הרטה ברלין 2009/10

הנושא בפורום 'פורום כדורגל גרמני' פורסם ע"י eran levy, ‏11/12/09.

1. eran levy Member

לירן, אני לגמרי איתך בנושא.
    קצ'אר הוא נכס להרטה, יש לו הרבה יותר ממה שהוא הציג העונה. הוא היה היחיד שתיפקד בפתיחת העונה, עם שער ניצחון מול האנובר וגם מול ברונדבי שהתחיל את המסע האירופי. אבל גם קצ'אר נשבה באווירה הרעה שהיתה בקבוצה כל הסיבוב. אתמול הוא גם נפצע בברך והיה ספק אם הוא מסוגל להמשיך. הוא המשיך והבקיע כמה דקות מאוחר יותר, וזה בוסט רציני למורל.
    את וישניארק אני לא מצליח להבין, מה הסיפור שלו? ברור שהביאו אותו בגלל מחסור במזומנים, אבל זה בטח לא היה התחליף לוורונין ופנטליץ'. הוא לא מתפקד, הוא גרוע יותר מהקדנציה הקודמת שלו בהרטה. מאבד כל כדור, חסר ריכוז, המתח הורג אותו. אבל אי אפשר להמשיך איתו, גם כמחליף הוא לא טוב.
    אם יש משחק שמתאים לי לראות בשלב הבא הוא הפועל ת"א מול הרטה. קודם צריכה הפועל לנצח היום את המבורג, ואם כן אשמח מאוד לראות קבוצה ישראלית באולימפיה שטדיון. אשמח עוד יותר אם הרטה תנצח את הפועל ת"א.

פרידריך יחזור, מרק שטיין יחזור, לוסטנברגר הולך ומשתפר, וראמוס הוא ליגה בפני עצמה. רפאל ימשיך בכושר הנוכחי שלו, ועם גקאס וקוביאשווילי ו/או מאיסטורוביץ הרטה יכולה להציל את העונה הנוכחית. פרידהלם פונקל טוען שעשרים ושמונה נקודות יספיקו. אני איתו, בעיקר לאור ההישגים הנוכחיים של שאר קבוצות התחתית.

עכשיו קדימה, לנצח את באיירן!!

עכשיו זה גם סופי - תאופניס גקאס ישחק בסיבוב הבא בהרטה. יש תקווה.
    http://www.morgenpost.de/sport/hertha/arti...-zu-Hertha.html

נערך לאחרונה ב: ‏17/12/09
  2. eran levy Member

ביום שישי הקרוב תערך ההגרלה לשלב הבא של הליגה האירופית.

אלה היריבות האפשריות של הרטה ברלין:
    רומא
    גאלאטסריי
    דונייצק
    איינדהובן
    אורזיצ'ני
    יובנטוס
    מארסיי
    רד בול זלצבורג
    פנרבחצ'ה
    בנפיקה ליסבון

יריבות אפשריות נוספות (תלוי בתוצאות הערב):
    ולנסיה/ליל/גנואה
    אייאקס/אנדרלכט

גם מפגש עם הפועל ת"א אפשרי, אם זו תנצח את המבורג הערב.

מה אפשר לומר, הליגה האירופית הולכת ומשתפרת, כל יריבה היא יריבה ראויה שמהווה אתגר. אין קבוצה עדיפה, מול כל קבוצה אפשר ליפול או להמשיך הלאה.
    מה שכן, אם במשחקי חוץ עסקינן, הכי זול להגיע לרומא (רק 66 יורו הלוך-חזור)...

3. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

לפי ה"קיקר" טיאופניס גקאס כבר שחקן של הרטה. עכשיו רק להעיף את הפולני חזרה לבילפלד והשלב הראשון בדרך להישרדות הושלם.
    גקאס לטעמי שחקן מצויין לקבוצת אמצע טבלה או תחתית בבונדסליגה. לקבוצה כמו לברקוזן עם חלוצים כמו הלמס, קיסלינג ודרדיוק אין לו סיכוי. בהרטה הוא יהיה החלוץ הבכיר ואולי ילמד את ראמוס דבר או שניים.

4. eran levy Member

הרטה ברלין מול בנפיקה ליסבון בליגה האירופית. זה ייתכן, זה אפשרי.

5. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

הכל יתכן, בעיקר לאור הפגרה והזמן להתחזק, אבל בנפיקה רחוקה מלהיות הגרלה נוחה. אולי הקבוצה הכי מרשימה בשלב הבתים, בוודאי מאלו שאני ראיתי משחקות, קבוצה מאוד מאוזנת שאמנם מתבססת על משחק ההתקפה שלה אך לא נופלת בהרבה בשאר המערכים.

6. eran levy Member

תראה, אפשר לטעון שאם הרטה היתה מגרילה את זלצבורג זו היתה הגרלה קלה. אבל לא היו הגרלות קלות היום. אני מעדיף בכל זאת את בנפיקה על יובנטוס או אייאקס. גם על רובין קאזאן לא הייתי שמח במיוחד. בנפיקה מפחידה בדיוק כמו כל קבוצה, היא במקום הראשון בליגה הפורטוגלית ובמאבק צמוד עם בראגה ופורטו. אבל כבר ראינו שלמיקום בליגה אין לרוב קשר להצלחה/כישלון באירופה. הרטה אחרונה בליגה, עם הסיבוב הראשון הגרוע בתולדותיה, ולמרות זאת עלתה לשלב הבא באירופה. זה ייתכן, זה אפשרי.

7. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

אני בכלל לא התייחסתי למיקומה של הקבוצה בליגה, התייחסתי ליכולת שלה מהמשחקים שראיתי, שניים מהליגה וכמה מאירופה. אני לא יודע על סמך מה אתה מעדיף את הפורטוגלים על אייאקס, אני אמנם לא בקיא בדיוק בכל האפשרויות שהיו להרטה ברלין בהגרלה, אבל בנפיקה הייתה אולי הקבוצה הכי מרשימה בשלב הבתים (שלא כלל את יובנטוס כמובן). אם להתייחס לאייאקס שציינת, אז לדעתי על סמך המשחקים שראיתי של השתיים, בנפיקה עדיפה ולא בקצת. אני חושב שגם אם לא הייתי מתייחס למה שראיתי, אלא עובר על סגל השחקנים, הייתי מגיע למסקנה דומה. לקבוצה הזו אין נק' תורפה, היא אולי לא מצויינת ויש בה הרבה דברים\שחקנים בינוניים, אבל נק' תורפה ממש אין לה.

אולי לא היו הגרלות קלות היום, (אגב, גם האוסטרים נראו טוב מאוד בבתים), אבל אני חושב שבנפיקה רחוקה מלהיות אחת ההגרלות הנוחות שהרטה ברלין יכלה לקבל. למרות זאת, כמו שציינת, זה אפשרי.

8. Yotam Member

בנפיקה קבוצה בינונית מינוס, שבוע שעבר היא סיימה בתיקו 2 מול העולה החדשה שאיני זוכר את שמה, בנפיקה שיש לה היסטוריה מכובדת מתחלשת בשנים האחרונות במפעלים האירופאים, יש לה סגל מעובה אבל משנה לשנה אני שומע שחקנים חדשים שאף פעם לא שמעתי עליהם.
    אי אפשר לקבוע רשמית שבנפיקה מחזיקה את פורטוגל אבל אפשר להגיד שמדי פעם היא ממוקמת ראשונה וזהו.
    הקבוצה מחולקת לשניים : צעירים כשרוניים ו המבוגרים שסוחבים את הקריירה שלהם בבנפיקה.
    המבוגרים הם - קוים , לואיסאו , איימר , נונו גומס , סביולה ועוד..
    והצעירים הם - קיירסון , סידני , רמירס , די מריה , רובן אמורים ועוד..
    אותם שחקנים צעירים היו עד לפני שנתיים שחקנים אנונימיים והמבוגרים היו מעולים בקבוצתם .
    השילוב של שניהם הוא לא רע ורואים את זה בתוצאות והמסקנה שלי היא שבנפיקה בקרוב תיפול ואולי זה יקרה בברלין.

הרטה ברלין חזקה במספר השמועות בבונדסליגה וכפי שאתם יודעים, גקאס בדרך לברלין.
    אז שמות השחקנים המועמדים להרטה -
    קוביאשווילי, הובניק, סטרייט, פסקו, קוהלר, סטנדל ועוד..
    אבל גם לקניה יש מכירה, פיורטינה מעוניינת בקצ'אר, אוניון ברלין מעוניינת בקאקא, ורדר ברמן מעוניינת באברט, קלן מעוניינת ברפאל, ועוד שמועות...
    ולפי דעתי, המקרה של הרטה ברלין מזכיר לי את מקרה מנשנגלאדבך בעונה שעברה, רק שמנשנגלאדבך נשארה ליגה (לא שאני אומר שהרטה לא) והם מצאו את המאמן המתאים והם נלחמו עד הסןף , בדיוק כמו הרטה ברלין.

9. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

אני חושב שהניתוח שלך של בנפיקה כלל לא נכון, להגיד שיש שחקנים מבוגרים ושיש צעירים זה תופס כמעט לכל מועדון, להגיד שעל הצעירים לא שמעו לפני שנתיים גם לא אומר כלום, מן הסתם לא שמעו כי הם צעירים. להסתמך על תוצאה אחת מהמחזור האחרון זה לא רציני, כמו גם למנות את השחקנים שלה מבלי להזכיר את טאקאורה קארדוסו (וכן את נונו גומש)... בכלל לא הבנתי מה קשור מה עשו בשנים האחרונות באירופה, הרי קבוצה נמדדת לפי מה היא עושה עכשיו. אני יכול להמשיך אבל זה הנושא של הרטה וגם ככה אני גולש.

10. eran levy Member

וזו בדיוק הנקודה. הרטה נמדדת במה שהיא עושה עכשיו, ויש אצלה קשר בין מה שקורה בליגה לבין מה שקורה באירופה. תחילת ההתאוששות הארוכה התחילה בנצחון החוץ בהירנביין. הרטה התחילה להראות כדורגל רק לפני שבועיים מול שאלקה, אבל אחרי הנצחון בהירנביין הפוש לליגה האירופית ניתן ובשני המשחקים הבאים הרטה ניצחה ועלתה. העוצמה עוברת לליגה וככה יכול דווקא טורניר אירופי להציל את העונה של הרטה. הליגה האירופית היא כמו כדור הרגעה להרטה העונה, שהיא צורכת כדי לא לאבד את הראש. בנפיקה קבוצה חזקה, אבל הרטה מסתדרת עם קבוצות פורטוגליות בדרך כלל, ובגלל זה אין לי בעיה עם ההגרלה.

11. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

שום דבר ממה שכתבתי לא סותר את זה, אני אפילו רשמתי במפורש בנושא של הליגה האירופאית כי אני לא מכיר את הרטה וההגרלה עושה רושם של נוחה על הנייר בלבד.

פה הוספתי שלדעתי אם לעבור על האופציות, בנפיקה היא אחת מהקבוצות הקשות שיכלו לקבל בברלין, ולא הוספתי כלום על הסיכויים של הרטה ברלין לעבור.

12. Yotam Member

אל תבלבל את השכל, בנפיקה היא קבוצה חזקה והיא תעבור את הרטה ולא בקלות, הסיכויים נוטים יותר לבנפיקה. כפי שציינת גם את קארדוסו שהוא מלך השערים שלה..
    מה בנפיקה עשתה עד עכשיו ? מה שהרטה בחיים לא תעשה...
    בנפיקה הוגרלה בבית מאוד קשה עם באטה בוריסוב ואתונה ואברטון שכל אחת שם מגיע לה לעלות שלב.
    מה קרה אצל הרטה? מאוד פשוט, בית מאוד נוח ורק בגלל מזל היא עלתה.

בדרך כלל על שחקנים צעירים שומעים כ"מציאה חמה" ולא כצעירים שכבר יודעים איזה קריירה עלובה תהיה להם.
    אני מקווה בהצלחה להרטה ברלין ...

http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx

13. Yotam Member

המצב בהרטה מאוד קשה, גם במספר האוהדים שאוהדי הרטה מגיעים למשחק :
    זה נע בין 40,000 למשחק לבין 50,000 למשחק וזה אומר שבממוצע 59% אוהדים ממלאים איצטדיון . נשמע מצחיק ? זה הכי נמוך בבונדסליגה.
    ותראה את בורוסיה דורטמונד שמביאה לכל משחק בין 70,000 לבין 80,000 אוהדים למשחק !
    ובכל פעם אני שומע שיאים חדשים..

הרטה תטפס לאט לא אבל ניתן להספיד אותה כבר עכשיו, היא לא תהיה במפעל אירופי העונה.
    חומר השחקנים שלה הוא לראשות הקבוצות הבינוניות בבונדסליגה, אוניון ברלין שווה להרטה , לא ?

14. eran levy Member

בין ארבעים לחמישים אלף איש למשחק לא מספיקים לך? זו קבוצת תחתית עם כדורגל רע, לפחות עד לפני שלושה שבועות, ובכל זאת מגיעים חמישים אלף איש. דורטמונד ממלאה את האצטדיון בכל משחק כבר שנים רבות, זו לא דוגמא מייצגת. אם כבר אמרת משהו, כדאי שתדע שהעונה המספר הממוצע של הצופים במשחקי הרטה גדול יותר מאשר בסיבוב הראשון בעונה שעברה. וזה לא הכי נמוך בבונדסליגה, כי יש קבוצות שיש להם פחות מחמישים אלף מקומות ישיבה. בברלין יש 75000 מקומות ישיבה, בגלל זה חמישים אלף זה לא מספיק?
    אוניון ברלין לא שווה להרטה, אוניון ברלין עלתה העונה לליגה השניה.שאלת שאלת תם. על פי הלוגיקה שהצגת אוניון ברלין שווה למיינץ, פרנקפורט או גלאדבך, קבוצות בינוניות בבונדסליגה. הרטה ברלין היא קבוצת בונדסליגה וכולי תקווה שגם תישאר כזו בסוף העונה. חוץ מזה הרטה כן במפעל אירופי, הרי בפברואר היא נפגשת עם בנפיקה, אז על מה אתה מדבר?

15. Yotam Member

חמישים אלף מקומות ישיבה כלל לא מספיקים, וזה עוד המקסימום.
    הרטה משחקת כדורגל עלוב כבר מתחילת העונה, אז היא קרובה יותר לרדת ליגה מאשר להשאר ליגה .

בנפיקה לא רואה את הרטה ולדעתי היא תדרוס אותה לפחות 5-0 בסיכום שני המפגשים..
    להרטה אין התקפה טובה ויש לה את אחת ההתקפות הגרועות בליגה, ואין לי כוח לעוד סיפור זול שמספרים בו שהרה תישאר.. יש לה סיכויים לא רעים...
    הרטה צריכה לאמר תודה בכלל שהפגרה הגיעה עכשיו.
      http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/haha.Xxx