השלום עם סוריה - נושא מרכזי

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י דנידין, ‏11/3/09.

 1. דנידין

  דנידין Member

  הצטרף ב:
  ‏6/4/07
  הודעות:
  8,670
  לייקים שהתקבלו:
  0
  [​IMG]

  היסטוריה!
  מדהים. אסד ממש הולך בדרכם של סעדת והמלך חוסיין וממש קורא למשא ומתן ישיר (ולא עקיף) עם ישראל!


  "על ארה"ב לתווך בין ישראל לסוריה"

  נתניהו מהצד השני שולח בימים האחרונים נציגים משלו כדי לקדם את השיח בין הצדדים ואולי סוף סוף אחרי נתק של 40 שנה הצדדים ישבו על השולחן ויסיימו את הסיכסוך הכה ארוך.

  [​IMG]
   
 2. T0XiN

  T0XiN Member

  הצטרף ב:
  ‏1/7/07
  הודעות:
  3,339
  לייקים שהתקבלו:
  0
  שלום-כן!
  תמורת הגולן-לא!

  זה יהיה בלתי אפשרי לפנות את כל הגולן,הגולן היום הוא חלק בלתי נפרד משטח מדינת ישראל ואין לפנותו בשום מחיר.
  אולם,אם ימצא הסדר מתאים אשר ישאיר שם את התושבים וכלכלתם אז יש אולי על מה לדבר.

  אני לא מוכן לראות פה התנתקות 2,כי הפעם זה לא יהיו רק מתנחלים שיזרקו חומצה על המפנים,אלה יהיו גם תושבים ואזרחים מין השורה חילונים ודתיים כאחד המהווים כלפחות 60% מהעם שילחמו נגד המפנים.
   
 3. דנידין

  דנידין Member

  הצטרף ב:
  ‏6/4/07
  הודעות:
  8,670
  לייקים שהתקבלו:
  0
  ההתנתקות הייתה טעות, כי לא נעשתה במשא ומתן. אתה חושב שמישהו יצא חד צדדית מרמת הגולן? ברור שלא.
  הכל יעשה בהסכמים עם תווך אמרקאי בוושינגטון [​IMG]
   
 4. T0XiN

  T0XiN Member

  הצטרף ב:
  ‏1/7/07
  הודעות:
  3,339
  לייקים שהתקבלו:
  0
  ראינו מה יצא עם התיווך האמריקאי הזה [​IMG]'
  במיוחד כשהוא היה בצד הדמוקרטי,אוי אבוי למדינת ישראל אבוי [​IMG]
   
 5. דנידין

  דנידין Member

  הצטרף ב:
  ‏6/4/07
  הודעות:
  8,670
  לייקים שהתקבלו:
  0
  למה? השלום עם מצרים והירידה מסיני הייתה רעה? הגולן הוא שטח סורי ידידי.

  ספר לי למה לבך כבד אלעד?
   
 6. Franco

  Franco מנהל ראשי מנהל מנהל ראשי

  הצטרף ב:
  ‏15/10/07
  הודעות:
  22,749
  לייקים שהתקבלו:
  2,195
  יש להבדיל בין הגולן לרצועת עזה לדעתי - אמנם שני האזורים הללו הם שטחים כבושים אבל בניגוד לעזה בגולן האוכלוסייה המקומית שחייה תחת כיבוש היא מעטה בהרבה מהאוכלוסייה "הכובשת", ורובה מקבל את הריבונות הישראלית ברצון לדעתי. להחזיר או לא זה כבר צריך להיות שיקול בדרגים המדיניים בהתאם למו"מ, אני אישית לא רואה יתרון בהחזרת הגולן לסוריה תמורת "שלום" (מילה ריקה מתוכן), לפחות לא כרגע, אבל הכל תלוי כמובן במה מציע אסד - שלדעתי אין לו כמעט מה להציע.
   
 7. דנידין

  דנידין Member

  הצטרף ב:
  ‏6/4/07
  הודעות:
  8,670
  לייקים שהתקבלו:
  0
  מה היה לסעדת להציע לנו? בפועל יישוב הסיכסוך הוא אינטרס גדול לאזור, אינטרס ממדרגה ראשונה.

  חיכינו שנים ליום בו הסיכסוך יגיע לסיומו ונחזור לגבול המקורי (פחות או יותר). להתחיל לשחק על אינטרסים זה שוב סוג של לבלום או לשים רגל להסכם שלום היסטורי שהסורים מציעים לנו. קודם צריך לשבת לדבר, לראות מה יש לצדדים לומר ואם הם בשלים ובאמת רוצים בכל הרצינות לצאת עם הסכם גם במחיר לא קל. אם הצדדים יעשו זאת, הרי שזאת גדולה [​IMG]
   
 8. Franco

  Franco מנהל ראשי מנהל מנהל ראשי

  הצטרף ב:
  ‏15/10/07
  הודעות:
  22,749
  לייקים שהתקבלו:
  2,195
  אתה משתמש בכל מיני מושגים שאני ואתה לא מפרשים באופן דומה כנראה.

  מה זה אומר "סיום הסכסוך"? במה זה יתבטא ?
  מה זה "הסכם שלום" ?

  אני כן אומר לדבר, אבל לדעתי כרגע אין לאסד כח להציע כלום. מצרים הציעו לנו הפסקת אש מהצד שלהם דבר שהיה בכח המשטר לאכוף, אסד לא יכול להציע לנו דבר שכן אין לו שליטה על הגורמים השונים בגבול הצפוני מלבד הצבא שלו שכרגע מהווה איום רק על הנייר. בטווח הרחוק אם מדינת ישראל תרצה להמשיך להתקיים יהיה צורך בפיתרון גם בחזית הזאת, כרגע אני לא רואה את זה נותן לנו כלום.

  אם אתה בעד החזרת שטחים כחלק מעשיית צדק היסטורי אין לי טיעון נגדי, אני מסתכל במונחים אחרים כרגע ולא רואה סיבה להחזיר. שישבו וידברו אני בעד, רק שיחליטו אח"כ אם מהלך כזה כדאי.

  הדגש שלי הוא על כרגע ותלוי במה שיעלה במו"מ כמובן, ההשערה שלי היא שאין סיבה לרוץ לזה ויש עדיפות לגזרה הפלשתינאית קודם.

   
 9. דנידין

  דנידין Member

  הצטרף ב:
  ‏6/4/07
  הודעות:
  8,670
  לייקים שהתקבלו:
  0
  דבריך מקובלים עלי.
  כל עוד הסורים פנו וזה כבר דבר היסטורי, אז נשב לדבר איתם ברצינות. זאת הרי הזדמנות. נראה לאן הצדדים יגיעו ומה יראו לנכון באינטרס האזורי. נקווה לטוב [​IMG]
   
 10. Dennis Bergkamp

  Dennis Bergkamp משתמשים של כבוד היכל התהילה

  הצטרף ב:
  ‏11/3/04
  הודעות:
  9,149
  לייקים שהתקבלו:
  381
  השלום עם סוריה קריטי מבחינתנו. להסתכל על זה בצורה של "הצבא שלהם לא באמת מעניין עלינו" זה לא רציני, כי התועלת האדירה שבשלום עם הסורים, מלבד כמובן כל המשמעויות הכלכליות והמדיניות של העניין, היא גם בכל החזיתות האחרות שישראל מעורבת בהן - הנהגת החמאס (משעל ואבו-מרזוק) יושבת בדמשק. חיזבאללה מקבל נשק מהסורים ותלוי בהם מאד. סוריה היא גם בעלת הברית של איראן ויש אינטרס גדול לנתק את השתיים כדי לפגוע באיראנים ובתוכנית הגרעין שלהם. אז אולי הגבול עם סוריה שקט, אבל הם עושים לנו את המוות מלבנון, מהגדה, מעזה וגם ביחד עם איראן, הם אפילו ניסו לבנות כור אטומי.

  צריך גם להבין ששלום עם סוריה בלי להחזיר את הגולן, זה תסריט שלא קיים. צריך לעשות את הויתור הזה ולהחזיר להם את הרמה, כמובן שצריך סוג של רצועת ביטחון כדי שלא תהיה להם גישה לכנרת.

  בקיצור לא רק שהנושא הזה הוא קריטי אלא גם שאנחנו חייבים קודם כל לסיים את הסיפור עם הסורים לפני שמתעסקים עם הגדה, רצועת עזה וחיזבאללה - כל הגורמים הללו תלויים ומוזנים ע"י הסורים.
   
 11. Dimitar Berbatov

  Dimitar Berbatov Member

  הצטרף ב:
  ‏17/1/07
  הודעות:
  7,763
  לייקים שהתקבלו:
  0
  דנידין אני אוהב את האופטימיות שלך, אבל כמה שביבי שקרן הוא לא אידיוט. הוא אמר שהוא לא יסוג מהגולן והוא גם לא יעשה את זה. הוא לא ילך נגד כל המצביעים שלו שמבחינתם נסיגה מהגולן זה יהרג ובל יעבור. ובממשלה שבה יושבים אביגדור "בוא נפוצץ את סכר אסוואן ונכבוש את החרמון הסורי" ליברמן והכהניסטים מהאיחוד הלאומי והבית הלאומי החלטה כזאת לא תעבור.

  שלום עם סוריה נראה רחוק, פחות מבעבר אבל רחוק. הבעיה אף פעם לא היתה אצל הצד השני, תמיד אצלנו. ברק היה כבר יכול לסיים את הסכסוך עם הסורים (וגם עם הפלסטינים, אבל לא נכנס לויכוח על קמפ דייויד) ורבין היה עושה את זה אם יגאל היה נותן לו עוד חודש. בקיצור, אני פסימי. הציבור נוטה ימינה חזק. לא רואה איך עולה כאן ראש ממשלה שמדבר על מדינה פלסטינית בגבולות 67 ונסיגה מהגולן.
   
 12. דנידין

  דנידין Member

  הצטרף ב:
  ‏6/4/07
  הודעות:
  8,670
  לייקים שהתקבלו:
  0
  שמעון פרס אמר זאת הכי נכון, שביבי מוכן להתפשר יותר ממה שחושבים. הוא כבר הוכיח את זה והלך נגד כל הבוחרים שלו גם בהסכם חברון, גם בהסכם וואי וגם בהתנתקות. הוא ימני שהוא זקוק לחמומי המוח בקלפי, אבל הוא יותר חכם ממה שאתה חושב. גם בגין עשה היסטוריה בעניין הזה כנגד כל הסיכויים. שתדע לך שביבי רוצה לצאת גדול והוא יודע שזאת הדרך היחידה באמת שלו לעשות היסטוריה ולנצור את שמו. הוא מאוהב בעצמו ורואה בזה הזדמנות להיות הבגין השני. ארה"ב כמו כן תקעו מנהיגים ישראליםו מנהיגי מדינות ערב בשיחות בלי לשאול אף אחד כמו שעשה רגן ב 1979 עם בגין. הוא לא היה מוכן בשום מובן ודרך לקבל את החזקה שלנו בסיני. לחץ אמרקאי נכון וביבי מביא הסכם לכנסת.
   
  נערך לאחרונה ב: ‏11/3/09
 13. Dimitar Berbatov

  Dimitar Berbatov Member

  הצטרף ב:
  ‏17/1/07
  הודעות:
  7,763
  לייקים שהתקבלו:
  0
  לא נכון להשוות בין הנסיגה מסיני תחת בגין לאולי נסיגה מהגולן. בגין אמר לפני הבחירות ב-77 שהוא לא יחזיר שעל מארץ ישראל והוא עמד מבחינתו בהבטחה. סיני לא חלק מארץ ישראל כפי שהליכודניקים רואים את זה, בניגוד לגולן. ובגלל זה גם לא ראינו לא ראינו פילוג בליכוד (מה שיקרה במידה של נסיגה מהגולן, הפילוג אחרי ההתנתקות יהיה כלום לעומת זאת) ואת מפדל יוצאים מהממשלה.

  הסכם וואי וחברון נכפו על נתניהו בלית ברירה בעקבות אוסלו. וראינו מה היו התוצאות של הסכם חברון וזה עוד יהיה כלום לעומת נסיגה מהגולן. הוא בחיים לא יצליח להעביר החלטה כזאת.
   
  נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏11/3/09
 14. דנידין

  דנידין Member

  הצטרף ב:
  ‏6/4/07
  הודעות:
  8,670
  לייקים שהתקבלו:
  0
  למה הוא לא יצליח להעביר החלטה כזאת? בגלל האיחוד הלאומי הקטנה? אלו גם התנגדו לשלום עם מצרים וירדן, אל תתרגש מהם. צריך 61 חברי כנסת והיום אני סופר לך 90 בקלות. הליכוד, העבודה וקדימה מספיקות, אבל אם זה לא מספיק לך, יש לך 11 של המפלגות הערביות, 4 של מרצ וש"ס שאומרים אמן לכל מילה של ביבי.

  אם הסכם חברון נכפה על ביבי עם לחץ אמרקאי, אז גם כאן זה אפשרי. כמו שציינתי, הכנסת לא תהווה מכשול. אחרי הסכם כזה גם קדימה וגם העבודה יכנסו לממשלה ואז הוא לא יהיה תלוי באף גורם קיצוני.
   
  נערך לאחרונה ב: ‏11/3/09
 15. Franco

  Franco מנהל ראשי מנהל מנהל ראשי

  הצטרף ב:
  ‏15/10/07
  הודעות:
  22,749
  לייקים שהתקבלו:
  2,195
  דניס ברגקאמפ - זה לא שהצבא שלהם לא מעניין אותי כמו שכרגע הוא פחות מעניין אותי...שוב פעם אתם אומרים "שלום" אבל מה זה אומר באמת? נראה לך שהחזרת הגולן תספיק בשביל לפתוח יחסים כלכליים ופוליטים בין סוריה לישראל? בשביל ליצור נתק מאיראן? בשביל להרגיע את הפלשתינאים? כי אם כן אז אנו לא שותפים לאותן דעות ואם לא אז אני אשמח שתסביר לי מה זה אומר "שלום" הזה?

  אני חושב שהסכם מול הפלשתינאים הוא הבסיס לכל הסכם אחר, כולם הכרחיים בשביל המשך קיום מדינת ישראל אבל הפלשתינאים זה הבסיס. אני פסימי בנוגע לסיכויים שהסכם כזה אי פעם יתרחש לכן כמו שמתמע מדבריי גם ככה אני לא מאמין שמדינת ישראל תהייה במזה"ת עוד הרבה זמן...למרות שאני אשמח להפתעה בנושא

   

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!