השיטה החדישה במפעלים האירופיים

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י מתן ערוסי, ‏1/10/08.

1. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

חחחח יצא לי 2 במקום שלוש נו טוב : )

2. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

יהיו בתים של 4 קבוצות כל אחת ולא של 6.
    12 בתים - 4 קבוצות - 24 עולות + 8 מודחות שלב הבתים בליגת האלופות - 32 האחרונות וכן הלאה.

3. amirb91 משתמשים של כבוד היכל התהילה

בסיבוב הרביעי לליגת האלופות אין דירוג בין ה 10 שהם מהמדינות היותר חזקות(ספרד,אנגליה....) או ש 5 מדורגות ו 5 לא מדורגות...

זה שיטה שמטרתה לדפוק את הקבוצות מהמדינות האלה....

4. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

בתוך הסיבובים הקבוצות המדורגות והלא מדורגות זה לפי הניקוד של כל קבוצה...

בסופו של דבר יוצא שבכל שנה בליגת האלופות יש 5 קבוצות "קטנות".

5. ertyo Member

אני חושב שלאלופה שתהיה{אני מקווה מכבי חיפה} יהיה סיכוי גבוה יותר להעפיל לליגת האלופות כי בעצם היא תצטרך לעבור 3 קבוצות נחותות ממנה. אם הטבלאות של הליגות האירופאיות השונות ישארו כמו שהם עכשיו. הקבוצה הישראלית תהיה השלישית עם הדירוג הכי גבוה מבין הקבוצות האלופות כי רק לאולימפיאקוס וסלביה פראג {אם אני לא טועה} יהיה דירוג גבוה יותר משל הקבוצה הישראלית כך שבאמת זה יהיה פספוס אם לא תהיה שנה הבאה בליגת האלופות קבוצה ישראלית.

6. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

גם לפרטיזן בלגרד, זלצבורג קופנהאגן אני חושב גם יש יותר ניקוד ממכבי חיפה.

אם אני לא טועה גם חיפםה וגם הפועל מי שתיקח אליפות תהיה מדורגת ב-2 הסיבובים הראשונים בוודאות בקשר לאחרון אני חושב שהם לא יהיו מדורגות

נערך לאחרונה ב: ‏13/5/09
  7. ertyo Member

לא אני כתבתי מבדיקה: לפרטיזן בלגרד וזלצבורג אין יותר נקודות ממכבי חיפה. בקשר לקופנהגן אני חושב שאתה צודק אבל זה לא משנה כי אם המצב ישאר ככה מכבי חיפה והפועל תל אביב יהיו מדורגות גם בסיבוב המוקדמות האחרון.

8. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

הנה קבל בדיקה:

מכבי חיפה 14.325
    הפועל ת"א 17.325

אולימפיאקוס 37.399
    ספרטה פראג 21.575
    לבסקי סופיה 22.775
    סלביה פראג 24.575
    קופנהאגן 25.695
    באזל 41.525

לפרטיזן בלגרד יש 23 נקודות שזה גם יותר ממכבי חיפה

אם כך כפי שאתה יכול לראות גם באזל, קופנהאגן אחת מהפראגיות אולימפיאקוס, שכולן (אחת מהפראגיות) כבר 4 קבוצות שיש להן יותר ניקוד ממכבי חיפה ומהפועל ת"א, משמע כנראה שאף אחד מהישראליות לא תהיה מדורגת.

אבל גם אם הן יהיו מדורגות אתה חושב שזה קל לקבל קבוצה כמו ברונדבי, פרטיזן בלגרד, צסק"א סופיה זלצבורג או ציריך או לך פוזנאן הפולנית או באטה בוריסוב, ויסלה קראקוב או זלצבורג (מי מבין כל אלו שתהיה אלופה) מול כל אחת מהקבוצות האלו, מכבי חיפה והפועל ת"א לא! ואני חוזר על זה, לא! פייבוריטיות.

נערך לאחרונה ב: ‏13/5/09
  9. ertyo Member

אם תסתכל על הניקוד של העונה הבאה אז תראה שהניקוד שונה: לשנת 2010 :
    הפועל תל אביב: 17.325
    מכבי חיפה: 14.325
    פרטיזן בלגרד: 11.200

לגבי קופנהאגן זה נכון. באזל סביר להניח לא תהיה עונה הבאה במוקדמות כי היא מפגרת אחרי ציריך ב5 נקודות 4 מחזורים לסיום העונה כך שיש מצב שהיא יורדת מהרשימה ובינתיים גם צסקא סופיה מובילה על לבסקי בנקודה 3 מחזורים לסיום כך שבינתיים זה 2 קבוצות מעל הישראליות : אולימפיאקוס וסלביה פראג למרות שזה יכול להשתנות.

10. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

גם אני וגם אתה טעינו, מבדיקה שעשיתי הניקוד של הקבוצות מתחיל עם הניקוד של השנה, והניקוד של שנה הבאה הוא יהיה זה של עוד שנתיים:

מכבי חיפה 17.050
    הפועל ת"א 18.050

פרטיזן בלגרד 23.050
    לבסקי סופיה 24.250
    סלביה םראג 25.510
    ספרטה פראג 26.150
    קופנהאגן 26.890
    באזל 51.050
    אולימפיאקוס 52.632

אולימפיאקוס בטוח תהיה מדורגת לפני חיפה, כנ"ל פרטיזן, אחת מהצ'כיות, וככל הנראה גם קופנהאגן. הסיכוי היחידי של חיפה או הפועל להיות מדורגת זה רק אם לבסקי ובאזל לא יקחו אליפות אבל שוב כמו שכתבתי גם לפגוש את הקבוצות הקשות שאין להן "ניקוד" לא הופך את הישראליות לפייבוריטיות. ויש להוסיף לקבוצות האלו גם את דינאמו זאגרב הקרואטית שכקבוצה היא יותר טובה גם מחיפה וגם מהפועל בוודאות וגם אפואל הקפריסאית לא פראיירית בכלל, במיוחד לאור מה שאנורתוזיס המפתיעה הראתה לנו מהאי השכן.

אגב כמה עידכונים: 4 מחזורים לסיום הפער בצמרת הליגה השוויצרית הוא יתרון נקודה לציריך על באזל.

נערך לאחרונה ב: ‏14/5/09
  11. ertyo Member

אתה צודק בזה שהם לא קבוצות קלות ולא פחות טובות ממכבי חיפה או הפועל תל אביב אבל יש יותר סיכוי נגדם מאשר נגד קבוצות אנגליות,אטלקיות או ספרדיות כמו שהיה אפשר לפגוש לפני שינוי השיטה. אבל לא בהכרח אומר שנפגוש אותם יכול להיות שנפגוש קבוצות לא מדורגות וקטנות יותר{אם תהיה הפתעה בשני הסיבובים לפני}. לפי האתר של אופא ציריך מובילה על באזל ב4 נקודות 3 מחזורים לסיום.

12. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

צודק ציריך ניצחו אתמול 3:5. את האמת? שתדע שציריך יריבה לדעתי הרבה יותר קשה מבאזל, שהשנה הראתה בליגת האלופות שהיא מסננת. ציריך, אני אומנם לא מכיר את הקבוצה, אבל אני מאמין שיש לה הגנה יותר טובה מזו של באזל למרות שהליגה השוויצרית לא כזו חזקה.

בכל מקהר אני לא מאמין שמישהי מהישרלאיות תגיע בגלל הקיצוצים הצפויים ובגלל שהקבוצות לא מספיק חזקות אני גם לא מאמין שיעקב שחר ישתגע כי אם הוא לא יעפיל זה יתפוצץ לו בפרצוף!

בליגה היוונית אולימפיאקוס לקחה אליפות אבל הקרב בין פאנאתנייקוס, פאוק, א.א.ק אתונה ולאריסה הוא על המקום במוקדמות ליגת האלופות ועוד 3 מקומות לליגה האירופאית.

הסבר מפורט על הפלייאוף ביוון

נערך לאחרונה ב: ‏14/5/09
  13. El Pichichi Member

תודה רבה על ההסבר, אישית אני חושב שהשיטה החדשה מסורבלת ותהרוס לגמרי את המפעל השני בחשיבותו בגביע אירופה. אבל בכל מקרה, תודה על ההסבר.

14. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

הקבוצות שהבטיחו את המקום בשלב הבתים של ליגת האלופות:

מנצ'סטר יונייטד, ליברפול, צ'לסי, ברצלונה, ריאל מדריד, אינטר, בורדו, רובין קאזאן, צסק"א מוסקבה, פורטו, דינאמו קייב, אלמקאר.

בסיבוב המוקדמות הרביעי (אחרון) לאלופות הבטיחו מקומן אולימפיאקוס וסלביה פראג שיהיו מדורגות.

בסיבוב המוקדמות השלישי (לפני אחרון) לסגניות הבטיחו את מקומן: ספורטינג ליסבון, טוונטה אנסחדה, שחטאר דונייצק ודינאמו מוסקבה.

בסיבוב המוקדמות הרביעי (אחרון) לסגניות, היחידה שהבטיחה את מקומה כרגע זו ארסנל.

זה הדירוג הסופי של שני הסיבובים הראשונים במוקדמות ליגת האלופות:

סיבוב ראשון:

מדורגות: אלופת הליגה מונטנגרית, סנט ז'וליה (אנדורה)

לא מדורגות: אלופת סן מרינו ואלופת מלטה.

סיבוב שני:

מדורגות: פרטיזן בלגרד, מכבי חיפה, דינאמו זאגרב, אלופת בולגריה, אלופת דנמרק, באטה בוריסוב, אלופת פולין, רדבול זלצבורג, אפואל ניקוסיה, קלמאר (שוודיה), סטאבק (נורבגיה), סלובן ברטיסלבה (סלובקיה), ונטספליס (לטביה), מאריבור (סלובניה), הפנפורהור (איסלנד), אינטר טורקו (פינלנד) אקראנאס (ליטא).

לא מדורגות:

בוהמיינס (אירלנד), ז'רינסקי (בוסניה), דברצן (אלופת הונגריה), שריף טיראספול (מולדובה), וו.אי.טי גיאורגיה (גיאורגה), באקו (אזרבייג'ן), לבדיה טאלין (אסטוניה), מקדוניה (מקדוניה), אלופת אלבניה, אקטובה (קזחסטן), פיוניק ירבאן (ארמניה), רייל (ווילס), גלנטורן (צפון אירלנד), סרטמיור (איי פארו), דודלאנז' (לוקסמבורג) ושתי המנצחות מהסיבוב הראשון.

היריבה היחידה שאני רואה שיכולה לעשות בעיות למכבי חיפה היא אלופת הונגריה או אחת מהקבוצות מהאי הבריטי בגלל הכושר של השחקנים שלהם שאני מניח שהוא יותר טוב משל השחקנים הישראלים.

נערך לאחרונה ב: ‏23/5/09
  15. ertyo Member

תיקון:צ'לסי הבטיחה את מקומה בליגת האלופות, ארסנל הבטיחה את מקומה במוקדמות הסיבוב השלישי של הקבוצות הלא אלופות.
    אלקמאר הבטיחה את מקומה בשלב הבתים של ליגת האלופות.