הקרב על הסגנות הפך לקרב על "מי לא תהיה סגנית"

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Alvaro Recoba, ‏6/5/04.

1. Alvaro Recoba משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא יודע איך הגענו לאינדיו אבל בכמה דברים באמת צדקת, הוא באמת משחק חכם ונלחם, ובהתקפה הוא מספק מסירות טובות (תשאלו את מכבי נתניה) אבל לפעמים הוא רץ להתקפה כמו חלוץ מרכזי ואז הוא לא שם ספרינט להגנה, אלא נשאר למעלה וכמו שראו בגול של אוגבונה צריך טרקטור כדי להחזיר אותו להגנה וזה חסרון משמעותי.
    החיסרון הגדול של בנאדו הוא זה שהוא מתקשה מאוד עם חלוצים חסונים אבל הוא משתפר בזה מאוד- פעם קוביקה היה חוגג עליו והיום זה כבר לא ככה.

2. Beitar Je(w)rusalem Member

נכון.
    בנאדו נותן עונה מעולה השנה, אולי הטובה ביותר מבין שחקני חיפה (הוא ודוידוביץ'...).
    חוץ מבחלק ההתקפי והחזרה להגנה, בנאדו דומה מאוד לאינדיו בתכונות.

3. c_web Member

אני בספק ענק אם אינדיו הוא שחקן ההגנה הטוב בליגה ...
    אולי אתה צודק , אבל אני אישית לא שמתי לב למשחקים טובים שהוא הביא , הוא כל משהו אחר.

בקשר לבנאדו , עונה סבירה שלו, היו לו כמה ירידות ועליות אבל בסה"כ נשאר אותו דבר , שחןק ההגנה מס' 1 בחיפה.

4. Beitar Je(w)rusalem Member

כנראה שלא ראית העונה משחקים של בית"ר.... http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/huh.Xxx

5. c_web Member

אולי .... ....
    הוא כבש גם מס' שערים לא ? ?

6. Beitar Je(w)rusalem Member

בישל שתיים, הבקיע אחד, והחמיץ פנדל (שחקן מלך, אני ועוד רבים סולחים לו),
    ובשבת, הגול היה כל כולו אינדיו, מסירת עומק של שחקן גדול.

**אתם משהו! כבר 4 הודעות רצופות מצטטים אחד את השני! כולם מבינים שאתם מגיבים לתגובה האחרונה, לא הבנתם את זה??? תלחצו על "תגובה" ולא על "ציטוט"!

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏11/5/04
  7. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

אוהד בית"ר יקר, בהודעה שלך על אינדיו תיארת קשר ולא בלם.
    למה הוא משחק כבלם ולא כקשר אני לא יודע, אבל ברור לי שבתור בלם, הוא אחד מהחלשים בליגה, לא לדבר על הצטינות.
    בלם בא מהמשמעות בלימה, וקשה לי להבין כיצד אתה יכול לבלום את התקפות היריב כשאתה לא בחצי של הקבוצה שלך.
    אינדיו עלה לבית"ר השנה 4 שערים(ספרתי) כאשר הוא עלה למעלה ולא חזר ועקב זאת בית"ר ספגה שער.
    התפקיד של הבלם הוא לעשות הגנה, לעבות אותה ולמנוע מהקבוצה שלו לספוג.
    רק לאחר שהוא עושה זאת הוא יכול להתבטא בדברים כמו בישול שערים וכיבוש שערים.
    כיבוש ובישול שערים הם התוספת של בלם, בדיוק כמו דריבל בחצי, בהחלט לא מזיק שלבלם יש יכולות התקפיות, אבל אסור להם לבוא על חשבון ההגנה.
    לא יכול להיות שארבעה פעמים העונה אינדיו עלה להתקפה ועקב זאת בית"ר חטפה.
    תוסיף לזה את השערים שההגנה של בית"ר חטפה כשהוא היה בהגנה ותקבל שחקן לא אחראי ומאוד בינוני, כי בכל זאת ההגנה של בית"ר הייתה השנה אחת מהחלשות בליגה.
    השנה למזלו הוא לא הבקיע שערים עצמאים, בניגוד לשנה שעברה שבה הוא הבקיע מעל 4 שערים עצמאים.
    נכון, שחקנים מהסוג של אינדיו קונים את לב הקהל, ואני יכול להבין את האהבה אליו, אבל מכאן ולומר שהוא הבלם הטוב בארץ, או אחד מהטובים, זה טעות.
    כפי שאמרתי, בתור קשר הוא יכול להיות לגיטמי, בתור בלם הוא שחקן חלש מאוד.

בקשר לעוז יפרח, אני לא מוצא בכל הליגה בלם שהיה יותר טוב ממנו.
    הוא החזיק את באר שבע השנה, ובלעדיו אני בספק עם היינו בצמרת.
    הוא היה בכמה דרגות מעל שאר הקבוצה, ולמעט טל בן חיים אני לא רואה בלם שהיה ברמתו בארץ.
    כאשר גם בן חיים עבר הרבה ירידות, ואם אני לא טועה במחזורים האחרונים הוא היה על הספסל במכבי.
    הסיבה שעוז יפרח לא בנבחרת הוא כי הוא בבאר שבע.
    אתם יודעים מה מספר המשחקים שגרנט ראה השנה של באר שבע בוסרמיל? 0.
    רוצים לערוך השוואה עם מס' המשחקים שהוא ראה בחיפה או בפתח תקווה?
    בכל הקדנציה שלו גרנט לא נסע אפילו פעם אחת לראות משחק בוסרמיל.
    וכשאתה לא רואה משחקים של קבוצה מסוימת, קשה לך להתרשם מבלם מסוים, גם יהלום כמו יפרח.

בקשר לאוהדי מכבי חיפה, אכן הסיבה שהם אוהדי הצלחות היא הסיבה למה הם לא מילאו את קריית אליעזר.
    המשמעות של אוהדי הצלחות זה בין היתר, נסיעה למשחקים רק כאשר הקבוצה משחקת מול קבוצה עם שם או רק כשהיא שותפת את הדשא.
    מכיוון שלהפועל ב"ש אין שום כמו מכבי או הפועל ת"א,ומכיוון שחיפה העונה מציגה יכולת חלשה, אוהדי ההצלחות מעדיפים להישאר בבית.
    ורקובה, לפי ההגדרות שלי, אתה אוהד הצלחות.
    הסיבה שלא באת למשחק היא לא כלכלית/חוסר הסעה/ מחלה, אלא היא שהעדפת את המזגן על נסיעה לאיצטדיון, זה בעיני אוהד הצלחות, ונפשט בשבילך, אוהד שבא רק כאשר הקבוצה נותת תצוגות או משחקת מול קבוצה עם שם.

8. Dennis Bergkamp משתמשים של כבוד היכל התהילה

למה לא? בית"ר ספגה העונה 36 שערים והוא אשם בכולם - הרי הוא לא היה במקום הנכון לעצור את השחקן היריב בכל אחת מהפעמים הללו. כן, זה מה שאתה טוען בעצם.

נגיד שהמשפט שלך, שמבוסס על אוויר (כמו תמיד), הוא נכון. אז ארבע פעמים בית"ר ספגה בגלל אינדיו. יואו, איזה בלם חלש, פשוט זוועה.

השנה "למזלו" הוא לא הבקיע שערים עצמיים? איפה אתה חי?? זה כמו שאני אגיד "השנה תיירי הנרי כבש 29 שערים למזלו". אינדיו פשוט לא בעט את הכדור לתוך הרשת של קבוצתו, בניגוד לעונה שעברה. בהודעה הקודמת שלך בדיון הזה אתה מציין שגרנט מעדיף שחקנים בגלל עונות קודמות (ואתה צודק) - אבל אתה מיד עושה את אותו הדבר. הדבר היחיד שהצלחת להביא כנגד אינדיו הוא שהוא עלה לבית"ר ב-4 שערים. מילא, אם איזשהו שחקן היה חותך אותו כמו חמאה, אם הוא היה מוסר ישר לשחקן היריב - אבל בגלל שהוא לא היה במקום הנכון בזמן הנכון?? אתה בעצם מאשים אותו בכל שער שבית"ר ספגה העונה. אגב, הייתי שמח לקבל פירוט לגבי רשימת השערים הזאת.

תהרוג אותי, אין לי שמץ של מושג מה לעזאזל אתה רוצה כאן. אם הוא היה בהגנה של בית"ר, ובית"ר ספגה - זה אומר שהשער באשמתו?

רגע - או שבעצם אתה טוען שכמות השערים שספגה קבוצה מסוימת מעידה על היכולת של שחקן מסוים בהגנה? אתה לא חושב שאתה קצת סותר את עצמך? עוז יפרח משחק בהפועל ב"ש שספגה רק 3 שערים פחות מבית"ר ו-10 שערים יותר מחיפה. אם אתה אכן טוען דבר כזה, אז לא יתכן שיפרח הבלם הטוב בארץ. מצטער.

אנשים כאן חיים עדיין בעונה שעברה. בא לי לבכות כשאני קורא בפורום שאורי אוזן הוא המגן הימני הטוב בליגה.

9. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

בני, אותם 4 שערים הם תוספות לשערים שבית"ר חטפה בגללו.
    אני מדבר על 4 פעמים שהוא עלה למעלה ובגללו בית"ר חטפה גולים, חבל שלא ספרתי העונה גם את השערים שבית"ר חטפה כשהוא היה בהגנה והיו אשמתו.
    מצטער, אבל אפילו הבלמים החלשים בליגה שלנו לא הגיעו למצב שחוץ מהשערים שהקבוצה חוטפת כשהם בהגנה יש שערים שהקבוצה חוטפת בגלל שהם למעלה.

10. Beitar Je(w)rusalem Member

מה?! אתה שם לב למה שאתה אומר!?
    חצי עונה שיחקנו עם גולן חרמון! הוא מסננת. כל שחקן בליגה יכול לעבור אותו בלי בעיות.
    95 אחוז מהגולים שספגנו העונה באו מהאגף של טלקר\אמסלם(בתחילת עונה, עכשיו הוא מעולה) וטעויות של גולן חרמון. איפה אינדיו אשם פה אני לא יודע. אינדיו הביא לנו העונה כל כך הרבה נקודות. כל כך הרבה.
    אתה מסתמך על עונה שעברה (עונת התאקלמות קשה), העונה הוא מס' 1 בארץ כבלם.
    אינדיו, הציל העונה כמה וכמה כדורים מהקו, עזר בהתקפה, וחיפה המון פעמים על טעויות של גולן חרמון וטלקר.
    4 גולים באשמתו של אינדיו זה כלום! זה ממש כלום!
    אינדיו בכל קרן כמעט, ובכל הרמה נמצא שם ועולה לכדור הגובה מעולה ומרחיק.
    מה שאני הכי אוהב אצל אינדיו - יש לו רגל רכה, אם לא הבנת אז רגל עדינה מאוד (שהוא רוצה),
    זה קשה לי להסביר את זה אבל כמו הבישול שלו לפדידה נגד בני יהודה...הוא בנגיעה רכה אחת מכניס כדור אדיר והופך את זה לבישול מעולה. או כמו נגד מכבי פ"ת שהוא כמעט והצליח לכבוש אחרי שהקפיץ בעל אוהד כהן בעדינות. זה מה שאני אוהב בו.
    לתקלים הוא לא מפחד להיכנס. הוא מתאבד על כל כדור. חחחח המצאתי לו שם - "טרטילה".
    הוא אשכרה שילוב של טרטיאק וכחילה. יש לו את הלחימה של כחילה ואת ההרחקות מהקו המוכרות,
    ואת המשחק החכם של טרטיאק. מדהים, אין מילה אחרת.

אינדיו שחקן לא אחראי? פחחח. אין שחקן יותר אחראי ממנו בבית"ר ירושלים (להוציא את קורנפיין).
    אינדיו קנה את לב הקהל בזכות ולא בחסד של אף אחד. מציג יכולת גבוהה מאוד ב90 אחוז מהמשחקים שהוא משחק, ופשוט משחק כדורגל מברזיל. הוא השחקן שאני הכי נהניתי ממנו העונה,
    יותר מנמני, יותר מיצחקי ויותר ממליקסון. תותח אמיתי.
    בקשר ללמה הוא לא משחק כקשר:

א) אין שחקן מחליף ראוי.
    ב) על קשרים יש שמירה, על בלמים אין. אינדיו יכול לעשות מדי את הפריצות שלו ולהראות את הדריבל המדהים שלו מכיוון שאין עליו שמירה. אם הוא יהיה קשר הוא לא יוכל לעשות את זה, ככה אני חושב.

נ.ב:
    די כבר! אז מפלים את ב"ש בכך שלא מזמינים את עוז יפרח. אז מה?
    אנחנו מקופחים כבר שנים על כך שלא מזמינים שחקנים שמגיע להם, ורק העונה גרנט התחיל להזמין.