הקבוצות האנגליות במפעלים האירופיים - עונת 2021/22

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י alexshw, ‏4/8/21.

1. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

המשחק אתמול עבר בגלים כמו שאמרו בשידור, לפעמים סיטי שלטה לפעמים מדריד, באופן כללי סיטי טובה יותר אבל לא בהרבה.
    לא ציפיתי ליותר מזה מסיטי, זה בכל זאת משחק חוץ בברנבאו בחצי גמר, לא חשבתי שהם יעלו ויאכלו את הדשא וינצחו 5-0.
    הם עמדו יפה מאוד מול הקבוצה הביתית, כן שלטו בנעשה ברוב הדקות. המשחק הרגיש בשליטה שלהם. הקצב לא היה מהיר והם הכתיבו אותו.

2. Clichy COYG

אני חושב שהנתון שסקאוזר טומי הביא הוא מטורף (אנדרסטייטמנט) ואשכרה מצליח לספר סיפור של קריירה שלמה. אולי זה טיפה שרלטני מצידי אבל יכול להיות שפפ פשוט שם לחץ מטורף על הכתפיים של השחקנים שלו (מעבר להטרלות המוכרות) שפשוט גומר אותם מנטלית. הרי גם סיטי הנוכחית וגם באיירן היו קבוצות טובות יותר ממרבית הזוכות האחרונות בצ'מפיונס (לפחות לדעתי).

ועוד 2 נק' - מצחיק אותי שמיהרו להשוות את דיאז לואן דייק, הפורטוגלי פשוט לא שם.
    ואמנם לא מומלץ לשפוט רק לפי משחק ו/או ברזלים, אבל העונה הנוכחית די פתרה לי באופן אישי את השאלה של קלופ VS פפ.

oranfu, Scouser Tommy ו-Liverpool-Forever אוהבים את זה.
  3. oranfu Member

מסכים עם גיל שבטורניר נוקאאוט אלמנט המזל משמעותי.
    יחד עם זאת, זה כבר לא יכול להיות מקרי שהקבוצות האימתניות שלו כושלות שנה אחרי שנה וכמעט תמיד אפילו לפני הגמר.
    הרי הוא פחות או יותר כל שנה הפייבוריט לקחת את התואר, זה לא שהוא מאמן אנדרדוגס...

גם ראיתי נתון מטורף לפני כמה ימים שמראה שאם סיטי עולה ליתרון במשחק זה כמעט כמעט גיים אובר, משהו כמו 2.94 PPG (לא אתמול כמובן).
    אבל אם היא סופגת ראשונה זה נדיר שהיא מצליחה להפוך.
    אולי עוד נקודה שמלמדת שכשדברים מסתבכים להם הם פשוט לא יודעים לצאת מזה.
    עדיין, מיותר לציין, הם קבוצה אדירה וחזקים בטירוף.

במשחק אתמול אני קיבלתי את הרושם שהם באו פחות אינטנסיבים מהרגיל. הלחץ לא היה עקבי (ועוד נגד קישור דיי כבד של ריאל), הם חיפשו להוריד את הקצב של המשחק, היציאות קדימה היו יותר מתונות.
    אולי הוא התלהב מהקטע שהוא עולה טקטי פתאום כמו שעלה נגד אתלטיקו בשביל לשמור על יתרון, לא ממש ברור לי למה כי במשחק הראשון זה היה נראה שריאל לא ממש יודעת איך להתמודד עם הלחץ והנעת הכדור שלהם.
    ההוצאה של דה-בריינה היתה הזויה.

אגב, זה שהם לא הצליחו להניע כדור אחר כך זה גם בגלל שהשחקנים שהכניס הם שחקנים שצריכים כדור לרגל ופחות שחקנים שמחפשים לנוע לשטח וזה הקל על ריאל ללחוץ אותם (מה גם שקאמבינגה מסוגל להתמודד הרבה יותר טוב מקרוס וקאסמירו לדעתי עם קישור מודרני).

owen11111 ו-Liverpool-Forever אוהבים את זה.
  4. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

סיטי תהיה פייבוריטית לקחת את ליגת האלופות בפתיחת 22-23 ובצדק כי היא הקבוצה הכי טובה באירופה.
    אפשר לטעון קייס לליברפול אם אכן תעקוף אותה במפעל מייצג כמו ליגה של 38 מחזורים.
    ליגת האלופות מפעל לא מייצג וזה שסיטי הודחה נגד ריאל מדריד לא אומר שהיא פחות טובה ממנה.
    יחד עם זאת, בגלל שהמפעל הזה הוא מפעל נוק אאוט ואלמנט המזל שבו הוא גבוה יותר ממפעל ליגה, ההסתברות לזוכה מסויימת קטנה יותר מסיטי.
    בליגה סיטי תפתח את העונה בתור פייבוריטית עם מעל 50% זכיה. באלופות היא תפתח את העונה פייבוריטית אבל תקבל 20% ומטה. הפער הזה הוא גם הודות לכך שהמפעל יותר שרירותי, לא מייצג ותלוי תזמון/מזל.

להגיד עכשיו שברור מאליו שכולנו נגיד שסיטי תעלה ובסוף ברור מאליו שהיא תודח, זאת טענה ריקה מתוכן.
    אם אני מריץ שוב את סיטי נגד ריאל כמה מכם אומרים שריאל תעלה? מיעוט אם בכלל קיים.

נקודה שאני כן מסכים איתה היא שסיטי רגילה להוביל במשחקים מוקדם ושהם בשליטה שלה ואולי אין לה המון ניסיון במצבים מסובכים.
    יחד עם זאת, ראינו גם העונה שכשנדרשה להתמודד עם מצב מסובך היא הצליחה בכך, למשל באנפילד בפיגור, למשל בארסנל דקה 90 וכו'.

oranfu אוהב/ת את זה.
  5. k_700 Member

אנחנו זוכרים שסיטי הגיעה לגמר של המפעל הזה רק בעונה שעברה כן?(עם אותו רובן דיאז בעונה שנבחר בה לשחקן השנה בכדורגל האנגלי כשזו עונה ראשונה שלו בקבוצה, כן?).
    נראה לי שהרבה אנשים שכחו את זה והרבה דיונים נסגרו ונחתמו ממשחק אחד.

עד דקה 85 אתמול סיטי נראתה שהגיעה בגישה הנכונה.
    הם לא לקחו יותר מדי סיכונים וזה אולי נתפס שהם ״הגיעו בגישה אדישה״.
    לדעתי ממש לא.
    במשחק שהם צריכים למנוע מריאל לכבוש הם צמצו אותם לאיזה 3 הזדמנויות במשחק כמעט שלם.
    יותר טוב מזה כנראה אי אפשר לעשות במשחק גומלין בברנבאו. שיחקו זהיר כמו שצריך אחרי משחק שניצחת בקושי למרות שהייתה שווה עוד כמה שערים.

ווקר לדעתי היה מצוין על וניסיוס עד שנפצע ונגמר שם, מה הוא יכול היה לעשות טוב יותר הגנתית?
    היחיד שהיה חלש בצורה קיצונית ביחס לרמה הרגילה שלו היה דה בריינה שממש איבד כל כדור במסירה ונראה שלא מסוגל לקחת שום מאבק באמצע.
    אבל מי מוציא שחקן כזה במעמד כזה ועוד 18 דקות לסוף? הזוי.
    כמו להוציא את בנזמה, כמו להוציא את סלאח או ואן דייק.
    ההכנסה של פרננדיניו חתמה שם את הסיפור. שני קשרים אחוריים, אחד מהם בלי רגליים עם גונדוגאן באמצע וכשאין לך את מאחרז באגף אתה יכול לוותר על כל המשחק ההגנתי שלך ורק לצאת קדימה וזה מה שריאל מדריד עשתה.
    מיהרו?
    אנחנו עכשיו נשחק את המשחק כאילו לא מדובר בבלם השני הכי טוב בעולם? נשכח ששנה שעברה היה הבלם הטוב במפעל הזה בקבוצה שהגיע עד לגמר ובשחקן שחתום על האליפות של הקבוצה שלו?
    בגיל 23, נזכיר.

הוא איבד את זה בסוף המשחק וכמו כל הקבוצה שלו עשה לא מעט טעויות(אחרי משחק נקי 88 דקות מול השחקן הכי חם בעולם), אבל בוא...גם ואן דייק נתפס לא מעט השנה כולל במשחקים מול ויריאל.
    כנראה לא ראית כי היה יום הזכרון ויום השואה.
    ממליץ לך להשלים את הסדרה.

6. Raulito Madridista

לי אישית לא אכפת מוואן דייק וכבודו במקומו מונח. גם אותו לדעתי מיהרו להשוות למאלדיני, להגיד שסרחיו ראמוס גם אם ייולד מחדש לא יהיה כמוהו וכן הלאה. אם יש שחקן הגנה טוב באמת אתה מצפה ממנו שהוא לא יהיה בשורה של "גם הם טעו". רודריגו שחקן זריז אבל זה לא שבנזמה הקדים את דיאש לכדור הרוחב בדקה ה-90. שאננות? חוסר ריכוז? איטיות? לא יודע. זה לא מתאים.
    השורה התחתונה לגבי מנצ'סטר סיטי שהוא כבר שש שנים בקבוצה הזו, גמר אחד עושה הרושם שזה מעט מדי. גם לא צריך לפצח את האטום כדי לזכות בליגת האלופות. ליברפול עשתה את זה אחרי קאמבק עצום של 3:0 מול ברצלונה רק ב-2018/19 בחצי הגמר. למה באיירן מינכן זכתה בגביע אחרי שעזב עם חסר ניסיון כמו האנזי פליק? גם בבאיירן הוא לא הביא את הצ'מפיונס ושם קל לזכות באליפות. צמד המשחקים הנוכחיים נגד אתלטיקו מדריד היו לא טובים. אבל הם היו סביב המשחק נגד ליברפול בליגה לדעתי. הפעם פפ נתן הרבה מנוחות גם לדה בריינה עצמו, ברנרדו שיחק רק עשר דקות בניצחון הליגה בשבת וכן הלאה.. אם פפ לא היה 'תורם את חלקו' בניהול משחק כושל אני לפחות הייתי הרבה פחות סלחן כלפיו.

אני אגב לגמרי לא חושב שהוא חד משמעית מספר אחד על חשבון יורגן קלופ. מאז שהתהליך של קלופ בליברפול החל לספק תוצרת, נקרא לזה 2019 עם ליגת האלופות והם הוכיחו שהם מסוגלים גם להיות ווינרים וגם להלהיב ולקחו אליפות כל כך מוקדם נגד האימפריה של פפ - לדעתי הגרמני עולה עליו. עם סגנון משחק אחר אבל בכסף קטן ביחס אליו.
    דבר אחרון: אין לפפ חלוץ אבל מי אשם בזה? אי אפשר היה להשקיע את המאה מיליון יורו האלה בצורה טובה יותר, נניח מאשר גריליש? קלי-קלות. ויש את המגן השמאלי, בנג'מין מנדי שגם בלי הפרשה הייתי אומר שזה בזבוז כסף.

7. Rushie Member

@k_700
    לפחות אתה מודה שמדובר בבלם השני הכי טוב, כי מתוך הפוזיציה שלך במשך כל העונה הנוכחית חיכית לואן דייק בפינה על כל טעות קטנה שהוא עשה.

או שאתה מתכוון שדיאז השני הכי טוב אחרי מגווייר.

Walkon אוהב/ת את זה.
  8. Clichy COYG

אף אחד לא אומר שואן דייק לא טועה - הוא עדיין בן אנוש. פשוט לדיאז יש עוד להראות בשביל להוכיח שהוא נמצא בלבל של וירג'יל.

אגב מתחבר פה למה שאורן אמר על דיאז - זה שהוא נותן תיקולים ספקטקולריים לא מעיד על טיבו. אני לא חושב שראיתי את ואן דייק יותר מפעמים בודדות "מתאבד" על כדור/שחקן - הוא פשוט לא צריך את זה.

owen11111, oranfu, itzik.miro ומשתמש נוסף אוהבים את זה.
  9. k_700 Member

קודם כל, תמיד אמרתי שהוא הכשרון השני הכי גדול באירופה לעמדה הזאת אחרי ואן דייק. אתה מוזמן לבדוק מההודעה הראשונה שלי על דיאז אי שם ב2018-19.

כן מצחיקה אותי הצורה שכל טעות שלו מהדהדת וחורצת גורלות בזמן שבוא נגיד תכלס, טעויות כאלה קורות גם לואן דייק, גם במעמד הזה אשכרה במשחק ששוחק יום לפני. אתה רוצה להגיד לי שלואן דייק אין שום אחריות באף שער או מהלך של ויריאל בצמד משחקים הזה ? הוא לא נראה עלוב שם במחצית הראשונה שלשום?

ואן דייק כרגע שלם מדיאז ועם הרבה יותר נסיון ממנו.
    דיאז עד לפני שנתיים שיחק בשכונה של בנפיקה עם השחקני הגנה הבזויים ששיחקו לידו בליגה יותר חלשה.
    הוא עוד ישתפר ויש לו קריירה שלמה לפניו.
    כרגע הוא בלי תחרות בכלל הבלם השני הכי טוב בעולם על פי השנתיים האחרונות.
    זו הרצפה כרגע.
    מה יהיה בעוד 8-9 שנים? לא יודע.
    אם ישמור על היכולת הזאת הוא יהיה בלם אגדי, היסטורי.
    בעונה הראשונה שלו הוא סחב את סיטי דרך משחק ההגנה שלה לאליפות וגמר אלופות עם קונטנדריות בכל המפעלים במקביל.
    מה אפשר לעשות טוב מזה?
    גם העונה הוא מצוין ורואים כמה לאפורט וסטונס לא נותנים שקט להגנה שלהם כשהוא לא שם.

דיברו על זה שלסיטי אין מנהיגים וכו... חייב להגיד שלא הרגיש לי בכלל ככה כמעט 80 דקות במשחק אתמול.
    סיטי עלתה בגישה נכונה ולמעט איזה 10-15 דקות ראשונות במחצית השנייה שלטה במשחק ושמרה את ריאל בבית שלה במשחק שהיא חייבת לכבוש על שלושה מצבים.
    אי אפשר במעמדים האלה לנעול לגמרי את השער ולשמור את היריבה על 0 מצבים.

Liverpool-Forever אוהב/ת את זה.
  10. k_700 Member

זו נקודה לא מעניינת.
    יש type שונה של בלמים.
    וידיץ׳ היה מהאלה שמתאבדים באחד על אחד מול שחקנים ועושה את זה בצורה מצוינת וריו פרדיננד במשך קריירה שלמה בקושי היה יורד לתאקלים(וכשכן היה יורד לתאקלים היה מביך את עצמו הרבה פעמים).
    השני היה מנער שחקנים ומנצל עד תם את היתרון הפיזי שלו עם אייקיו גבוה מאוד.

אתה רוצה להגיד לי שלאורך כל הקריירה בכל נקודת זמן ריו היה טוב מוידיץ׳? או להיפך? לא.

נכון לדיאז יש הרבה מה להוכיח. הוא בעונה שנייה באנגליה ועוד שבוע וקצת חוגג 25.
    לואן דייק יש חצי קריירה מעליו של נסיון ברזומה.
    ועדיין, גם אם תנסה לאנוס את המציאות כמה שרק תמצא לא תצליח להביא לי שם של בלם שעל פני עונה שלמה טוב מדיאז בליגה שאחרי ואן דייק.
    וכמו שאתה רואה סיטי קרובה מאוד לליברפול, לפי דעת רבים, יש לה הגנה אפילו טובה יותר(גיל בעצמו כותב לא פעם שליברפול את האליפות שלה מפסידה על ההגנה).
    ככה שנראה שאיכשהו שורדים שם לא רע את המיס מאץ׳ הלא הגיוני הזה.

Liverpool-Forever אוהב/ת את זה.
  11. Walkon משתמשים של כבוד היכל התהילה

לואן דייק יש משחק פחות טוב פעם באף פעם, חרבונים כמו לעשות פנדל כזה במעמד כזה? בבקשה, תראה לנו.
    וזה לא פחות מהזוי לראות אותך אומר ברצינות שאנשים מחפשים את דיאז בקטנות. אתה לא יודע בכלל איך זה נראה כשמחפשים שחקן בקטנות - אני אתן לך רמז, זה נראה כמו מה שאתה עושה עם ואן דייק העונה כשאתה מחכה לו בפינה ומופיע פה בחצי מהשערים שליברפול סופגת לספר לנו שואן דייק אשם בהם גם כשאין לו קשר אליהם. עד לרמה שאנשים כבר לא טורחים לענות. אתה מדסקס עם עצמך "טעויות" מדומיינות שלו שאף אחד לא מדבר עליהן.

את מי דיאז מעניין בכלל למען השם? את מי מעניינת הקבוצה הזאת? המזל של דיאז זה שהיא לא מעניינת אף אחד. אף אחד לא בוחן אותו כמו שבוחנים את ואן דייק. כמובן שכשהוא מפשל בחצי גמר אלופות, זה יעלה.

אתה משוחד לגמרי עם השחקן הזה. בלם טוב מאוד... יהיה אגדי, היסטורי? אתה מקשיב לעצמך בכלל? יש עוד בנאדם בעולם שחולק איתך את הדעות עליו? אמא של דיאז לא מאמינה לדברים שאתה אומר עליו.
    יהיו עוד דיאזים. סביר להניח שיש כבר עכשיו.

owen11111, LFC-Gerrard1 ו-itzik.miro אוהבים את זה.
  12. Bruno Fernandes Member

דיאז לא נופל מואן דייק בהרבה
    אבל כיוון שהוא משחק בכלי פוליטי של הערבים שלא נאמר צעצוע הוא לא מקבל קרדיט.
    לצורך העניין Kdb או אגוארו שחקנים אגדיים אבל אף אחד לא מדבר עליהם כמו על הנרי קנטונה ושות '
    דיאז משחק במועדון קטן זו עובדה

13. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

@Walkon
    אני חושב שדיאז מצוין, אגדי והיסטורי זה סופרלטיבים שקשה לבחון. מה זה אומר? קשה גם להשוות בין דורות שונים.
    הוא כן שדרג משמעותית את ההגנה של סיטי ולשם כך הוא הגיע.
    אני לא חושב שהוא עושה טעויות שפשוט עוברות בשקט כי לא בוחנים אותו. סיטי אמנם לא מעניינת כמו ליברפול ומנ יונייטד אבל היא כן מעניינת כי היא במאבק האליפות.
    הוא הבלם ה2 הכי טוב בליגה והוא בגיל כזה שגורם לך לחשוב שהוא יכול להיות אפילו טוב יותר בעוד מספר שנים.

את ההשפעה של ואן דייק על ליברפול כולנו רואים, לא צריך להרחיב במילים.
    תראו את אליסון עונה שעברה, תראו אותו העונה.
    תראו את ארנולד ורוברטסון, תראו את ליברפול.
    ואן דייק קשור ישירות ליכולת שלנו ושל הרבה שחקני מפתח שלנו העונה וכמה שהוא היה חסר בעונה שעברה.
    זה מעבר ליכולת ההגנתית האדירה שלו, זה ניהול המשחק והאיום בנייחים התקפיים.
    הוא סוגר לך את הפינה בנייחים הגנתיים, הוא איום -תמיד- בנייחים התקפיים, הוא מנהל את המשחק מאחור.
    הוא הבלם הכי טוב בליגה בפער.
    עונה שעברה כמה שערים כבשנו בנייחים? כמה העונה? גם כשהוא לא כובש, הוא גורר שחקן הגנה אחד לפחות שצמוד אליו כי יודעים שהוא הכי מסוכן.
    מה העמדה הממוצעת של ארנולד עונה שעברה? מה העמדה שלו העונה?
    ההשפעה שלו על ליברפול אדירה.

כשמשווים כרגע על דקויות בין סיטי לליברפול ולמה סיטי מובילה בנקודה, חייבים לחזור לכמה תוצאות תיקו של ליברפול כמו ה2-2 עם ברייטון, 3-3 בברנטפורד, 2-2 בצ'לסי, 2-2 בספרס, הפסד 3-2 לווסטהאם. ההתקפה כבשה יותר משער בכל אחד ממשחקי איבוד הנקודות האלה.
    האשמה היא בעיקר על אלה שסביב ואן דייק במשחקים האלה.

נערך לאחרונה ב: ‏5/5/22
    yakov_y אוהב/ת את זה.
  14. k_700 Member

מי הדיאזים שסביר שיש כבר עכשיו?
    תוכל לתת לי אותם בשמות?

מי עוד חושב כמוני? בערך כל פרשן בעולם, בערך כל העולם שמחוץ לפורום הזה.
    אנחנו מדברים על בלם שכמעט הוביל את הקבוצה שלו לזכות בכל תואר בעונה הראשונה שלו בקבוצה, כן?

איך אפשר לקבוע מי בלם היסטורי ומי בלם לא היסטורי בגיל 24? ריו ונמניה וידיץ׳ היו בלמים היסטוריים בגיל 24? קאנברו? נסטה? יש לו קריירה שלמה לפניו. אם ימשיך כמו השתי עונות הראשונות יהיה בלם היסטורי.
    הוא בעונה הראשונה שלו נבחר לבלם הכי טוב באירופה בדירוג שלא אני ואמא שלו יצרנו ולקח שחקן השנה באנגליה בקבוצה שהוא הוביל לאליפות.
    מה עוד רצית שיעשה??

אני מחפש את ואן דייק? אתה טוען שנראה טוב אתמול במחצית הראשונה בויריאל?
    אין לו חלק מהאשמה שם בשער של דיה?

לך תראה כמה כתבו בדיון הראשי על דיאז בשער הראשון באותו מצב בדיוק כשלא הצליח לנקות את רודריגו מהכדור רוחב של בנזמה.
    אותו מצב בדיוק, אותו שער בדיוק, 0 ביקורת על ואן דייק.

אבל על האחד כל הקלישי׳ס של הפורום כבר חורצים גורלות אחרי משחק אחד באלופות ועל השני? צרצרים באוויר.
    התרגלנו.

ואני אדגיש שוב, מעולם לא טענתי שדיאז כשרון טוב מוואן דייק. זה הרי התחביב השני שלך לנסות לפמפם דברים שלא טענתי בשביל כמה לייקים.

נערך לאחרונה ב: ‏5/5/22
  15. Walkon משתמשים של כבוד היכל התהילה

כותבים על דיאז בגללך. עוד לא הבנת את זה? סביר להניח שאף אחד לא היה מדבר ספציפית על דיאז אם לא היה פה מישהו בפורום שמספר לנו בכל הזדמנות שהוא מקבל שמדובר בבלם היסטורי. לא תמצא אף בנאדם פה לדעתי שלא חושב שהוא בלם מצוין.

alexshw, oranfu ו-itzik.miro אוהבים את זה.