הפועל ת"א 11\2010: קשטן מאמן, עבאס ועמר דמארי חתמו

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Raulito, ‏9/7/10.

1. אלי מתחן Member

ועדיין יש לו חוזה, שיחכה שנה הוא יהיה שחקן חופשי. עד אז הוא יכול לבקש לעזוב וזאת החלטה של טביב אם לאשר לו או לא. מההיכרות שלי עם טביב דרך התקשורת, אם אבוטבול יבקש יפה הסיכוי שהוא יקבל את השחרור שווה לסיכוי שטביב יחתים את מוני הראל בתור חלוץ.

2. חייל שוקולד משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני כמעט בטוח ששי אבוטבול לא יעזוב את הפועל. הוא יישאר כאן בשביל האוהדים.

3. Ice Cream חסה

האם מותר אבל לעובד להחרים את עבודתו בגלל שהבוס שלו הבטיח בעל פה לשבת איתו על חוזה משודרג והוא לא קיבל? מחר כל שחקני הפועל יבואו עם דרישה שטביב יישב איתם וישדרג להם את השכר פי 2 או שהם מחרימים.

נכון שאיך שמסובבים אותו על האצבע זה לא יפה, אבל הוא שוכח גם שהפועל נתנה לו לא מעט אחרי הפציעה ואף אחד לא הצמיד לו אקדח לצדע כשהוא היה פצוע והבטיחו לו חוזה ל-5 עונות כשעתידו המקצועי היה לא ברור. אם הוא בא בדרישה לשדרוג שלא יצפה שפתאום הכל יבוא לו על מגש של זהב...

4. חייל שוקולד משתמשים של כבוד היכל התהילה

בטח שמותר לו להחרים את האימון, איפה האיסור כאן? ולא כל שחקן של הפועל יבוא בדרישה, כי אבוטבול הוא אחד השחקנים עם המשכורת הכי נמוכה בקבוצה, למרות שהוא שחקן הרכב. ואם כל שחקן של הפועל יבוא בדרישה כזאת, הקהל ישפוט אותו, כמו שהקהל כעס על אביחי ידין שהחרים אימונים בשלב מסוים בשנה שעברה והוא גם נרגע מהר מאוד.

אם יש כסף לשלם 1.5 מיליון יורו על עומר דמארי ובאופן כללי יש + של 80 מיליון שקל בקופה פחות או יותר(שמתי את החישוב שמראה את זה כמה עמודים אחורה), אז יש כסף להביא לאבוטבול עוד 20 אלף דולר בעונה.

5. Mellow29 Kopite

http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/goodpost.Xxx

היום תמה סופית הסאגה האידיוטית הזאת שהוציאה בעיקר את אלי טביב אדם מאוד קטן, והושגה פשרה לגבי המעבר של שכטר לקייזרסלאוטרן.
    (לפי YNET)
    כנראה שלגרמנים לא הייתה סבלנות לבוררות עם פיפ"א והחליטו להפסיד קצת כסף ולסגור את הסיפור.

6. riquelme1 Member

2.5 מיליון יורו, כולל 20 אחוז ממכירה עתידית, אחלה עיסקה. לא היה לי ספק שטביב ישבר בסוף, אי אפשר להחזיק שחקן בכוח.

תודה לשכטר על הכל, נתן עונה ראשונה פנטסטית, אולי החלוץ הכי טוב שראיתי במדיים האדומים, בעונה השנייה הוא סבל מחוסר מזל איום והיה פצוע כל העונה שלא באשמתו כמובן. בלי שום קשר, מקצוען, בן אדם מצחיק שנותן חיים לחדר הלבשה, אין שחקנים כמוהו.

אניעקוב אחריו בעדיקות בגרמניה, אין לי ספק שהוא יכול להיות הצלחה גדולה שם ביחד עם גילי.

7. זכאי Member

דה לא האסה, חוזה בכדורגל הישראלי כבר מזמן הוא רק חתיכת נייר ותו לא.
    פעם זו הקבוצה שמכריחה שחקנים לקצץ בשכר (בית"ר לפני 2009/10 וגם מכבי באותה עונה, חיפה עשתה פעם קיצוץ רוחבי של 20 אחוז, הפועל שמענקים לא שולמו בזמן... ואני כמובן לא מדבר על הקטנות), ופעם זה מצד השחקנים שדורשים העלאות או שחרורים למרות שהם חתומים.
    לצערי, ההשוואה לעובדים רגילים לא נכונה במקרה הזה

8. Ice Cream חסה

הכרטיס של שכטר מחולק בין 4 קבוצות- 20% לק"ש שקיבלה חצי מיליון יורו, 18% לנתניה שקיבלה 450 אלף יורו, הפועל עם 20% גם היא והיא קיבלה מלאוטרן 1.55 מיליון יורו (בכמה רכשו אותו תזכירו לי?) וגם לאוטרן עכשיו מחזיקה ב-42% מכרטיסו של שכטר. נחמד...

מבחינה מוסרית יכול להיות שכן צריך לשלם לאבוטבול, אבל אף אחד לא חייב, ולא יכול להיות שהוא ישבות. אחרי הכל הפועל צריכה אותו בצד המקצועי וכל עוד יש לו חוזה שעל פיו הוא צריך להתייצב כל יום לאימון טביב גם יכול לקנוס אותו על זה ואבוטבול ייצא עוד מופסד גם אם הוא צודק, טביב לא מנסה לצאת צודק, הוא פשוט חכם, הוא מאוד חכם.

9. זכאי Member

מה פתאום...
    נתניה וקריית שמונה קיבלו את שלהם
    עכשיו הפועל מחזיקה ב20 אחוז ולאוטרן ב80 אחוז.
    זהו.

הפועל רכשה תחילה חצי מהכרטיס של שכטר עבור 625 אלף דולר, ובקיץ הקודם קנתה עוד 28 אחוז בחלק מעסקת העברת פרנסמן. סה"כ נתמחר את זה באיזור ה1.2 מיליון דולר... אבל זה לא נכון להגיע שהרווח הוא רק 1.55 מיליון דולר פחות 1.2, כי הפועל גם הרוויחה חלק מעסקת אלרואי כהן דרכו...

10. Raulito Madridista

פרידה מאדום ענק: איתי שכטר

אין לי הרבה זמן וכוח לכתוב כרגע, אבל נושא איתי שכטר פשוט לא יכול שלא להוציא אותי מאדישותי.
    איתי שכטר הוא השחקן הכי גדול שראיתי בהפועל ת"א ואני אוהד את הקבוצה במשך כעשור. הוא נכנס אצלי עמוק ללב והוא שני רק לשמעון גרשון(בעבר) –(מצטער, אין כמו אהבת ילדות והערצה בגיל הזה). מהרגע הראשון שהחתימו את שכטר היה לי ברור שהוא הולך להיות השחקן הכי טוב בארץ, יש לו הכל פשוט. אבל עזבו את היכולת המקצועית – לא זוכר ששחקן השתלב בקבוצה מבחינה חברתית בצורה כזאת וגם החיבור עם הקהל היה מדהים. היה בהפועל בסה"כ שנתיים ומתוך זה חצי שנה פשוט התבזבזה והלכה לפח - ואני מרגיש שהוא כבר עשר שנים אצלינו. ממש מקום של כבוד בהיכל התהילה של הפועל ת"א. הנפנוף בדגל מול שער 5 אחרי כל משחק("בנוהל), הראיונות בתקשורת, הפרגונים וכמובן רגע שאני לא אשכח: "איך הם(מכבי) שמחו ב-0:0 הבני-זונות האלה" – אמר בחגיגות האליפות בפארק הירקון וכמה הוא עשה שם שמח. רק שנה אחת היה בהפועל וכבר דיבר כמו אחד שגדל על הדור של לנדאו וטורק – כאילו הוא אדום מאז ומעולם. שלא נדבר איך רואים אותו תופס את הראש בטדי כמו התמונה למעלה אחרי שריקת הסיום – מתפלל לאלוהים שמכבי חיפה לא תכבוש והפועל תזכה באליפות. בכל דקה על המגרש שכטר נתן מעצמו 300 אחוז ולכן הקהל כל-כך התחבר אליו ואל שמחת החיים שלו, הוא העניק כל-כך הרבה רגעי אושר. אני גם תמיד ראיתי בו כמנהיג למרות שלא ענד את סרט הקפטן.

http://img62.imageshack.us/img62/4199/57594673.Xxx
    עוצר נשימה!

לא פייר להגיד דבר כזה על שכטר אבל אני מרגיש תחושה של החמצה בנוגע אליו. רק הגיע והביא דאבל – נתן עונת בכורה מהסרטים ואף שחקן בהפועל לא כבש 22 שערי ליגה קודם לכן – והעונה השנייה שהתחילה כל-כך טוב עם השער ההוא בזלצבורג והסלאלום במדי הנבחרת נגד קרואטיה – פשוט התבזבזה בגלל הפציעות ולא יכולנו ליהנות ממנו. תיהיו בעניין – ללא הפציעה תג המחיר היה אפילו כפול. אין לי ספק שהפציעות הן הדבר היחיד שעלול להפריע לשכטר להתפתח. אני בטוח שהוא יתן בראש שם בבונדסליגה ויבקיע הרבה שערים, הוא מתאים מאוד לסגנון המשחק: הוא חזק מאוד, מהיר, טכני, משחק חכם – בקנה מידה ישראלי הוא שחקן מושלם.

שכטר כבר הוכיח גם לכדורגל הגרמני כולו מה הוא מסוגל. המשחק שמסמל את שכטר יותר מכל הוא המשחק בהמבורג. הפועל פיגרה 2-0 ושיחקה נורא ואיום. ואז גוטמן שלף את שכטר. כמה דקות על המגרש והוא נוגח שער מצמק. במחצית השנייה הוא לקח את בואטנג, מגן נבחרת גרמניה, לטיול באגף השמאלי ובישל ליבואה לו נותר לגלגל רק מול שער ריק. לא משנה מי הייתה היריבה – שכטר משחק כאילו הוא בשכונה. כל-כך הרבה ביטחון, כל הזמן ממציא דברים חדשים. שחקן ששווה לקנות כרטיס למשחק בגללו – אתה רק רוצה שיקבל את הכדור. שכטר הרגיל אותנו לכך שכל איבוד כדור שלו גורר אכזבה כי אתה תמיד בטוח שהוא יעבור את מי שמולו ולא משנה אם זה איציק כהן או ג'ון טרי. למשל השער שלו נגד ראפיד וינה – איך הוא מוביל את הכדור בביטחון מהחצי ולמרות אופציות המסירה הוא יודע שהוא הולך לגמור את זה לבד. גם במשחקים חלשים של הפועל בצ'מפיונס בהם היא לא הייתה פקטור(בנפיקה – לא כל-כך מסכים ושאלקה – היינו נוראיים) – שכטר לא איבד אף כדור ועשה צחוק שם מלואיסאו.

ניסיתי להתכחש לזה כל הקיץ אבל היה ברור לי ששכטר יעזוב בסופו של דבר. אני עצוב בשביל הפועל אבל השמחה בשבילו מאפילה. מגיע לו להתקדם(אני בטוח: הגרמנים הם רק תחנת מעבר) ואני אמשיך לאהוד אותו. מקווה שיחזור להפועל לפני הפרישה - הוא חייב. ואוהד אוהב אותנו. נסיים בשיר השחקן – אחד המרגשים שהיו בבלומפילד (לפי שקר החן – הבל היופי\ חיים צינוביץ').

איתי שכטר עולה
    איתי שכטר עולה איתי שכטר
    איתי שכטר עולה
    איתי שכטר עולה איתי שכטר

איתי שכטר בהפועל ת"א:

עונת 2009-10: 54 משחקים – 34 בליגה, 11 באירופה, 5 בגביע המדינה ו-2 בגביע הטוטו
    31 שערים – 22 בליגה, 4 בגביע המדינה, 3 באירופה ו-2 בגביע הטוטו
    עונת 2010-11: 21 משחקים- 11 בליגה, 9 באירופה, 1 בגביע הטוטו
    6 שערים – 4 בליגה ו-2 בגביע הטוטו
    סה"כ: שתי עונות בהפועל ת"א; 75 משחקים ו-37 שערים.
    תארים: דאבל(2009-10) וגביע המדינה(2010-11).
    באירופה: העפלה לשלב 32 האחרונות(2009-10) והעפלה לשלב הבתים בליגת האלופות(2010-11)
    אישי: השחקן שכבש הכי הרבה שערים בהפועל בעונה אחת(22 - עונת 2009-10).

תודה רבה(!) ובהצלחה - איתי שכטר. אנחנו נמשיך לעקוב ולאהוב.

נערך לאחרונה ב: ‏8/7/11
  11. Ice Cream חסה

אתה בטוח שככה זה מתנהל? חיפה קיבלה על יעקובו גם במעבר שלו אח"כ מאברטון למידלסברו, גם בית"ר קיבלה על בואטנג שעבר לקלן בכלל אחוזים ממעבר שלו מחטאפה לדנייפרו פטרובסק. כל עוד לא עברו 5 שנים אאל"ט שאז הכרטיס עובר אוטומטית לשחקן הכרטיס לא מתבטל כל רכישה. כך ששכטר מחולק כרגע בין 4.