השוער הטוב בעולם

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י dkaro, ‏4/7/06.

1. פלג Member

לדעתי השוער הטוב בעולם הוא בופון, אחריו קסיאס. בנוגע למקום השלישי יש יותר התלבטויות, אבל לא נראה לי שזהו צ'ך. מה שמייחד את בופון או קסיאס לדעתי אלו ההצלות המדהימות מבעיטות ממרחק.

2. GUTE Member

קאמני הקמרוני הוא אחד הטובים, למרות שהייתה לו עונה לא משהו. יכולת יש לשוער.

3. Claret&Blue Member

פטר צ'ך.
    נדיר לראות אותו עושה טעות, וגם אם כן, במהלך אותו משחק הוא יכפר עליה בכמה הצלות פנטסטיות.
    במונדיאל היה השחקן הטוב ביותר של צ'כיה, יחד עם רוזיצקי.
    יכולת אווירית מצוינת, מארגן את ההגנה מצוין, מצוין באחד על אחד ובעל מיקום יוצא מן הכלל.

4. vivalaunited Member

מי שהשווה את בופון לשמייכל אחד הטמבלים וכנראה לא ראה הרבה משחקים שלו לפני הפרישה שעוד היה בכושר שיא.
    גם בסוף הקריירה הוא היה הכי גדול נראה לי, אבל אני לא סגור על זה, אבל שהוא היה בגיל של בופון למשל הוא היה אחד התותחים אי פעם אחרי לב יאשין וחודרוב.
    רק שתדעו שחודרוב נחשב לא רק בישראל לשוער הטוב ביותר.

5. פול סקולס Member

אני מעריץ את מילאן ועדיין בופון לא רואה אף אחד ממטר..

6. Man4ever Member

כאוהד יונייטד אני אומר שבאמת שמייכל היה שוער ענק באמת כמו חומה בשער... אבל תראו בופון בן 28 השנה ידוע ששוער מתחילת לתת את השנים הכי טובות שלו לקראת שנות ה30 תקשיבו השוער הזה עבר פציעה לא קלה... פריקה של הכתף זה לא משהו נעים ולא קל לחזור ממנה... תראו אולי זה שיש לו חומה לפניו קצת מוריד ממנו אבל גם ה3 מצבים שהקבוצה היריבה מגיעה נגדו הוא לוקח.. זו הגדולה של שוער... ויש לו פשוט הכל.... הוא 1.90 פלוס רחב נראה כמו מפלצת עם שריון. אני אישית לא הייתי נכנס לרחבה שלו גם אם הייתם משלמים לי... הוא שוער גדול ועוד לא הגיע לשיא לפי דעתי.. למרות הצגות שלו בליגה ובאלופות... ולדעתי הוא גם יגיע לשמייכל ויעבור אותו.. הוא פשוט מזן אחר...

7. Legolas Member

למרות שבופון שוער ענק זה לא חוכמה גדולה שהקבוצה היריבה לא מגיעים למצבים רבים בגלל ההגנה המציונת שיש לאיטליה. אם יש שוער שאני מעריך זה קסיאס שמחזיק את ריאל בשנים האחרונות לבדו עקב "ההגנה" כביכול שיש לריאל.

8. VaN Member

אבל זה לא נכון מה שאתה אומר, בופון מקום שני בטבלת ההצלות של המונדיאל מבין כל השוערים עם 40 הצלות שני רק לריקרדו מה שמחייב הרבה מצבים למרות ההגנה המצויינת של איטליה.

9. cavenaghi Member

לפני המונדיאל נאלצתי להלחם בכולם ולהסביר לכל העיוורים שבופון הוא רמה בפני עצמה. במהלך המונדיאל ובסיומו, חשבתי כבר שאני לא צריך להסביר כלום ושההוכחות נראו לעיני כל העולם, אבל עדיין יש כל מיני פישרים שמתעקשים שקאסיאס ולהמן טובים ממנו. בולשיט, שטויות.

ג'יאנלואיג'י בופון הוא רמה בפני עצמה. בקטגוריה שאחריו קאסיאס, להמן וצ'ך שווים פחות או יותר.
    מה גם שבופון הוא היציב והוותיק מביניהם, כאשר הוא רק בן 27. להמן וצ'ך התווספו לרשימה רק בשנה-שנתיים האחרונות, ואף אחד מהם לא הרשים אותי בצורה יוצאת דופן. להמן עצר פנדל לריקלמה, אבל בגמר הוא חטף אדום וישב בחדר הלבשה. במונדיאל הוא היה טוב, השוער השני בטיבו במונדיאל, אבל בחצי הגמר ראינו את ההבדלים בינו לבין בופון.
    צ'ך מבחינתי זאת תעלומה עוד יותר גדולה. אני לא מתרשם אף פעם משוערים בליגה האנגלית, גם אם הוא סופג 25 (או כמה שלא יהיה) בעונה. דעותיי על הליגה האנגלית הן לא לדיון הזה, אבל אין לי ספק שהרבה יותר קל לשמור על שער נקי באנגליה מאשר באיטליה. במונדיאל צ'ך לא היה גדול. מול ארה"ב הוא לא היה צריך לזנק פעם אחת, מגאנה הוא חטף שתיים (למרות הצלה אחת או שתיים שיזקפו לזכותו), ומול איטליה הוא היה רע.

קאסיאס? אני דווקא מעדיף את ויקטור ואלדז. באמת. הופתעתי שהוא אפילו לא בסגל של ספרד. קאסיאס שוער טוב, יש לו אינסטינקטים טובים, אבל השליטה שלו בגובה היא בינונית (מינוס) ומבעיטות מרחוק אפשר להכניע אותו לא פעם.

בקיצור, אני לא מבין כיצד מעלים את השאלה מי השוער הטוב בעולם. בופון, בופון, בופון.
    אחריו, הרבה אחריו, אפשר להתווכח על מי השוער השני בטיבו בעולם - להמן, קאסיאס, צ'ך, תוסיפו מי שתרצו, הם עדיין לא בופון.

10. Claret&Blue Member

תנסה 7 או 8.

11. cavenaghi Member

7 או 8 כדורים פגעו לו ברגליים. הצלות היו 2.

12. Pirlo59 Member

ברור שבופון הוא השוער הכי טוב בעולם!!!!!!!!!!!!!! לא ראיתי אותו מברטז בחיים!

מעניין לגלות שלא הזכירו פה את ריקארדו השוער הגדול של פורטוגל!
    שהוא אחד השוערים הטובים בעולם, ברמה של צ'ך וקסיאס...

13. vivalaunited Member

ברמה של שוער מחליף ביונייטד...

14. VaN Member

ריקרדו הוא שוער מצויין לא צריך להתייחס רק למשחק אחד.
    לאורך המונדיאל הוא היה מעולה והוא גם השוער שמוביל את טבלת ההצלות במונדיאל, אל תשכח גם את היורו הנהדר שלו למרות ההפסד בגמר.
    בהחלט אנדרייטד לדעתי.

15. פלג Member

ריקארדו הוא בהחלט שוער טוב לכל קבוצה, אבל יש הבדל. ההכי טובים בעולם זה משהו אחר. לדעתי יש להבהיר נקודה ברורה יותר. יש הרבה שוערים טובים באירופה, אבל לא תמיד שמתיחסים להכי טובים בעולם הם קשורים למעמד הזה.

הדירגו שלי כמו שכבר אמרתי בערך: בופון, קסיאס,.. ואולי באמת צ'ך.