השיפוט בישראל...

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Sir Alex Ferguson, ‏12/9/04.

1. Alvaro Recoba משתמשים של כבוד היכל התהילה

שיפוט היום:
    במשחק של אשדוד נגד פ"ת טעה השופט כשלא הרחיק את מגמדוב ישר בהתחלה על הכניסה הברוטלית שלו במחצית הראשונה, אבל צדק בשני הצהובים ששלף ליוסי אופיר.
    במשחק של מכבי ת"א לא קיבלתי מספיק זוויות אבל מנקר בי ספק שהייתה הכשלה (לא של שטראובר, של המגן) על אלון מזרחי בדקה ה- 92.
    במשחק של בית"ר הפנדל השני הוא ב-1000 אחוז אבל לגבי הפנדל הראשון, שתי טעויות במכה אחת: הפאול נקבע לאיפה שההכשלה התחילה, ובמקרה הזה נדאלה התחיל את התפיסה בחולצה מחוץ לרחבה כך שלא הגיע פנדל. חוץ מזה, נדאלה היה האחרון בדרך לשער (ושלא יזבלו לי שהיה מגן, הוא היה בצד ולא היה בדרך של החלוץ) כך שהגיע לנדאלה אדום.

2. לירן מנהל כללי מנהל כללי

בקשר למזרחי אני ממש לא חושב שהגיע פנדל.
    במשחק הזה תמיר כהן עשה 2 הצגות ממש מעצבנות ברחבה ואני לא מבין למה פרוסט לא הביא לו צהוב.

3. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

בדיוק באתי לדבר על זה לירן.
    אתמול היו הרבה הצגות ברחבה מצידה של מכבי ת"א, יותר מידי.
    ברגע שפרוסט היה מוציא צהוב על אחד מאותם הצגות ברחבה, שחקני מכבי ת"א היו מפסיקים ליפול ברחבה.

אני מצדיק לחלוטיין את האדום שקיבל אתמול מינטואן אלין שחקן הפועל באר שבע.
    אסור היה לו להיכנס בצורה כל כך ברוטלית בשחקן אחר.
    גם אם הוא לא פגע בשחקן, הכניסה עצמה הייתה מסוכנת וחייבה צהוב, השני שלו במשחק(גם הצהוב הראשון בעקבות תפיסה בחולצה היה מוצדק).

אני חולק על לירן במקרה של שטראובר.
    הכעס שלי במקרה היה דווקא על סגרון, שהיה חייב לכבוש.
    היה פנדל ברור (שטראובר נכנס עם רגלים קדימה במיזרחי, פנדל ואדום), אבל לזכותו של השופט ניתן לומר שמאוד היה קשה לראות את העבירה, מכיוון ששחקן אחר גם גלש והוא דווקא לא פגע במיזרחי.

ולירן, בהמשך לדבריו של גל, במידה ועבירה מתחילה מחוץ לרחבה, ונמשכת לתוך הרחבה, האם זה פנדל?
    כי אני זוכר משחק גביע מול בית"ר ירושלים לפני כמה שנים(המשחק שניצחנו בהארכה לאחר שער של בלאיש), שאליניב ברדה פרץ, וסאביץ הכשיל אותו.
    העבירה התחילה מחוץ לרחבה, אבל המשיכה גם ברחבה.
    דני קורן שרק אגב פנדל (והרחיק את חלפון, ורק לאחר מכן תיקן והרחיק את סאביץ').

ומילה טובה לדני קורן, שהשעה את בן חמו ואייל צור עד להודעה חדשה בעקבות הטעויות שלהם במחזורים הקודמים.

4. The koko Member

אני הייתי במשחק ואני יכול להגיד לך שהשיפוט היה מתחת לכל ביקורת!!!
    פשוט הביאו שופט לא מוכר ונתנו לו לשפוט.מי לעזאזל מכיר את לירן ליאני??? לא אני זה בטוח. שופט מליגה ג' שלא יודע איך הביאו אותו לשפוט במשחק של ליגת העל.
    הכניסה של מגאמאדוב חייבה אדום(דרך אגב,טובול כרגע בבית חולים עשו לו 10 תפרים בראש וככל הנראה תישאר לו צלקת באורך של 10 ס"מ במצח).
    במחצית השנייה השופט לא נתן למשחק לזרום ועצר אותו כל שנייה על פאולים שטותיים,והוציא צהובים על תאקלים פשוטים.
    פשוט ביזיון.

5. Apu Member

גם במשחק היום בין הפועל לחיפה השיפוט היה מאוד גרוע, לוי לא שרק על כלום! צהוב אחד היה וזה לא אומר שלא היו עבירות, פיספס פנדל ברור להפועל שאני לא מבין למה הקוון לא אמר לו לשרוק לפנדל.
    שאני כותב את השורה הזאת נשרקה שריקת הסיום, וניצחון 1-0 של מאיר לוי על הפועל.

6. robson Member

נו באמת.....
    הפועל הפסידה בגלל לוי היום?....

7. Apu Member

כן

8. robson Member

ואת זה אומר אוהד קבוצה שקיבל במתנה שלוש נקודות מהשופט בטדי....
    אלמלא השופטים הייתם היום ללא אף נקודה!!!
    אתם האחרונים שצריכים להתלונן על שיפוט....

9. אלי מתחן Member

אתה באמת מתלונן על השיפוט? אתם הרווחתם את כל הנקודות שלכם בזכות כזה שיפוט.

הפסדתם לא בגלל לוי אלא בגלל שהשחקנים שלכם רצו כאילו המשחק הזה לא משנה להם כלום.

ד"א, איך הקו האדום? כבד? קשה להיות מתחתיו?

10. Apu Member

אתה שואל אותי? אתם הייתם שם איזה מיליון פעמים.
    מאיר לוי לא נתן למשחק של הפועל לזרום, וכל הזמן נלחץ משריקות הבוז של מכבי חיפה

נערך לאחרונה ב: ‏20/9/04
  11. robson Member

אני לא מבין על איזה זרימה אתה מדבר.... כל פעם שהפועל ניסתה לייצר התקפה היא בעטה את הכדור למעלה
    בתקווה שאחד הבלמים של חיפה יעשה טעות. אני לא ראיתי שום דימיון, יצירתיות או העזה מצד הפועל.
    לבוא ולתלות את חוסר היכולת שלכם למסור שתי פאסים מדוייקים בשופט יהיה חטא ויתר גרוע תקיעת הראש בחול
    והתעלמות מהבעיות האמיתיות של הקבוצה שלך.

12. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

אתה לא יכול להאשים את מאיר לוי בהפסד של הפועל ת"א למכבי חיפה.
    להאשים את מאיר לוי בהפסד זה לא מציאותי.
    הטעות של מאיר לוי והקוון הייתה כפולה, קודם, אוגבונה קיבל את הכדור כשהוא במצב ברור של נבדל, כבר כאן השופט היה אמור לסיים את המהלך.
    לאחר שמאיר לוי לא שרק לנבדל, הוא גם התעלם מהכשלה ברור של דוידוביץ' ברחבה.
    במילים אחרות, שיפוט טוב אולי היה מבחין בעבירה הברורה של דוידוביץ', אבל הוא גם היה מונע את ההכשלה ושורק לנבדל.
    כלומר, השופט באותה התקפה קיפח לא רק את הפועל ת"א כשלא שרק לפנדל, אלא קיפח גם את חיפה כשלא שרק לנבדל.

אני מבין את הכעס שלך, כי ברגע שמאיר לוי לא שרק לנבדל הוא היה חייב לשרוק לפנדל, אבל, כפי שאמרתי, שוער אחר לא היה נותן לאוגבונה הזדמנות למפגש אחד על אחד עם דוידוביץ', הוא היה שורק לנבדל ברגע שאוגבונה קיבל את הכדור.

ואני מבקש מאנשים שלא לזלזל בכוח השיפוט, שופט יכול לבדו לגמור לקבוצה את המשחק.

ושאלה לי אל מס' אנשים, אתמול במשחק של בני סכניין מול הפועל פתח תקווה פסלו להפועל פתח תקווה 3 שערים, אני לא ראיתי את פסילות השערים מכיוון שראיתי רק את הדקות 40-70 במשחק(למזלי בדקות האלה היו גם את הגולים), מישהו יכול להגיד לי האם 3 השערים אכן היו צריכים להיפסל?

ולירן, שוב אני שואל, במידה ועבירה מתחילה מחוץ לרחבה, ונמשכת לתוך הרחבה, האם זה פנדל?
    כי אני זוכר משחק גביע מול בית"ר ירושלים לפני כמה שנים(המשחק שניצחנו בהארכה לאחר שער של בלאיש), שאליניב ברדה פרץ, וסאביץ הכשיל אותו.
    העבירה התחילה מחוץ לרחבה, אבל המשיכה גם ברחבה.
    דני קורן שרק אגב פנדל (והרחיק את חלפון, ורק לאחר מכן תיקן והרחיק את סאביץ').

13. shmulikwe Member

הבעיטה החופשית מבוצעת בפירוש מאיפה שהתחילה העבירה

14. Apu Member

לא מתעלם מהבעיות, פשט יש כל כך הרבה.
    ועוד פעם, לוי לא נתן להפועל להניע כדור ושרק כל הזמן והרס לנו את המשחק.

בקשר לעבירה- תלוי מתי השחקן נופל והשופט שורק. אם שחקן מוכשל מחוץ לרחבה ומתגלגל לרחבה זה לא פנדל.

15. לירן מנהל כללי מנהל כללי

אם העבירה מתחילה מחוץ לרחבה אז הבעיטה החופשית צריכה להתבצע מחוץ לרחבה.

אם יש עבירה מחוץ לרחבה והשחקן ממשיך איכשהו לסחוב והעבירה נגררת אל תוך הרחבה ואז השחקן נופל אז זה פנדל.