הפלייאוף של אייקס, גם הגביע ההולנדי

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י David De Gea, ‏8/8/05.

1. הרצליה עד המוות מנהל ראשי מנהל ראשי

אייאקס נחתה בדנמרק

ההולנדים הגיעו הבוקר לשדה התעופה בקופנהאגן לקראת המשחק החשוב מחר מול הקבוצה המקומית, במסגרת הסיבוב השלישי של מוקדמות ליגת האלופות.

כמובן, זה לא חדש לאייאקס, שהגיעה לדנמרק גם בשנה שעברה, רק שאז היריבה הייתה ברונדבי. סתאם, הנטלאר, אוגארורו, גברי, רוג'ר, פרז- הבחורים החדשים שלא שיחקו במפגש בשנה שעברה.

עם נחיתתה של אייאקס, קיבלו ההולנדים בשדה התעופה בברכה את הסקאוט הראשי של אייאקס בסקנדינביה, ג'ון סטיין אולסון.
    אולסון הזהיר כמובן את אייאקס מהיתרון הדי משמעותי בשלב הזה של קופנהאגן על ההולנדים, הכושר הגופני. בעוד אייאקס לא שיחקה אף משחק רשמי, הדנים כבר החלו את הליגה.

עוד כמובן, מפגש מסקרן גם עם שני שחקני אייאקס לשעבר שמשחקים אצל הדנים- יאספר גרונקיאר הקיצוני ואנדראה בארגדולמו הבלם.

http://www.ajax.nl/upload_mm/1934739613_1999999055_kopenhagen_06.Xxx
    סתאם וגריגרה נוחתים.

http://www.ajax.nl/upload_mm/1934746721_1999999055_kopenhagen_05.Xxx
    גאברי ורוסאלס בעקבותיהם.

http://www.ajax.nl/upload_mm/1934760470_1999999055_kopenhagen_03.Xxx
    הסקאוט הראשי של אייאקס בסקנדינביה, אולסון, פוגש את השחקן שלמעשה בגלל אולסון הבחור בארינה. רוזנברג.

נערך לאחרונה ב: ‏8/8/06
  2. ManUtd Fan Member

במשחק של פיינורד נגד צ'לסי, צ'לסי מובילה 0-1 אבל זה לא מה שרציתי להגיד.

שמעתי את השדרן האנגלי אומר קאוט ולא קוייט, יכול להיות שטעינו וסתם ירדנו על רמי וייץ? או שהשדרן האנגלי טועה?

3. spurs229 Member

כבר סוכם פה שטעיתם וסתם ירדתם על רמי וייץ.
    תקשיב פה למאמר על קאוט מוויקיפדיה ההולנדית, ותתמקד בדרך שבה הם אומרים את שמו בהתחלה.

4. David De Gea Rade Prica היכל התהילה

קשה להסביר את זה, גם קרוייף אתה לא אמור לומר בדיוק כמו שאתה כותב.

מי אמר שהולנדית זאת שפה פשוטה http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/wink.Xxx .

5. הרצליה עד המוות מנהל ראשי מנהל ראשי

תאמין לי שאני יודע טיפ טיפה יותר טוב ממך. ובטח שאני לא צריך מאמר מוויקיפדיה. כבר חרשתי על זה עם כל ההולנדים שיש (ואני מכיר לא מעט, אנשים שחיו וגדלו בהולנד, אין שום אפשרות שאני יסביר לכם את זה דרך כתיב. ההגייה של הKU והEU בצורה הנכונה בלתי ניתנת להגהה כמעט לכל מי שהוא לא הולנדי. אפשרי, אבל לא פשוט) , ורושמים את זה קוייט, בדיון כמו שיש הגהה של ו' בהנטלאר אבל זה צורת הכתיבה והדיבור הנכון (לא הוונטלאר ולא קאאאוט), קשה לי גם להסביר בכתיב איך אומרים את השם.יום אחד אני יקליט אותי אומר את שתי השמות. זה לא פשוט, בטח שלא פשוט כפי צורת הכתיבה ( מזכיר לי את קלייברט קליוברט וכו' וכו') אין מה לעשות.

למשחק, אין כנפיים לפיינורד, קאסטלן פצוע ובלי קאלו זה לא זה. אוי קוייט קוייט איך אכלת אותה... לפחות כל פעם שיהיה כדור חופשי יש למי לפנות. אדיוס פיינורד. אין אליפות גם השנה.

6. David De Gea Rade Prica היכל התהילה

שאר משחקי הידידות של הקבוצות ההולנדיות:
    דן האאג 2-2 שפילד יונייטד (אנגליה)
    הירנביין 0-4 מידלסבורו (אנגליה)
    NEC ניימכן 0-1 אסטון וילה (אנגליה)
    וכמובן שפיינורד הפסידה לצ'לסקי 1-0.

7. הרצליה עד המוות מנהל ראשי מנהל ראשי

כמה התפתחויות היום באייאקס ערב המשחק החשוב מול קופנהאגן:

בואקי, מגנה הצעיר של הקבוצה, יושאל ככל הנראה להארקלס.

ולדברים היותר חשובים: התעניינות גדולה מצד מרטין יול וטונהאם בבלמה הבלגי של הקבוצה, תומאס וורמלן.
    נכון, זה דווקא לא נשמע הכי אמין, בטח שאנחנו על סף פתיחת העונה, אבל עושה רושם שזה יותר מסתם שמועה. אני בכל מקרה מאוד מאוד מאוד מאוד רוצה להאמין שזה אכן לא יקרה.

ככל הנראה טן קאטה לא ירכוש עוד קשר. טן קאטה כבר אמר די מזמן שהוא רוצה עוד קשר, אבל מאז, מלבד מספר קטן של התעניינויות, נאדה.

המשחק היום כמובן בקופנהאגן, 21:30 שעון ישראל.
    הרכב אייאקס:
    עמנואלסון, סתאם, וורמלן, הייטניחה.
    מאדורו, סניידר, גאברי.
    רוסאלס, הנטלאר, פרז.

נערך לאחרונה ב: ‏9/8/06
  8. F-Sider Member

אז גברי באמת צפוי לפתוח כקשר אחורי? :\
    חבל מאוד שדפור לא בא ולדווידס ולנזדאט היו תוכניות אחרות, הייתי בטוח שגברי יהיה שחקן ספסל אבל אם הוא יפתח בהרכב אני לא צופה שהוא ירשים במיוחד, בכל מקרה אני מאחל לו בהצלחה בתור שחקן איאקס כי עוד לא ראינו אותו במשחק רשמי, אגב, אין אפשרות כזאת לשים את פרז כקשר התקפי לצידו של סניידר ואת רוסאלס, הנטלאר, ומיטאה כשיחלים בהתקפה?

9. הרצליה עד המוות מנהל ראשי מנהל ראשי

פרז וסניידר בקישור מיועדים לאותה משבצת . 10, כקשר התקפי. נראה לא יותר מדי בעייתי לשים שני שחקנים כל כך התקפיים ביחד. מה עוד שזה באותו תפקיד שניהם.

לא, לא חושב שגברי שחקן הרכב. רוג'ר פצוע, אם הוא כשיר אני משוכנע שהוא מועדף על פני גברי. אבל כן, היות וככל הנראה לא נראה עוד קשר בקבוצה, גברי צפוי לקבל לא מעט דקות.

10. David De Gea Rade Prica היכל התהילה

וכמו תמיד ארז, אתה שוכח את השוער http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/wink.Xxx . זה ברור שסטקלנברג הוא באנקר בהרכב (עד שהוא בטוח ייפצע מתישהו בזמן הקרוב), אבל מכאן ועד לא לרשום אותו בכלל? http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/tongue.Xxx

שיהיה לנו בהצלחה היום מול קופנהאגן, ושלא נגיע למצב שאנחנו זקוקים לצמד של סניידר כדי להעפיל לשלב הבא.

11. קינג לדלי Member

יול דלוק על וורמאלן.

איך הוא ?
    ארז קדימה.

12. David De Gea Rade Prica היכל התהילה

אייאקס מנצחת 2-1 את קופנהאגן.
    את שני השערים לקבוצה מאסטרדם כבש מי אם לא, קלאאס יאן הנטלאר.

13. הרצליה עד המוות מנהל ראשי מנהל ראשי

רובי דיברנו עליו כבר מספיק (גם הזכרתי את ההתעניינות עליו) בעמודים הקודמים. בכל מקרה, לא רואה סיכוי שאייאקס משחררת אותו ערב פתיחת העונה.
    מה נאמר ומה נגיד. ניצחון בדנמרק. עושה רושם שהמשימה 90 אחוז הושלמה. נחכה לתקציר מחר ולתמונות יותר מאוחר הלילה, אבל זה טוב שיש כמה ציידים באיזור...

נערך לאחרונה ב: ‏10/8/06
  14. David De Gea Rade Prica היכל התהילה

קו אדריאנסה התפטר אתמול מאימון פורטו בעקבות קרע עם הנהלת המועדון.

15. הרצליה עד המוות מנהל ראשי מנהל ראשי

בחזרה לאתמול:

אז אייאקס מנצחת בקופנהאגן אבל הדיווחים שמגיעים מהאתרים השונים מעידים (שוב) על עוד משחק לא מרשים של אייאקס, בלשון המעטה כמובן.

מחצית ראשונה בשליטה דנית כשהפיזיות האדירה שלהם מכריעה למעשה את אייאקס. וורמלן, סניידר והאחרים למעט סתאם לא מצליחם להסתדר עם הטנקים הדנים. אייאקס מגיעה למצב אחד מסוכן במחצית הראשונה והנטלאר נועץ את הכדור ברשת בנגיחה.

בתוך תוספת הזמן, הייטניחה (חלש מאוד לפי הדיווחים) מבצע עבירה על גרונקיאר, שניגש לכדור ומגביה כדור מדוייק שננגח על ידי אחד מהדנים לרשת.

מחצית שנייה וזה סיפור קצת שונה. הדנים לאט לאט מתייעפים ואייאקס לוקחת את היוזמה. באבל מחליף את פרז, רוזנברג את רוסאלס, והעניינים מתחילים להראות יותר טוב.

דקה 84 מגיע הרגע הגדול- רוזנברג מעיבר להנטלאר שעם הגב אל השער מבצע סיבוב נהדר ונועץ את הכדור ברשת. ההזדמנות הממשית השנייה של אייאקס, גם היא של הנטלאר, וגם היא הולכת פנימה. לא יאמן.

עד הסיום הדנים נשברו ואייאקס יכלה אפילו להוסיף עוד אחד, אבל מהצד השני סטקלנבורג בסיום מצליח למנוע שיוויון של הדנים.

תקציר יותר מאוחר.

http://english.ajax.nl/upload_mm/1931905269_1999999055_kopenhagen-ajax_huntelaarstam.Xxx

נערך לאחרונה ב: ‏10/8/06