק. אהיה שמח מאוד אם אטעה "בחלקים מסויימים" מהדירוג. http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/rolleyes.Xxx

01. מכבי חיפה - ברמה המנטלית זו הקבוצה הטובה ביותר בליגה, ולא משנה מה יגידו על הפועל, הרזומה של חיפה מוכיח את עצמו כל פעם מחדש. ההגנה די חלשה עם טשיירה ודקל קינן שירד טיפה ביכולת שלו, אבל עדיין יש את הסילון מסיללה ואת משומר. שנת המבחן של אייל גולסה ובירם כיאל מגיעה, כאשר יכולת טובה של אחד מהם באופן עקבי תשפיע מאוד על עתידם בקבוצה של בוקולי ורפאלוב, כאשר הדגש הוא על האחרון שמרגיש את האדמה רועדת מתחתיו. הכל יקום ויפול כרגיל על יניב קטן ומידת היציבות של דוידוביץ', כאשר מכונת השערים דבאלשווילי יבסס את כוחו. ארבייטמן יקווה לקבל כמה שיותר דקות.
    אלישע לוי יעמוד באתגר.

02. בית"ר ירושלים - כל עוד בית"ר בתמונה, גם הפועל וחיפה צריכות לדאוג. תלוי מאוד מי יהיה השוער הראשון, וגם אם זה לא יהיה שם מפוצץ, אריאל הרוש כבר הוכיח שהוא שוער מצויין בהשוואה לליגה שלנו. אמסלם כבר פרש, אבל חוליית ההגנה תמשיך להיות טובה עם גרשון, בנאדו, בן-יוסף וקוז'וקין, כאשר אצל האחרון זו תהיה עונת מבחן כמגן ימני. עם קישור שמורכב מעידן טל, דאריו פרננדז, חן עזריאל, אבי ריקן, עידן ורד וברוכיאן, ועם חוליית התקפה של בן-שושן, תמוז וכמובן יצחקי, כנראה שלא באמת משנה כמה מנויים בית"ר מכרה ותמכור, עדיין היא תילחם על האליפות.

03. הפועל תל אביב - עונה שתאכזב מאוד את כל האוהדים הרבים של הקבוצה. הפועל אוהבת להגיע למשחקים כאשר היא אנדרדוג, לא בטוח שמצבה החדש יעזור לה. זנדברג לא יכול לשמור על יציבות לאורך עונה שלמה, ותסמונת הפציעות הידועה שלו עשויה להכשיל אותו עוד יותר. גילי ורמוט נותן משחק אחד טוב לאורך סיבוב שלם, ביברס נאתכו מתופקד במקומות שהוא לא יכול משם להשפיע יתר על המידה, איתי שכטר עסוק כל הזמן בכדרורים מיותרים ואם הוא לא ישפר משמעותית את סגנון המשחק שלו, יבואו עליו טרוניות קשות מצד הקהל. באדיר לא יכול להיות עוגן מרכזי בהגנה לאורך עונה שלמה, דגלאס דה סילבה ודדי בן-דיין חייבים לחפות עליו. עומרי קנדה חייב להתבגר ולהתחיל להרים כמו שצריך, בינתיים דני בונדר מתעלה עליו גם באירופה וגם בליגה. שי אבוטבול צריך להחלים כמה שיותר מהר, הקבוצה באמת צריכה אותו, מאחר ואני לא רואה כרגע מנהיג אמיתי בקישור מאז עזיבתו של טלקיסקי, וגם כי אביחי ידין וזוראב מנטאשאשווילי קשרים אחוריים "הורסים מדי", במובן האופטימי של המילה, מה שיקל על אבוטבול בביצוע פעולות התקפיות. לגבי מנטאשאשווילי, כנראה שהוא הולך להיות השחקן עם כמות ההרחקות הגדולה ביותר בליגה (ביחד עם עוד שחקן מסכנין אני מניח), ואף אחד לא יאהב לפגוש אותו פנים מול פנים. אניימה ויבואה חייבים לפתוח את העונה חזק, כי אליפות אפריקה עלולה להרוס להפועל את המומנטום, ורק בגלל זה הפועל בנתה סגל גדול שיפתור את החלל העמוק שיווצר. מהראן לאלה, תגיע למצב שמתוך 5 מצבים אתה עושה גול ולא מתוך 10! ויקטור מרעי לא יקבל הרבה דקות וחבל, גוטמן יהיה חייב לבצע רוטציה שתשלב אותו בכל זאת.

04. בני יהודה - לא אתפלא אם יסיימו יותר גבוה, הכל תלוי איך בית"ר תפתח את העונה. אלירן עטר ופדרו גלבאן זהו שילוב מנצח, בלי שום קשר למאמן על הקווים. עומרי אפק וג'ורג' אמסיס זה חיזוק מתבקש, משה ביטון גם כן מאוד רעב להוכיח שהוא עדיין כאן, איינוגבה יצטרך להשתפר מאוד כדי לנסות להשיג את אניימה במירוץ על אפודת שוער ניגריה, במיוחד שאליפות אפריקה אורבת מעבר לפינה. זו תהיה שנת הפריצה של דין מורי ולירוי צעירי, אסי בלדוט ימשיך להנהיג ולהצטיין.

05. מכבי תל אביב - שקט יחסי, ובקבוצה כמו מכבי שקט יחסי זה דבר מסוכן. למדנו שאם הקבוצה הזו מצהירה, היא נכשלת. ומה קורה כאשר היא לא מצהירה? מבחן האמת של נמני, כשגולדהאר יושב לו על הראש (למרות שנדמה לי שמכבי יושבת לו על הראש יותר משהוא יושב על נמני), קהל מלחיץ שהפעם כנראה יעדיף לראות יותר את הפועל נכשלת מאשר את מכבי מצליחה בעצמה. הכל תלוי עדיין במידת כשירותו של בוזגלו, ישראלביץ' בעונה חשובה מאוד מבחינתו, שטראובר לטעמי לא יצדיק את הציפיות (הוא מבקש מאורן זריף עידוד מאסיבי יותר http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/biggrin.Xxx ), שיבחון תמיד שם בשביל להראות נוכחות, כך גם יבוריאן. השחקן המשמעותי ביותר בעיניי הוא מאיוקה, שכנראה ירצה לראות סקאוטים ביציע ואין כמו מפגש נגד הגדולות בשביל שהציפיות שלו יתגשמו.

06. הפועל באר שבע - על חזרה כזו לליגת העל גם אלונה ברקת לא יכולה לחלום. אלי ז'ינו בוודאי יביט מהצד ויחייך. גיא עזורי מאמן שאפתן מאוד, עם שחקנים כמו קאלה, מליקסון, אסולין וזיו כבדה, הקבוצה תיתן עונה יפה, רק ההגנה הלא מתואמת תפריע לה להתקדם הלאה.

07. מכבי פתח תקווה - אני בטוח שהלוזונים חותמים על המיקום הזה, בוודאי אם תיווסף אליו עונה איומה של היריבה העירונית. רוני לוי ימשיך להנהיג קבוצה צעירה, נמרצת, מעצבנת (את הקבוצות הגדולות בעיקר) ושאפתנית. אמנם 2 עוגנים משמעותיים ביותר כבר לא שם (סולי צמח ואיסמעיל עאמר), אבל מצד שני גם 2 שחקנים חלשים מאוד עזבו (גרנצ'ארוב ובאסטיאניני).

08. בני סכנין - ערן קוליק ימשיך לעשות את העבודה, איצטדיון דוחא שודרג ויעניק אווירה נחמדה מאוד לליגה שלנו (חוץ מהמשחק עם בית"ר).

09. אחי נצרת - עם שוער כמו ניגמטולין אתה יודע שהקבוצה הזו לא יכולה לרדת ליגה. תוסיף לכך את האיצטדיון המאיים (אם יאושר, והוא חייב להיות), שחקנים רעבים, התקשורת המתלהבת מהמגזר ותקבל עונה טובה מאוד של הקבוצה.

10. מכבי נתניה - עונה איומה ונוראה. אלמוג כהן ופיראס מוגרבי יהיו נקודת האור היחידה, קלמי סבן ימשיך לאכזב, העזיבה של לואיס מארין היא הנזק הגדול ביותר (עם כל הכבוד ללותר מתיאוס), חיימוביץ', בן-דיין, שכטר ושטראובר כבר לא שם, רביד גזל ושלו מנשה לא יעמדו בלחץ.

11. הפועל רמת גן - למרות בעיות המכתש, תהיה קרובה מאוד לפלייאוף הבינוני, אך בגלל חוסר הניסיון של המאמן, לא תגיע רחוק יותר.

12. הפועל חיפה - עונה עם הרבה ציפיות, דרבי שחוזר, אבל עם תוצאות מאכזבות מאוד. עדיין יש כמה שחקנים מבטיחים מאוד בקבוצה הזו, אבל הבטחות לחוד ותוצאות לחוד.

13. מ.ס. אשדוד - אני גם לא אתפלא אם תגיע למקומות יותר גרועים ממה שאני חוזה לה. שום שחקני חיזוק, קבוצה שעומדת במקום, בלי ציפיות, הגנה איומה, והכי גרוע שאין לה אפילו מוטיבציה שקיימת לעולות החדשות.

14. הפועל עכו - צפוי לה מאבק קשה מאוד מול הפועל פתח תקווה, אך בסופו של דבר אני מאמין שהיא תישאר בשיניים ותלך למבחנים. בלי איצטדיון ביתי, ואפילו לא קרוב יחסית לעיר, עם איצטדיון חדש בתיכנון אך לא מרשים, תהיה לעכו עונה קשה מאוד.

15. הפועל פתח תקווה - אני פשוט לא מאמין בקבוצה הזו. אולי הקבוצה השכונתית ביותר בליגה, אך עם כמות אוהדים גדולה ומסורה שבוודאי יהיה לה קשה מאוד לקבל את בשורת האיוב. קבוצה שמושתתת אך ורק על שחקני נוער, מאוד אוהבים שם שחקנים מקרואטיה, אך הפעם עושה רושם שהשחקן המדובר ברצלאי עשוי לאכזב. לא בטוח שגם איצטדיון האורווה יאושר בסופו של דבר, מה שאולי יעשה טוב לליגה, בוודאי שלא להפועל פתח תקווה.

16. הפועל רעננה - ללא שום ספק, הקבוצה החלשה בליגה. בלי שום שחקני רכש רציניים, בלי איצטדיון ביתי, בלי כמות אוהדים נורמלית.

14. M_T_A Member

לא יודע לגבי כל הליגה, אבל זאת לפחות התחזית שלי לגבי הצמרת:

1. הפועל ת"א - נראים מצוין כרגע, אני יודע שזה לא אומר כלום שקבוצה נראית מצוין באוגוסט, אבל הפועל נראית כמו קבוצה טובה ומחוברת שיודעת להניע כדור בשקט ולהגיע להרבה מאוד מצבים בדרך הזאת, דבר שנדיר לראות אצל קבוצות ישראליות. בנו שם גם סגל חלומי בקנה מידה ישראלי. מ2 דברים צריכים להיזהר שם, אלי גוטמן ואירופה.

2. בית"ר ירושלים - עדיין קבוצה שבנויה מצוין, גם בלי הכסף של גאידמק. ירוצו לאליפות יחד עם הפועל ויסיימו במקום השני.

3. מכבי חיפה - תגיע לדעתי לשלב הבתים של הצ'מפיונס ותאבד הרבה נקודות בליגה בגלל זה. ההגנה לא מלהיבה במיוחד וגם בגלל זה חיפה הולכת לאבד נקודות ולצאת ממאבק האליפות מוקדם יחסית.

4. בני יהודה - אין שום סיבה שלא תהיה גורם משמעותי בצמרת גם בעונה הזאת.

5. מכבי ת"א - הקבוצה שלי שעוד לא ראיתי אותה משחקת ואין לי מושג למה לצפות כנראה לא תגיע יותר מדי גבוה. הרכש נחמד אבל לא יותר מזה, צריכים להגיע עוד שחקנים. אבל זאת תהיה עונה שקטה בלי יותר מדי לחץ משום כיוון.

6. הפועל חיפה - האלופה של סוף העשור הקודם תחזור לעצמה בגדול ותוכיח שיש עוד קבוצה בחיפה.

15. לירן מנהל כללי מנהל כללי

באמת שקשה לנחש את זהות האלופה... אני חושב שלמרות שהפועל ת"א נראית עדיפה, הסיכויים לא בפער משמעותי נוטים לטובתה, זה בקלות יכול ללכת לכיוון אחר... נריץ איזה ניחוש...

1. הפועל ת"א
    2. בית"ר ירושלים
    3. מכבי חיפה
    4. בני יהודה
    5. הפועל ב"ש
    6. מכבי ת"א
    7. מכבי נתניה
    8. הפועל חיפה
    9. הפועל ר"ג
    10. מכבי פ"ת
    11. בני סכנין
    12. מ.ס. אשדוד
    13. הפועל פ"ת
    14. אחי נצרת
    15. הפועל עכו
    16. הפועל רעננה

זה נראה בלתי אפשרי לחזות השנה... בכל חלק בטבלה.