הצ'מפיונס ליג - בשביל מה זה טוב?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י KirkH, ‏5/7/03.

1. AFC Member

1) מילאן אולי אלופת אירופה על הנייר, אבל אלופת אירופה האמיתית היא ריאל מדריד. נכון, לפעמים יש לה כמה פאקים, אבל היא הקבוצה הטובה בעולם שמסוגלת ביום סביר שלה לנצח כל קבוצה. החל מהתותחנים עד לרוסונרי. מילאן היא הכל חוץ מהקבוצה הטובה באירופה.

סה"כ ניצחה ארבעה משחקים בתוצאת 1:0 בשלב הבתים השני והפסידה את השאר, עלתה בדקה ה-90 מול הילדים של קומאן הברברי, עלתה מחצי הגמר בזכות "שער חוץ" שכבשה בבית וניצחה בפנדלים קבוצה ללא הכוכב הגדול ביותר שלה. לא יודע איך אתם תקראו לזה - זה מזל. שלא לדבר על הכדורגל האיום ונורא שאכלנו בכל המסע שלה.

מילאן לא יכולה לטעון לתואר "הקבוצה הטובה באירופה". אולי הקבוצה החזקה ביותר, אולי הקבוצה עם המזל הטוב ביותר, אבל הטובה ביותר? מילאן לא מסוגלת לנצח משחק בבירנבאו, הייבורי, אולד-טראפורד או במסטאיה. כשהם יעשו את זה, תעירו אותי.

2) הצ'מפיונז מזמן הפך למפעל מזויף ואפילו משעמם לעיתים. הכל בגלל הכסף - לקבוצות יש יותר מדי מה להפסיד והן מוותרות על הכדורגל המהנה בשביל הכסף (או במקרה של האיטלקיות והגרמניות, זאת סתם אידיאולוגיה). בגלל זה בעצם ארסנל נכשלת כל הזמן - היא קבוצה נחמדה מדי. אותי אישית זה פשוט מטריף, שכל הקבוצות ששיחקו בצ'מפיונז ובאו להייבורי התגוננו בבונקר. גם ניוקאסל סובלת מהבעיה הזאת.

לא יודע אם צריך להפחית מכמות הכסף (כמות ההוצאות של המועדונים לא תשתנה ובסופו של דבר זה יוביל להתרסקות, כפי שראינו במקרים כמו לאציו, לידס וכו'), אבל צריך לעשות משהו כדי להחזיר את הכדורגל השמח. לשמחתי אני לא מנהל את אופ"א, וזה לא תפקידי לחשוב על פיתרון.

2. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

לדעתי הבעיה במפעל הזה הוא שהמפעל מתקיים כל שנה..כמו שרשמתי קודם היה עדיף שיתקיים פעם בשנתיים או יותר ואז הוא יהיה כמו מונדיאל..
    חוץ מזה המפעל באמת נותן לנו לראות משחקים שאנחנו חולמים עליהם..יובה-ריאל
    מילאן-בארסה[סתם דוגמאות] אלה משחקים מדהימים שמביאים את הכוכבים הכי גדולים בעולם למגרש אחד..

3. ליהי Member

זה לא גובל בטמטום, אבל גובל בגבול הטמטום להגיד שהמפעל ששמו ליגת האלופות צריך להתבטל. אם היפוטתית זה קורה- קודם כל זה וואחד נפילה לכדורגל האירופאי, שנית- זה וואחד נפילה לקבוצות הפאר (שאם תרצו או לא, ורובכם כפי שהבנתי כן אוהדים קבוצות פאר אירופיות) הן אלה שנותנות את ההצגה הגדולה (אולי ארסנל-אייאקס בהייבורי היה זוועה לשמה, אבל ריאל-מניו המשחק הראשון עשה אותי בהחלט אדם מאושר יותר), זה פוגע בכדורגל האירופאי בכל רמה אפשרית- רמת משחק, צורת משחק, פרסום,תהילה,כסף, מיזוג סגנונות (כדורגל ספרדי-אנגלי זה שילוב קטלני ביותר).

וחשוב מכך- מאחד בין אנשים שונים מכל קצוות אירופה- אלה שאוהדים כדורגל, ואלה שאוהדים כדורגל איטלקי. http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/laugh.Xxx

4. Reyes Member

מה זה???? אני מזועזע!
    איך אתם יכולים לרצות שהמעפל הזה יתבטל או לחשוב שהוא מיותר?

הליגה הזו היא ליגה מאוד חשובה.

קירק, אתה תהית בשביל מה הליגה הזו טובה... אז בוא נראה למה:
    1. בגלל שכשרונות צעירים מליגות לא גדולות באירופה, נחשפים בליגת האלופות.
    2. כדי שלפעמים יהיה כדורגל במהלך השבוע. אתם רוצים מצב שבו יהיה כדורגל רק בסופשבועראשון?
    3. בגלל שזה מוסיף הרבה צבע לכדורגל, הרבה מוטיבציה לשחקנים.
    יש עוד סיבות, שאני לא מצליח לחשוב עליהן כרגע...

למה הליגה מצליחה?
    1. בגלל העניין העצום שהמפעל הזה מקבל.
    2. בגלל היוקרה, בגלל התהילה, בגלל הכסף, והכי חשוב בגלל התחרותיות.
    3. בגלל שהיא משלבת סגנונות משחק, ומעניין לראות איזה יותר עדיף, איזה יותר יעיל וכו'...
    4. כי כולם אוהבים לראות משחקים איכותיים שבהם משתתפים גדולי השחקנים בעולם...
    גם אם המשחק לא איכותי במיוחד, הוא מרתק כמעט תמיד.
    5. כי כולם אוהבים לראות קבוצות קטנות, סינדרלות, מפתיעות את כל אירופה.

למה היא מצליחה בארץ (הכוונה למה היא כ"כ נצפת פה, בארץ)?
    בגלל ערוץ הספורט, שעושה עבודה באמת נהדרת, אם זה הפרומוים שהם עושים למשחקים, אם זה השידור עצמו ואם זה האווירה שהם מכניסים.
    וכמובן, בגלל חלק מהסיבות שרשמתי למעלה....

למה אנחנו כ"כ רוצים להגיע לאלופות?
    כי זה נחשב להישג, וכי תמיד כיף לחשוב על קבוצה ישראלית באירופה (במיוחד כאשר אתה אוהד אותה http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/biggrin.Xxx ).
    כמובן שהישראליות לא צריכות לזלזל בליגה בגלל העפלה לאלופות, כי בסה"כ, אין להן סיכוי להצליח באלופות.

ובכל זאת, לדעתי, הליגה המקומית יותר חשובה, או... מראה את הדברים בצורה נכונה יותר. למה? בגלל חלק מהסיבות שקירק ציין... כי היא מראה על יציבות של קבוצה לאורך כל העונה, כי יש יותר דרביים חשובים, וכי הליגה באמת מראה על איכות של קבוצה, בניגוד לליגת האלופות שקבוצות יכולות לעוף בפנדלים, בגלל משחק אחד לא מוצלח, או בגלל הרכב חסר בגלל פציעות. בואו נגיד שליגת האלופות משלבת מזל ואיכות משחקים והליגה המקומית משלבת איכות קבוצה, יציבות ועוד...

בואו נגיע למסקנות:
    1.הליגה המקומית צריכה להיות חשובה לכל הקבוצות, ליגת האלופות, בעיקר לאריות אירופה.
    2.בלי האלופות יהיה לנו, האוהדים, קשה, וגם לקבוצות שמקבלות רווח פיננסי גדול מעצם ההגעה לליגה הזו והתקדמות שלבים בה...

מקווה שהבהרתי את עצמי.
    http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/ohmy.Xxx

5. Julian Joachim Member

יכול להיות שהוא לא צריך להתבטל, אני לא חושב שזה מה שקירק טען, אבל חייב להגיע שינוי בשיטה של המפעל, ויותר חשוב, שינוי בחוקת הכדורגל...

6. ליהי Member

לא נראה לי שלזה הוא התכוון
    אבל עדיין
    הוא שאל מה מטרות המפעל
    ולמפעל יש המון מטרות מאוד חשובות שמקדמות את הכדורגל האירופאי.

7. Don p1 Member

מזה הטימטום הזה?!
    ואיזה קבוצה מסוגלת לנצח בסאן סירו, לעיניי 78 אלף אוהדי פוסה..
    מה כאילו השוואה פה...מה שמילאן כן מסוגלת זה להוציא את ה0-0 בכל איצטדיון כזה, ובבית לנצח כל קבוצה באירופה.

8. Feyenoord Member

אני מסכים לגמרי, הצ'מפיונס ליג נועד רק בישביל דבר אחד - כסף אני הייתי עושה מפעל אחד שהוא בעצם יהיה גביע האופ"א וזה מתחיל משלבים ממש מוקדמים, וכל הקבוצות אבל כולם חייבות להתחיל בסיבוב הראשון, ריאל מדריד, מילאן, יובנטוס, מנצ'סטר יונייטד וכו' ואז נראה באמת מי הקבוצה הכי שווה....

9. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא הבנתי..מה שאתה מציע זה שמילאן וריאל יתחילו קודם לשחק מול קבוצות כמו בלשינה או חיפה ואז רק יגיעו לשלב הבתים? כי אם כן אז מן הסתן ש90% זה יקרה..
    אם אתה רוצה שליגת האלופות תהיה כמו גביע אופא זה רעיון מעניין אבל בעצם זה בטוח לא יקבע מי הכי טובה כי יום חלש מאוד של מילאן מול יום מצויין של באזל יכול להסתיים ב1-0 של מילאן בסאן סירו ולעומת זאת באזל יכולה בטעות לנצח את מילאן 1-0 בבית שלה ולנצח בפנדלים..וזה לא אומר שום דבר על זה שבאזל יותר טובים..
    המתכונת של ליגת האלופות יותר טובה משל גביע אופא.

10. ליהי Member

די לקשקש בשכל
    הצ'מפיונז לא נולד מלכתחילה רק כדי להביא כסף - כן,זה מביא הרבה כסף,המון כסף, כסף זה חלק מהסיבה אבל זה לא מה שהניע את אופ"א לפתוח את המפעל הזה. אני מבינה שחלקכם כאן לא קולטים כמה הוא חשוב. תארו לכם לא היו משחקים בין קבוצות שלא מאותה הליגה באירופה. לכדורגל לא היה צבע!
    עזבו את העובדות היבשות של במה זה תורם. באמת הייתם רואים את הכדורגל כל כך רב גוני? - לא נראה לי.

11. KirkH Member

אז זהו ליהי שאת טועה. כל המטרה שלשמה הוקם הצ'מפיונס ליג היא להשיג יותר כסף. נקודה.
    מי שתמך ובעצם גרם להתהוות המפעל הזה הם בעלי הקבוצות הגדולות, החזקות והעשירות באירופה. לפני שנולדה הצ'מפיונס לי שיחקו על גביע שנקרא אם אני לא טועה בשם הבנאלי - גביע האלופות. המשחקים שוחקו בשיטת נוק-אווט סטייל גביע או"פא.

ע"י יצירת מפעל חדש בשיטת ליגה בעלי הקבוצות מרוויחים פי כמה וכמה מאות מיליונים. הרי כל שיטת הבתים הכפולה וההכנסה של קבוצות נחותות למעגל המשחקים נועדה על מנת להגדיל את מספר משחקי הבית ולכן גדלות כמובן גם ההכנסות (כרטיסים באיצ', מענקי ניצחונות, סיקור טלויזיוני, פירסום, מזכרות וכו' וכו').

אני לא אומר שזה לא טוב כי בכל זאת כסף כיום הוא המפתח להכל. אבל מה שאני כן אומר שהשיטה בה משחקים היום גרמה למפעל לאבד המון מאיכותו בכל הקשור לרמה מקצועית נטו.

12. סביולה Member

מה שחשוב זה כסף? סבבה, נלך בדרך שלהם...
    אני חושב שיש כבר בונוס על גולים, אבל אני חושב שהוא לא מספיק...
    צריך להקטין את הבונוס על נצחון (ובעיקר לבטל לגמרי את הבונוס על תיקו) ולהגדיל בהרבה את הבונוס על כל גול.
    אפשר גם לעשות שהקבוצה שהבקיעה הכי הרבה גולים כל העונה מקבלת איזהשהו בונוס כלכלי..

הרי ברור לכולם שאין שום סיכוי לשנות משהו.
    אז זה המעט שאפשר לעשות.

מילון רוצים לקחת גביע אירופה עם 15 תוצאות 1-0. בסדר. כלכלית הם יפסידו מזה.

13. Feyenoord Member

הממממ נכון ליגת האלופות נוצרה רק בישביל שני דברים ליצור כסף, ולבזבז קצת... הממממממ תיראה אני לא מסכים בקשר למה שאמרת על באזל ומילאן, באותה מידה זה יכול לקרות בליגת האלופות, יום טוב יום רע זה לא רלוונטי הקבוצות צריכות לעשות אימונים קשים... משהו כמו 500קבוצות... רק להוריד הגבלה לכל מדינה באירופה 3 קבוצות, אפילו באיטליה ספרד ואנגליה, והמדינה הקטנות כמו בלארוס וכל השטויות האלו יקבלו 2, אופ"א בני זונות, בוא תסביר לי איך זה שהולנד מקבלת רק 2 נציגות לליגת האלופות!?!? אולי ההולנדיות חוץ מאייאקס לא הגיעו להשגים רציניים ביותר, אבל פיינורד זכו ב2 גביע האופ"א ואייאקס בליגת האלופות, וסה"כ אני מתאר שכולם פה מסכימים שלהולנד צריך ליהיות 3 נציגות בליגת האלופות, נו זה המצב אופ"א מחורבנים ולא משנה מה כולם יגידו, גם גביע האופ"א נוצר בישביל כסף כמובן והכסף שהם מרוויחים שהם לא יאומן... שטויות אני רוצה לראות את מילאן זוכים בליגת האלופות, לפי הסיגנון שאני אמרתי, וזה לא קשור יום רע יום טוב, אני נשבע יום מהימים יבוא ואולי יאמצו א ולת השיטה הזו למפעל אחד בלי לקפח ובלי כלום - מוות לאופ"א...

14. Alvaro Recoba משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני חושב שהצ'מפיונס ליג זו מתנה של פעמיים בשבוע לראות את כל הכוכבים הגדולים בעולם על מגרש אחד וזהו מפגש של כל הקבוצות המובילות מהליגות הגדולות אמנם חלה ירידה בשנתים האחרונות כי נוספו נציגות מדרגים יותר נמוכים כמו ספרטק מוסקווה וכאלה (אל תעלבו אוהדי ספרטק מוסקווה) וזה קצת מוריד את הרמה, אבל זו עדיין רמה שגורמת לי להתענג מול המרקע.
    לאט לאט הרמה של הקטנות עולה מליגת האלופות (רוזנבורג, שחטר דונייצק) ולא מורידה את ליגת האלופות לרמה שלה.
    בקשר לקבוצות הישראליות: אני לא מבין מה הבעיה: פעם קבוצה ישראלית הייתה מנצחת בחוץ
    (מלטה) והיתה חגיגה בעיתונים, אחר כך סיבוב באופ"א, ניצחונות על פרמה (של חיפה ות"א),
    צ'מפיונס ליג. בעוד כמה שנים אולי יעברו לשלב השני וכן הלאה. אמנם מי שמעפיל קדימה באירופה מפסיד אליפות בישראל אבל הכסף שנכנס כל כך רב במושגים שלנו שזה מאפשר להביא שחקנים בעונה הבאה ברמה שהאוהדים לא ראו במגרשם הביתי. לדוגמא אם שחר הרוויח הון מליגת האלופות הוא יכול לרכוש שחקנים שישיבו את האליפות לקריית אליעזר מת"א ואז עוד העפלה לליגת האלופות והפסד אליפות בבית ועוד כסף ושחקנים גדולים במעין מחזוריות.
    בגלל זה אני חושב שצ'מפיונס חשוב גם לאירופאים וגם לנו. תחשבו על זה קצת...

15. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

אפשר קודם כל לתת יתרון למי שכבש יותר שערים ולא למי שניצח במפגשים הפנימיים.
    אפשר גם לא לתת נקודות על תיקו 0-0.
    אבל תאמת כרגע אין הרבה טענות בעולם[לא לפחות מה שאני שמעתי] בקשר לליגת האלופות..אז למה שישנו?