הקבוצות האנגליות במפעלים האירופיים - עונת 2018/19

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י alexshw, ‏22/7/18.

1. אלעד משתמשים של כבוד היכל התהילה

המאושר באדם יהיה פפ אם זה קורה.

לפחות לעונה אחת לא יהיו פדיחות באירופה.

ChelseaPensioner אוהב/ת את זה.
  2. alexshw Member

CAS עדיין כלל לא נדרש לסוגיית הפייר פליי. לכו תדעו, אולי הוא יפסוק בכלל שזה לא חוקי להגביל ככה.

3. Joel11 Member

אני כבר תקופה קורא פה הודעות, שמח שיש ישראלים שנושמים כדורגל כמוני, למרות שאני בשונה מרובכם דיי אוהד ניטרלי (הייתי בית"ריסט, מעריך וגאה בליברפול ואתלטיקו הנוכחיות)

הפורום הזה בשבילי זה המקום הטוב ביותר להתעדכן ולשמוע ריבוי דעות בנעשה בכדורגל ובפרט בפריימרליג בשפה העברית.

אך אדם דעתן אני, שלל דברים שנכתבו פה גרמו אצלי פליאה על גבול הלא להירדם בלילה.. זה אני נגד כולם (בדעה המנוגדת)...

אגש לנושא:

דלה עלי- בדיון סיכום העונה, לדעתי דלה עלי נבחר בכמעט פה אחד לאחד מאכזבות העונה.. אז אגיד את דעתי

*הירידה במספרים- בנוסף לפציעות עד אמצע העונה,עלי שיחק בעמדה הגנתית יותר העונה, עלי משחק לרוב בטוטהאם מאחורי הארי קיין ככמעט חלוץ שני, בעונה הזאת עם כל הפציעות, הוא פשוט שיחק בכל מקום, בתפקידים הגנתיים יותר מבקיעים פחות.
    *ב1-1 בקאמפ נואו שהעלה את טוטנהאם לשמינית, עלי רץ 13 ומשהו קילומטר. קילומטר שלם יותר מאריקסן, מקום שני אחריו בדירוג הרצים באותו משחק.. הוא בדיוק חזר מחודש פציעה.. זה לא מקרי. זה השחקן.
    *חצי הגמר השני נגד ההולנדים עלי נתן הצגה.
    *זורם בו דם של מקצוען, כישרון וביטחון. גם העונה ראו את זה בהמון משחקים. למה הוא כזה אכזבה? הוא מעולם לא היה סופרסטאר..
    *נוהגים לרדת על קבלת ההחלטות שלו, יחסית לשחקן דינמי כמוהו שמשקיע כלכך הרבה.. ניתן לסלוח לו על החלטה לא טובה, הריצות המטורפות מוריד מהיכולת קבלת ההחלטות. מבחינת פוצי זה שווה את זה.

במונדיאל- חוץ מאותו גול עלי טיפוסי, עלי איכזב.
    העונה- עלי לא בעונה גדולה, התבגר בעוד שנה, אחת הסיבות לזה שטוטנהאם היא טוטנהאם.

הוא לא אכזבת העונה.

לדעתי הראשון שפוצי רץ לחבק אחרי המהפך ההיסטורי ביוהן קרויף ארנה. (כמובן שקודם כל הלך ללחוץ ידים, הוא ג'נטלמן). הוא יודע למה

oranfu ו-owen11111 אוהבים את זה.
  4. owen11111 Member

עזוב שנייה את זה שהדיון לא במקום הנכון.

אתה בטוח שאתה לא אוהד טוטהנאם? יהיה מאוד נחמד אם יתווסף אחד כזה לפורום.

5. JohnTerry26 Member

עונה אחת בחוץ זה לא מספיק. מפליא אותי על גבול המגעיל לראות אוהדי כדורגל וספורט שמתלהבים מסיטי ההיסטורית עלק.
    בסה"כ מועדון שלא שמע לחוקים ויצר פער עצום מהמתחרות. עכשיו למה זה עוד יותר מגעיל, כי לאנגלים בכלל לא אכפת מזה... הקבוצות הפופולריות באנגליה לא מושפעות מהפייר פליי, אז סיטי מרמה את החוקים... ביג דיל. תראו איזו ליגה יש, איזה שחקנים. בכלל עדיף לא לדבר על זה בשביל שהמותג לא ייפגע. מעניין איך היו מגיבים אם אברמוביץ' היה דופק קומבינה כזאת כמו הערבים חסרי הבושה של סיטי ופסז'.

אם אופ"א לא תשעה או תשעה רק לעונה אני מצפה מקבוצות הליגה ובמיוחד מצ'לסי להוביל חקירה מטעם הליגה . הליגה שהתחרות וההוגנות בה נפגעה כתוצאה מהרמאות של סיטי מול אופ"א. עונה אחת לא תפגע בסיטי, שלוש פלוס עונות יכריחו אותם לעשות ריסטרט לסגל וזהו כמובן העונש הראוי.

ליברפול די מסכנים, שנתיים רצופות אוכלים אותה בגלל חלאות שלא רק שמים זין על הספורט אלא גם מתכננים את זה לפרטי פרטים. ואז עוד אומרים להם שהם לוזרים כי הם סיימו רק נקודה מתחת למועדון שמשחק לפי חוקים אחרים. בדיחה.

בכל מקרה גם שיאי הנקודות לאו דווקא אומרים שסיטי וליברפול קבוצות על היסטוריות שצריך להשתחוות בפניהן. אפשר גם להתייחס לזה שהפערים היום עצומים והקבוצות הקטנות לא אוהבות ולא רגילות לעשות הגנה כמו בתקופות אחרות. קבוצה שלא עושה 90 ומעלה בפרמיירליג של היום היא פשוט קבוצה לא מספיק טובה לדעתי.

אגב פפ הוא אולי היחיד שהיה מצליח ככה עם הסגל של סיטי אבל אולי מאמן אחר היה בונה סגל אחר שקל יותר להצליח איתו בצ'מפיונס.

נערך לאחרונה ב: ‏15/5/19
    Scouser Tommy ו-Cup of Tea אוהבים את זה.
  6. Footballover Member

מה זה כבר שונה ממה שצ'לסי עשו? סבבה, לא היו את ה"חוקים" של הפייר פליי אז, אבל מבחינה מורלית אין הבדל גדול.

הם אמנם רמאים והכל, אבל אי אפשר שלא להתפעל מהאיכות שלהם שמתבטאת בכל אספקט של המשחק - החל מהמתקנים, דרך שיטות האימון, הניהול וכלה בהופעות שלהם על הדשא. בסופו של דבר הם מרימים את הרף ושאר הקבוצות ישיגו אותם מתישהו. אני לא מאמין שזו תהיה באיירן או פריז של אנגליה מהסיבה שיש כאן יותר מדי תחרות, ולא משנה כמה אתה טוב, כשיש תחרות שכזו זה כמעט בלתי אפשרי לשמור על רמה כזאת כל עונה. באיירן ופריז יכולות לא לשחק חצי עונה או לשחק בחי טיפת חשק ועדיין לפרק. כאן אתה צריך את הרמה הגבוהה ביותר של ריכוז, מחויבות ורעב. ליברפול הראו שהם יכולים להתמודד איתם וזו ספציפית קבוצה שלא הולכת לשום מקום בזמן הקרוב. האחרות לדעתי יצמצמו פערים בשנה הבאה, ואם לא אז עוד שנתיים.

SaSa אוהב/ת את זה.
  7. JohnTerry26 Member

תמיד תהיה לי סוג של אמפתיה לאנשים שמנסים לשכנע את עצמם שמשהו הוא בסדר בשביל לישון יותר טוב... בכיף אח.

מה זה משנה מה היה פעם?

זה באמת חוקים אגב, לא "חוקים". אם לא היו חוקים אולי היו נוצרות עוד קבוצות עשירות כמו סיטי בטווח זמן הזה והתחרות היתה נעשית קשה יותר, או שקבוצה כמו צ'לסי למשל לא היתה מתקשה להתקדם בגלל שכן הקשיבה לפייר פליי (כנל לגבי המילנאזיות).

8. Footballover Member

איפה ראית שאמרתי שזה בסדר? דווקא נראה לי שאתה זה שמשכנע את עצמו בכל מני דברים כי זה קצת מצחיק לקרוא שאוהד שלנו מתרעם על כך שקבוצה אחרת שוברת את השוק. זה ועוד איך משנה מה היה פעם. מה זאת אומרת בכלל?

אמרתי שהם רמאים, באסה והכל, צריך לנסות להלחם בזה, אבל צריך גם לשאוף לרמה שלהם וזה אפילו בסדר להתפעל מהם כי למרות הכסף, הקבוצה שלהם מטורפת והעבודה שהם עושים שם היא מעולה. אפשר לשאוף לזה גם עם תקציב נמוך יותר.

9. JohnTerry26 Member

אם אני משכנע את עצמי בדברים מצחיקים אז תצביע עליהם.

זה לא משנה כי זה היה חוקי בזמנו. תקרא את הדברים שכתבתי בפסקה האחרונה, ואם קראת תנסה לחשוב עליהם הפעם.

10. Footballover Member

הצבעתי. אוהד צ'לסי שבוכה על נחיתות פיננסית זה מצחיק. אתה משכנע את עצמך שמה שעשינו היה בסדר כי לא היה חוק נגד זה. להזכירך, צ'לסי זו אולי ה-סיבה שחוקקו את החוקים האלה מלכתחילה.

כתבת בפסקה האחרונה שלך שאולי היו נוצרות עוד קבוצות כאלה ואז הייתה תחרות. נחש מה, יש עוד קבוצה כזאת בדיוק שמצפצפת על החוקים האלה בצרפת. בפועל, אפשר לראות שכל מי שמספיק רוצה יכול להתחמק מה"חוקים" האלה. זה לא מסובך וכולם מבינים איך זה נעשה. רמאות? ברור, אבל אם אופ"א לא מענישה אז כנראה שזה אפשרי.

צ'לסי לא מתקשה להתקדם בגלל נחיתות פיננסית אלא בגלל ניהול כושל ואסטרטגיית רכש עלובה. היינו במקום של סיטי ואנחנו כבר לא שם היום. גם שם הברז ייסגר מתישהו והגדולה היא לדעת איך להתקיים בצורה עצמאית.

11. JohnTerry26 Member

טיעונים חלשים עד לא קיימים.

נכון יש את פסז'... ומי עוד? מה בכלל הוספת פה? אני בעצמי כתבתי פסז'.

" אפשר לראות שכל מי שמספיק רוצה יכול להתחמק מה"חוקים" האלה." - מה? למה קבעת ככה? וזה הופך את זה לבסדר?

"רמאות? ברור, אבל אם אופ"א לא מענישה אז כנראה שזה אפשרי." - בגלל זה הם המליצו על באן?

מה אתה כותב לי על הרכש של צ'לסי... לא כתבתי שצ'לסי מתקשה רק בגלל הפייר פליי, היא מתקשה גם בגלל הפייר פליי. סיטי=לא מתקשה, מרמה. צ'לסי היא פשוט דוגמא טובה פה, היא הדוגמא לאיך לא מרמים את הפייר פליי אפילו שזה פוגע פחות או יותר רק בך.

12. Rushie Member

סיטי עם כל הכסף הלא חוקי שהיא מפזרת אולי זוללת את כל התארים המקומיים, אבל מצד שני כשהיא עושה את זה היא גם מציבה רף מטורף שגורם למועדונים האחרים בליגה, לפחות אלה שרוצים ומסוגלים, to step up their game ולבנות קבוצות ברמה שגם כן לא נראתה לפני.
    אם אנחנו זוכים בליגת האלופות בעוד שבועיים וחצי אנחנו צריכים להגיד להם הרבה תודה. בגלל זה לא הייתי אומר שליברפול כל כך מסכנים.

אם סיטי לא הייתה מרכיבה סגל כל כך חזק שמנצח כל שבוע ומכריח אותנו להיות בשיאנו בכל מחזור מחדש, לא היינו מצליחים להוציא מעצמנו עונה של 97 נקודות. יותר חמור מזה, מלכתחילה לא היינו הולכים על השחקנים והמנג'ר הכי טובים שיכולנו ללכת עליהם. בעולם מקביל בלי סיטי הזאת, רודג'רס זוכה באליפות ב2014 וכנראה נשאר בתפקיד עד עכשיו. אולי היינו כרגע עם עוד מדליית אליפות אבל גם מפספסים את קלופ שהוא הנכס הכי גדול של המועדון בעשורים האחרונים. עוד הוכחה כמה צר העולם של מי ששופט הצלחות רק עפ"י הנוסחה יש ברזל/אין ברזל.

13. JohnTerry26 Member

כל מה שכתבת נכון, ועדיין זה לא היה אמור לקרות.

משהו אחר היה קורה. ולא לא בטוח שהיית נשאר עם רודגרס ולא בטוח שסיטי לא היתה מתקדמת ולוקחת אליפויות, אולי יותר לאט ובצורה פחות מרשימה אבל חוקית. בסופו של דבר הרמאות הזאת מתורגמת להרבה דברים, אבל בעיקר לשושלת שהיא לא יותר מכתם לליגה. אבל כמובן מגיע לליגה צבועה אלופה כזאת.

14. Footballover Member

הבאתי את פריז כדוגמא לעוד קבוצה שמשתמשת באותן שיטות של סיטי כדי לדלג מעל החוק, מה שאמור לגרום לך להבין שאם זה קורה בשתי קבוצות שונות בצורה סיסטמטית דומה, כנראה שיש דברים בגו. עד שסיטי לא תקבל באן אני אמשיך להאמין שהכל שם מכור ומלוכלך. אני מעדיף להאמין למסמכים של פוטבול ליקס שחשפו את השיחות בין אינפנטינו והשייח של סיטי מאשר לבאן הפיקטיבי הזה שהם מאיימים איתו עליהם. חוקרים את עצמם.

אתה מתעלם בשיטתיות מהדברים שאני כותב רק כדי להביא את הדיון שוב ושוב לשאלה - "האם זה בסדר?". זה לא בסדר, הסכמנו על זה כבר, אבל הנקודה היא שאנחנו האחרונים שיכולים לבכות על זה.

15. JohnTerry26 Member

שמע אתה מצחיק.

דברים בגו למה? לזה שאופא רקובה? שהיא לא הענישה עדיין מועדונים שצפצפו על החוקים שלה? מה הטיעון הזה אמור להביע?

מה זה "אנחנו"? למה אתה מתייחס אליי כאל אוהד צלסי? מה אני לא בנאדם שמותר לו להביע דעה על נושא שקרוב לליבו? אז זה היה חוקי, היום זה לא. אם לא תבין את הדבר הפשוט הזה אחזור על זה עוד פעם.

פעם היה מותר לאנוס נשים. גברים שלא נראו משהו ולא היו להם יכולות חיזור מי יודע מה עדיין היו יכולים להיות מסופקים מינית ומאושרים בעולם. היום לא. "יוחזר אונס הנשים לאלתר"? לא פייר, למה רק לרומן מותר לאנוס?

מתנצל על האסוציאציה הדוחה (מה אני ח"כ ממפלגת ימין?), זה פשוט תמיד עובד.