הקרב על השבת- הסוגיה שלא נגמרת

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Turgi, ‏23/4/15.

?

מעדיף כדורגל בימי חול?

1. כן

3 הצבעות
    5.1%
  2. לא. רק שבת.

56 הצבעות
    94.9%
  1. Muurad Member

דווקא את השופטת אני לא חושב שיש להאשים פה. ברגע שפנו אליה היה ברור שזה מה שתחליט מיכוון שזה באמת מנוגד לחוק במדינת ישראל. אין לה ממש אפשרות אחרת כשמציגים לה רוב של עובדים שהצביעו נגד עבודה בשבת. מבחינת החוק היבש היא הייתה מחוייבת להכריע בדרך הזו - מה היא תחליט בנתיים 3 חודשים לכפות עליהם עבודה בשבת? אין דבר כזה.

סה"כ כל הסיטואציה הזו הייתה שן מתנדנדת כבר שנים על גבי שנים שפשוט התעלמו ממנה. כל מה שהיה צריך זה מישהו שימשוך אותה קצת (ערוץ הספורט ואבי איבגי) כדי שהדימום יתחיל.

2. Nave ורק מי שאוהב אותך באמת מבין היכל התהילה

יאללה, הגיע הזמן להקפיץ.

מעתה נדון כאן בכל ההתפתחויות שיהיו ביממה הקרובה בנוגע לסוגיית המשחקים בשבת. נכון לשעה זו, לא יתקיימו משחקים בשבת הקרובה בכל ליגות הכדורגל בארץ.

alexshw אוהב/ת את זה.
  3. שי מנהל ראשי מנהל ראשי

כל ההודעות שהיו בדיון החדשות והיו רלוונטיות לנושא הועברו לדיון הנ"ל.

alexshw אוהב/ת את זה.
  4. Raulito Madridista

אם משהו קורה כבר 50 שנה ואף-אחד לא נוגע בו - אז כנראה שהוא עובד כמו שצריך ואין מה לגעת בו.
    מה עם החיילים שבצבא שלא יכולים להגיע בכל השבוע? או סטודנטים? ושבתי קולנוע פתוחים בשבת זה בסדר?
    הטמטום של השחקנים מעצבן אותי מאוד.
    לא האמנתי שזה יגיע למימדים כאלה, אשכרה המחזור הקרוב עומד להיות מושבת. מאוכזב אבל מופתע?
    הכדורגל שלנו שובר שיאים פעם אחר פעם. טוב, נו, אולי נקודת האור היא שריאל מדריד והפועל לא יתנגשו לי השבוע..

5. עידן444 Member

אגב, למי שלא יודע- במקום הראשון בכמות השחקנים שחתמו- בני סכנין... חחח

6. ייא Member

איזה ביזיון זה אני לא מאמין, דופקים פרנסה לבני אדם ואין מלחמה בכלל הפעם... דרעי הטינופת

7. Nave ורק מי שאוהב אותך באמת מבין היכל התהילה

המספרים האלה לא הגיוניים. גם זה שזה פורסם רק באתר אחד. מחשיד. סכנין 24..איזה בולשיט..

8. עידן444 Member

ברור לגמרי שזה בולשיט.

9. EO11 בפה אליל היכל התהילה

לא מחשיד בשום דבר. המסיבות הכי טובות בשישי בערב, לא חראם שהם יפסידו אותם?

בדיחה שמתייחסים לדבר הזה ברצינות כששחקני סכנין "מובילים" את המחאה.

EsheD ו-Hapoel_Tel_Aviv אוהבים את זה.
  10. South Boy Member

לא ידעתי שלספורטאים יש רשיון עסק.
    לאנשים האלה ניתנה הזכות לחיות מהדבר שלטענתם הם הכי אוהבים לעשות (זה לא נראה ככה), עיסוק שהוא כולו פנאי שהם בחרו להתפרנס ממנו, אז לא די בכך הם עוד רוצים לקבוע מתי ישחקו על-פי הנוחות שלהם?
    לא הייתי מתייחס לתחום הזה בתור מקצוע כי אין בו תנאים שכל עובד שכיר במשק מקבל, זה פשוט מקומם שעל אף כל התנאים שהם מקבלים ביחס לתמורה האפסית שלהם הם עוד מארגנים לעצמם ועד עובדים.
    גם הם יודעים שבתור עובדי עירייה או נהגי מונית אף אחד לא יכריח אותם לעבוד בשבת אבל לא נראה שמישהו מהם מוכן להקריב הכול כדי לא לחלל שבת, למה לעבוד בעבודה שאין בה התחייבות לעבוד בשבת כשאפשר להרוויח מאות אלפי שקלים מבטלנות סמויה וגם לקבוע מתי לעשות את זה?
    בודדים השחקנים שיפרשו אם יכריחו אותם לשחק בשבת, וזה מעיד כמה צביעות קיימת סביב כל הסאגה.

de Middenweg אוהב/ת את זה.
  11. N כמוני Member

איזה מזל שבאומן ועיני כל כך מטומטמים ואטומים.
    אם הם היו חכמים, הם לא היו מחליטים להעביר את משחקי הליגה הלאומית לשבת, לאחר שבמשך שנתיים שוחקו רק בימי שני ושישי ועל כן משכו אליהם שומרי מסורת.
    אם הם לא היו אטומים, יכול להיות שהם היו סוגרים דיל עם שחקני הליגה הלאומית, על משחקי ליגה לאומית בימי חו"ל, וכך שאר הליגות המקצועניות וליגות הילדים היו ממשיכות להיות משוחקות בשבת ולהפלות אלפי שחקנים ומאות אלפי אוהדים.

אבל הם מטומטמים. ואטומים. ולכן גם קיבלו זרנוק מבית הדין לעבודה, לכן הם גם יקבלו זרנוק ממשרד הכלכלה.

תודה לך באומן, תודה לך עיני- יצרתם הזדמנות אמיתית לשינוי צודק וערכי של הכדורגל בישראל. לא נחלת החילונים בלבד, אלא נחלת כלל הציבור הישראלי.

Hapoel_Tel_Aviv אוהב/ת את זה.
  12. South Boy Member

אני לא אוהב לרדת לפסים אישיים אבל אני חייב לציין שאני נגעל מדברים כאלה.
    מישהו הכריח אותך לשמור שבת? מישהו הכריח אותך ללכת לבית כנסת בזמן שאנשים רוצים להנות ולעשות משהו אחר בזמן הפנוי שלכם? למה הציבור הדתי מכריח אחרים לסבול איתו ביחד? למה בכל העולם אפשר לשחק בימים קדושים ורק כאן אסור? זאת פשוט חוצפה לקרוא לזה שינוי צודק, אף אחד לא כפה עליך לשמור שבת ולפעמים רצונות מתנגשים ויש לעשות ויתורים כואבים, הבחירה היא בידיים שלך האם לראות כדורגל או לשמור שבת, בעוד מאיתנו הזכות נשללת פעם אחר פעם.
    לפני שהציבור הדתי מדבר על נחלת הכלל כאילו רצונותיו של הכלל מעניינים אותו בכלל, שיצאו נגד החוק האוסר על תחבורה ציבורית בשבת או על גידול חזירים בשם נחלת הכלל, אחר כך כבר נתקזז בכדורגל.
    פסטיבל של כפייה, צביעות ואינטרסים מבית היוצר של מדינת ישראל, מדינה שקוראת לעצמה דמוקרטיה ולא מיישמת חירויות בסיסיות כמו חופש דת וחופש מדת לא ראויה להקרא דמוקרטיה אלא מדינת הלכה.
    אני באמת מאחל בנימה אישית לכל כדורגלן ״דתי״ שחתם על העצומה הזאת לשבור את שתי הרגליים ולא אכפת לי כמה רע זה נשמע, אנשים כאלה לא ראויים להתפרנס מהענף.

13. Captain Canada משתמשים של כבוד היכל התהילה

העניין המצחיק באמת הוא שאני בטוח שרוב השחקנים לא חתמו על העצומה משיקולי דת והלכה, אלא משיקולי ״חפשנות״ נטו. הרי משחק ביום חול, פירושו פטור מאימון באותו היום; ואם ייאסר לקיים משחקים בשבת, לא ניתן יהיה גם להתאמן ביום זה מטעמי דת/חוק שעות עבודה ומנוחה/נימוק אחר. במילים אחרות, בדדך זו השחקנים מצליחים להוסיף עוד יום חופשי במהלך השבוע, ובפרט יוכלו להרשות לעצמם לבלות בפאבים השווים של תל אביב עד 04:00 בבוקר, בשבת, מבלי שיהיה איזה משחק כמה שעות לאחר מכן שיטריד אותם. מקצוענות למופת.

שי, אלעד, EsheD ו-8 משתמשים נוספים אוהבים את זה.
  14. Hapoel_Tel_Aviv Member

הם מטומטמים, כי אמרו להם כולה שבועיים לא לשחק בשבת בלאומית, לא אסרו עליהם כלום, רק זרקו להם שהיא לא יכולה לפסוק נגד שחקני הלאומית בנושא, לא נאמר כלום על ליגת העל או על הנוער, אבל מה, עיני ובאומן החליטו לנצל את זה כדי לצאת לקרב של "אני קובע" כדי להשיג היתר ולהכריח את הלאומית ולהראות להם שלא שמים עליהם וככה לגרום לאיבוד של שבת שלמה של משחקי כדורגל כמו שלא היה הרבה זמן, לפני שמגיע ראש השנה שגם ככה אין בו כדורגל ואין הרבה מה לעשות.

וגם ככה עוד מעט תהיה לנו עוד פגרה של נבחרות ואחריה עוד אחת כזאת שתפסיק את הליגה.
    ואת המשחקים האלה יכניסו באמצע שבוע כי לא יאריכו תליגה בגלל שיש יורו ואופא מחייבת.

הימור שלי זה שהם ירדו מהר מאוד (שבוע, אולי שבועיים) מהעץ, או שימשכו את זה חודש ובקומבינה ישראלית חפארית יהיה שעון חורף וישבצו למוצ"ש עד שזה יגלוש חזרה לשבת.

אולי לקבוצה שלי זה עוזר אבל זה מגעיל מה שעיני ובאומן עושים, הם אלו שיוצרים את כל הבלאגן, הם אלו שעושים בלאגן. הם יכלו להמשיך לדבר עם הליגה הלאומית ובנתיים לקיים הכל כי לא אסרו עליהם לקיים.
    סתם רעש.
    וחבל שהקול של כולם נשמע כאן - שדרנים,אינטסרנטים,מקורבים,עיתונאים,פוליטיקאים,יועהמ"ש,עוד מעט ראש הממשלה,דרעי,באומן,עיני,שחקנים,עסקנים ואנשים שלא יודעים מה זה כדור.

והקול של אלו שהכי חשובים לא נשמע כאן - האוהדים.
    במקום שארגון היציע או ארגונים של אוהדים יתאחדו ויחליטו על חרם או הפגנה כדי שלא יעשו מאיתנו צחוק ולהראות את הכוח.

יש אנשים שקנו כרטיסים למשחק של הפועל-נתניה ביום שבת וזה ידחה, אנשים שקבעו תוכניות לפי הלוח שפורסם לפני כמה שבועות.
    ויהיה עוד יותר מצחיק אם יום שישי בבוקר יודיעו שיש כדורגל כי הגיעו "לפתרון"

de Middenweg, Turgi ו-oFiRzZz אוהבים את זה.
  15. עידן444 Member

קל מאוד לשכנע את השחקנים. מכבי ת״א, מכבי חיפה ובית״ר ירושלים כמעט לא משחקות בשבת גם ככה. בהפועל ב״ש אפשר להבין כאן מהפורום שיש כל מיני בקשות של אוהדים שומרי מסורת להמנע מלשחק בשבת ומספיק שבאים לשחקנים ומספרים להם שיש ציבור כזה הם גם לא יתנגדו לחתום... גם אצלנו יש אנשים, אפילו שעושים מנויים בידיעה שלא יוכלו להגיע לחלק גדול מהמשחקים, שומרי מסורת שמעדיפים לא לשחק בשבת ובאופן כללי, בטח בשעון חורף- אם לא הטלויזיה כל המשחקים היו משוחקים מחוץ לשבת כי שעה 18:30-19:00 בשבת זו השעה הנוחה ביותר לשחק(אני יודע שיש שיחלקו על הקביעה אבל זו לדעתי השעה שקבוצות היו בוחרות לשחק אם היתה בידיהן ההחלטה).
    מאוד משנה מתי נלקחו החתימות(האם תוך כדי האיומים בשביתה וההבנה כמה המצב כעת מורכב ומסובך), מה בדיוק אמרו להם- הרי ידוע שלא קשה להטות סקר ע״י שאלה שתביא לתוצאה שתשיג את המטרה.