הצעירים והמבטיחים

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Diego Maradona, ‏24/12/03.

1. Obafemi משתמשים של כבוד היכל התהילה

חצי מהדור הבא נמצא באירופה (שחקנים שטוברוק מייצאת לשם), לא מכיר שמות, אבל אני יודע על שתיים שנסעו לצ'לסי, אחד בברצלונה (גיא אסולין), אחד בסנטאנדר, היה עוד כמה ששכחתי
    בארץ, יש את מסאי דגו ששמעתי שהוא יותר טוב מאחיו ברוך, גיל ורמוט קשר מוכשר ביותר מהפועל חיפה, ראובן עובד אין צורך לפרט, שי בירוק אני מניח שאתם מכירים, דקל קינן, ועוד מלא שחקני טוברוק שבטח יפרצו לליגה רק בשנה הבאה, אין מה לדבר, כמעט כל העתיד בטוברוק.

נערך לאחרונה ב: ‏14/3/04
  2. DaMaGe Member

גל, שוב אני אומר, קוראים לי נמרוד.

ארבייטמן חלש?! ארבייטמן חלוץ מאוד מהיר ופיזי.
    נכון, עומר גולן יותר מהיר ממנו, ולדעתי גם יותר מכל חלוץ אחר בארץ, אבל ארבייטמן הרבה יותר חזק ממנו.

אחי, אני השוותי בין הגנות ישראליות עלובות לאירופאיות?! חס וחלילה.
    אבל אתה יודע מה, אזרבייג'אן גרועה מאוד. אתה צודק, ולא רק אתה חושב ככה,
    אלא כל בנאדם בעולם יודע את זה.
    אבל אם היא כל כך חלשה...אז...
    למה קטן לא כבש נגדה שלושער?!
    חלק מלהיות חלוץ זה להיות במקום הנכון בזמן הנכון - תיזמון!

ואתה גם לא ראית את ארבייטמן מול הגנות אירופאיות,
    הוא לא שיחק מעולם באירופה במסגרת ליגה או נבחרת.
    ככה שאי אפשר לדעת, לך תדע, נגד ליטא הוא יכול לכבוש רביעייה, או שהוא יכול לכבוש אחד, או כלום.
    אחרי 2 משחקים שהנבחרת תעבור, בהנחה שארבייטמן ישותף שמה, נוכל לדבר עליו.
    ארבייטמן חלוץ מעולה, הרבה יותר מעומר גולן.
    גם עומר גולן חלוץ פנטאסטי, אבל שוב, לא בגלל שאני אוהד בית"ר,
    אני פשוט חושב שארבייטמן יותר טוב, נקודה.

לא סתם הוא הגיע לנבחרת וט=ו=ט=נ=ה=א=ם רוצה אותו למבחנים אצלה.
    הלוואי הוא יגיע לשם וישתף פעולה עם בירוק (הולך להיות הקשר/חלוץ הכי טוב שהיה אי פעם מישראל)...
    זה יהיה מדהים לדעתי.
    שניהם הולכים להיות בע"ה שחקנים גדולים,
    בירוק וארבייטמן.

דאללה שלומי!

נערך לאחרונה ב: ‏14/3/04
  3. אסף שקד Member

תרשו לי להגיב ולהתרכז במיוחד על הצעירים של בית"ר. ואת כל זה אני מביא מהיכרות אישית איתם ומצפייה אחריהם בעשרות אימונים:

שלומי ארבייטמן- לשחקן יש מבנה פיזי מצויין דבר שעוזר לו בתפקיד שלו, הדריבלים שלו הם לא משהו אך יש לו יכולת פריצה, יכולת סיום משובחת ומוטיבציה גדולה. הבעיה היחידה שלו היא שהוא נותן לדברים מבחוץ להשפיע עליו ועדיין אין לו את המקצועיות שדורשים משחקן כדורגל- אתם שואלים בטח למה אני מתכוון?
    אז בכמה אימונים השנה עלתה נעמה חברה שלו לצפות באימון- לא רק ששלומי לא היה מרוכז באותם אימונים וחטף על הראש מאוחנה, באחד מהאימונים הוא אפילו רב איתה במהלך האימון והיא בהפגנתיות עזבה את מגרש האימונים,מאותו רגע שלומי לא היה מאופס והיה עצבני מאוד. חוץ מזה התקשורת עלתה לו לאף דבר שפוגע בתקופה האחרונה לתקשורת עם אוהדי בית"ר. ולא-אל תתנו לשלושער בנבחרת להטעות אתכם- גם אני הייתי שם אותה.

ברק יצחקי- אומנם עשה רק בחודשים האחרונים את הפריצה שלו אך אל לנו לשכוח את 32 השערים שכבש אשתקד בהפועל אשקלון מהארצית. ליצחקי יש זריזות כמו שד, טכניקה גבוהה מאוד, דריבלים מעולים ויכולת אישית מצויינת כולל משחק הגנה טוב. בניגוד לארבייטמן הוא לא ניחן במבנה פיזי מרשים, אך גם עם מבנה פיזי קטן הוא עושה נפלאות בבית"ר. עוד בתחילת העונה סימנתי אותו כדבר הבא והוא קרוב לפריצה הענקית.
    נוסף לזאת הבנאדם צנוע ולא מחפש את התקשורת, הוא נמצא בקשר רציף עם האוהדים ואף פעם לא הפנה גב למעריציו בניגוד לארבייטמן- אומנם זה לא קשור ליכולת על המגרש אבל זה משפיע ועוד איך מחוצה לה.

מאור מליקסון- מבין השניים הקודמים, מליקסון הוא המוכשר ביותר והוא היחיד שיכול להגיע לאירופה בקלות. עוד במשחק שפתח את העונה שעברה מול נתניה גיליתי את הפוטנציאל שלו ומאז הוא רק עולה ועולה. יכולת הכידרור שלו היא מרשימה מאוד, יש לו בעיטות חזקות, מהירות וחכמת משחק שמזכירה את ברקוביץ'. רק בעיית פריצת הדיסק מונעת ממנו כרגע לעשות את הפריצה הגדולה אך הוא יוזמן לנבחרת תוך שנה ויצא לאירופה אחרי הצבא.

אופיר עזו- מבין כל ארבעת הצעירים שהוזכרו עד כה לעזו יש את הניסיון הגדול ביותר בקבוצה בוגרת והוא כבר התמודד במאבקי עלייה בהפועל ירושלים דבר שנותן לו יתרון. עזו שיושב על המשבצת של רביבו מיועד להחליף אותו בנבחרת. אני אישית מכיר אותו עוד כשלמדנו יחד בבית ספר ועד היום אני בקשר רציף איתו והוא שחקן נשמה- גם נותן את הנשמה על המגרש וגם מחוצה לה. תמיד נשאר אחרי האימונים לעשות שמח לילדים דבר שיתן לו קרדיט לכל מקום אשר יגיע אליו.
    הבעיה היחידה שלו היא שאין לו נסיון בליגת העל מול שחקנים טובים ממנו ויקח לו זמן לצבור את הניסיון הזה, אחרי שתי עונות הוא מסוגל לפרוץ ואף להגיע לאירופה, בדיוק כמו קודמו שיצא מהפועל ירושלים-עידן טל.

אלירן דנין- לדנין יש מזל שאצלנו בארץ אין הרבה מגנים שמאליים טובים והדרך שלו לנבחרת הבוגרת יכולה להיות קלה מאוד יחסית לשאר חבריו בבית"ר. דנין שחקן מצויין אך יש לו עוד כמה דברים כדי לעלות לליגה הבכירה של השחקנים המובילים בארץ. קודם כל הוא צריך לשפר את הביטחון שלו וזאת משום שהוא עושה הרבה טעויות בקבוצה שנובעים מחוסר ביטחון, דבר שני הוא חייב לשפר את הבעיטות והמסירות שלו שלוקות בחסר. מחוץ למגרש הוא בנאדם חביב מאוד שיסתדר בכל מקום. עוד חסרון זה הגובהה שלו-רק 1.70, אבל הוא יוכל להסתדר עם זה.

דניאל היידמן- הרבה לא יודעים, אבל הקשר האחורי שהגיע לבית"ר אחרי עונת השאלה אצל כפר סבא, התחיל את דרכו בנוער של מכבי ת"א ותחת הדרכתו של ניצן שירזי זכה באליפות והפסיד בגמר הגביע בפנדלים. ברוזמה שלו יש לו הופעות בכל נבחרות ישראל פרט לבוגרות והוא גם היה קפטן אצל רוב הנבחרות. את העונה הוא התחיל רע בבית"ר אך ממשחק למשחק השתפר והשאיר את אלי ששון ועידן מליחי על הספסל. לנבחרת הבוגרות אני לא רואה סיכוי שיוזמן וזאת משום שעל המשבצת שלו יש כיום את אלברמן ואבוקסיס שטובים ממנו בהרה, אך יש לו את הכישרון, את הרצון ואת הלחימה על מנת להגיע לצמרת הכדורגלנים. היידמן נוסף להיותו כדורגלן הוא גם סטודנט שנה ראשונה במנהל עסקים- דבר יוצא דופן בכדורגל הישראלי.

מור אפריים- 5 משחקי נוער שצפיתי בו גרמו לי להחליט שהוא יהיה ניר רייכמן 2 של בית"ר- שחקן עם כישרון אך לא כישרון שיספיק לו להרכב בבית"ר. השחקן חסר משמעת, נמצא עם האף למעלה עוד לפני שקרע זוג נעליים, משחק בצורה אגואיסטית וכמו שאמרתי כבר- 2 עונות והוא יהיה עוד שחקן בינוני בליגה.

4. burning soil Member

עומר פרץ משחק בקבוצת הנוער של שטרסבורג מצרפת.
    ישנו יוצא נס טוברוק שיעבור כנראה לפנאתנייקוס.

5. Alvaro Recoba משתמשים של כבוד היכל התהילה

איזה טמטום!!! תראו כמה כשרונות בלי להגזים ברמה אירופאית, שאנחנו זורקים למועדונים עשירים באירופה בגיל נוער! איך רוצים שהכדורגל הישראלי יתעשר וישתפר? הרי בטח כולם יתאזרחו שם כמו איזה אנגלי אחד ממוצא ישראלי שמשחק באנגליה שכחתחי את שמו, וגם הבחור ההולנדי דה-רידר.
    במקום להשתפר ולקדם מתקני נוער אנחנו לא עושים זאת, ובנוסף לכך זורקים מפה מהר כל כישרון אפשרי.
    לא מבין את מקבלי ההחלטות.

6. אלי מתחן Member

דניאל דה רידר נולד בהולנד, ככה שהוא משחק במולדת שלו אבל מרגיש שייך לישראל. תגיד לי למה השחקנים הישראלים לא מתפתחים כראוי ונעצרים בגילאים האלה? סיבה אחת : הצבא.
    כמה שאני חושב שהצבא זה חשוב, גם הנבחרת זה דבר חשוב, ולא הגיוני ששחקן כמו שי בירוק יוכל לגמור קריירה בגלל איזה רס"ר מטומטם. לא מקובל עליי ששחקנים שישרתו את המדינה בכך שיוכלו לייצג אותה באירופה יעצרו בגלל שירות צבאי, אתם יודעים איפה בניון היה היום אלמלא ה3 שנים בצבא? באירופה מחפשים כישרונות בני 18 לא בני 21 זה כבר יקר להם.

7. Alvaro Recoba משתמשים של כבוד היכל התהילה

אנחנו נסחפים פה לדברים לא קשורים אבל הם דמויות חיקוי לנוער והם חייבים להצטלם במדים וללכת לצבא.
    זה יותר חשוב מכדורגל עם המציאות שלנו.
    ובקשר ל"יקר להם". זה כל מה שאמרתי. אנחנו צריכים שיהיה יקר להם כדי שנרוויח כסף על כל הכישרונות שלנו ונכניס קצת כסף לכדורגל, ישופצו איצטדיונים, מחלקות נוער מתקדמות יותר, לכל אלה חסר כסף.
    מוכרים את כולם בגילאים שלדעתי מותר לשלם עליהם חצי מליון יורו, כשבעוד כמה שנים אפשר להוציא עליהם הרבה יותר כסף במושגים אירופאים. אם זה היה אחד ההפסד לא היה גדול אבל עם כל השחקנים לטוטנהאם, שטרסבורג, פאנא, סנטנדר, בארסה, אייאקס. ההפסד ענק!

8. אלי מתחן Member

אתה לא מבין? הצלחה של שחקן ישראלי באירופה מעלה את הערך של הישראלים בכללי, אם לפני רביבו אף אחד לא חשב אפילו על להביא לתורכיה ישראלי, תראה עכשיו אפילו בלילי מצא שם קבוצה.
    את השירות של השחקנים למדינה הם יעשו בכך שהם יביאו את הנבחרת למונדיאל ויגיעו איתה להישגים.
    אני רק חושב שבקבוצה אירופאית בניון היה מתקדם הרבה יותר מאשר שהוא התקדם בחיפה.
    לדוגמא סתכל על נבחרת כמו בוסניה, פחות טובה מאיתנו. אבל בגלל הצלחה של סליהמידצ'יץ' ובוליץ' המניות של השחקנים הבוסנים עלו והם יהיו יותר מבוקשים מישראלים, כמה שיותר ישראלים באירופה יעזור למוניטין, איך זה שאף שחקן ישראלי לא שיחק באיטליה חוץ מטל בנין? כי שם לא מכירים באיכויות של הישראלים. אם אוחנה היה מממש בסוף על מעברו לאודינזה (שבוטל עקב אנטישמיות בקהל שלהם), הייתם רואים יותר ויותר ישראלים שאוחנה פתח להם את הדלת לאיטליה. ככה זה, אפקט העדר. להביא סינים ויפנים היום זה באופנה, פעם זה היה דרום אמריקאים מחר זה יהיה ישראלים, רק צריך מישהו שיפתח את השער.