הרשות השופטת קורסת

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ספרדי' פורסם ע"י Barcik, ‏15/4/04.

1. Barcik Member

ריאל מדריד-ולנסיה. סלטה ויגו - ראסינג סאנטאנדר. אספניול - ברצלונה. אלו הם רק מעטים מהמפגשים העונה בהם ה'גיבור' של המשחק היה לא השוער, החלוץ או המאמן, אלא השופט. השיפוט בספרד העונה הוא מתחת לכל ביקורת, וכולם כבר מזמן איבדו את הנקודות שאותן היו שווים השופטים לקבוצות שנפלו קורבן. מה לדעתכם גורם לעונה הנוראית של שופטי ספרד, ומה אפשר לעשות בנידון?
    לפי דעתי, הסיבה ברורה. השופטים אשר נבחרים לליגה הבכירה נוראיים. אין מבחר - כמעט כולם שופטים בהרבה מתחת לרמה העולמית (וכראייה, לאחר פרישתו של לופז נייטו קשישא אין לספרד נציג בקרב השופטים ברמות הגבוהות. למעשה, גם נייטו הליצן קיבל לא ממש קיבל משחקים חשובים באמת). קרלוס מחייה דאבילה, טריסטאנטה אוליבה, ליזונדו קורטס, פינו זאמורנו ואחרים מככבים משחק אחר משחק כי פשוט אין שופטים אחרים.
    כאן נשאלת שאלת האשמה - האם ארגון השופטים בחר את האנשים הלא נכונים, או שפשוט לא צומחים שופטים טובים בספרד. למרות שאין לי על מה לבסס את דבריי, קשה לי להאמין שאין 'כשרון' שיפוט בחצי האי-האיברי. אני משוכנע שאי-שם מסתתר הקולינה של ספרד. אך, ארגון השופטים מעדיף את הטיפוסים התמוהים שמתרוצצים כרגע על כרי הדשא בפרימרה ליגה על השופטים השקולים, ההוגנים וקרי-הרוח. לכן, סובלים כולנו.

http://www.as.com/diarioas/media/200312/15/futbol/20031215dasdasftb_6_I_LCO.Xxx
    6 פעמים עשה פינו זאמורנו את התנועה הזו במהלך משחק הליגה בין אספניול לברצלונה.

http://www.marca.com/primeras/04/02/g0216.Xxx
    זה פנדל, טריסטאנטה אוליבה?

נערך לאחרונה ב: ‏15/4/04
  2. נדב Member

לא ציינת משהו שחשוב, אותם שופטים ששופטים היום בפרימרה, שפטו גם בעונות קודמות? או שהשופטים שנבחרו הם שופטים חדשים?

3. Romario Member

ליגה כמו הליגה הספרדית, מבין שלושת הטובות בעולם, ראויה לשופטים ברמה קצת יותר גבוהה, או אפילו קצת הרבה יותר גבוהה.

אי אפשר לבוא פשוט ולהגיד שאין שופטים, כי זה לא נראה לי הגיוני, בכל מקום אפשר למצוא שופטים טובים, ונגיד ולא מוצאים, תמיד אפשר להביא שופטים זרים. זו לא אמורה להיות בעיה מיוחדת.

4. rivaldo משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא זכור לי כמות כזו של טעויות של שופטים בעונה אחת.

זה קרה השנה כל כך הרבה,יותר גרוע אפילו מהטעויות בליגה הישראלית,קולינה השופט היחידי בעולם שאפשר לסמוך עליו בעיניים עצומות,רק חבל שהוא איטלקי ולא ספרדי.

5. juva Member

אני לא יודע מה איתכם
    אבל לי קצת מוזר שבארסה קיבלה 12 אדומים העונה בזמן שריאל מדריד קיבלה רק 3...השיפוט בספרד הוא מתחת לכל ביקורת, ומאוד משוחד לכיוון הבירה(תגידו מה שתגידו, אפילו סטטיסטית זה נכון)

לדעתי הדבר הטוב ביותר שיש לעשות זה לייבא שופטים מארצות אחרות, ככה עשו לדוגמא בצפרת כשביקשו מקולינה לשפוט שם משחק

6. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

השופטים בספרד..זאת הקריירה שלהם?זאת אומרת אין להם עבודות חוץ מהשיפוט?

7. לירן מנהל כללי מנהל כללי

השיפוט הוא לא מיקצועני בשום מקום בעולם.

8. Romario Member

תיקון קטן - 13 אדומים.
    וזה באמת נראה כמו הפליה. תראו איזה שטויות פיגו עושה במשחקים של ריאל ואפילו לא מקבל נזיפה מהשופטים לפעמים.

9. juva Member

כן, אבל השופטים לא מקצועים בשום מקום בעולם(אפשר לקרוא את האוטוביוגרפיה של מראדונה כדי להבין עד כמה) אז אם באיטליה, יש שופט אוהד יובה ואחד אחר שאוהד מילאן, בספרד זה פחות או יותר "REAL MUST WIN" השיפוט בספרד הוא מאוד פרו-מדרידיסטי, ואם הוא פרו-מדריד, אז מן הסתם שהוא יהיה אנטי-ברצלונה

דוגמא: רונלדיניו שהורחק מול בטיס, הורחק ב2 צהובים נוראיים, ועדת המשמעת לא ביטלה אותם, למרות שעל אחד הצהובים,(כשהוא חטף את הכדור לשוער) הוא לא היה בכלל אמור לקבל, זה חוקי לגמרי מה שהוא עשה.
    דוגמא אחרת, השופט בספרד "התבלבל" ושלף למוטה כרטיס צהוב(שני), במקום לאלוגר
    כמובן שיש את הקלאסיקות כמו הפנדל על ראול בדקה ה90, והשער הפסול של ריבלדו ב2-2 במדריד לפני 3 שנים

10. Max Member

מה הקשר לעובדה שברסה קיבלה 13 אדומים ולכך שהשופטים מושחטים? אצל ריאל רוב האדומים הם או ויכוחים עם השופט או עבירה של סלגאדו, המגנים של ריאל בקושי יורדים לתיקולים, איך הם יקבלו אדומים? http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/wink.Xxx
    אצל בארסה היו 5 אדומים ב 2 משחקים (הדרבי מול אספניול והמשחק מול בטיס), אני לא יודע אם זה דווקא נגד ברצלונה כי במשחק מול אספניול גם אספניול קיבלה 3 אדומים, גם הקטע עם סאנטאנדר, מה הקשר פה למדריד?
    ותאמינו לי גם אל חסר שופטים קטלוניים שלא ממש מאחלים לריאל ניצחון אז אני חושב שזה קצת מתאזן.
    תסתכלו על המשחק מול אוססונה ותראו שגם לנו יש על מה לבכות...

11. נדב Member

כן באמת! ישר אתם מאשימים את ריאל ששיחדה את השופטים? תבדקו את הדברים לעומק.

מה הקשר של ריאל לזה שברסה מקבלת אדומים.

12. rivaldo משתמשים של כבוד היכל התהילה

מקס,הקשר של סנטאנדר פה זה המשחק המדהים של ה4-4 לפני חודש בערך שנשרקו ארבעה פנדלים לא מחוייבים למציאות,הרחקה אחת בכלל לא מוצדקת של רגיירו.

13. Max Member

השאלה היתה מה הקשר של המשחק של סאנטנדר (שכפי שאמרת היו בו טעויות שיפוט רבות ומרובות) להאשמה שלכם כנגד השופטים שעוזרים לריאל.
    המצב כרגע הוא שפשוט בכל המשחקים יש טעויות, במקרה זה גם נופל על בארסה יותר ועל ריאל פחות ביג דיל, מה גם שקשה להגיד ש 3 האדומים מול אספניול לא היו מוצדקים.

14. Romario Member

המשחק של סאנטנדר הוא כמובן לא קשור לריאל. בעיית השיפוט בספרד העונה היא גרועה ברוב המשחקים.
    אבל שים לב שתמיד עם ברצלונה מחמירים יותר, וגם ועדת המשמעת של ההתאחדות הספרדית כמעט ולא מבטלת אדומים שטותיים ולא מוצדקים.
    לא פעם ולא פעמיים היינו יכולים לראות את השטויות שפיגו עושה, שלדעתי היו בהרבה מאוד מקרים מגיע לו כרטיס צהוב. השופטים (או לפחות חלקם) אפשר להגיד מעלימים עין בהרבה מקרים עם ריאל. לעומת זאת, עם בארסה הם בהרבה יותר מחמירים.

15. Barcik Member

לפחות הם מודים בטעויות. את ביטול הצהובים שקיבל מוטה מול דפורטיבו אני עוד מבין, אבל ביטול הכרטיס האדום שולדז ספג מול בטיס זה פשוט נס. בסופו של דבר, כן הייתה שם דחיפה, ובמקרים כאלה הסיכוי שערעור יעבור שואף לאפס.