הקהל הפנאט והחם ביותר:

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ספרדי' פורסם ע"י Reyes, ‏14/11/02.

1. Reyes Member

מיהו לדעתכם הקהל החם והפנאט ביותר בספרד?
    תתייחסו גם לקבוצות דוגמת סוסיאדד.

אני אכתוב פה את דעתי מחר.

2. rivaldo משתמשים של כבוד היכל התהילה

לדעתי אין בספרד את הקהל הפאנטי,שזורקים חזיזים ורימוני עשן,ואת כל הגלילים שמתעופפים בתורכיה ובארגנטינה

3. Reyes Member

אני לא מדבר על אווירה (גם זה יש)...
    אני מדבר על האהבה והמסירות של הקהל אל הקבוצה שלו..
    אני חושב שהקהל הכי טוב הוא של בטיס, כל משחק שהקבוצה עולה לכר הדשא יש אווירה מיוחדת..
    הקהל לא שורק בוז ולוחץ אחרי הפסדים, הם מעודדים ועושים את שלהם.
    מאוד קשה לחלץ נקודות בדה לופרה..
    ראינו איך ריאל הסתגרה שם.

הקהל הכי פאנט הוא של סוסיאדד..
    לפני איזה דרבי, נדמה לי לפני שנתיים, האוהדים של סוסיאדד התקוטטו עם אוהדיה של היריבה ונרצחו שם אוהדים..בלאגן...

את הקהל של בארסה אני שונא רק בגלל שהם אוהדי בארסה...

4. the_secand Member

זה לא עושה אותם הקהל הכי פאנט
    הנה קח דוגמא מעימותים של הקהל של בארסה נגד ריאל
    אני לא יודע אם אתה זוכר לפני כמה שנים בארסה הייתה באותו בית אם לידס בליגת האלופות והיה משחק באלנד רוד לידס הובליו עד איזה דקה 88 ואיזה אוהד ריא. יצא לחגוג את הפסד של בארסה רק שמה כדורגל משחקים 90 דקות ריבאלדו אם השוין וכאשר אוהד בארסה ראה ברחוב את אותו אוהד ריא. הוא שאל אותו מה אתה כל כך שמח ובישר לו על האחד אחד אותו אוהד של ריא. לקח רובה מהבית והרג את אוהד בארסה שבוע אחרי זה אוהדי בארסה הגיעו לביתו של אותו אוהד ושרפו לו אותו

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏3/10/03
  5. Reyes Member

נו, בסדר..
    זאת היריבות שיש בין בארסה לריאל..

כך עוד דוגמה:
    הבאסקים מנסים לעשות פיגועים לפני משחקים...הקהל שלהם פאנט..
    זוכר את המשחק ריאל-בארסה, שנה שעברה במסגרת האלופות..?
    היה פיגוע ליד הברנבאו לפני המשחק..

6. Rossoneri Member

כן גם היה אחד שפרץ למגרש וקשר את עצמו באזיקים לקורה... אבל הוא לא היה אוהד של קבוצה כלשהי הוא היה מפגין, אני חושב שהסיבה הייתה גלובליזציה או סוציאליזציה.. משהו כזה.

7. Reyes Member

ויש גם את סוג הקהל של אתלטיקו מדריד שהוא גזען...

8. the_secand Member

הפיצוץ לא היה קשור למשחק בהתחלה חשבו שזה אוהדי בארסה שרצו לפצוץ את המשחק ושלא יהיה בכלל משחק ואז התברר שזה היה סתם פיצוץ
    גם פה זה ללא קשר למשחק את הפיגועים עושה המתחרת הבסקית שלא כולם שם אוהדי א.בילבאו יש עוד קבוצות באסקיות. הם פשוט רוצים יותר צומת לב ולכן הם בדרך כלל מתכננים את זה לפני משחקים הם רוצים עצמאות ובגלל זה הפיצוצים

9. Reyes Member

טוב, תגיד את דעתך במקום להגיד לי מה אני חושב...

10. the_secand Member

אין בספרד אין את הצורת קהל הזו וזה מה שאני הדגשתי זה כל אחת לפי היריבות שלה נניח הקהל של בארסה יקנס למקרים אלימים רק אם הקהל שרי.. ושל אספניול זה לא יקרה נניח נגד א.בילאבו אתה מבין?

11. Fernando Cavenaghi Member

אני חושב שאחרי אתמול (ריאל בארסה) אפשר לדרג את הקהל "הרגוע והספורטיבי) של בארסה בתור אחד היותר פאנטים. דברים כאלה ראיתי רק בארגנטינה, יון וטורקיה עד עכשיו.

12. rivaldo משתמשים של כבוד היכל התהילה

אבל זה בגלל איש אחד,ולא תראה את זה בכל משחק עכשיו,אלה עם כן פיגו יחליט לבקר כל שבועיים בקאמפ נואו.

13. juva Member

את האמת, הקהל של ברצלונה מאוכזב ורואים את זה עליו...מי שראה את המשחק אתמול, בטח היו חסרים לו הפסיפסים של האוהדים, דגלים היו מחזה נדיר, ובכלל האיצטיון נראה אפור להחריד, נכון שפיגו נשאר בוגד...אבל נראה כאילו האוהדים מקללים אותו רק בגלל שהם "חייבים" ולא בגלל הכבוד האבוד שלהם, חוסר הצבעוניות באיצטדיון רק מראה עד כמה האוהדים של בארסה מיואשים

14. figo Member

אני חושב שבמזן האחרון בגלל כל הכסף שנכנס לכדורגל באים פחות פאנאטים וחוליגנים (שהם ב"כ פשוטי עם) למגרשים. רואים את זה במיוחד במועדונים הגדולים למרות שעדיין יש קהלים חמים ואיצטדיונים כמו זה של ולנסיה שקשה להוציא בהם נקודות בזכות הקהל. אבל אלו לא ממש עונים להגדרה פאנאטים כי אין כאלו ממש בספרד...
    מה שכן מבחינת נאמנות אני חושב שהקהל של אתלטיקו הוא בין המצטיינים וירד איתם גם ל"גיהנום" (כך כינו את הליגה השניה) ובכל זאת פיצצו את המגרש באנשים עודדו ועלו חזרה..

חוץ מזה עוד קהל שאני זוכר ואם יצא לכם אז תשימו לה הוא זה באוססונה. המגרש שם עם גדרות גבוהות ומזכיר את ארגנטינה והקהל משוגע.

15. Rossoneri Member

גם לסביליה ולבטיס יש קהל מטורף. אבל בסה"כ הקהל בספרד לא עונה לדרישות הפנאטיות. הקהל מס' אחד בעולם זה ביוון טורקיה וארגנטינה.