הקופה אמריקה, לאן לוקחים את זה מכאן אם בכלל?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י Obafemi, ‏16/2/07.

1. ReL Member

אני נורא אוהב את הקופה אמריקה , אני זוכר את הטורניר האחרון שהייתי נשאר ער עד אמצע הלילה בשביל לראות כדורגל איכותי משוחרר וחופשי . איזה הבדלים בין המונדיאל והיורו לבין הקופה אמריקה.

2. Landon Donovan Member

אתה צודק. הקופה אמריקה הוא טורניר חשוב בדיוק כמו המונדיאל והיורו. כמו במונדיאל וביורו, בקופה אמריקה כל הנבחרות מביאות את הסגלים החזקים ביותר שלהן. נבחרות אלה מעפילות לקופה אמריקה לאחר טורניר מוקדמות שמפריד בין הטובות לפחות טובות, כך שעבור נבחרות חלשות, עצם ההעפלה הוא הישג. בטורניר עצמו, המאבק על ההעפלה קשה, וחצי מהקבוצות הולכות הביתה לאחר השלב הראשון... מה, לא?

צריך להבין שהקופה הפך לטורניר חסר משמעות ותועלת. הנבחרות הגדולות לא מתייחסות ברצינות לטורניר (ואפילו האורחות, ארה"ב ומכסיקו, עשויות לשלוח סגל משני) ומשאירות שחקנים בכירים בקבוצותיהם. אין מוקדמות לקופה אמריקה, כך שאותן נבחרות מתחרות פעם אחר פעם בלי קשר לרמה שלהן, ולנבחרות כמו בוליביה, פארגוואי או צ'ילה אין שום מטרה בטורניר. 2/3 מן הקבוצות בשלב הראשון עולות לשלב השני, כך שאפילו רבע גמר לא נחשב להישג גדול עבור הנבחרות הקטנות.
    אם ארה"ב לא הייתה משתתפת בטורניר, לא הייתי מתכוון לטרוח לראות אותו. את היורו, לעומת זאת אני בוודאי מתכוון לראות ואולי לטוס לשווייץ או אוסטריה בשביל לצפות בכמה משחקים. פורטוגל-אנגליה יותר מעניין מהנבחרת האולימפית של ברזיל... אז כמו שאמרת, יש הבדלים עצומים בין המונדיאל והיורו לבין בקופה אמריקה - השניים הראשונים חשובים, מרתקים, מעניינים ומותחים. לגבי האחרון... יש יותר מתח ועניין בטורניר דוקים.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏23/2/07
  3. ReL Member

אני לא דיברתי על החשיבות של הטורניר. דיברתי על ההבדלים ברמת המשחק . מהקופה אמריקה נהניתי הרבה יותר מהיורו שהיה פשוט זוועה . בקופה אמריקה המשחקים פתוחים ומשוחררים ותענוג לראות אותם. אין לי ספק שהטורניר הזה ממש לא חשוב , אבל פשוט כיף לראות משחקים מהירים , חסרי טקטיקות , ועם כדורגל של פעם .

4. Landon Donovan Member

1. גם בליגה ג' המשחקים פתוחים וחסרי טקטיקה, זה לא אומר שכיף לראות אותם.
    2. ביורו היה את: פורטוגל-אנגליה, פורטוגל-הולנד, צ'כיה-הולנד, צ'כיה-גרמניה, אנגליה-קרואטיה, צרפת-אנגליה ועוד שניים-שלושה משחקים שאני לא זוכר כרגע, שהיו ברמה גבוהה.
    3. אתה ראית פעם את ונצואלה, בוליביה, פרו, צ'ילה ופאראגוואי משחקות? אין בזה שום דבר מהנה, אלא אם מהנה בשבילך זה הרבה רגליים שבורות.
    מבחינתי, יורו 2004 (בלי הסיוט של הגמר) היה הרבה יותר טוב מהקופה של 2004.

5. Obafemi משתמשים של כבוד היכל התהילה

Deuce אני לא מסכים איתך, שלב הבתים של הקופה היה מאוד מהנה, גם אם לא היה בו שמות. פרו הייתה הפתעה נעימה, אורגוואי למיטב זכרוני שיחקה לא רע ובסה"כ היה טורניר מאוד חיובי בעוד שהיורו ייזכר בעיקר עם טעם של יוון בפה (למרות שאני אישית הצדקתי ועדיין מצדיק את היוונים). אני מציע שנגיע להסכם כזה: המחויבות היא לא אותה מחויבות, השמות הם לא אותם השמות, ולרוב גם הרמה היא לא אותה הרמה, אבל הטורניר הזה כן נחוץ וכן צריך לחשוב על אפשרויות פיתוח וקידום, שזו גם הנקודה של כל הדיון.

6. Landon Donovan Member

אני לא יודע איך הגעת לזה שפרו הייתה הפתעה נעימה. היא ניצחה פעם אחת בלבד בטורניר, את ונצואלה, ואפילו לא הצליחה לנצח את בוליביה.
    בקשר ליורו - כמו שאמרתי, אם מתעלמים מהגמר היה טורניר טוב מאוד, יותר מהנה וברמה גבוהה יותר מהקופה.

יש לך רעיון לאפשרות פיתח וקידום של טורניר של יבשת עם עשר נבחרות?

7. Landon Donovan Member

בעודח ודש יחל הקופה אמריקה, אבל מכסיקו וארה"ב מבהירות כבר עכשיו שהן יזמנו סגל המורכב משחקנים משניים נחותים לקופה אמריקה. שתי הנבחרות זימנו סגל מלא לגביע הזהב שיפתח מחר, והפכו את הקופה אמריקה באופן רשמי לטורניר של סגלים שניים. כשארה"ב ומכסיקו, שצריכות כמה שיותר משחקים ברמה גבוהה ונסיון בינלאומי, שולחות את הסגל השני לקופה, זה אומר הכל.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏6/6/07
  8. HBK Member

הכל ישודר ב5+ לייב, ויראו את זה אולי 10 אלף איש
    הענין פה יהיה אפסי מה גם שכבר זה לא מענין כבעבר וחבל שכך

9. uriazu Member

דווקא הטורניר מאוד מעניין, למרות שתוצאותיו הן דיי צפויות, לא רואה נבחרת שיכולה להתמודד עם ארגנטינה או ברזיל. המשחקים עצמם מהנים, כדורגל מאוד משוחרר אולי לא של הרבה פאסים ונגיעות, אבל יש בהחלט הרבה אינדיבידואליזם שגורם הנאה לצופה, ובכל זאת הבעיה בטורניר היא שהוא נעשה עם מעט קבוצות, 12, הוא מחולק לשלוש בתים ששני המוקמות השלישי הכי טובים עולים, לדתעי צריך לצרף עוד נבחרות מהמרכז אמריקה כדי להגיד ל16 נבחרות. מקווה שארגנטינה תיקח, היא בהחלט באה עם סגל חזק מאוד לטורניר, אבל ברזיל למרות הסגל ה"דל" שלהם הם יכולים לבנות 4 נבחרות שמגיעות לרבע גמר מודניאל בקלות. הסיכוי היחדי להפתעה יכול לבוא מכיוון אורוגאווי לדעתי אם רקובה ופורלאן יהיו במיטבם ואולי גם אקוודור אבל זה ניראה מאוד מאוד קלוש.

10. Obafemi משתמשים של כבוד היכל התהילה

לצרוף עוד נבחרות ממרכז אמריקה? עדיף כבר לבטל אז את גביע הזהב בכלל, ואני עדיין מאוד בעד זה. מפעל מיותר ומשעמם.

11. cazzo Il Capocuoco

עוד סיבה טובה לשדרג את הלווין הפרטי. http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/dry.Xxx

12. yaniv_cool Member

זה גם ככה משודר בשעות כמו הNBA

13. Landon Donovan Member

נו, אז איזה מזל שאף אחד לא שואל אותך...
    אם אנחנו כבר בנושא, אולי תבטל עוד כמה טורנירים. ההמלצות שלי הן גביע אופ"א (מי צריך את זה בכלל, סתם טורניר בין קבוצות בינוניות), גביע יבשת אוקיינייה (כי את אף אחד ניו זילנד לא מעניינת), גביע אסיה (אוסטרליה-איראן? Who cares?), ועוד כמה טורנירים...

משעמם לך? אל תצפה בזה. לא מכריחים אותך, נכון? הליגה האיטלקית משעממת אותי, אולי נבטל גם את זה?
    גביע הזהב זה אליפות צפון אמריקה. הקבוצות שמשתתפות שם לוקחות את זה ברצינות (כולן, ללא יוצא מן הכלל. אפילו רפא מארקז התחייב להגיע מיד עם סיום העונה בספרד), ושולחות סגלים חזקים. אולי אין לנו ברזיל או ארגנטינה, אבל שאר הקבוצות בצפון אמריקה הן לא רעות בכלל (ואפשר לחשוב ששאר הדרום אמריקאיות מדהימות...).
    אני מתכוון לראות את גביע הזהב. אתה מוזמן לדלג ולחכות ל"גביע הדרום אמריקאי לשחקני גיבוי".

14. uriazu Member

לא נשמע לך יותר הגיוני שבמקום טורניר שהוא באמת מעניין אותך ועוד 10 איש, ירחיבו את הקופה למצב שאפילו יעשו לזה מוקדמות וגם 4 בתים?... טורניר שייצג את כל אמריקה ולא רק את הדרומית ואת המוזמנות האחרות.

15. Landon Donovan Member

1. נסה 10 מיליון איש
    2. מה, אנחנו צריכים עכשיו לתת סיוע הומניטרי לטורניר הדרום אמריקאי הכושל? זה שהטורניר שלהם דפוק אומר שאנחנו צריכים לוותר על הטורניר שלנו?
    3. לנו יש סיבוב מוקדמות, הבעיות של דרום אמריקה לא צריכות להיות הבעיות שלנו...

איזה סיבה יש לצפון אמריקאיות לוותר על הטורניר ולעבור לטורניר כלל-אמריקאי?