הרטה ברלין 2009/10

הנושא בפורום 'פורום כדורגל גרמני' פורסם ע"י eran levy, ‏11/12/09.

1. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

קודם כל ערן, לטוב ולרע זה רוח ההודעות של ג'וני. אני בספק אם הוא התכוון להעליב או לפגוע, אבל כל אחד והניסוח שלו. אל תיקח ללב.
    לגבי האישיו. אני מזועזע שג'וני בכלל העלה על הדעת שאוניון תהיה הנציגה הבכירה של ברלין. קבוצה עם אוהדים חוליגנים שמקומם כמו אגב גם הנזה רוסטוק או דינמו דרזדן בליגות התחתונות.
    הרטה ברלין היא קבוצה שלטעמי בדיוק כמו קייזרסלאוטרן או מינכן 1860 חייבת להיות בליגה הבכירה. היא מבחינתי גם תמיד תישאר הקבוצה הבכירה של העיר ברלין. ככה שלא כולנו רואים שחור.
    ד"א אם תסתכל במעמקי הפורום תגלה שהיה להרטה כמעט תמיד טופיק כאן. בעבר זה המשתמש מרסליניו שיחד עם דני12 (דני מזור הבן של הזמר הידוע) ששיחק בנוער של הרטה עד שעזב לפני כמה שנים (לדרזדן אם אני לא טועה. מאז נעלמו עיקבותיו). ככה שהפורום הזה ממש לא אנטי הרטה. http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx

2. eran levy Member

פרט פיקנטי קטן לקראת המשחק הרטה - באייר: רפאל שיחק שלוש פעמים מול לברקוזן בשתי העונות הקודמות. באותן שלוש פעמים הרטה ניצחה. לא שזה משהו להסתמך עליו, אבל המסר חיובי, ובעונה הנוכחית זה גם משהו.

3. johnnie walker Member

מצטער שאני לא לוקח חלק במסיבת הפוליטקלי קורקט המזויפת שרצה בדיון הזה, האמת פשוט חייבת להאמר גם אם זה מציק לכמה אנשים בעיניים, לעיר ברלין מגיעה קבוצה שלא תבייש את השם שלה.

אגב, מעניין לראות מה כתבו אותם אנשים שעכשיו משבחים את הקבוצה בדיוני המחזור על אותה
    הרטה לפני שנה בדיוק,הם כנראה כבר שכחו, אבל ככה זה כנראה פה בפורום, ברמן לפני חודש
    היתה קבוצה כושלת ופאטה מורגנה ועכשיו היא קבוצה מצליחה ומודל לחיקוי, ככה זה עם זכרון קצר.
    אפשר לשנות את דעתך ב-180 מעלות כל שבוע כי גם ככה איש לא זוכר מה כתבת אז, כמעט.

4. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

אוי נו ג'וני תשתחרר קצת מהקריז שאתה מצוי בו.

קודם כל לאוף טופיק הדיעה שלי על ברמן נשארה, הקבוצה לא מספיק טובה בשביל להיות בשלושת המקומות הראשונים. את הסיבות לכך הסברתי מיליון פעם. זה אבל לא סותר את העובדה שאני מעדיף את ברמן על שאלקה או על הבווארים. מעניין מתי תבין.

לגבי הרטה, כל דיון שהיה כאן על דפי הפורום אפשר לקרא. אני אשמח אם תביא לי לינק שבו אמרתי שהרטה לא צריכה להיות חלק מהבונדסליגה כמו שאתה מרמז כאן. מה שאמרתי אשתקד על הרטה היה פשוט, הקבוצה הזאת לא יכולה לייצג בכבוד את גרמניה באירופה מהסיבה הפשוטה שכמו שאנחנו רואים השנה הקבוצה הזאת לא בנוייה כלכלית לאירופה. זה לצערי גם לא היה משתנה אם הרטה היתה זוכה באליפות. הרבה ריקבון יש בתוך המועדון הזה ולצערי אנחנו רואים את זה השנה. מה שלא אומר שהרטה היא לא קבוצת בונדסליגה לגיטימית. אני שמח שאתה רוצה מועדונים של חוליגנים בבונדסליגה, אני לעומת זאת מעדיף את הפייר פליי, כנראה שלא שמעת על זה.

ומגיע משתמש חדש לפורו הגרמני שאתה חלק ממנו, במקום לקבל אותו אתה מנסה לדחוק אותו מחוץ לפורום בכל מיני סיסמאות הרטה שמרטה ורק אוניון. סורי שאנחנו לא ממש באותו קו כמוך ומנסים לתת למשתמש החדש את התחושה שיש פה לרוב האנשים, קרי תחושה של משפחה.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏11/12/09
  5. eran levy Member

תודה רוזנר, זה בסדר גמור. לעומת התגובות שקיבלתי באתרים אחרים כאן זה מרגיש כמו ביתה של חנה בבלי.

ג'וני, חבל על העצבים. חוץ מזה אתה כן משתתף ב"מסיבת הפוליטיקלי קורקט המזוייפת שרצה בדיון הזה", הרי אתה מגיב. שנים אומרים על הפועל באר שבע שהיא "קבוצת ליגת על לגיטימית" למרות שרק השנה היא עלתה לליגת העל אחרי חמש שנים בליגה השניה. יש קבוצות שעושות את ההבדל, והרטה היא אחת מהן. בכל מצב עדיפה הרטה על קוטבוס, דואיסבורג, פרייבורג או האנזה רוסטוק (רשימה חלקית). יצא לי לטייל בעונה שעברה ברחבי גרמניה יחד עם הרטה, וההבדל ניכר לעין. הרטה קיימת כבר 117 שנים, יש מסורת ארוכה, גם אם לא משובצת באליפויות וגביעים, וזה דבר שלא ניתן לביטול או להכחשה. אני לא כתבתי לפני כן שום דבר על הרטה, למעשה רק אתמול הצטרפתי לפורום ואין לי מושג מה היה כאן קודם, אז לפני המתקפה הבאה - תן לי קצת קרדיט.

6. Lars Ricken Member

אני אישית לא הייתי משקר לעצמי כדי לתת למשתמש מסויים בין אם הוא חדש ובין אם הוא וותיק תחושה של "משפחה". פורום,הוא מבוסס על ריבוי דעות,זהו הרעיון המרכזי ולשם כך נועד הפורום.
    זה שהתגובה של ג'וני לא נראתה לו ולחלק מהמשתמשים לא אומר ששג'וני מנסה בדרך כל שהיא בין אם היא נסתרת ובין אם היא בגלוי,לזרוק או לדחוק אותו מחוץ לפורום.פורום הוא מטבעו דמוקרטי,לא ייתכן שאשנה את עמדתי בנושא מסויים רק כדי לתת תחושה טובה לחלק מן המשתמשים מהפורום.

אני מאוד בדעה שהרטה ברלין היא קבוצת אנטי כדורגל ואכן היא לא מוסיפה שום כבוד לאחת מערי הבירות החשובות באירופה.האם זה אומר ששורר עלי מין "קריז"מסויים?הבלים.
    אני חושב שהכדורגל קודם כל נועד לבדר.ואם הכדורגל של הרטה משעמם ומעייף למה שנגיד אחרת?כדי שערן ירגיש יותר טוב? אז נכון שלא תמיד הכדורגל היפה הוא שיוביל את הקבוצה להישגים אך מבחינה בידורית,משיכת קהל ולעיתים גם עלייה כלכלית הוא אכן יספק.
    מבחינת הכדורגל שהרטה מציגה:האפרוריות,חוסר התשוקה וחוסר העיניין בו אכן "תפור" על הליגה השנייה של גרמניה שם הכדורגל זהה ברובו לכדורגל של הרטה.
    איניני מבין מדוע אונאון נדחתה פה על הסף,אוהדיה חוליגנים,מסכים עם זה.אז?!
    זה מעיד על אופי הקבוצה כולה?זה אומר שנקבור אותה?זה אומר שלא מגיע לה לשחק בליגה הראשונה בגרמניה ?זה מה שימנע ממנה להיות הקבוצה הבכירה בברלין לימים?
    אני מאמין שאונאון לא בחרה את אוהדיה,וחושב שהם היו מאוד מעדיפים אוהדים בנוסח "סט.פאולי".
    זה שזרם קיצוני מבחינה פוליטית בעיר ברלין בחר באונאון כמשהו משותף לקיצונים בעיר ושמשחקיה הם כנסים שנועדו לחוליגניזם לא ייתן לנו את האות לחגיגות ואת התירוץ לפסול את הקבוצה או להיות "מזועזעים" מכך שקבוצה זו תשחק בליגה הבכירה בגרמניה.
    אין אופי אוהדייה של אוניאון מעיד על הקבוצה.

ערן,הכדורגל של הרטה רקוב,משעמם,אפור,חסר תשוקה ומעייף.
    ולא מאתמול.כבר הרבה זמן ששמו הטוב והאטרקטיבי של הבונדסליגה נאלץ לסבול את הכתמים שגורם לו הכדורגל של הרטה .במידה וזה יימשך ככה ,נותר לי רק לאחל להרטה לרדת ליגה,גם אם זה אומר למחוק את העיר ברלין מהמפה של הליגה הבכירה בגרמניה.
    מי יודע,אולי כמה שנים טובות בליגה השנייה בגרמניה יחזיר לנו הרטה צבעונית עם כדורגל יפה ושמח.

נערך לאחרונה ב: ‏11/12/09
  7. eran levy Member

סבבה

8. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

ושוב אנשים מכניסים לי מילים לפה שלא אמרתי. איפה אמרתי שהרטה היא קבוצה מלהיבה, איפה אמרתי שהרטה לא משעממת?

מה שאמרתי שהיא קבוצה בונדסליגה לגיטימית.
    וזהו.

ויש דרך לרשום, אתה רשמת בצורה עניינית אפשר לקבל לא חייבים, אבל בדרכי הפורום. ג'וני מאידך ממשיך בדרכו העוקצנית והקצין עם אוניון ברלין.

מעניין איפה לקחתם את השנאה דווקא להרטה...את זה אתה אמור לשמור לשאלקה...נה יה ...

וד"א עומר, יש הרבה שאת כל מה שכתבת בשורות האחרונות היו מיחסים גם לדורטמונד, ללא תמיכה מבאיירן מינכן אני בספק אם היום בורוסיה דורטמונד בכלל. אז לפני שאתם מתסכלים מעבר לחלון תעשו בדיקת בית.

9. Lars Ricken Member

לירן,אני לא מכניס ולא הכנסתי לך מילים לפה.איפה ראית בתגובתי שאמרתי שאמרת שהרטה קבוצה מלהיבה?
    הרי כתבת זאת במפורש:
    "הרבה ריקבון יש בתוך המועדון הזה ולצערי אנחנו רואים את זה השנה."
    בעצם אתה הוא זה שעכשיו מכניס לי מילים לפה.
    משהו כאן עמום ולא ברור מספיק,נראה שאנו חולקים דעות שונות על איך שקבוצת בונדסליגה ממוצעת נראית.
    אנא ממך,תאר והסבר לי מה היא "קבוצה בונדסליגה לגיטימית" לדעתך.
    ושוב אני לא רואה שום הקצנה בכל הקשור לרצון לראות את אוניאון בליגה הבכירה.
    מדוע רצונו של ג'וני באונאון בליגה הראשונה נראית לך כהקצנה כלשהיא?
    את השנאה להרטה לא לקחתי מאף מקום,אם אפשר לקרוא לזה בכלל שנאה.היא נרכשה עם השנים,וזו לא רק להרטה אלא לכל קבוצה שמשחקת כדורגל משעמם.וזו גם אחת הסיבות שמהר מאוד עזבתי את הביצה המקומית,הליגה הישראלית.היא פשוט לא מעניינת אותי מספיק וכשאני רואה כדורגל ישראלי,אני לא יכול לראות משחק שלם לאורכו מכיוון שהסטנדרטים שלו לא מרתקים אותי לספה,ויסלחו לי משתמשי פורום "הכדורגל הישראלי" כאן באייסוקר.
    ואם את שנאתי לשאלקה כבר הזכרת,אני מאמין שיסופר פה עוד רבות עם השנים על שנאתי כלפם.

בורוסיה דורטמונד?היא כלל לא מזכירה את הרטה.נכון שלדורטמונד יש שם של "מלכת התיקו" של הליגה,אך זה לפרקים.הבורוסיה לפעמים מפציצה ולפעמים משמימה,תלוי במומנטום ובתקופה,בניגוד להרטה שכבר שנים על גבי שנים משחקות את אותו כדורגל אפור.דורטמונד מציגה כדורגל יותר מעניין מהרטה,וההוכחה לכך היא ה 80,000 אוהדים שהקבוצה מצליחה לגרור מדי שבוע אל הוואסטפאלנשטדיון.

ולירן הבה לא נתעסק בשאלה "ואם".כי אם נתעסק בה אנחנו לא נגמור אף פעם ונגיע למסקנה שהעולם יכל להיות הרבה יותר יפה ב"אם" "אם" "ואם".

10. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

עומר, תגובה מצויינת. ככה אפשר לדבר. אני מבטיח להגיב מאוחר יותר

11. eran levy Member

זה הרבה יותר פשוט ממה שזה נשמע:
    בכל בוקר משחק אני מתעורר עם חיוך מרוח על הפנים. אני שמח להגיע לאולימפיה שטדיון, אני מוחא כפיים להרטה כשהיא עולה על המגרש. לפני כל משחק מציפה אותי תחושה טובה. אף פעם לא האמנתי שהרטה תפסיד ביום מסוים. במשחק מול פרנקפורט שמחתי כשראמוס הבקיע את השער המצמק. עכשיו לך תסביר לאנשים כמוני שהרטה קבוצה רקובה - לי זה ממש לא משנה. תרבות הכדורגל בגרמניה בפרט ובאירופה בכלל מכילה הרבה יותר מתשעים דקות משחק. אלההחברים, זו הבירה, זה הספורטספאב, אלו הנסיעות למשחקי חוץ, אלה השיח והדיונים ליד הדוכן לפני ואחרי המשחק. אם הכל היה מתחיל ונגמר בתשעים דקות היה די משעמם כאן. לשנוא קבוצה אחרת? בשביל מה?

12. Lars Ricken Member

הגעתה למסקנה כלל וכלל לא נכונה.
    אין קשר בין הדברים,עושרה של העיר לא מעיד על המצב הכלכלי של הקבוצה ולהפך.
    דוגמא אחת טובה היא הקבוצה של עיר-המדינה הצרפתית, מונאקו.
    אחת הערים העשירות באירופה שהקבוצה שלהם נראית לעיתים יותר גרוע מהרטה,(העונה יש להם הבלחה חד פעמית,לא יותר מזה.)

13. Lars Ricken Member

הרי אתה עוסק בכל מה שמסביב לכדורגל ולא בתכלס עצמו ערן.
    איכות הכדורגל זה מה שאצלי לפחות קובע.
    הרי כל הדברים שהזכרתה:הנסיעות למשחקי חוץ,הדיונים לפני המשחק,הבירה,התקווה לא להפסיד, הכפיים כשהשחקנים עולים למגרש ,כל זאת ועוד תוכל למצוא גם במשחקים בליגה הישראלית.
    מה שלפחות משך אותי לליגה הגרמנית היא איכות הכדורגל שבו ולא כל מה שמסביב שם תוכל למצוא זאת גם בליגות שלא מציגות כדורגל איכותי של ממש.
    למה לשנוא קבוצות אחרות?
    כי אם לא היו משחקי דרבי ויריבות כלשהיא בין הקבוצות ובין האוהדים בתוספת הלחץ להוכיח אחד לשני מי יותר טוב,אני בספק אם הכדורגל היה מושך אליו כל כך הרבה אוהדים מסביב לעולם.

נערך לאחרונה ב: ‏12/12/09
  14. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

נכון עומר שגם איכות על הדשא זה דבר חשוב, יש בזה הרבה תאכלס כי זה ענף תחרותי. בכל זאת, יש גם עוד צד לטרוף הזה של להיות אוהד כדורגל וזה מורגש מאוד בגרמניה. האוהדים הולכים עם הקבוצות לכל מקום בליגה הרביעית, שלישית, שניה וראשונה. רוב מכריע של הקבוצות האלו לא רואות גביעים ותארים, אבל נהנים מאוד מעצם האהדה לקבוצה ומרגישים מאוהבים כל סוף שבוע מחדש. אתה לא כאן כדי לחוות את זה, אבל שתדע, גם אצלכם המצב דומה. גם אתם סוג של קבוצת אמצע טבלה כבר שנים והאוהדים שמואכזבים מכדורגל לרוב לא מחמיא, ממשיכים להגיע ולתמוך באהבה שלהם. מה שקרה להרטה יכול לקרות גם לכם (ודי גם קרה פחות או יותר). אוהד דורטמונד לא יכול לבוא ולבקר בכזאת קלות אוהד הרטה (במיוחד שהרטה גם סיימה עונה שעברה במקום מאוד יפה). העונה הולך פחות (דווקא באירופה הולך יפה ומוסיף המון כבוד) אבל זה לא משנה והאהדה לקבוצה נשארת כיף גדול, במיוחד למי שנוסע עם הקבוצה. המצב בדורטמונד בשנים האחרונות לא שונה.

נערך לאחרונה ב: ‏12/12/09
  15. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

קודם כל זו עדיין לא סיבה לשנוא, אתה בתור אינדיבידואל בוחר לשנוא ואני לא חושב שהמניע שלך הוא להפוך בכך את הכדורגל למושך קהל. דבר שני, הכדורגל היה פופולארי גם בתקופה בה לא היה נהוג למחוא כפיים לקבוצה אותה אתה אוהד יותר מאשר לקבוצה היריבה, אפשר למצוא הרבה מקורות ועדויות לכך שבעברית אני מכיר את הספר על אייאקס ומלחמת העולם השנייה.

לדעתי אין סיבה שלא תהייה יריבות כמו שאתה מתאר, אבל יריבות לא צריכה להוביל לשנאה בהכרח.

לא ראיתי שמישהו פה טען שדורטמונד מציגה כדורגל פחות מעניין מהרטה, אבל האם אתה חושב שבאמת המדד להאם הכדורגל של קבוצה מעניין או לא הוא בממוצע האוהדים?

ואם כן, הרטה היא הקבוצה שמושכת את המספר המועט ביותר של אוהדים בליגה הבכירה בגרמניה?

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏12/12/09