הקבוצה של המדינה? מי קבע?!

הנושא בפורום 'פורום ספורט כללי' פורסם ע"י Pele, ‏13/4/08.

1. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

כאן נכנסים לפרשנויות , המושג הקבוצה של המדינה לא מוגדר בשום מילון לדעתי לכן זה נתון לפרשנות שלכל אחד יש את ההגדרה שלו.
    לצורך העניין מבחינתי הקבוצה של המדינה = הקבוצה של רוב המדינה

זה שרוב ה"אוהדים" או חלק גדול מהם לפחות לא יודעים בכלל איפה המשחק ליגה הקרוב של הקבוצה או איזה קבוצות משחקות בליגה בכלל מראה משהו על הקהל של מכבי אבל מבחינתי לא משנה את התואר...

2. GUTE Member

צאו מהקטע של שנאת אחים. חברה שלי אוהדת שרופה של הפועל ירושלים, ואני שרוף של מכבי. אנחנו גרים ביחד והאהבה פורחת http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/peace.Xxx

זו יריבות ספורטיבית וזה מעולה. ככה צריך להיות. רק מה, כל האשכול הזה מיותר, ומי שפתח אותו נועד בכדי להקניט את חברי הפורום, אוהדי מכבי.
    אם אוהד מכבי היה פותח פה אשכול, ובו הוא כל הזמן היה מכפיש ומקניט את אוהדי הפועל, גם אתם הייתם מתקוממים.

3. Obafemi משתמשים של כבוד היכל התהילה

חברה אתם מגזימים בביקורת כלפי Pele. אני כן חושב שהדיון מיותר ומונע רבות מרגשות של תסכול\עצבים, אבל אפשר להבין את השנאה שלו. אני שונא את מכבי חיפה בכדורגל, שמחתי כשרוזנבורג כבשו בר"ג, חייכתי כשאלבש דפק אותם בבלומפילד, את הפועל ובית"ר אני עוד מסוגל לאהוד באירופה - את חיפה אני רוצה בשלב שיועיל מספיק לישראל מבחינת דירוג באופ"א ואז שיקטשו אותם לחתיכות. זה לא אומר שאני מונע משנאה, אין מה להשוות בין האהבה למכבי לבין השנאה לירוקים אצלי, אבל אני בהחלט יכול לראות מצב תאורטי שאם חיפה מגיעה לשלב גבוה בטורניר מכובד כלשהו, ליבי יהיה עם היריבה שלהם באותו משחק. אין בזה פסול.

ושאני לא אתחיל בכלל לדבר על מילאן http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/rolleyes.Xxx

4. דנידין Member

שנאה בכללי זה דבר לא בריא ועדיף להמנע ממנו, אבל אם מדובר בקצת ספורט וזה לא ילך רחוק כמו אוהדים קיצוניים ואלימים, אז לבריאות תפאדל. מכבי באמת הביאה על עצמה מספיק סיבות כדי שינאו אותה ואני בכל זאת יעודד את כוח צביקה http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/icon_thumright.Xxx

5. GUTE Member

הלו הלו, עד מילאן!! :aaa031:

6. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

מיכאל,דבר על מילאן,תעשה איזה קללה על אנצ'לוטי אולי שיעוף כבר...

בכל מקרה אני גם לא בעד קבוצות אחרות באירופה,אבל אני פשוט שם לב שיש יותר מידי "אוהדים" [וזה דווקא לא מופנה לPELE אבל סתם בכלל] שיעדיפו לראות את מכבי מפסידים מאשר את ירושלים מנצחים וזאת בעיה גדולה.

7. Obafemi משתמשים של כבוד היכל התהילה

זה לא ככה. פשוט תמיד יש מחול גדול יותר סביב הפסדים של מכבי מאשר נצחונות של ישראליות אחרות. מה לעשות, זה טיפה נדיר יותר.

8. ori76 Member

אני לא הבנתי מה הקטע של הדיון הזה.. אתה פותח דיון כאילו אתה מצפה שנעשה איתו משהו.. מה אתה מצפה שנגיד לך? אוהדי מכבי והמועדון עצמו אשמים שככה קוראים להם? אתה בא להאשים אותם? באמת שאני לא מבין אותך.. אף אחד לא אמר לך או למישהו לקרוא למכבי הקבוצה של המדינה, ומה אכפת לך שאנשים יקראו לה ככה אם הם רוצים?
    סתם פתחת דיון כדי לעצבן אנשים, ועוד החתימה ששמת, רק מראה שאתה יותר שונא את מכבי מאשר אוהב את הקבוצה שלך...

9. King Kenny Member

PELE לא אוהד ירושלים, הוא אוהד הפועל אוסישקיין..

10. דימה Member

תכלס, "הקבוצה של המדינה" מכבי הפכה להיות הרגע שערוץ 1 השתלטו עליה, והרייטינג עלה ל 20 אחוז או לא יודע כמה.
    תחשבו על זה, כל חמישי רבע מהמדינה הייתה מרותקת לטלויזיה.
    זה דבר לא נתפס, ולא הפועל ולא גליל ולא שום קבוצה בארץ לא "הביאה" קהל כזה.
    הביאה זה בגרשיים כי האוהדים האלה לא תכלס היו במגרש, ואני בטוח שהיה אפשר למצוא סתם משפחות נחמדות שפשוט שכחו להעביר ערוץ אחרי חיים יבין.
    אבל עדיין ערוץ 1 יצר בכמה שנים האחרונות את ה"קבוצה של המדינה".

דבר שני, אני לא אוהד מכבי בארץ (יש לי סימפתיה לנהריה), אבל באירופה אני אוהב כל קבוצה ישראלית.
    קודם כל כי זה לא ממש משנה כמו שכבר אמרו...אין שני קבוצות ישראליות במפעל אחד (ואם יש אז אין ביניהן יריבות מי יודע מה).
    זה גם הטבע של האדם אני חושב. יד אליהו 11 אלף איש, ימי חמישי בכלל טירוף ועוד קולו של רפי גינת מחלחל לך למוח..איך אפשר לא להכנס לאקסטזה?

אבל נחזור לפסקה הראשונה, עכשיו כל הספורט בארץ (ובעולם) די ברור...איזה שינוי עבר.
    מספורט שהוא ספורט, שמשוחק בשביל היופי ובשביל הכיף וכו'
    הפך הספורט לעסק שמגלגל הרבה מאוד יורו בשנה.
    מכבי היא הקבוצה של המדינה אולי כי אם שנה אחת לא ילך לה, זה די ישפיע על ערוץ 1 (גם ככה הם מסכנים ואין להם כסף) וערוץ 1 שווה די הרבה בטלויזיה הישראלית.
    הכוונה כשמכבי הייתה תחת חסותו של ערוץ 1, עכשיו ערוץ 10...אותו חרטה :/

11. Pele Member

לא חיפשתי תועלת בהעלאת הדיון.
    בסה"כ העלתי תופעה שקיימת ורציתי לשמוע מה הדיעות לגביה.

ותפסיקו עם השנאה המטומטמת הזאת. כאילו כל בנאדם בפורום הזה ששם חתימה או אווטר נגד הקבוצה שלו הוא יותר שונא אותה מאשר את שלו.

בחייאת.

12. Number 8 Member

מכבי ת"א היא הקבוצה של המדינה. זה לא כמו בכדורגל שיש לפחות 3 קבוצות שיכולות להתקדם באירופה ולהביא למדינה שלנו כבוד כדוגמאת מכבי ת"א ומכבי חיפה בצ'מפיונס, מכבי חיפה והפועל ת"א בגביע אופ"א וכו'. מלבד זכיה בודדת של הםועל ירושלים בגביע יול"ב בקושי זוכרים אותה, מכבי היא הקבוצה שמביאה לנו כבוד וגאווה. לולא מכבי ת"א, אירופה הייתה מכירה את הכדורסל שלנו? העולם היה מכיר את הכדורסל הישראלי? בשום פנים ואופן לא.

הרי מדינת ישראל רוצה להיות חלק מאירופה, רוצה להיות מוכרת באירופה, ומכבי ת"א עושה את העבודה הזו. כאשר מודיעים בתחנות בטלויזיה השונות בעולם שמכבי ת"א עלתה לפיינל פור ביחד עם קבוצות מספרד, איטליה, רוסיה, שהן בעצמן מעצמות באירופה, זה מביא כבוד גדול למדינת ישראל ובכך אנחנו הופכים להיות מוכרים יותר בקרב אירופה. ויותר מכך, שמכבי זוכה בגביע אירופה, דבר שקרה לא פעם בעשור האחרון, אפילו בערוצי הNBA בארצות הברית מודיעים על הזכיה שלה ואומרים "מכבי ת"א מישראל". כבוד וגאווה.

13. Riki Member

אני דווקא חושבת שזה התחיל הרבה הרבה לפני תקופת הרייטינג כביכול.
    מכבי בתכלס הגיעה לרמות הגבוהות בכדורסל שנים רבות וזה עודד את הגן הישראלי מכל אחד ואחד מהורינו לצאת החוצה.
    בתכלס, זהו גן ישראלי ידוע שמעודד כל קבוצה ישראלית שמשחקת באירופה, תמיד זה ילווה בבואו ננצח את האנטישמים וכאלה. בכל תהליך יש יוצאי דופן, כל אלה בעלי רגשות הנחיתות הרבים שמקיפים אותם החליטו לתעל את ההצלחה של מכבי למקום אחר, מקום הבוז למכבי.(להיות שונים, כל התשומי למינהם)
    בראשיתו של דבר, מכבי יצגה הרבה דברים ובראשונה את ישראל נגד הגויים !! וזה הביא להתאחדות העם כולו ולעידוד פנאטי של מכבי.
    לא יודעת להסביר את זה בדיוק טוב, אבל עם כל השנאה שלי לבית''ר בכדורגל, לראות אותה מנצחת למשל את ארסנל לדוגמא, יביא לי מין תחושת סיפוק ואושר לא מובנת.

14. GUTE Member

http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/eusa_clap.Xxx הרי לכם תשובה הגיונית שתסתום את הגולל על האשכול הדיי מיותר (לדעתי) הזה.

15. Pele Member

הופה כתבה שהגיעה בדיוק בזמן בשביל הדיון שלנו.

על הזהות השנויה במחלוקת של מכבי ת"א בכדורסל.. יותר נכון האין זהות

http://sports.walla.co.il/?w=//1267547

(ואת זה לא אני אומר, "שונא מכבי" כמו שאתם אוהבים)

נערך לאחרונה ב: ‏22/4/08