הקבוצה של המדינה? מי קבע?!

הנושא בפורום 'פורום ספורט כללי' פורסם ע"י Pele, ‏13/4/08.

1. Number 8 Member

אני לא יודע איך בדיוק הכותב הסיק את המסקנה הזו. אם הוא דיבר עם מספר אוהדים והם אמרו את מה שאמרו, אני יכול להעיד שכל אוהדי מכבי ת"א בכדורגל שאני מכיר, אם זה חברים, קרובים, משפחה, אוהדים, וכמובן אני, אוהדים גם את הקבוצה בכדורסל. אולי לא הולכים למשחקים כמו בכדורגל, אבל עדיין מעודדים אותה בכל הזדמנות, ובטח שלא רוצים שתפסיד ומייחלים לכשלונה.

לפי דעתי, ואף אחד לא ישנה את הדעה הזו, אוהד מכבי תמיד יאהד את מכבי בכל מקום, אם זה בכדורגל, כדורסל, כדורעף, כדורמים, או כל ענף ספורט אחר. או יותר נכון, מכביסט תמיד יהיה מכביסט.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏22/4/08
  2. Pele Member

לקבוצת הכדורסל של מכבי כיום אין קשר למונח מכביזם, עם כל הכבוד.
    זה בעיקר מועדון כדורסל של העולם המודרני נקרא לזה - הפרסום, הניהול מגבוה בלי קשר קרוב לאוהדים.
    האמת שזה טבעי, אני לא בא להתלונן על זה.. מכבי הגיעה למצב כזה בגלל ההצלחות והייחצון הטוב של הקבוצה. זה כמו לדרוש כיום מברצלונה שתהיה יותר "עממית".
    רוב המנויים בנוקיה מלבד השערים העליונים הם אנשים שהם ממש לא מכביסטים.. זה אנשים שבאים לראות שואו בחמישי בערב ותו לא.

רוב יושבי שער 11 בכדורגל לא הולכים למשחקי מכבי וגם מתרגזים לא מעט על הצורה שבה הקבוצה והאוהדים בכדורסל מציגים את עצמם.

נערך לאחרונה ב: ‏22/4/08
  3. Number 8 Member

גם לקבוצת הכדורגל של מכבי ת"א כיום אין קשר למונח המכביזם. אז מה זה אומר? מכבי זאת מכבי.
    בכתבה, אותו אוהד אמר שהוא יושב שער 11, שר כל שבת שירי אנטי הפועל ואוהד הפועל חולון בכדורסל, אני לא מבין איך אפשר לאהוד את מכבי בכדורגל אך מנגד לצעוק ביציע חולון "פאק מכבי". זו תופעה מוזרה שחייבים לחקור אותה לעומק.

4. SeRgInHo Member

כי מה באמת הקשר בין מכבי כדורגל ומכבי כדורסל?

נערך לאחרונה ב: ‏22/4/08
  5. Number 8 Member

מכבי תל אביב.

6. SeRgInHo Member

כן, בדיוק כמו הקשר בין מכבי ת"א ומדינת ישראל.

7. GUTE Member

פלה, בדיוק פתחנו דיון בנושא בפורום "צהבת" של אוהדי מכבי. אני יכול לומר לך בוודאות שהרוב המוחלט של יושבי בלומפילד הם אוהדי מכבי ת"א בכדורסל. כל האנשים שאני מכיר, בדגש על כל, שהם אוהדי מכבי בכדורגל הם גם אוהדי מכבי בכדורסל. הדבר היחיד שנכון הוא שיש אוהדי כדורגל של קבוצות אחרות שהם אוהדי מכבי בכדורסל. וזו תופעה ברורה מכיוון שמכבי ת"א היא הקבוצה בה' הידיעה של המדינה.

8. Number 8 Member

מכבי ת"א זו מכבי ת"א בכל מקום ובכל ענף. מאיפה בדיוק אתם חושבים שאוהדי הכדורעף מגיעים כל מחזור לעודד את הקבוצה? מהשחקן ה-12. הם לא באמת מתעניינים בכדורעף, אלא הם מגיעים כדי לעודד את הקבוצה כי זו מכבי תל אביב. השם עושה את כל ההבדל.

9. Pele Member

אוהדי הכדורגל של מכבי ת"א אמנם לא שונאים את קבוצת הכדורסל (כפי שציינת במקרה החריג), אבל לא ממש אכפת להם ממנה. שתנצח שתפסיד.

אוהד שהוא מכביסט כפי שאנחנו מכנים את זה פה, לא יכול להיות קשור בקשר הדוק לקבוצת הכדורסל של מכבי היום.
    יד אליהו זה נוקיה, מנוי עולה כמה אלפי שקלים, ההיכל נראה כמו קניון.
    זו קבוצה שהפכה להיות שייכת לחליפות, תאי כבוד מיוחדים, לקומבינות והזמנות של אנשים "חשובים" - לא לאדם הפשוט.

יושבים שם אנשים שלא יודעים בכלל מה זה מכבי ת"א, אבל בגלל שהחברים שלהם מהמשרד הייטק יושבים בנוקיה אז הם גם התחילו ללכת, והם גם יסעו למדריד. זה אוהדים, שאם אני הייתי חלק ממכבי (ברוך השם שאני לא) הם היו מכעיסים אותי.

האמת שאין מה לעשות נגד זה. אי אפשר להגיד למכבי למשל תורידו ת'מחירים של המנויים כדי שהפשוטים יחזרו למגרש.. אבל זו תופעה שקיימת. עם כל טוב בא גם הרבה רע.

10. Giallorossi Member

כן, אבל בכדורעף יש קשר הרבה יותר חזק בין השחקנים לקהל ובין הההנלה לקהל מאשר מכבי כדורסל, לכן קל מאוד לאוהדים להתחבר לקבוצת הכדורעף.

11. samoel Member

ועכשיו החלטנו לבקר את מכבי על היותה מועדון מקצועני מהרמות הגבוהות בעולם.
    שאפו תאמינו לי שאפו!
    קשר לקהל נו באמת...

עריכה:
    אני מציע:
    בוא נשנה את הכותרת של הדיון:
    מצא את כל הדפקים במכבי ת"א והוכח למה היא לא הקבוצה של המדינה.

נערך לאחרונה ב: ‏23/4/08
  12. Pele Member

מה אתה מחפש בכח איפה סתם משמיצים את מכבי.
    אף אחד לא תקף את מכבי.. בסך הכל צוינה פה עובדה.

"האמת שאין מה לעשות נגד זה. אי אפשר להגיד למכבי למשל תורידו ת'מחירים של המנויים כדי שהפשוטים יחזרו למגרש.. אבל זו תופעה שקיימת. עם כל טוב בא גם הרבה רע."

13. samoel Member

עוד אתה מצטט את מה שמוכיח את טענותיי... וואלה חסכת לי!

רע?!?!?
    מה אנחנו פושעי מלחמה. סך הכל מה שקורה בכל מקום תקין בעולם. סליחה שכחתי ישראל , המדופלמת איפה שמנהלים הכי טוב בעולם, בטח בספורט. תסתכל על הענף ממנו אתה בא ותחזור לקרקע. אין שום פסול ורע בזה שההנהלה מנותקת(בצורה כה קרירה כפי שאתם מייצגים, כי זה בולשיט הרי שמעון למי שלא יודע עלה לקהל במשחק מכריע מול קבוצה פולנית לפני פריז והבטיח הורדת מחירים- היכן באירופה?!?!) מאוהדיה. בולשיט!!!

14. GUTE Member

סמואל, אתה לגמריי צודק. יש לי רעיון חדש, בואו נפתח אשכול ובו נדון בכל הרעות וכל החולות באגודת הפועל ת"א לשלל ענפיה, ובמוקד האשכול הזה, נלעג ונעסוק בביזוי האגודה ובמיוחד הפועל ת"א בכדורסל שנמצאת בביבי הכדורסל הישראלי.

נערך לאחרונה ב: ‏23/4/08
  15. Pele Member

הבטיח. ועכשיו מעלים את זה עוד יותר.
    אם אני רוצה לשבת במקום נורמאלי בהיכל אני צריך להוציא מינימום 6,000 שקל על מנוי.

אתה סתם יוצא מהכלים.. הציטוט שלי הוכיח שטענתי שזה סדרו של עולם כשקבוצה מצליחה ואין מה לעשות נגד כי זה לא הוגן לעצור.
    אבל אני כן אומר, או יותר נכון אוהדי מכבי, שבמצבה הנוכחי קשה להיקשר לקבוצה.. וזאת עובדה זה לא סתם דיעה שתוקפת את מכבי