הפועל ת"א 2015/16:: ורואה עתיד וחושב תמיד - שהכוונה נותנת אמונה.

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Raulito, ‏18/7/15.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. Karlsruher SC Vamos Karlsruhe

אני מאוד מקווה שוינטרה לא יברח ברגע האחרון ויחפש אופציות אחרות ביוון או בספרד. השחקן הזה יכול להיות הצלחה גדולה בהפועל ת"א והוא לדעתי יהיה הבלם הטוב ביותר בכדורגל הישראלי אז אסור להפסיד אותו. בכל מקרה, מקווה שבהנהלה כבר מכינים אופציות אחרות כי אני לא כל-כך בטוח לגבי זה שוינטרה יצטרף.

2. Civil Anti Madridista

אני זוכר את וינטרה במספר מועט של משחקים במדי לבאנטה (אפילו כבש מול ברצלונה פעמיים אם אני לא טועה)
    ולמרות גילו המתקדם, בליגה הישראלית זה נתון חסר משמעות.

3. Raulito Madridista

http://thisisfootball.com/wp-content/uploads/2014/10/Loukas-Vyntra-Levante-UD-v-FC-Barcelona-La-CLAvsvwLKJwl.Xxx

וינטרה הודיע להפועל: אני מגיע לחתום.
    הבלם בן ה-34 הבטיח להחזיר תשובה עד הסוף-השבוע. בכמה אתרים בתקשורת הישראלית מפרסמים שהבלם אישר את הגעתו. וינטרה צפוי להרוויח 250 אלף יורו לעונה. הוא אמור להגיע לארץ בתחילת השבוע ולחתום על חוזה לעונה אחת עם אופצייה לשנה נוספת. ברזומה של וינטרה יש 64 הופעות במדי נבחרת יוון, תשע שנים בפנאתינייקוס(227 משחקים) וגם גיחה קצרה בליגה הספרדית בלבאנטה. אם הכל יילך כמתוכנן, הפועל סוגרת את ההגנה ומנסה לסיים את בניית הסגל בקשר וחלוץ. בתקשורת דווח גם שיש התקרבות עם אנטל.

- בינתיים הפועל ת"א נחתה בארץ הקודש אחרי מחנה האימונים בגרמניה. המאמן מנדיונדו אמר - "הרגשתי שיש התקדמות משמעותית בין המשחק הראשון לאחרון". המאמן כבר דיבר על הדרבי ביום שבת הבאה - "אני מבין את המשמעות של המשחק עבור האוהדים", והוסיף שהקבוצה עדיין לא שלמה והיא חסרת שחקנים והוא לא רוצה להתחייב היכן הקבוצה תסיים את העונה. החלוץ דודו ביטון הוסיף - "מבחינתנו היה מחנה מעולה, המטרה הייתה להתגבש. יש פה קבוצה חדשה, בצד המקצועי עבדנו קשה מאוד - שני אימונים ביום.. שני אימונים ביום וראו את התוצאות. השתפרנו מאוד מבחינה קבוצתית. כולם מתרגשים, יש הנהלה חדשה, קבוצה חדשה, פנים חדשות. המשחק הראשון זה דרבי וכולם יודעים מה זה דרבי. אנחנו מוכנים, מחכים לתת הכול ומחכים ליום שבת".

4. Raulito Madridista

http://www.sport5.co.il/Sip_Storage/FILES/2/size475x318/537032.Xxx

בסוף הוא אדום: לוקאס וינטרה חתם בהפועל ת"א. הבלם היווני עתיר הניסיון(34) שחוזר נמרצות ע"י הפועל בתקופה האחרונה וכבר ביטל את הגעתו לישראל מה שגרם לחשש שהוא לא יצטרף - חתם רשמית בהפועל ת"א לשנתיים ובקבוצה מצפים שיוביל את קו ההגנה הצעיר. "אני שמח להצטרף למשפחת הפועל ת"א. אני מאוד מעריך את המאמצים הגדולים שעשו כדי לצרף אותי ואני מודה לאמיר כבירי שהוא אדם מיוחד. עכשיו תורי להחזיר על המגרש ולעזור להפועל להיות היכן שהיא שואפת וצריכה להיות", סיכם הבלם. לפני ימים ספורים אמרו בהפועל - 'נדיר להביא שחקן בקאליבר הזה לארץ'. וכן, מדובר בבלם שרשם תשע שנים בפאנתינייקוס, שנתיים וחצי בלבאנטה ממנה הצטרף וגם רזומה יפה בנבחרת יוון עם 64 משחקים, מונדיאל ויורו. וינטרה יגיע ארצה בשבוע הבא, כנראה ביום שלישי ויעבור בדיקות רפואיות. כעת מצפים בהפועל לסגור סופית עם ליביו אנטל בתקווה להשלים את הסגל עם חלוץ נוסף ואולי עם בן רייכרט.

- כמו ששמתם לב, הפועל ת"א השיקה אתר רישמי חדש.

http://www.htafc.co.il/wp-content/uploads/2015/07/hta-mockup1.Xxx

בהפועל הבטיחו אתר כמו לקבוצות הגדולות באירופה ולא בידיוק קיימו אבל כמו הקבוצה עצמה - זה הרבה יותר טוב מהעונה שעברה.
    באתר שנראה גרפית טוב יותר, העלו פינה של סגל השחקנים עם תמונה ופרופיל קריירה של כל שחקן ושחקן.
    כמוכן הרחיבו קצת על ההיסטוריה - טבלה של מאמני עבר, תמונות קבוצתיות היסטוריות וגם על מדי הקבוצה בכל שנה ושנה.
    הארכיון נראה יותר טוב עם כל התוצאות בגביעי אירופה מאז ומעולם וגם הישגים.

5. EO11 בפה אליל היכל התהילה

וינטרה הרבה פחות מרשים אותי מאנטל. עם כל הכבוד לרזומה שלו, גם לבניון יש רזומה עשיר מאוד ואנחנו רואים עד כמה הוא טוב, יש סיבה שהוא נשאר פנוי עד סוף יולי ויש סיבה שעם כל העבר שמאחוריו הוא הגיע דווקא לישראל.

אנטל חיזוק פנטסטי מנגד.

6. alexshw Member

יש הבדלים:
    בניון שחקן התקפה ווינטרה בלם. שחקנים כו מארין או טרטיאק הצליחו כאן בגיל מתקדם מאוד.
    בניון הגיע במצב פיזי לא טוב אחרי הרבה פציעות. וינטרה נראה ששיחק קבוע בעונה שעברה. שוב תלוי באספקט הזה וגם תלוי במידת הרצינות שלו.
    על הנייר עסקה טובה מאוד.

לדעתי הפועל תגיע לאירופה

קשר שמאלי אוהב/ת את זה.
  7. EO11 בפה אליל היכל התהילה

ברור שיש הבדלים, אבל בשורה התחתונה מדובר על בלם 34 שנשאר פנוי בשלב כזה של העונה, כשכל קבוצה רצינית כבר סגרה את רוב הסגל שלה. בלם עם רזומה באמת מרשים יחסית לארץ שהגיע בסופו של דבר לכאן. על הנייר החתמה גדולה, לא רק טובה מאוד, אבל גורמת להרים גבות.

8. Raulito Madridista

וינטרה רשם 27 משחקי ליגה בלבאנטה בעונה האחרונה. בחלק מהזמן היה פצוע, הגיל עושה את שלו, אין מה לעשות. אני לא מצפה לקבל את פאביו קנבארו אבל הרכש נשמע איכותי ללא ספק. יש לו רזומה מצוין. הוא יוסיף ניסיון להגנה הצעירה שלנו. הוא יהיה המוח והשאר אלה שיהיו המהירים. מה קשור יוסי בניון, לעזאזל? אני מרוצה מאוד מאנטל, לא האמנתי שהוא יגיע. מצד שני, דווקא אוהד בית"ר אמר לי שקצת הגזימו בשבחים איתו. הוא כבש שלושה שערים בלבד ב-14 משחקים ואחד מהם בפנדל. הפועל חייבת עוד שחקן שיכבוש. בכל-מקרה אני כן מחזיק ממנו, הוא עזר מאוד ללידור כהן ואצילי לשחק עוד יותר טוב בחצי השני של העונה ולקח על עצמו. הפועל חייבת חלוץ, זה בטוח, כרגע יש את דודו ביטון הליצן ושגיב יחזקאל שעדיין לא בשל. כדי להגיע לאירופה נצטרך לגבור לפחות על קבוצה אחת טובה משמעותית מאיתנו וזה יהיה לא פשוט, נניח על מכבי חיפה. לבית"ר יש יתרון שהסגל רץ הרבה יותר זמן ביחד. עוד נראה.

9. Civil Anti Madridista

ביחס לליגה שלנו הגיל בכלל לא אמור להוות פקטור, וינטרה רכש מצויין להפועל.

10. EO11 בפה אליל היכל התהילה

עם כל הזלזול בליגה שלנו, במפגשים הישירים מול קבוצות הצמרת ההגנה של הפועל כן תפגוש בשחקנים מסוכנים ואיכותיים.

ליביו בבית״ר היה נהדר, אבל כמו שאמרתי בדיון אחר עליו, הוא היה מנחוס ברמה אחרת. התנועה שלו, המיקום שלו והמחשבה שלו היו ברמה גבוהה מאוד, אבל מול השער הוא היה מגמגם. בוא נגיד שמבחינה טכנית אתה לא מקבלים פה שחקן בקליבר רציני, אבל הוא מפצה על כך בהמון עבודה קשה וחוכמת משחק. אני מאוד אוהב אותו.

11. Raulito Madridista

היום יש דרבי ובפורום של הפועל כלל לא מתעסקים במשחק, אלא במשהו אחר לגמריי:
    מי בוגד גדול יותר: שמעון גרשון או גילי ורמוט? הדיון נפתח לפני שבוע בפורום שדים וגרף 108 תגובות.
    - בגדול: גרשון הוא זה שגדל בהפועל ושימש כקפטן, שייך לעידן אחר שעוד חשבנו שיש סמלים בכדורגל.
    גילי ורמוט היה 'שכיר חרב' והצמידו אותו לפינה. מצד שני, עלה לשחק כקפטן הקבוצה שהוא כבר חתום במכבי - מוסיף עוד יותר טרם מר.

http://www.nrg.co.il/images/archive/300x225/183/932.Xxx

http://www.nrg.co.il/images/archive/300x225/1/224/641.Xxx

הנה כמה מהתגובות:

אוהד אחד כתב: "אני חושב שאחת לשנה בערך יש משהו שקשור לנושא הזה, ואז אני מגיב וחוזר ומגיב למרות שזה כמו לדבר אל הקיר.
    מיסטר שמעון גרשון אשם בטמטום על, לא בבגידה, מי שבגד במקרה שלו היו מוני הראל ושחר בן עמי. כדי להחזיר את הבן האובד להפועל, נסיך הדולצ'ה וגבאנה והלקוח הבכיר של בן עמי, סלים טועמה, האדונים הנכבדים החליטו להיפטר מהקפטן הלא יקר שגם היה על משכורת גדולה וגם היו עליו דמי השבחה גבוהים. אז הם לא הציעו לו חוזה חדש ומשכו ומשכו ומשכו ומשכו, ובו בזמן אדון דודו דהאן ( על תקן של מה שהיה השנה בהפועל, אז בביתר ) העלה את השם שלו למרות שאף אחד שם לא חשב שזה אפשרי. בסופו של דבר החיבור בין אי ההצעה של הפועל להתעניינות של ביתר הולידה מה שקורה עם כל שחקן שמסיים חוזה בימינו- מותר לחתום חוזה החל מינואר. הטמטום של גרשון הוא שחשב שזה יעבור בשקט, ורצה להשאיר לעצמו פתח לחזור ולכן לא פתח את הפה ולא אמר כלום, יחד עם מסיבת העיתונאים המפגרת והבכי. דביל ברמות על, אבל לא בוגד, הפועל לא רצתה אותו וביתר הציעה הון תועפות אז עבר לשם ( לא מזיק גם שכל המשפחה של מלי אוהדת שלהם ).

ורמוט שיחק בדרבי כשהוא יודע שלמחרת הוא עובר אליהם, ואף אחד לא יודע. מתקשה לחשוב על רמה מוסרית ירודה יותר. הייתי מאחל לו לשבור רגל בכמה מקומות ביחד, אבל בשביל זה צריך לשחק. אז שייתפס לו שריר בתחת בספסל, אנא עארף".

כותב אחר הגיב לו: "אתה צודק במקרה גרשון, בהחלט משכו אותו וסירבו לדבר איתו, ואת ההצעה, המכובדת שלעצמה, שהציעו לו הציעו רק אחרי שהוא כבר היה סגור בבית"ר. אבל גרשון שיחק בהפועל והיה הקפטן של הפועל כשהוא יודע שהוא חתום ביריבה הכי גדולה שלה באותם ימים. להגיד שזה "מוסרי" וכלל בבלט זה שטויות. מה גם שלגרשון אולי היו אפשרויות אחרות, אבל הוא הלך אחרי הכסף הגדול שארקדי הבטיח ולא ניסה לחפש כאלו.
    הנושא עם וורמוט הרבה יותר מורכב.
    אני מניח שאנחנו מסכימים שללא ה 5 מליון שקל שהעיסקה על ורמוט חסכה / הכניסה לקופת המועדון שנה שעברה לא יכלנו לסיים את השנה, כי אני לא בטוח בכלל שהיינו מקבלים הלוואה נוספת וחגג' ושות' לא בדיוק שמחו לפדות את הערבויות שהם נתנו. לכן מי שייזם את המעבר למכבי זה לא ורמוט אלא רמון, שלא "רק" הראה לו את הדרך החוצה הוא הראה לו את הדרך למכבי שהיו היחידים שהסכימו לשלם עליו כאלו סכומים בינואר. מכבי הרי בכל מקרה רצו אותו ולכן העסקה נסגרה מהר מאוד. אני כמעט בטוח שגם ניסו למשוך את זה עד לרגע האחרון בכוונה כדי לנסות ולמצוא רוכש (איפה הייתה יא כבירי....) לפני ינואר כדי שיוכלו להמנע מהצעד הזה שהיה מבחינת הבעלים בלתי נמנע.
    ולכן אני שוב שואל: אם וורמוט לא היה עולה לדרבי בטענה שיקרית כזאת או אחרת ולמחרת חותם במכבי זה היה בסדר?
    או שאולי הוא היה צריך לעבור יום לפני דרבי למכבי כדי שלא יהיו לכם טענות?

אוהד שלישי כתב: "איזה אפשרויות היו לו?(גרשון) בגיל 29 לא רצה לחפש הרפתקאות בחול ומי הציע לו משהו שמתקרב למה שהציע גיידמאק? הוא גורש כמו פליקס, שלא כועסים עליו שעבר למכבי. אם ורמוט היה עובר למכבי תחת הכיסוי של 'מציל הפועל' כי אין כסף לשלם משכורות מן הסתם היו כועסים עליו פחות. אם הוא היה עובר תחת הכיסוי הזה + סירוב לשחק בדרבי כי הוא עובר אליהם כנ"ל. בפועל קרה מה שקרה והאופי פלסטלינה הזה ייזכר כבוגד מתועב, כי זה מה שהוא.

אוהד רביעי סיכם: "מי שהם בוגדים אלו הם המנהלים בהפועל שבגדו בהפועל ויזמו את העברות של גרשון לביתר ושל גילי למכבי. כדרכם בקודש הם העבירו באמצעות אוהדים מוכרים וידועים וספינים לתקשורת את הלהבות לעבר השחקנים. לצערי הרב יש מספיק אוהדים לא חכמים בלשון המעטה שהפנאטיות שלהם גורמת להם לקנות את מסכת השקרים שהפיצה ההנהלה . במיוחד במקרה של גרשון.
    מי שהיה צריך למנוע מגילי לשחק בדרבי הוא לא גילי אלא חיים רמון. אבל הוא תמיד היה סמרטוט ונישאר כזה.

אוהד חמישי כתב: "אם להתעלם לרגע מהעובדה שהבוגדים האמיתיים הם אכן הבעלים, אז מבחינתי, גרשון היה הבוגד הכי גדול, העזיבה שלו היתה בשבילי הפתעה וסימלה את המעבר לכדורגל המודרני חסר הסנטימנטים. מצד שני, העזיבה של הבוגד ורמוט שברה את הלב לילדים שלי וסימלה את אבדן התמימות שלהם, אז קשה להחליט"

דיון אחר:
    - גרשון גדל הפועל, והיה אמור להיות יותר נאמן מוורמכט שבקושי ביקר אצלנו פה ושם.
    - בדיוק. ההתקשרות הנפשית של לא מעט מאוהדינו לאדון ורמוט היא לא ברורה. שכיר חרב שבה והולך. ואם לא הייתי חושש מנאחס הייתי גם כותב משהו על היכולות המקצועיות שלו.
    מצד שני, אין לזה קשר ל"בגידה" ממש, אבל אם ורמוט שיחק בהפועל בזמן שיש לו חוזה במכבי, קשה לי להאמין שהוא לא עבר על לא מעט חוקים כאלו ואחרים.
    - זה לא משנה אם הוא שכיר חרב או בא והלך. הוא הגיע למעמד מסויים בהפועל שהיה ברור לכולם (גם לו אישית) ולהתעלם מזה לא יעזור.
    כן הוא היה "סמל" בתקופתו. השחקן המוביל. השחקן שהכי מרגש את ילדי בלומפילד. שמוכר הכי הרבה חולצות ושיש לו הכי הרבה עוקבים באינסטגרם.

12. Raulito Madridista

מחצית מאופסת בבלומפילד. מרגש לראות את הפועל החדשה. בכל מקרה נגיב בהמשך בדיון המתאים.

ממש לפני שריקת הפתיחה הכרוז מבשר על "הפתעה". על המסך יש תמונת Welcome עם תמונה של ליבו אנטל שחתם רשמית לארבע שנים אחרי סאגה מתישה. הקשר אפילו הגיע למשחק והיום וירד לדשא על אזרחי לקול תשואות הקהל. "בטוח שנעשה עונה טובה", אמר לאתר הרשמי. "גאה לשחק במועדון פאר כמו הפועל. הקהל של הפועל חם ותומך. האוהדים יהיו מרוצים". כעת הפועל מחכה לסיום הבוררות בין רייכרט למכבי בתקווה לצרפו ולהשלים את הסגל אולי עם חלוץ ישראלי(הפועל השלימה את מסכת הזרים שלה).
    - הפועל חצתה את רף 8000 המנויים. שער 8 אוטוטו סולד-אאוט. היום לפני המשחק קיבל כל חבר עמותה חולצת פסים אדומה-לבנה בסגנון החולצה בשנות ה-50.

13. Raulito Madridista

הדרבי מאחורינו, הפנים קדימה.

https://scontent-lhr3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xft1/v/t1.0-9/11817176_10152867511836076_2151444992021558156_n.Xxx?oh=690405bc2705222a516159eb9d4c8fca&oe=5656FD55

https://scontent-lhr3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xpa1/v/t1.0-9/11822396_688876407910971_1756696382405571899_n.Xxx?oh=9bbd0331db88a6b477acf24b39a5d7d3&oe=5658D620

- אבו אביד - מרגש. כמה תשוקה אחרי הגול, איזה טירוף. היו חסרים להפועל שחקנים כאלה בעונות האחרונות להוציא את סאשה ועומר דמארי.
    - אני חושב שזה ממש לא מובן מאליו שהאוהדים מפרגנים כל-כך לקבוצה ורכשו 8000 מנויים. הרי כמה שהפועל עבדה קשה - עדיין הסגל רחוק מלהיות שלם.

ועכשיו קצת עניינים מקצועיים:
    - אני מרוצה מאוד ממשחק ההגנה של הפועל ב-60 הדקות הראשונות. ראיתי קו הגנה חזק ומהיר נטול פחד, הכל בזכות גוטליב ואבו-אביד ששיחקו לראשונה ביחד במשחק רישמי. גם ורטה לא פראייר בכלל ושמואל שיימן הציג משחק שקט. צריך לזכור שמכבי לא המדד ובקישור האחורי היו שני שחקנים צעירים.
    וינטרה לא הגיע כדי להיות שחקן ספסל ומעניין אם עופר ורטה יהיה המגן הפותח. מעניין ע"ח מי ישחק וינטרה.
    - אריאל הרוש לא הצליח לבעוט אף בעיטות שוער נורמלית. לא יודע אם זה תמיד ככה איתו, מודה שלא עקבתי אחריו ברמה כזו בבית"ר ולא זכור לי. משהו שחייב לשפר. אולי שיגלגל את הכדור לשחקן שלידו אם הוא לוקה בחסר. בכל-מקרה מרגיש בטוח איתו, הכל טוב לעומת עמוס.
    - ההתקפה - לא כל-כך תיפקדנו, הפועל חייבת חלוץ שפיץ. שגיב יחזקאל צעיר, דודו ביטון סימן שאלה עצום. הבנתי שאין לנו מקום לשחקן זר אז חייבים להתפשר על שחקן ישראלי חצי כוח. תורג'מן לא ישוחרר ממכבי חיפה ודובב גבאי יישאר בבית"ר. אסור להפועל להישאר במצב הקיים.
    - שחקני הקישור: בומבה יישפט כאן בארץ בחומרה אני מניח אחרי שסיפרו עליו סיפורים והפכו אותו למראדונה של רומניה. שליטה טובה בכדור, הרמות בידיוק לידיים של השוער. רוצה לראות אותו יותר מעורב. מי שהיה חלש וכבד זה עומרי אלטמן. אני הייתי מציב את שגיב יחזקאל בקו ואם לא יימצא פיתרון עם זגורי אז שיהיה שחקן מחליף. בכל-מקרה אנטל ישחק ככל-הנראה. סקרן לגבי היכולת של פיינטלי.
    - את השחקנים הצעירים, רז נחמיאס וניר לקס - צריך למדוד במשחקים מעט יותר קלים ופחות אינטנסיביים. נחמיאס לא משחרר את הכדור בזמן וצריך לעבוד איתו על זה. מקווה שמדובר בשחקני סגל סבירים.

14. EO11 בפה אליל היכל התהילה

למה אף אחד מהזרים של הפועל (כולל לינגאנה) לא עבר בבקרה?

15. Raulito Madridista

בעיית החלוץ. הפועל ת"א שוקלת אופציה של צירוף חלוץ זר ובמקרה כזה להשאיל את לינגאנה שהגיע מהפועל רמת-גן היות ומכסת הזרים מלאה. מצד שני סיכוי טוב יותר שיצורפו חלוצים ישראלים. לפי 'ישראל היום' הפועל רוצה לצרף חלוץ אחד יותר בכיר ושחקן נוסף מהליגה הלאומית(כמה היה מתאים לנו מישהו כמו רן יצחק שעלה ליגה עם כפר-סבא). הדרבי רק חידד את המחשבה בנוגע לחלוץ. ויתרו על שלומי אזולאי מהר מידי. הבעייה: אלה שמות המועמדים - שמעון אבוחצירא, בהתאם למצבו הרפואי, שחר הירש או גוזלן שסביר להניח שלא ירצה לחזור להפועל שם רשם חצי עונה מאוד לא מוצלחת. מהדבר הזה בדיוק חששתי - בונים קבוצה חמודה אבל אין רגל מסיימת. בעיה גדולה. והבעיה קיימת גם אם דודו ביטון כשיר.

מצב נושא:
הנושא נעול.