השלום עם סוריה - נושא מרכזי

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י דנידין, ‏11/3/09.

 1. burning soil

  burning soil Member

  הצטרף ב:
  ‏15/11/02
  הודעות:
  5,216
  לייקים שהתקבלו:
  0
  לא צריך להאמין למה שאסד אומר דרך התקשורת, הוא נחש - כפי ששלח חומוס סורי לאולמרט
  בזמנו, וכמה חודשים לאחר מכן התגלה הכור הגרעיני של סוריה שהופצץ, כך אין להאמין לו.

  כדאי לעשות איתם שלום מהסיבה שלא שווה לנו להמתין להופעת ארגון התנגדות, הגבול
  שם מאוד שקט ואולי בגלל זה האינטרס הוא לא לוותר על הרמה, השאלה למה לנו לחכות
  לעוד חיזבאללה.
   
 2. דנידין

  דנידין Member

  הצטרף ב:
  ‏6/4/07
  הודעות:
  8,670
  לייקים שהתקבלו:
  0
 3. פול סקולס

  פול סקולס Member

  הצטרף ב:
  ‏9/4/06
  הודעות:
  5,690
  לייקים שהתקבלו:
  324
  סיפור על גניבת מים- ד"ר גיא בכור

  (זהירות: ארוך. אפשר גם לרפרף או ישר לדלג לסוף איפה שהוא מסכם את העניין בנקודות. כמו-כן אני לא יודע להבדיל בין עובדות לבין דעות שהוא אולי מציג כאן במסווה)

  סוריה חווה אסון, קריסה, ושואה כלכלית, אין דרך אחרת לתאר את מה שהמשטר הסורי מתאמץ כל כך להסתיר. המדינה מתייבשת, ולא פחות מרבע מליון חקלאים נאלצו בשלוש השנים האחרונות לנטוש לנצח את האדמות שלהם, ולהגר לערים הגדולות. שם הם חיי באוהלים, נטושים לחלוטין על ידי המשטר והמדינה. הנתונים הללו התפרסמו במחקר מיוחד שנעשה על ידי האו"ם, ופורסמו באתר ערוץ אלערביה, לתדהמת הערבים והסורים. אילו שינויים דמוגרפיים גדולים, שינוי מראה פניה של המדינה כולה.


  כרגיל בעולם הערבי, אין נתונים, ואין הבנה של המתרחש מתחת לאף, ולא במקרה.  נתחיל בכך שנהר הפרת האדיר, מקור המים העיקרי של סוריה בעבר, הולך ומתייבש. התורכים עוצרים את המים שלו בשטחם, בשורה של סכרים אדירים, כך שלסוריה ולאחר מכן לעיראק מגיע חלק הולך וקטן. בתוך כעשור נהר הפרת אמור להתייבש לגמרי, כאשר הוא עוזב את תורכיה. גם עכשיו הנהר מגיע לסוריה עם מים מזוהמים, ולכן הדגה שלו, מקור מחיה חשוב, הולכת ונכחדת. מליחות המים עלתה, ולעיתים קרובות הם כבר אינם ראויים לשתיה. חלק מן היובלים של נהר הפרת כבר אינם קיימים עוד, למשל נהר ח'אבור, שהתייבש לגמרי. הוא כיום נקיק חול יבש. דלתת נהר הפרת, מרכז האוכלוסיה הסורית, מתייבשת.

  בשל בצורת שנמשכת כבר כמה שנים, נהר העאסי ("העקשן"" אורונטוס בלטינית), מקור מים חשוב נוסף במדינה, מתייבש, מימיו ממליחים ומזוהמים, והדגה בנהר מתה. אין דגים, אין פרנסה. כפרים שלמים שניזונו ממימיו מאות שנים, פשוט ננטשים. והבצורת נמשכה, גם השנה.

  מי התהום במדינה ירדו לדרגת שפל, שכבר אי אפשר להשתמש עוד בלא פחות מ-420 אלף בארות פיראטיות, שנחפרו על ידי התושבים במהלך השנים. אם אין מים, אין גידולים חקלאיים, עוזבים את הכפר, ועוברים לעיר. כיוון שגם שם אין עבודה, המצוקה איומה, והלחץ הפוליטי עולה. מי שמרוויח מכך היא כמובן התנועה האסלאמית.

  לכך נוספת בעיה עדתית: חלק גדול מן החקלאים הנוטשים את הכפרים, הם כורדים, מה שהופך את הבעיה לעדתית. הפליטים הכורדים מאשימים את הממשלה שאינה עושה דבר למענם. הם גרים באלפי אוהלים בצמוד לערים הגדולות, כבר כמה שנים, ואין להם מענה.

  מתברר שבכל אשמה מפלגת הבעת' השלטת, והגאווה הטפשית שלה. כבר משנות הששים החליטה המפלגה להפוך את סוריה למדינה המייצאת תבואה. ראו בכך יעד אסטרטגי, וניצחון של המהפכה האגרארית הסורית. בשל כך אילצו את החקלאים לעבוד ממרעה, באדמה חצי-יבשה, לגידול תבואה. המשטר העלים עין מכריית 420 אלף בארות, ששאבו מים לצורך גידולי התבואה. כל כלכלן שהעיז לצאת נגד המדיניות הזו, הושלך לכלא. כלכלן סורי בכיר, שהעיז לבקר את המדיניות הזו, במדינה חצי יבשה, הושלך לשבע שנות מאסר בכלא, לא פחות. אבוי לצרה, השלטון גם כפה גידול כותנה, עוד זללן של מים.

  עכשיו, עם הבצורת הנוראה, קוטפים את הפירות הבאושים, במדינה (בת 20 מליון נפש), שחצי מאזרחיה הם חקלאים. במקום 1.9 מליון טון תבואה, להם ציפו השנה, הצליחו החקלאים לספק רק 892 אלף טון, חורבן במונחים סוריים. משמעות הדבר: סוריה מייבאת היום את התבואה שלה מבחוץ, ואין לה כסף. התל"ג לנפש צונח.

  ככל שגבר היובש, שאבו החקלאים יותר, ומיפלס מי התהום ירד עוד יותר.

  על החקלאים ניחתה מכה נוספת: עצי הזית סובלים, ולכן השמן שלהם, אותו מייצאת סוריה מזה דורות לאירופה, הופך חמוץ יותר, איכותי פחות, ולא נדרש. היצוא של שמן הזית, מענפי היצוא החשובים ביותר, יורד מידי שנה.

  החורבן רק מתגבר, שכן סוריה מיצתה את עתודות הנפט שגילתה, אין כסף לתשתית, להתפלה או לעזרה לרבע מליון אומללים, שהולכים ומתרבים.

  ממה הלקחים מן החורבן הזה?

  1. מפלגת הבעת' השלטת עוד משנות הששים רצתה לכונן מהפכה חקלאית מפוארת, והמיטה אסון על המדינה. כל יום שהמפלגה הזו ומשפחת אלאסד שולטות במדינה, רק גדל החורבן.

  2. עכשיו אתם מבינים שלסוריה אינטרס קיומי לשים יד על מי הכינרת, כדי לשאוב אותם, להשקיית השדות באיזורי דמשק, חלב וחומס. כן כן, הכינרת המסכנה שלנו, שכבר היום המים שלה מגיעים לישראל כמובן, לירדן (אנו מספקים כמות קבועה כל שנה, מתוקף הסכמי השלום), ובעתיד לסוריה. אם סוריה תיגע בכינרת, השאיבה ממנה תהיה עצומה. כמו שהחריבה את הנהרות שלה, מי התהום ומה לא, כך תחריב סוריה גם את מקור המים הראשי שלנו. היא לוטשת אליו עינים, למרות שבשום אופן אין היא מעוניינת בשלום עם ישראל.

  3. למה זו בכלל בעיה שלנו? האם הנשיא אובמה, שרוצה שלום בין ישראל לסוריה, יודע בכלל על בעיית המים הסורית? האם ישראל צריכה לשלם את המחדלים והעליבות של מפלגת הבעת' המדומיינת בסוריה? רק טיפש יסכים שיגנבו לו את המים שלו. האם אנחנו טפשים?

  4. ועכשיו, כאשר מבינים עד כמה עושקת תורכיה את סוריה, האם את תורכיה הייתם לוקחים כמתווכת בינינו לבין הסורים? הרי לתורכים אינטרס קיומי שהסורים יקבלו את הכנרת, זה מוריד לחץ מהם. בעבר כאשר הסורים רתחו שהתורכים עוצרים את מי הפרת, בניגוד למשפט הבינלאומי, גילו התורכים שהסורים עוצרים את מי נהר העאסי, שזורם מסוריה לתורכיה, הפוך. אם לכם מותר, קבעו התורכים, גם לנו מותר. אלא שהעסי הוא נחל זעיר ועלוב לעומת נהר הפרת האדיר. אך עבור התורכים זה הספיק: תקדים זה תקדים. הם יידעו לעשות שימוש נהדר בכינרת, תקחו משם, יגידו לסורים במקרה של הסדר.

  5. הסורים מדברים על רמת הגולן והכבוד הסורי האבוד. למעשה, הם מדברים על משהו אחר לגמרי. אוי ואבוי לישראלי שלא יידע את הנתונים האלה, אבוי לאמריקני שיתעלם מן המצוקה הקיומית הזו למשטר בדמשק. אם המים שם נעלמו, כך, הרי, עשוי לקרות גם עם המשטר עצמו.
   
  נערך לאחרונה ב: ‏16/8/09
 4. cazzo

  cazzo Il Capocuoco מנהל

  הצטרף ב:
  ‏28/8/04
  הודעות:
  13,001
  לייקים שהתקבלו:
  752
  מעניין מאוד. מאיפה הכתבה הזאת?
   
 5. פול סקולס

  פול סקולס Member

  הצטרף ב:
  ‏9/4/06
  הודעות:
  5,690
  לייקים שהתקבלו:
  324
  איזה מישהו שאני לא מכיר עשה לזה forward באימייל עד שזה הגיע לאמא שלי שהעבירה לי..
  לא יודע מאיפה זה, אבל לגיא בכור ההוא יש אתר, סביר להניח שזה פורסם שם.
   
 6. דנידין

  דנידין Member

  הצטרף ב:
  ‏6/4/07
  הודעות:
  8,670
  לייקים שהתקבלו:
  0
 7. דנידין

  דנידין Member

  הצטרף ב:
  ‏6/4/07
  הודעות:
  8,670
  לייקים שהתקבלו:
  0
 8. Y4K91

  Y4K91 Member

  הצטרף ב:
  ‏16/10/09
  הודעות:
  428
  לייקים שהתקבלו:
  0
  תנאי ראשון למשא ומתן:ניתוק כל קשר עם ארגוני טרור ומדינות המחמשות טרוריסטים (למרות שזה יהיה קשה לנתק קשר עם עצמך)
   
 9. דנידין

  דנידין Member

  הצטרף ב:
  ‏6/4/07
  הודעות:
  8,670
  לייקים שהתקבלו:
  0
  אני חושב שהנכונות של הסורים לשנות את פני הדברים והנכונות של ביבי לעשות שלום ולצאת גדול, יכולים להפתיע ובגדול. זמן יגיד.
   
 10. FelaKaT

  FelaKaT Member

  הצטרף ב:
  ‏9/2/06
  הודעות:
  4,305
  לייקים שהתקבלו:
  422
  איזה נכונות ראית מצד הסורים? [​IMG]
   
 11. דנידין

  דנידין Member

  הצטרף ב:
  ‏6/4/07
  הודעות:
  8,670
  לייקים שהתקבלו:
  0
  הם מנסים כל השנים למצוא מתווכים ומסרים דרך כאלו דרכים ואחרות כדי להגיע איתנו לתחילה של משא ומתן. שם יעלו הדרישות של הצדדים (ירידה מהגולן, ניתוק מאירן, שלום קבע וכו').
   
  נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏9/11/09
 12. Nesta

  Nesta Warden of Milano היכל התהילה

  הצטרף ב:
  ‏9/1/03
  הודעות:
  15,930
  לייקים שהתקבלו:
  174
  מין:
  זכר
  תצא מהסרט שנכנסת אליו, כל מה שהם מנסים זה לקנות עוד זמן ולצאת מהבידוד שארה"ב הכניסה אותם אליו.
   
 13. בית"רי מלידה

  בית"רי מלידה Member

  הצטרף ב:
  ‏3/1/04
  הודעות:
  9,191
  לייקים שהתקבלו:
  1
  אסד, אוהו אסד, תיזהר אסד: טייסות חיל האוויר וחטיבות הטנקים מוכנות.

  אסד,לך דחף את החומוס שלך לתחת של אולמרט, תעשה לו קנטינה לכלא הצפוי.

  http://www.golan.org.il/694/460.htm

  אני אחלק ארגזי מרלו של יקבי רמת הגולן אחרי שסוכני המוסד יפוצצו אותך לחתיכות קטנות ושרופות, כמו את אחמאד יאסין.

   
 14. דנידין

  דנידין Member

  הצטרף ב:
  ‏6/4/07
  הודעות:
  8,670
  לייקים שהתקבלו:
  0
  איזה אתר מתנחלים יפה העלת פה, ממש דפקת הצגה [​IMG]

  את הסרטים מ 1933 אין לך לעלות לנו?
   
 15. בית"רי מלידה

  בית"רי מלידה Member

  הצטרף ב:
  ‏3/1/04
  הודעות:
  9,191
  לייקים שהתקבלו:
  1
  קח סרט של היורשים שלהם, חברים טובים שלך:

  http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3802651,00.html

  מסומם שלום.

  מוות לאסאד, חורבן לסוריה: דיר אל אזור זו רק דוגמא קטנה. גיע הזמן לסגור את החשבון הפתוח מ 1973, חבל רק שרפול ז"ל כבר לא איתנו.
   

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!