הפיינל פור בפראג - מכבי מפסידה את הגביע בגמר

הנושא בפורום 'פורום ספורט כללי' פורסם ע"י Spanish Weapon, ‏27/4/06.

1. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

גיא...איך בדיוק אתה מזלזל במפעל הזה?מה יש לזלזל בו בדיוק?המנצחת במפעל הכי טובה באירופה..
    פשוט ולעניין.

2. John Barnes Member

מכבי היא מועדון ספורט ששואף להצליח, כמו כל קבוצת ספורט אחרת, וכדי להשיג את המטרה מביאים את השחקנים הטובים ביותר. מה לעשות שאין מספיק ישראלים ברמת יורוליג? יש ישראלים שטובים יותר מניקולה, באסטון, פארקר וסולומון?.

יש הרבה דוגמאות לכך דווקא בכדורגל, כמה קטלוניים משחקים בהרכב ברצלונה? כמה אנגלים יש בארסנל? כמה ספרדים יש בריאל מדריד? ועוד ועוד ועוד. האם גם המועדונים האלה אינם בעלי ערך ספורטיבי?.

3. EL Capitan Member

אני לא מבין מה אתם רוצים. מכבי אולי הולכת להיות אלופת אירופה, ואם זה לא מספיק, בפעם ה3 ברציפות, הישג שרק עוד שתי קבוצות בהיסטורית הגיעו אליו. איך אתם רוצים, שזה לא יתפוס כותרות? מכבי זאת הקבוצה של המדינה, קבוצה שיכולה לייצג אותנו (בתור אוהד הפועל, קשה לי לחשוב שהיא תייצג אותי) בNBA בעוד כמה שנים. למה להיות אנטים ולהגיד "אין להם אף ישראלי", או לכנות אותם "אמריקאים"? גם בצ'סקא, אני בטוח, שאין יותר מדי רוסים בכירים.

ואגב, זה ידוע שברוסיה נשפך הכסף הכי גדול. ככה שהתקציב של צ'סקא גדול משל מכבי.

4. Hotspur משתמשים של כבוד היכל התהילה

NBA - Natioal Basketball Association, כשהכוונה לארה"ב כמובן.
    אולי אז באמת מכבי תהיה עם השחקנים הנכונים... אבל זה עדיין לא International Basketball Association....

ונדב, את צסק"א מכבי ניצחו בחצי גמר, לא בגמר של 77.

5. SeRgInHo Member

למה קטלונים? קח ספרדים. בהרכב האופטימלי של ברסה משחקים 4-5 כאלה. ארסנל ואינטר באמת מקרה יוצא דופן אבל מי אמר שזה בסדר?? כמה ספרדים יש במדריד? אתה צוחק? בהרכב הפותח: ראמוס, סלגאדו, בראבו, גוטי, ראול, קאסיאס.
    בכדורגל בניגוד לכדרסל "האירופאי" כמעט כל קבוצה גדולה(וכל הקטנות מן הסתם)מבוססת על שחקנים מקומיים בין אם זה צ'לסי/ברסה/ריאל/ מאנ יונייטד ועוד.
    בכדורסל "האירופאי" מתוך 12 שחקנים 8 וחצי הם זרים. עכשיו תגיד אתה האם זה בסדר?

6. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

קודם כל גיא,שטרן בעצמו הגיב לא פעם ואמר שיש מצב שבעתיד תהיה קבוצה אירופאית בNBA..

דבר שני,כמה אנגלים יש בהרכב של מנצסטר?וכמה היה בצלסי לפני ביאת אברמוביץ' ואם אני אעשה
    חיפוש טוב אני אמצא עוד המון קבוצות עם בקושי שחקנים מהלאום של המדינה שפותחים בהרכב..

במכבי יש את בורשטיין,שארפ,ארנלוד,גרין וששון שמשחקים.

7. SeRgInHo Member

תעשה טובה אל תקרא לשארפ וארנולד ישראלים!!!!! מחר דון מזרחי יחליט לעניק לפארקר אזרחות, גם תקרה לו ישראלי?! זה כמו לקרוא להולדן רוסי http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/ph34r.Xxx
    תחשוב לבד, איך זה הגיוני? נראה לך שהיא תשחק בארה"ב? או שכל יומיים היא טטוס לארה"ב ובחזרה?
    אמריקאים לא ראוים לאן בי איי, אין להם אף שחקן שיכול להיות השחקן ה-7-10 בשום קבוצה(אולי פרט לבובקאטס)

8. Robin Member

הוא אוהד הפועל ירושלים ובדיוק כמו שאני לא רוצה שמנצ'סטר יזכו בתואר אירופי בתור אוהד ארסנל, הוא לא רוצה שמכבי יזכו בתואר אירופי בתור אוהד הפועל ירושלים.

9. נדב מיכאלי Member

אוהדי הפועל תל אביב : "שיהיה פיגוע בצ'כיה" .
    איכס איזה אנשים דוחים.

10. EL Capitan Member

סרגיי, תעשה טובה. כאחד שמבין משו בNBA, פרקר שחקן ענק והוא היה יכול להיות שחקן מצוין בNBA. ואני מתכוון, שחקן של מעל 20 דקות במשחק. באסטון היה כבר בNBA, ויש דיבורים שהוא יחזור לשם (שיפר את הקליעה מחצי מרחק משמעותית העונה, מאד יעזור לו). וויצ'יץ' הוא שחקן אירופאי עם סגנון אירופאי, ולכן לNBA הוא לא ממש מתאים, למרות היותו אחד הסנטרים הטובים באירופה. וויל סולומון הוא רכז שבנוי יותר לNBA מאשר ליורוליג, והוא בהחלט יכול להיות בNBA רכז שני לכל דבר. בורשטיין הוא שחקן עם פוטנציאל להיות שחקן גדול (רק אם הוא היה מקבל במכבי את המפתחות פעם אחת), והוא יכול לשחק בNBA ללא בעיה. תוסיף את ההתאמות שיש בNBA, שהערך הכי חשוב שלו הוא השיוויוניות, וההתאמות שיעשו (יש כמה בעיות בנוגע לצירוף קבוצות אירופאיות לNBA), ומכבי אחרי 5 שנים בNBA תוכל להיות קבוצת שמתחרה על המקום בפליאוף.

אוהדי הפועל צינים, מתי תקלטו את זה?

נערך לאחרונה ב: ‏30/4/06
  11. SeRgInHo Member

קים, אל תעשה אותי אחד שלא מבין, כי אני עוקב כבר כמעט עשור אחרי האן בי איי.
    פארקר לא יקבל יותר דקות מאשר שאראס מקבל, וכמו שאתה יודע זה מעט מאד. וזה גם תלוי באיזה קבוצה הוא יהיה. חוץ מזה אתה כנראה לא יודע עד כמה הפערים בין אירופה לאן בי איי אסטרונומיים. היו המון שחקנים ששיחקו באירופה אפילו יותר טוב מפארקר ובאן בי איי נכשלו. אגב לפארקר כבר הייתה קדנציה באן בי איי, ואני לא בטוח שהוא ראה פרקט, ואם ראה אז מעט מאד. מה גם שהוא כבר בן 31 ואני ממש לא רואה מצב שקבוצה מסוימת בכלל תיקח אותו.
    באסטון? מי זה באסטון? רק יודע להטביע כשאין אף אחד בסביבה. בעיית עבירות מוקדמות תקשה עליו מאד לחזור לאן בי איי מה גם שהוא לא מי יודע מה שחקן חכם. הייתי אומר אפילו טיפש.
    ממש אבל ממש לא. יכולת אולי יש לו, אבל אני בספק גדול אם קבוצה מסוימת תרצה לקחת אותו. הוא מסוג השחקנים כמו מארבורי ופרנסיס שחושבים קודם כל על עצמם ואח"כ על הקבוצה. לא אוהבים יותר מדי שחקנים כאלה.
    תפסיק כבר עם הפוטנציאל הזה. השחקן כבר בן 26, אמצע הקריירה. הוא עדיין לא בנוי לאן בי איי. אולי עוד שנתיים שלוש, אולי בכלל לא. אני הייתי לוקח את הלפרין. גם(יהיה)שחקן יותר טוב וגם צעיר ב-6 שנים. אני מעריך שאם הוא הולך לדראפט, הוא יבחר בסוף הסיבוב הראשון, תחילת השני.
    ואיזה שחקנים היא תחתים? אירופאים במאה חמישים אלף דולר? פשוט לא יהיו לה את הכלים להתמודד לא כספית ולא על הפרקט מול כל קבוצה. מה גם שאם היא באמת תהיה מתישהו באן בי איי, היא יכולה להיפרד רשמית מהשם "מכבי תל אביב" כי בוא נהיה רציניים. אם זה באמת יצא לפועל מתישהו, אין סיכוי שיהיה ישראלי בקבוצה הזאת.

12. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

סרגיי...את הקטע עם קבוצה אירופאית בNBA לא אני אמרתי אלא דיוויד שטרן,אם יש לך משהו להגיד
    זה במייל אליו.

בקשר לפרקר,הוא באמת היה בNBA אבל בגלל בעיית פציעות הוא בקושי שיחק בפילי ואורלנדו.

באסטון שיחק קצת בטורונטו ולא הרשים יותר מדי אבל חבר שלי שגר בארה"ב והיה גר באותה תקופה
    בטורונטו אמר שרואים שזה שחקן שמתאים לNBA ותחשוב שהוא השתפר מאז.

להשוות את פארקר בNBA ושאראס זה משהו אחר לגמרי...
    שאראס לא יודע לעשות הגנה וחוץ מזה שנה ראשונה רוקיס בNBA[במיוחדאירופאים לא מסתגלים]
    רק בעונות שאחרי זה הם מתחילים לפרוץ.

אתה רוצה להשוות את זה ששחקנים גדולים באירופה לא הצליחו בNBA ואני נותן דוגמא נגדית של
    שחקן ליגה שנייה בגרמניה שכיום מוביל את דאלאס...

קודם כל הNBA אם מכבי יגיעו לNBA הם יקבלו סכומי כספים ענקיים וכל קבוצה אחרת בNBA
    תוכל להגן על 8 שחקנים שלה וכל השאר מכבי יוכלו לפתות אותם עם חוזים שמנים[משהו כמו שהולך
    לבובקאטס] עונה ראשונה אולי הקבוצה האירופאית[אם תהיה כזאת ] לא תהיה אימפריה..אבל אחרי
    כמה עונות הקבוצה תוכל להיות לגיטימית[כמו טורונטו,ונקובר/ממפיס או שארלוט בובקטס]

13. SeRgInHo Member

אין סיכוי.
    לא רק בגלל הפציעות.
    אוקיי מחר אני יביא חבר שיגיד שבאסטון השחקן הטוב בעולם, אז? הוא שחקן שאין לו שכל, נקודה.
    אז מה שהוא לא יודע הגנה. חצי משחקני אן בי איי לא יודעים לשמור. ועדיין, בסטנדרטים האירופאיים הוא שחקן על, באן בי איי הוא כלום.
    אוקיי, הצלחה אחת על אלפי כשלונות.

14. לא מצאתי כינוי Member

דיי נו,אתה באמת מחשיב את ארנולד ושארפ ישראלים? http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/biggrin.Xxx http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/dry.Xxx

15. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

מדינת ישראל מחשיבה...שארפ שיחק בנבחרת וארנולד כנראה ישחק אז אני מחשיב..אם אתה לא רוצה
    להחשיב אותם זאת בעיה שלך..

אחלה נימוק.

עוד פעם אחלה נימוק.
    שחקן שבעונות רוקי שלו נפצע הרבה,לא משנה כמה מוכשר הוא יהיה לו קשה להשתלב בNBA

לעשות לך רשימה של שחקנים בלי שכל בNBA?זה מתחיל במארבורי עובר לקמפ המלך וממשיך
    עוד ברשימה ארוכה[ביניהם רוב פורטלנד בשנים האחרונות]...באסטון ריבאונדר מצויין,יודע להתמקם
    אתלט מצויין גם ברמה של פוורדים בNBA ואפילו יותר מחלק נכבד מהפורוורדים שם.

שאראס שומר גרוע יחסית לפארקר,הוא לא אתלט בכלל יחסית אליו ובכלליות פארקר יותר טוב ממנו
    ועדיין שאראס משיג מאזן של 7 וחצי נקודות למשחק+3 אסיסטים ו-2 ריבאונד למשחק בעונת
    רוקי בNBA...זה שהתקשורת ציפתה שתוך עונה הוא יהיה אייברסון זה הם מפגרים,הוא נותן
    עונה בסדר גמור לרוקי שפעם ראשונה מזה שנים טועם את הכל.