הקופה "ניסאן" סודאמריקנה 2009 - ליגה דה קיטו זוכה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י Franco, ‏22/9/09.

1. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

הקבוצות מייצגות את עצמן, וגם אם אתה חושב שלא אז זוכת הליברטאדורס יכולה לכפר על ההדחה של ארבעת האחרות באותו גביע.

2. benos Member

זה כבר דיון פילוסופי אם הצלחה של קבוצה אחת יכולה לכפר על אי הצלחה של רוב/כל האחרות מאותה מדינה, אין ספק שזה ממתיק את מה שקורה עם הכלל אבל לדעתי זה לא מכפר על זה.

3. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

אני בכלל יוצא מהנחה שהקבוצה מייצגת את עצמה וזהו, כמו שאמרתי, ככה שאני לא חושב שיש בכלל עניין של כפרה וכו', את זה הוספת למי שחושב (כמוך?) שלאנוס מייצגת את ארגנטינה בסודאמריקנה או שכל קבוצה מייצגת את המדינה ממנה היא באה בצורה כלשהי.

שום דבר פילוסופי, בכדורגל ארגנטינה מיוצגת על ידי הנבחרות (בכל הגילאים) הנושאות את שמה, הדבר נכון גם לכל מדינה אחרת לדעתי. אני גם לא שלם עם התפיסה הזו שנבחרת מייצגת באמת את המדינה שאת שמה היא נושאת, אבל פה יש בסיס לתפיסה הזו יותצר מאשר להגיד שלאנוס מייצגת את ארגנטינה.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏4/10/09
  4. benos Member

קבוצה מייצגת את עצמה יותר/הרבה יותר מאשר את המדינה שלה בזה אין לי ספק, אבל קבוצה כן מייצגת באופן מסויים את המדינה שלה, לדעתי אי אפשר לנתק בין שני הדברים לגמרי ולכן לדעתי הקבוצות הארגנטינאיות אולי לא מייצגות אנשים מסוימים אבל כן מייצגות באופן מסויים את מדינתן.
    אין ספק שהנבחרת היא ה-מייצגת של המדינה בכדורגל/כדורסל/בייסבול'הוקי יותר מכל דבר אחר.

5. cazzo Il Capocuoco

באופ"א, לפחות אני יודע שזה בלתי נפרד. ישנם דירוגים שלפי ההצלחות של הקבוצות מאותה מדינה, נותנים את המקומות למפעלים הבינלאומיים.

6. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

מי שמכיר אותי יודע שיש לי בעייה עם הלאומיות ויצוג קולקטיבי בכלל, אבל ברור לי שהתפיסה הרווחת היא מה שבן מציג פה וגם מה שיואב הזכיר מוסיף לתפיסה זו. מעבר לעובדה שאני לא מסכים עם התפיסה הרווחת אני חושב שגם על פיה זו תהיה הגזמה לתאר את ההדחה של לאנוס כבושה למדינה, אם סאנלו או ולס היו מודחות מול היריבות הנחותות מהן הייתי מקבל יותר בהבנה את האמרה הזו, גם אם לא מסכים איתה בשל דעותי בכללי.

אגב, אם כבר החיינו טיפה את הנושא בויכוחים יותר "פילוסופים" ועל ניסוח זה או אחר, הנה לוח המשחקים לרבע הגמר אשר מתוכו אמור מפגש אחד להיות משודר ע"י ערוץ הספורט:

סרו פורטניו - בוטאפגו
    U דה צ'ילה - פלומיננזה
    ולס סארספילד - ליגה דה קיטו
    ריבר פלייט - סאן לורנסו

סאנלו היא היחידה ששרדה מבין אלו שזכו בעבר בגביע (סיאנסיאנו ואינטר), היא גם קיבלה את ההגרלה הנוחה ביותר על הנייר מול המכונה ההתקפית של קאראסקו. המשחק המרכזי לדעתי, וזה שאני משער שישודר, יהיה המפגש בין אוניברסידאד דה צ'ילה ופלומינזה, המפתיעה העיקרית מהשמינית מול אחת החזקות שנשארו בגביע.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏20/10/09
  7. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

משחקי רבע הגמר יחלו מחר עם המפגש המרכזי של השלב הזה לפי דעתי, בכל מקרה הנה מועדי המשחקים ולמי שמעוניין שווה לחפש שידורים בערוצי הספורט הישראלים אשר שידרו שני משחקים בשלב הקודם.

יום ג':

ולס סארספילד - ליגה דה קיטו

יום ד':

סרו פורטניו - בוטאפגו
    ריבר פלייט - סאן לורנסו

יום ה':

אוניברסידד דה צ'ילה - פלומיננזה

8. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

http://www.bdfa.com.ar/imagenes/velez_p.Xxxולס סארספילד-ליגה דה קיטו 1-1http://www.bdfa.com.ar/imagenes/escudos/ldu_p.Xxx (הצפייה בתקציר בלחיצה על כותרת המשחק)
    הלילה נערך המשחק הראשון שגם פתח את שלב רבע גמר הטורניר, בו אירחה ולס סארספילד מארגנטינה את ליגה אוניברסיטריה דה קיטו מאקואדור, למי ששכח מחזיקת הליברטאדורס והרקופה 2008.
    הארגנטינאים, שנחשבו לפייבוריטים לפחות לפני תחילת ההתמודדות, עלו ליתרון כבר לאחר 5 דקות, כאשר הרנאן לופס נגח מקרוב באין מפריע והכניע את אלכסנדר קראבאלי. התגובה של האורחים הגיע במחצית השניה, בדקה ה-52, כאשר קלאודיו ביאלר ניסה לעבור את השוער מונטוז'ה, שעצר אותו נהדר, אבל ביאלר במהלך ענק עם גבו לשער שיחרר בעיטה תוך כדי ישיבה על הדשא כדי לקבוע שיוויון יקר מאוד לאקואדוריאנים ויתרון לקראת הגומלין שייערך גם בקיטו וגם עם שער חוץ שהצליחו לכבוש בארגנטינה. אין ספק שממצב של פייבוריטית, הופכת כרגע ולס לאנדרדוג (לטעמי לפחות) שכן ליגה נחשבת לקבוצה מאוד ביתית ובגבהים של קיטו יהיה לארגנטינאים לא פשוט לנצח, מה גם שהתוצאה הלילה מחייבת אותם לכבוש לפחות שער אחד בגומלין.

ולס סארספילד: מונטוז'ה; פאפה, פונסה, דומינגס, אוטאמנדי; קוברו, מוראלס, ראסוטי, קאבראל; לופס, קריסטאלדו.

ליגה דה קיטו: קראבאלי; דה לה קרוס, ראסקו, קאמפוס, אספינולה; אראוחו, מנדס, ורה, קאלדרון; גראף, ביאלר.

http://espndeportes-assets.espn.go.com/2003/photos2009/1020/b_MontoyaOtamendiPapa_576.Xxx
    שחקני ולס יורדים מאוכזבים. הם יודעים שההעפלה לחצי הגמר תהיה קשה מאוד.

9. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

ביאלר עומד על מאזן כיבושים מטורף העונה, קראתי השבוע על המאזן שלו באקוואדור ואני לא זוכר בדיוק אבל זה קרוב לשער למשחק אם אני לא טועה (יכול להיות כולל הגביע). תמיד תפסתי ממנו שחקן בינוני אבל הוא נותן שנים יפות באקוואדור, וגם מסתדר יפה יחד עם 9 נוסף לצדו (גראף).

תוצאה רעה לולס, לאחרונה העומס משפיע שם ופוגע בקבוצה גם בליגה וגם בגביע, מלבד משחקי אמצא השבוע פה ושם בשל הגביע, ולס סבלה גם מזימונים של שחקנים לנבחרותיהם מאז תחילת העונה ונאלצה לעשות הרבה רוטציה.

הגול של האורחת משעשע אבל הגול של ולס בא אחרי מהלך קבוצתי יפה, ביצוע יפה של קריסטאלדו שהתבגר מאוד אחרי שהורד לספסל בקלאוסורה ושב בגדול העונה.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏21/10/09
  10. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

תקצירי משחקי הלילה ברבע גמר גביע הסודאמריקנה - משחק ראשון:

* לצפייה בתקציר נא ללחוץ על כותרת המשחק

http://www.bdfa.com.ar/imagenes/escudos/cerro_porteno_p.Xxx סרו פורטניו (פאראגואי)-בוטאפוגו (בראזיל) 1-2http://www.bdfa.com.ar/imagenes/escudos/botafogo_p.Xxx
    עוד משחק מרתק קיבלנו ברבע הגמר, כאשר סרו פורטניו הפאראגואית ניצחה את בוטאפוגו מבראזיל 1-2 והשאלה הגדולה האם התוצאה תספיק ל"סיקלון" כדי להעפיל לחצי הגמר, גם בגלל שער החוץ שספגה. בדקה ה-33 עלתה סרו ליתרון כאשר נגיחה של וייאריאל הגיעה לכיוונו של קרלוס רקאלדה שהוריד את הכדור בחזהו והפציץ מתוך הרחבה לרשת העליונה של ג'פרסון. בוטאפוגו חזרה למשחק בדקה ה-57 כשוייאריאל טעה בהרחקה כשבעט לגוף (וליד לטענת שחקני סרו) של ריינאלדו שנותר לבד מול השוער בארטו כדי להשוות ל-1-1. הכדור אכן פגע בידו של ריינאלדו אך השופט קבע יד לא מכוונת ונתן להמהלך להמשיך.
    דקה מאוחר יותר הורחק לאו סילבה האורח ואליו הצטרף חברו אמרסון בדקה ה-79, שלטענת השופט דחף בתוך הרחבה את רוברטו נאני שהיה לבד מול השוער. נאני בעצמו בעט בחצי גובה פנימה כדי להעניק את הניצחון למארחים, שיוצאים עם יתרון קטן מאוד לבראזיל ועם סיכוי להשיג לפחות את התיקו שייתן ללהם את הכרטיס לחצי הגמר.

סרו פורטניו: בארטו; הרנר, טורן, וייאריאל, קארדוסו; נונייס, רקאלדה, איראסאבאל, בריטס; נאני, קאסרס.

בוטאפוגו: ג'פרסון; אמרסון, ז'וניניו, דוס רייס, רנאטו; פאהל, סילבה, טיאגיניו, גבריאל; דה אליביירה, ריינאלדו.

http://espndeportes-assets.espn.go.com/2003/photos2009/1021/g_CerrookvsBotafogo_576.Xxx
    שחקני סרו פורטניו חוגגים. האם היתרון המזערי יספיק לגומלין?

http://www.bdfa.com.ar/imagenes/escudos/river_plate_uruguay_p.Xxxריבר פלייט דה מונטבידאו (אורוגואי)-סן לורנסו (ארגנטינה) 1-0http://www.bdfa.com.ar/imagenes/sanlorenzo_p.Xxx
    ניצחון חוץ מצויין לחניכיו של דיאגו סימאונה, שגם נמצאים בכושר מצויין בליגה, ניצחון ששם אותם עם רגל וחצי בשלב חצי הגמר לקראת הגומלין שייערך בארגנטינה. שער הניצחון נכבש בדקה ה-70 כאשר בורדאגאראי הגביה כדור חופשי מצד שמאל, ופאבלו פינטוס השתחל לתיבת החמש כדי לנגוח באין מפריע פנימה. לא הייתי אומר שהמשימה של שחקני ריבר היא בלתי אפשרית, אבל הם ייאלצו לעבוד קשה מאוד כדי לנצח בארגנטינה מאחר וזו האופציה היחידה שתעלה אותם שלב, או לפחות תיקח אותם לדו קרב מהנקודה הלבנה.

ריבר פלייט דה מונטבידאו: דו סנטוס; פריאטו, אלכסנדרה, ביקה, ריזוטו; רודריגס, זאמבראנה, קלינגנדר, קורדובה; פורטה, סוסה.

סן לורנסו: מיגליאורה; אגירה, בוטינלי, סיבלי, פינטוס; גונזאלס, טורס, גומס, ריברו; רובירה, מנסגס.

http://espndeportes-assets.espn.go.com/2003/photos2009/1021/a_PintosyBordagarayok_576.Xxx
    פאבלו פינטוס (משמאל) חוגג את שער הניצחון. צעד ענק לדיאגו סימאונה וחניכיו בדרך לחצי הגמר.

נערך לאחרונה ב: ‏22/10/09
  11. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

הלילה יפתחו משחקי הגומלין של רבע הגמר, המשחק של סאן לורנסו (לפחות) נקלט במספר ערוצים שאפשר לקלוט עם צלחת לווין מישראל.

בוטאפגו (1) - סרו פורטניו (2) , בוטאפגו נאבקת על חייה בליגה המקומית, שני נצחונות רצופים נותנים לה קצת אויר לנשימה אך עדיין היא לא הבטיחה את השארותה. למרות זאת והפיגור מהמשחק הראשון מפנטז נשיא המועדון על זכייה בגביע והשארות, יומרני קצת... בנוסף לכל הצרות תחסר הפוגאו את אמרסון ולאו סילבה המורחקים ואת גראירו הפצוע. מי שכן צפוי לשחק הוא רנאטו, שחקנה לשעבר של מכבי חיפה וקוסם מוצלח שנחה עליו הרוח. שחקנים בולטים נוספים הם חואן קאסטיז'ו שוערה של נבחרת אורוגוואי וליצן ידוע, ואנדרה לימה שהוא מלך שערי הקבוצה. במידה והברזילאים ינצלו את הבייתיות ויעלו, זו תהייה הפעם הראשונה של המועדון בחצי גמר הגביע.

הפארגוואים מגיעים עם יתרון קטן מהמשחק הראשון, זאת למרות ששיחקו מצויין ואיבדו את הריכוז רק פעם אחת שהספיקה ליריבה. סרו פורטניו היא האלופה היוצאת של פאראגוואי, לבינתיים לא עוברת עלייה עונה טובה כ"כ והיא די מדשדשת למרות הסגל האיכותי. הסקורר של הקבוצה רוברטו נאני בספק גדול עקב פציעה, במידה והוא יחסר ארווין אבאלוס הזכור לי לרעה מראסינג יפתח. כוכב הקבוצה והקפטן הוא לא אחר מאשר חורחה בריטס עם עבר במכבי חיפה. בשמינית פאראגוואים כבר הדיחו קבוצה מברזיל, עכשיו יש להם סיכוי לעשות זאת שוב.

סאן לורנסו (1) - ריבר פלייט (0) , סימאונה וקבוצתו מגיעים עם יתרון קטן מהמשחק הראשון, שער החוץ יחייב את האורחים לתקוף ויאפשר לסאנלו לעקוץ אותם ולסיים את הסיפור. אמנם על הנייר זה נראה קל ומבטיח אך הקוארבו יחסרו מס' שחקנים. אל פיפי רומאניולי שפצוע מזה זמן רב מצטרפים סבאסטיאן גונסאלס (מונדיאל עד גיל 17), צ'אקו טורס (מורחק), מנסגס (ספק), לאיבה (פציעה), ריברו (ישחק אבל לא כשיר לגמרי). ככה או ככה יש לריבר סגל מספיק נחוש ואיכותי כדי לגמור את הסיפור בבית, חו מזה יש להם גם את המילה של ברני רומאו הותיק שהבטיח לא לאכזב את האוהדים.

ריבר פלייט של קאראסקו היא אחת מהקבוצות ההתקפיות ביבשת, בחצי שנה האחרונה המאמן החליט לשחק קצת יותר מבוקר ולבינתיים התוצאות הן ככה ככה. הקבוצה הקטנה ממונטבידאו פתחה את העונה טוב אבל סובלת לאחרונה מתקופה לא כ"כ טובה, אחרי הפסד מביך ותוצאת תיקו מאכזבת הקבוצה של קאראסקו נראית במיני משבר. קשה לציין שמות אצל הקבוצה המגובשת הזאת, אבל "חאפו" רודריגס הוא אחד מהשחקנים הבולטים, ואור הזרקורים יופנה אליו גם בשל הסיפתח היפה שהוא עשה במדי הסלסטה במחזור המוקדמות האחרון. עד כה ריבר לא הפסידה במשחק חוץ בגביע, או בכלל העונה http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/cool.Xxx

12. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

בחצי הגמר הראשון שנערך אמש ניצחה פלומיננזה הברזילאית את סרו פורטניו במשחק שנערך בפאראגוואי, 1-0 קטן בחוץ שנותן לה מקדמה יפה מאוד לגומלין. המשחק היה בשליטה מוחלטת של האורחת שנראתה מצויין, לא ברור לי איך פלו מתמודדת נגד הירידה בליגה הברזילאית, יש להם קבוצה נהדרת.

בחצי השני ליגה דה קיטו וריבר פלייט האורוגוואית יפגשו, הקבוצה מקיטו (מחזיקת הליברטאדורס 08) היא פייבוריטית מובהקת מול הקב' האורוגוואית הקטנה של קאראסקו. מצד שני ריבר עוד לא הפסידה בחוץ העונה והדיחה את סאן לורנסו הגדולה ברבע הגמר.

13. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

פלומיננזה 2 - סרו פורטניו 1 (3-1 במצטבר)
    דרמה ענקית התרחשה אתמול במאראקנה, סרו פורטניו הגיע למשחק הגומלין בברזיל עם פיגור של גול מפאראגוואי, לכן פתחה עם כל הכלים ההתקפיים שלה ויצאה לחפש את הניצחון מההתחלה. מנגד, פלו נמצאת ברגעי ההכרעה של העונה בברזיל, כאשר היא עדיין לא הבטיחה את השארותה בליגה, בשל התוצאה מהמשחק הראשון והרצון לא לשרוף את השחקנים ממאמץ הושיב המאמן הברזילאי שני שחקני הרכב בחוץ, אך עדיין עלה עם הרכב חזק.
    ה"סיקלון" מפאראגוואי פתחו בסערה והשיגו שער כבר בפתיחת המשחק, מרגלי לואיס קאסרס שהיה מהמצטיינים במגרש, המחצית הראשונה המשיכה להיות מרתקת כאשר התקפה רודפת התקפה והשחקנים לא מפסיקים לרוץ. פלו יצאה קדימה על מנת להשיג את ההעפלה אך היא נתקלה ביכולת מצויינת של בארטו, שלא בייש את השם שיצא לשוערים הפאראגוואים. במחיצת השנייה לאט לאט פלו השתלטה לחלוטין על המשחק אך עדיין לא הצליחה להכניע את ההגנה, השוער והמשקוף הפאראגוואי. נסיונות מכל טווח של פרד (אקס סאלסאו וליון), דאריו קונקה ומארקיניוס לא צלחו, עד אשר בתוספת הזמן היה זה דווקא גום הלבם אשר כבש את השער המיוחל, יותר עמוק בתוספת הזמן הוסיפה פלו הוסיפה עוד שער והחלו החגיגות\מהומות במגרש (מזל שהמאמן הארגנטיאי טרוליו היה שם להפריד)

http://img97.imageshack.us/img97/3245/egumokvvillarrealmal576.Xxx
    גום חוגג עם כל הלב את השער שהביא לפלו מקום בגמר הסודאמריקנה

הברזילאים יחכו לראות מי תהייה יריבתם בגמר, בתקווה שעד אז יבטיחו גם את השארותם בליגה המקומית. צריך גם לראות מה יהיה רשום בדוח השופט, ומה תהייה החלטת הקונמבול לגבי האירועים שפרצו בסיום המשחק. שחקני פלומיננזה מואשמים ע"י הפאראגוואים בהתחלת המהומה, אך על פי הסרטונים זה לא ברור.

הלילה תוכרע זהות העולה השנייה במשחק שיערך בקיטו, בו תארח ליגה המקומית את ריבר פלייט האורוגוואית. במידה וליגה תנצל את הבייתיות הגמר יהיה שחזור של גמר הליברטאדורס 09 בו ניצחו האקוואדוריאנים בפנדלים. בפלומיננזה אולי יעדיפו את ריבר פלייט החלשה יותר על הנייר וללא יתרון הגובה הבייתי, אך גם הזדמנות לנקמה ספורטיבית נשמע טוב.

התקציר בלחיצה על כותרת המשחק

14. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

זה היה פשוט ביזיון מה שהלך שם במגרש. כדאי שבקונמבול יתחילו לעשות סדר גם עם השחקנים והמועדונים כי מסתבר שהתפרעויות זה לא החלק רק של האוהדים. אם אני ניקולאס לאוס, הייתי משעה את הקבוצות לשנה ממפעלים בינ"ל.

15. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

בגלל שזה השחקנים ולא האוהדים פה, אין צורך להפעיל עונש על המועדון בהכרח, אפשר להרחיק את כל המעורבים בקטטה על פי התצלומים ודו"ח השופט. כמו שהרחיקו את סבוז'ה רודריגס אחרי המשחק מול ארגנטינה וכמו שבוודאי יעשו לחלק משחקני הספסל של קוסטה ריקה ואורוגוואי.

זו דעתי לפחות, אבל אולי אתה צודק ועונש קולקטיבי חמור יותר יעשה את העבודה.

אני דווקא לא בטוח שהייתי רוצה להחמיר עם השחקנים אגב, אחרי הכל זו הדחה אכזרית וכנראה הברזילאים זרקו מילה קטנה והגוואראניס נדלקו, לא מצדיק את זה אבל בהחלט יכול להבין.