השוערים הגרמנים

הנושא בפורום 'פורום כדורגל גרמני' פורסם ע"י Rosner, ‏19/9/06.

1. Ralph-Lauren 1909 היכל התהילה

טוב,לפי התוצאות שלנו אנחנו רואים כווידנפלר שוער טוב ממנו בשנתיים האחרונות.
    ווידנפלר הוא אנטר-רייטד קטלני.
    ווידנפלר זכה שנתיים ברציפות בשוער השנה עם הגנה רעה של הקבוצה שלנו !
    אני לא מזלזל בהילדברנד פשוט אני חושב שיש שוערים שיותר טובים ממנו .
    ואם הילדברנד עכשיו לא פורח אז בכלל אסור לתת לו את אפודת השוער.

2. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

סורי, אבל עכשיו אתה כבר מגזים.
    הילדבראנד הוא שוער שעבר המון בקריירה שלו, למעוך אותו כמו שאתה עושה זה לא מקובל.

לצערי לא ווידנפלר, לא אנקה ולא הילדבראנד מגיעים לרמה שאנחנו רגילים מקאן ( לא רק מקצועית אלא גם מבחינת קריזמה ,חוש מנהיגות וכו) אז מה לזרוק את כולם בגלל זה?

אני מבטיח לך שמול גרוזיה הילדבראנד יהיה מצויין. זהשהוא לא יהיה השוער הראשון זה כרגע האמת, אבל בא נחכה לפני שאנחנו חורצים את גורלו...

3. Ralph-Lauren 1909 היכל התהילה

מול גרוזיה הוא בטוח יהיה מצוין !!!!!
    אני לא חושב שהם יעברו את החצי בכלל !!!

ואני עדין לא מסכים איתך !

4. rami87 Member

אני חושב שבסוף העונה אתם תדברו קצת אחרת על טים ויזה. לדעתי השוער הגרמני הכי טוב שמשחק עכשיו, אני רק מפחד מפלופים כמו שקרה לו מול יובנטוס. מצד שני תנסו להזכר איזה משחק הוא נתן אז מול יובה למעט הדקה האחרונה.
    הילדברנד היה ה-כוכב של השוערים הגרמנים כששטוטגארט שיחקה בליגת האלופות ובעונה שקדמה לה. מאז שטוטגארט מדשדשת לה איפשהו במקום נמוך בצמרת במקרה הטוב, והילדברנד נהיה בינוני כמו כל הקבוצה שלו. ירד מנכסיו ומיכולתו, לא מתאים לנבחרת כרגע לדעתי.
    בקשר למצב בבאיירן, רק אני חושב שאוליבר קאן הוא בעיקר סטטי בזמן האחרון? הוא עוצר מה שהוא צריך לעצור, הכדורים שעפים בדיוק אליו, או ממש קרוב אליו, אבל כדורים קשים הוא לא לקח כבר שנים. הגיל כנראה עושה את שלו, יש כבר יותר הילה מסביבו מאשר יכולת. תנו לרנסינג להתבטא! מכמה שראיתי אותו בשער של באיירן, בתור שלב ראשון אפשר להגיד שהוא לא רע, לא עושה יותר מידי טעויות, ועושה רושם של יש שוער בשער. מעבר לזה רק הזמן וניסיון המשחק בבונדסליגה יעשה את העבודה.

5. uri משתמשים של כבוד היכל התהילה

גם אני מעדיף את ויזה.

6. nfcb משתמשים של כבוד היכל התהילה

כנראה שלא ראית את קאן בשנים האחרונות.
    אין משחק (כולל על המקום השלישי במונדיאל) שהוא לא לוקח לפחות שני גולים בטוחים. גם נגד מוסקבה וגם בליגה. הוא רדום כל המשחק, כי אין לו עבודה אבל כשצריך הוא עוצר. רק תסתכל על המשחק שהיה בשבת ותבין.
    קאן עדיין אחד הטובים בעולם.

7. rami87 Member

ראיתי את אוליבר קאן מספיק, יותר מידי.
    הדוגמא שנתת היא מאוד נקודתית. יש לו כמה משחקים טובים פה ושם, לכל שוער יש, אחרת הוא היה נופל כבר בגיל נערים/נוער, בטח לא מגיע לקבוצה כמו באיירן מינכן.
    תשווה לשוערים הגדולים באירופה. אפשר להכניס כדור לרשת של בופון? לא. כי יש לו מיקום, ידיים ארוכות, נוכחות, זינוקים. השער שלו נעול. הדרך היחידה להכניס לו שערים זה בעיטות יעף מ-20 מטר שטסות במדויק לחיבורים. חוץ מזה הכדורים לא נכנסים לשער שלו. הוא לא מקבל שערים "קונבנציונלים", הוא פשוט טוב מידי מכדי לתת להם להכנס. קאן הרבה יותר סטטי, הרבה פחות מאיים, הרבה יותר מחורר.
    כשאתה רואה הצלה אצל קאן, אתה אומר "איזה זינוק נדיר". וזה נכון, כי זה באמת נדיר, הוא לא עושה את זה הרבה, זאת לא הנורמה אצלו.

8. nfcb משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני נתתי דוגמא נקודתית כי זה המשחק האחרון. אתה יכול להסתכל על כל המשחקים העונה שבהם קאן שיחק ובכולם (כולל בגביע נגד סנט פאולי) הוא לקח גולים בטוחים. אף אחד מהגולים שהוא קיבל העונה לא היו ניתנים לעצירה (חלקם בזכות לוסיו. נראה את בופון עם לוסיו בהגנה שלו).

9. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

רמי, מה שתית גבר?

10. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

בואו נעשה סדר בדברים, כי זה לא חד משמעית לכאן או לכאן. אוליבר מתחילת העונה שזה לא הרבה משחקים לוקח מה שצריך לקחת, ואפילו לקח כמה שלא כל אחד לוקח (למעט צ'ך ובופון, וזה יפה שהעונה הוא עדיין באותה רשימה איתם בגיל 36). אבל מעבר לעונה הזו שבקושי התחילה, לרמי יש אכן זיכרון טוב לעונה שחלפה, ואלו שלפניה. אוליבר כמובן חוטף גם דברים מביכים בפעם בכמה זמן, וזה עולה לבאיירן מחיר יקר. הירידה שלו איטית, אך קיימת בשנים האחרונות. רואים גם עליה טבעית במשקל, וזה הגיל עושה את שלו אין מה לעשות. בעיקרון מגיע לקאן את כל המחמאות על הכושר שיש לו בגיל 36 מתקרב ל 37, אומנם יש הרבה שוערים טובים ממנו בכושר שלהם בשנה האחרונה כמו למאן, קאסיאס, בופוון, צ'ך אבל גם בגיל הזה הוא מצליח להוציא יותר מאשר כל שוער אחר (למעט למאן), וספק אם צ'ך ובופון יהיו שווים משהו בגיל הזה. מחמאות לאוליבר כן, נבחרת? אין מצב.

נערך לאחרונה ב: ‏26/9/06
  11. rami87 Member

אתה צודק, באמת מגיעות מחמאות לאוליבר קאן על היכולת שלו יחסית לגיל 37. אבל לא מגיעות לו מחמאות ליכולת יחסית לשוער מקבוצה שרוצה מעצמה משהו בליגת האלופות, ורואה את עצמה אלופה ללא עוררים בבונדסליגה שנה אחרי שנה.
    למה שיקבל את המחמאות, על ההברקות שכל שוער אחר בקבוצה כזאת צריך לקחת כמובן מאליו, דווקא על חשבון הקבוצה שלנו?
    אני אוהב את "אולי", לא אומר שצריך לזרוק אותנו, שיהיה הסגן של אולי הונס או משהו כזה.

12. nfcb משתמשים של כבוד היכל התהילה

סילחו לי שניכם (דר קייזר ורמי) אבל אתם מדברים שטויות.
    אוליבר קאן מצויין לא ביחס לגילו, אלא ביחס לשוערים בעולם. כל הטעויות שאתם מדברים עליהם היו לפני שתי עונות (כשברמן לקחו את הדאבל) אבל כל שוער עושה טעויות מידי פעם. אלה של אולי הן מעטות מאוד והוא לוקח גולים שאחרים לא לוקחים. ואל תשכחו את ההגנות והקישור הדפנסיבי שמשחק לפני צ'ך ובופון לעומת זה ששיחק לפני אולי קאן בשנתיים האחרונות. וחוצמזה עם כל זה הצלחתם להביא רק שני שמות של שוערים לכאורה יותר טובים מאולי.

אין מה לעשות. אוליבר קאן עדיין השוער הטוב ביותר שמשחק בגרמניה היום (לדעתי גם טוב מלהמאן) ורק בגלל הבחירה של קלינסמן ויוגי לאב (שהחליטו ללכת עם להמאן עד שזה יפרוש) וגילו (הוא לא ישחק כשלהמאן יפרוש) כבר אין לו מקום בנבחרת.

13. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

קשה לשכוח את הכדור של רוברטו קארלוס לפני שלוש שנים. קשה לשכוח את הכדור של ג'רמי מריאל מדריד מול באיירן שגם אותו אוליבר הכניס. גם בליגה היו כל מיני דברים מצחיקים. כרגע, ואני מדגיש את כרגע (עדיין לא היו הרבה משחקים) אוליבר בכושר מצויין לגילו, ועושה עבודה נהדרת. בקצב הזה הוא ימשיך להיות השוער הראשון של באיירן אפילו עוד עונה. אחד השוערים הטובים בעולם? הייתי נזהר עם הדברים הללו אחרי כל כך הרבה שטויות שהוא עשה לאחר השיא שלו בשנים האחרונות, ועדיין יש עונה לפנינו.

14. nfcb משתמשים של כבוד היכל התהילה

מי שלא עושה לא טועה. ולכן שחקני הספסל הם היחידים שמגיע להם ציון 10. הם לא עושים שום טעות. אז אוליבר קאן טעה. אתה גם שכחת את הגול בגמר המונדיאל. אז מה. אז הבאת 3 טעויות של אוליבר קאן ב - 4 עונות (כולל נבחרת) ובסה"כ בערך 200 משחקים. נו אז? אתה מכיר שוער (שמשחק) ולא עושה טעויות? אני לא מכיר את כל המשחקים של בופון וצ'ך אבל בטוח תמצא שהם עשו ב 4 העונות האחרונות 3 טעויות.
    עדיין אוליבר קאן לוקח גולים של מאה אחוז והוא עדיין (בלי קשר לגיל שלו) אחד השוערים היותר טובים בעולם. תנסה לחשוב מי היית רוצה שיחליף אותו בשער. לא תמצא כל כך הרבה שמות. וגם אותם אלה שתמצא לא תוכל להגיד זה שוער בשתי דרגות יותר טוב מקאן. הלוואי והיה לנו שחקן כמוהו בכל עמדה במגרש.

15. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

שים לב איפה נעשו הטעויות הגדולות של אוליבר. גמר מונדיאל, ליגת אלופות כמה פעמיים ומשחק האליפות בליגה. אני לא זוכר בכלל טעויות של צ'ך ובופון, וזה כנראה כי הם טעו מול קבוצות תחתית אם בכלל, ולא במשחקים גורליים בליגת האלופות כמו שאוליבר עושה כמעט מידי עונה.

נערך לאחרונה ב: ‏27/9/06