הקרב על השבת- הסוגיה שלא נגמרת

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Turgi, ‏23/4/15.

?

מעדיף כדורגל בימי חול?

1. כן

3 הצבעות
    5.1%
  2. לא. רק שבת.

56 הצבעות
    94.9%
  1. alexshw Member

כמובן שכל אחד רואה אמונה בצורה אחרת, אבל מי שמדליק אש או מבלה בשבת יכול גם לבוא ולראות כדורגל בשבת והטענה שלי שזה הרוב של הציבור היהודי.

בטוח שנכתב כבר בנושא הזה בפעם הקודמת שזה עלה לכותרות אבל בחיים צריך לעשות בחירות.
    מי שרוצה לשחק כדורגל צריך להבין שהוא לא יכול לשמור שבת בצורה מלאה. אז שיעשה את הבחירה בין להיות דתי או להרוויח כסף טוב.

oranfu אוהב/ת את זה.
  2. DRORIKO Member

בינתיים מי שכופה פה על מי זה הם עלינו ולא אנחנו עליהם. אנחנו לא אלה שקראו לסגור את הכדורגל בשבת.

oranfu אוהב/ת את זה.
  3. DRORIKO Member

אגב יש מדינות כמו איטליה וארה"ב שהחיבור שם לדת הוא לא פחות הדוק מפה, ולא שמעת אפילו ציוץ על זה שצריך לאסור על משחקים ביום ראשון.

4. alexshw Member

כי בכל מדינה נורמלית הדת מופרדת מהמדינה כולל במקומות האלה. אתה יכול להתחתן בכנסיה וגם יכול ללכת ולהתחתן בבניין העיריה או ווטאבר.

הסטטוס קוו הקיים אצלינו מנוגד לחופש הפרט ולא חוקתי. רק חבל שאין חוקה.

oranfu אוהב/ת את זה.
  5. סיונרה Member

החילונים הם לא מיעוט במדינת ישראל. הם עדיין הקבוצה הכי גדולה, אי אפשר להתייחס למסורתיים כמקשה אחת, גם אם אנשים לא אוכלים כשר, הם בטוח לא שומרי שבת. אף אחד מהכדורגלנים בליגה שלנו שמגדיר עצמו מסורתי לא שומר שבת.
    בכל מקרה, זה לא רלוונטי. החרדים הם רק 10% מהיהודים אבל יש להם מונופול בנושאים שלהם. הכדורגל יכול להיות הרבה דברים, אבל אי אפשר להגיד כל מני שטויות של צופים ושחקנים מבלי לבדוק זאת קודם. החרדים והדתיים לא מתעניינים בכדורגל ולא יתעניינו בו גם אם לא יהיה בשבת.
    זה אפילו לא קשור לדתיות, זה קשור לישראליות. כמו שאמרתי קודם בהקשר של זהבי, אנשים התרגלו פה במדינה, ולא ממש ברור לי איך, שלבחירות שלהם לא צריכות להיות השלכות. אתמול הייתה בהארץ כתבה על אישה שהבן שלה טבעוני ואף אחד מההורים האחרים לא מוכן להכין לו עוגה במיוחד כדי שיוכל לאכול.

6. סיונרה Member

ואין לזה שום קשר לסובלנות. כדורגל בשבת לא אמור להפריע למי שלא שומר שבת.
    כדורגל לא-ביום-החופשי אמור להפריע לכל מי שאוהב כדורגל, משחק כדורגל וקשור לכדורגל.

7. EO11 בפה אליל היכל התהילה

"אנחנו עובדים כל כך קשה בשבוע (3-4 שעות ביום גג), מרוויחים משכורות של רופאים בכירים ומנהלי חברות גדולות, אז שנעבוד גם בשבת? גמרתם אותנו".

אני מכבד את הדת, אבל מחרפנת אותי הגישה של הכדורגלנים, שמציגים את זה כאילו הם קורעים את התחת ורק השבת זה יום מנוחה בשבילם. הלוואי עליי להתחיל יום עבודה ב-8/9 בבוקר, לסיים בשעות הצהריים המוקדמות ולקבל משכורות של עשרות אלפי שקלים בחודש.

oranfu ו-rivaldo אוהבים את זה.
  8. Michael Carrick מנהל כללי מנהל כללי

ולכן אני אומר שצריך להיות עוד יום חופשי שאינו שבת, ובו כולם יוכלו ליהנות ממנעמי החיים (לא רק כדורגל, גם קניות, מקומות בילוי, ועוד הרבה מקומות שלא פתוחים בשבת למעט בתל אביב) ללא הגבלות.

9. סיונרה Member

אבל זאת לא שאלה שקשורה בכדורגל. כשיהיה יום חופש כזה אז נדבר.
    אני לא יודע איפה אתה גר, אבל ההנחה שלך שכולם דתיים מחוץ לתל אביב היא פשוט לא נכונה. ברוב ישראל ורוב הישראלים יוצאים למסעדות, קניות וכו' בשבת.

DRORIKO אוהב/ת את זה.
  10. Michael Carrick מנהל כללי מנהל כללי

אני גר בגבעתיים, עובד ברמת גן (גם בערבי שבת), ואני רואה שמסביבי הכל סגור-בתי קפה, מכולות ופיצוציות, חלק ממוסדות התרבות. אז אני בר מזל כי אני דקה מתל אביב, אבל אם תתרחק מעט תמצא אנשים שצריכים ממש להתאמץ כדי לבלות בשבת או סתם לקנות שתייה אם חסר להם.

11. DRORIKO Member

זה בגלל הסטטוס קוו המפגר, אם זה היה תלוי בתושבי גבעתיים(או הרמת גנים וונביז :p) אז מזמן היו פותחים שם הכל. דווקא נתת עיר שהיא אולטרה חילונית. אגב אם אני לא טועה בתי הקפה בכצנלסון פתוחים בשבת.

12. סיונרה Member

גם בכצנלסון וגם מתחת לבניין של פלאפון. יש את מתחם כורוזין ובתי הקפה של קניון גבעתיים גם כן פתוחים.
    על פי החוק אסור לפתוח מסחר במדינת ישראל, אבל יש פיצוציות ותחנות דלק פתוחות. זה שיש אנשים שרוצים יום מנוחה, ונוח להם שזה בשבת זה סביר בהחלט. ברור לך שהדאגות של בעל המכולת ושל איתי שכטר הן לא אותן דאגות.
    אפילו בירושלים יש באיזור ה40-50 בתי עסק הפתוחים בשבת, רק במרכז העיר.

זה נכון שרוב המסחר נמצא במקומות שאליהם חייבים רכב כדי להגיע, אבל לרוב הישראלים יש רכב בימינו.
    זה נכון שיש היום פחות חילונים באופן יחסי, אבל החילונים היום הרבה יותר עומדים על זכויותיהם. בקום המדינה החילונים לא חשבו אפילו על לפתוח עסקים בשבת והביאו עלינו את הנזק של הסטטוס קוו.

13. Love Is Red Member

+100
    הפכו את העבודה שלהם למינימום סבל מתמשך.
    עם הכסף שהם עושים הייתי מחכה עד הפרישה ואז פותח בית כנסת כפיצוי על עניין השבת, ואני מדבר מנקודת מבט של אותם כדורגלנים "דתיים", אני אישית הייתי עושה דברים אחרים עם הכסף, אבל אם הייתי הם עם כל האמונה שלהם הייתי מחכה עד הפרישה ועושה את זה.
    אבל כנראה שלא טוב להם לשחק בשבת או להתאמן בשבת ובכלל שבת זה אסור, הם חייבים חופש נוסף, גם ככה אחריי משחקים חלקם לא מתאמנים, ויש ימים שהם מקבלים חופש וימים שהם עובדים רק שלוש שעות ומרוויחים סכומים מדהימים.
    הלוואי עליי להרוויח ככה.

14. Drama2 הסמל מעל הכל

חברים זאת דרך הסתכלות לא נכונה.
    לא כולנו מוכשרים, לא כולנו לומדים שעה/שעתיים/שלוש ביום ומצליחים לסיים תואר רפואה מהטכניון.
    אני רואה כמה דור אלו השקיע בשנים הללו במכבי פ"ת, אין יותר מידי מקריות. כנ"ל גידי, מלמד, דנינו ועוד.

תחשבו גם על היום של אחריי.
    הנה מנור חסן היה "סמל" וכולנו יודעים איפה הוא היום. בניגוד אליו, מס' רב של שחקנים בינוניים ומטה הצליחו להשתחל לבנקים,חברות ביטוח,ועוד.

כדורגל הוא כלי טוב לחיים אם אתה מנצל אותו נכון אבל מכאן ועד "שעתיים ביום ומרוויח 50K בחודש", זה רחוק.

15. סיונרה Member

זה עדיין נכון. הם עובדים שעתיים ביום ומרוויחים סכומים פסיכיים. זה שהם לא לוקחים אחריות על עצמם בזמן הקריירה ודואגים להמשך זאת בעיה שלהם.
    כמו שזאת בעיה של כל מי שמרוויח 70 ש"ח לשעה כמלצר ולא מוותר על חלק מהמשמרות כדי להתכונן ליום שאחרי.