הפועל תל אביב 2017/18: למרות היכולת, בורחים לליגה הלאומית

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Blanco 7, ‏30/6/17.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. Raulito Madridista

הנה חגיגות העלייה מאתמול למי שרוצה. בסופו של דבר הספקתי לראות את כל הגולים והלכתי לעבודה בחיוך. הבנתי שהיה שמח אתמול במושבה למרות שציפיתי לכמות קצת יותר גדולה.

מותר לחגוג כי זה רגע יפה אחרי סבל ענק, לא זוכר את המועדון מחויך ככה כבר כמה שנים, אפילו רפואה לא נשאר יבש, אבל צריך להתחיל לעבוד ולשנס מתניים. ושהמשחק אתמול לא יבלבל אחרים. שחר הירש לא סקורר, לעומת זאת ממוליץ' אני מרוצה, הפגין טאץ' ושליטה בשתי הרגליים. יש לנו בסגל גם את ג'וזף גנדה. בתקשורת מדברים שוב על עומר דמארי ורפואה אישר את העניין אבל אני נזהר מלפתח ציפיות ולדעתי 200-300 אלף יורו דמי העברה+שכר כזה = כבד עלינו! ואני חושב שאסור לגייס יותר תרומות ומימון חיצוני. סקרן לראות איזו קבוצה תהיה כאן בעונה הבאה. אתם מוזמנים לקרוא ב-'וואלה ספורט' כמה כתבות על 'הפועל ת"א לאן' - בינתיים עלו 2. להפועל יהיה קשה למשוך שחקנים בינוניים-טובים, המותג נפגע, והכי חשוב שלא יבנו על הקהל. ואיזה באסה שאין בלומפילד.

2. קשר שמאלי Member

הירש לא ברמה של ליגת העל. כדאי לכם לשחרר אותו בקיץ

3. yakov_y YNWA

מימון חיצוני, מזכיר לי משהו.

Drama2 אוהב/ת את זה.
  4. Telkiyski Member

החגיגות טיפה היו מוגזמות לדעתי אתמול.
    כאילו כיף שיש קצת נחת או יותר נכון לא אוכלים חרא מהפועל כדורגל קצת אבל כאילו שעלינו ליגה דקה 88 מחזור אחרון.
    היה ברור שעולים כבר לפני חודשיים.
    שרים "הפועל חזרה" כאילו עברנו מסע של 6 שנים מליגה ב' בדרך לליגת העל.
    טוב נו. סה"כ הייתה עונה חביבה עם קצת עצבים וזה אבל בתכלס זה היה קצת בית הבראה.

בכל מקרה הירש, ברשצקי, חוגי ועגייב אני מקווה שיהיו שחקני ספסל אם בכלל יישארו בהפועל.
    עגייב זה מהשחקנים שאני לא יכול לראות. ינסה לעבור בפעם ה5 במקום לחשוב על מסירה.
    אוסטווינד צריך להיות משוחרר.
    מוליץ' צריך לקבל צ'אנס בהרכב.

השאר - שחקנים חדשים (שזיקרי אמור להיות אחד מהם).

5. Raulito Madridista

אני לא כל-כך מצליח להבין במה המועדון הזה הבריא. מישהו שישים כסף, וכמובן שאני לא מדבר במונחים של ינעקלה או אלונה, אלא תקציב של 50 מיליון זה גם בסדר גמור-גמור - לא הגיע. שחקני בית צעירים או צעירים בכלל - לא הושבחו חוץ מעידן כהן. הסגל עצמו אם נשאר ככה, והפועל לא פגעה בזרים מאז הדאבל - מועמדת לירידה או ביום טוב יהיה אלוף הפלייאוף התחתון כמו מכבי פ"ת. הקהל התרכך מעט והציפיות יהיו יותר הגיונית, החוב נסגר אבל זהו. ואני שמח שזו הגישה שלך, עבורי זו הייתה עונה סיוט, במונחים של כאילו הפועל ת"א מטה.

אוסטוינד וטקיאר יעזבו לפי מה שהבנתי ולא סגורים לגבי המגן פרינסמן. מוליץ' יישאר בוודאות אם כי עכו רוצה להערים קשיים על העניין. אני לא אופתע אם גוטליב ימכר כי הוא 'הנכס' האמיתי היחיד של המועדון ברמה הכלכלית. במה שונה עגייב מברשצקי למשל, אם שניהם רצים עונה שלמה, עגייב לא יכול להיות יותר טוב?

הפועל לא חזרה ולא נעליים ואני התעכבתי שוב ושוב על איך צריך להגדיר את המשפט הזה, אבל כן אפשר לחייך יום יומיים ורפואה נתן להם חופש עכשיו, לבריאות.

6. Raulito Madridista

טור ב-'ספורט5' מאת אור אבולעפיה: רק זה מרגש: הלקח שגוטליב לימד את הפועל ת"א
    אחרי שנים של ניסיונות לרצות את הקהל וקבלת תכתיבים, הפועל ת"א הלכה נגד דעת אוהדיה, וזה הסתיים בהעפלה לליגת העל. הבחירה להחזיר את גוטליב הוכיחה שאין יותר מקום להחלטות רומנטיות, ורק שיקול דעת קר יחזיר את האדומים לצמרת. על הבלם שסיפורו צריך להיות קו מנחה הלאה

סיום הטור: הפועל ת"א הבינונית של השנה, אדי גוטליב הוא שחקן העונה. בגלל היכולת המקצועית, בזכות החוסן המנטאלי ויותר מהכל בגלל המסר שהוא מעביר הלאה. אם האדומים רוצים לחזור לצמרת הכדורגל הישראלי, הם צריכים להתקדם מהמנהגים הישנים. לא עוד רומנטיקה והחלטות אמוציונאליות שמובילות לקריסה, אלא בחירה במה שטוב למועדון ותו לו.
    לאחרונה עולים קולות להחזרת עומר דמארי, אולי מהשחקנים האהובים הפעילים האחרונים שנותרו לאוהדי הפועל ת"א. לצד השם דמארי, עלה שוב המושג "מימון חיצוני", זה שכל כך אפיין את הפועל הישנה. דווקא לפני ליגת העל, לאדומים אסור שוב לקפוץ מעל הפופיק. טוב ככל שיהיה, אסור להם "להתאבד" על צירוף את דמארי, אלא רק להחתימו במחיר שמתאפשר, ולא לפעול לפי אמוציות ולשאת בהשלכות הכלכליות שלאחר מכן.

דמארי "מרגש", אבל עוד יותר מרגש לראות הפועל מנצחת ובריאה, ואת זה מקרה אדי גוטליב, שחקן העונה שלה בלאומית, לימד אותה בצורה הכי מוחשית שאפשר.

לא נותר לי אלא להסכים. הדבר הכי חשוב בעונה הבאה הוא יציבות ניהולית ולא להשתגע. כל הכוכבי הדאבל מפוזרים בקבוצות אחרות. שכטר בכלל שכח ששיחק בהפועל נראה לי והוא עוד מעט במכבי. אז גם דמארי לא יחזור, בסדר, תמיד נאהב אותו.

7. Telkiyski Member

אולי טביבי סוף סוף יחזיר את הכסף?
    https://scontent.fhfa2-1.fna.fbcdn.net/v/t34.18173-12/30784866_10156249478054061_170466216_n.Xxx?_nc_cat=0&oh=769de6c9ce10d328859b521a5c1d0fe3&oe=5ADDC420

8. Raulito Madridista

קובי רפואה בראיון למעריב:

- 'שהעולה השנייה תחגוג, הפועל בסה"כ חזרה למקומה הטבעי'.
    - מדבר על החזרתו של גוטליב שהיה מחויב מאוד וכל הצדדים הרוויחו.
    - משוכנע שעומר דמארי ישחק בהפועל ת"א.
    - היה קשה להתרגל 'למגרשים שהם לא מגרשים'.
    - 'אם הייתי מפחד - לא הייתי מגיע'.
    - 'לא ערבבתי את השחקנים שלי'.
    - 'פדרו גלבאן שחקן טוב שלא התאים לשיטה, התפקיד שלי הוא לקבל החלטות'.
    - וגם על מכבי פ"ת ושינו זוארץ, מנור סולומון ועוד ועוד ועוד.

בנוגע למה שפורסם למעלה, רק אידיוט יחשוב שטביב לא לקח כמה מיליונים מהקופה, אבל שיהיה. ובחזרה לתקופה שלנו: אם רפואה אומר בכזה ביטחון שדמארי יגיע זה משמח, ומצד שני הפעם אני, גדול הרומנטיקנים - תוהה האם זה שווה את זה והאם זה כדאי. הייתי שואל את רפואה אם יש לו רשימת שחקנים כבר ומה לגבי צעירים במועדון שלא התקדמו - לו הייתי הכתב.

ומילה על האתר הרישמי שלנו, עדיין לא מספיק טוב, איך אין גלרייה של כל משחק ומשחק, כתיבה נורמלית, למה בסיקורי המשחקים לא מזכירים מצבים של היריבה ועוד ועוד...

9. Raulito Madridista

http://www.htafc.co.il/wp-content/uploads/2018/04/web_111.Xxx

http://www.htafc.co.il/wp-content/uploads/2017/09/price-list-18_19.Xxx

אם תרצו: הפועל ת"א נגד הקהל - טייק 10,000.

מי שכביכול בלע את הגלולה המרה ועשה מנוי גם העונה לליגה הלאומית - מקבל צ'ופר כביכול כשהמחירים שפויים יחסית. מי שלא, ופתאום בא לו שוב לראות דרבי או הפועל - בית"ר - אוכל אותה בגדול. חבל מאוד, הנהלה לא חכמה, אבל אני לא מופתע. עושים מנוי להפועל או לארסנל? זה ברשצקי שם באמצע או מסוט אוזיל? במקום לנסות למלא את המושבה ולהגיד תודה לקהל שלא איבד אמון - חבל מאוד. מקווה שהמחירים יירדו במעט.

Sir Alex Ferguson ו-לירן אוהבים את זה.
  10. Telkiyski Member

מנויים טובים למחדשים.
    למי שעושה מנוי חדש מחירים בדיחה.

בטח הם יורידו ב100 שקל.

11. Raulito Madridista

חבר סטודנט שלומד איתו במכללה שאל באינסטגרם 'מה עם מחירי סטודנטים?' הרי הוא לא חייל\נוער\אישה, וגם בפייסבוק לא ענו לו. יכול להיות שזה 'תרגיל שיווקי', זה באמת עובד, אבל עצם המחשבה על כך שהקהל צריך למחות או לבוא בטענות - זה מעצבן. גם ככה המחירי מנויים בליגה הלאומית היו גבוהים ואנחנו לא משחקים בבלומפילד אלא 'מחוץ לבית'. וירדנו ליגה שנה קודם, חייבים לקחת את זה בחשבון[התביישתי לכתוב את זה פה - כל אוהד שקנה 'חולצת עלייה' - זה די מביך, לא לקחנו גביע. אני לא מאמין שהמועדון באמת מוכר כאלה. אני גם לא מסוגל לקנות חולצה מעונה שבה ירדנו ליגה או ששיחקנו בלאומית, לכן גם אם מחיר עמד על 90 ש"ח - לא קניתי]..

מה שכן, ברור שהמנוי הוא בעצם נוחות ו-'הבטחת כרטיס', לא נכון להשוות את זה ל-50 ש"ח לכרטיסXמס' משחקים.

12. אצטדיון למכבי Member

אדי גוטליב, "שחקן העונה", נוגח פעמיים ללא כדור ובאופן מכוון בראשו של שחקן חדרה.

קיבל אדום וחייב לעמוד לדין משמעתי ולהיות מורחק לכמה משחקים נוספים.

13. Telkiyski Member

מה שיותר מצחיק/מוזר זה שבזמן שהוא יוצא החוצה היו אוהדים ששרו לו "צא החוצה יא מנייק".

14. Drama2 הסמל מעל הכל

יש לכם יותר מזל משכל אם ידין עוזב בגלל סיכסוך על חוזה

15. Telkiyski Member

לא אבידה גדולה מבחינה מקצועית.
    לקס טוב ממנו ואולי גם שי אליאס.

מצב נושא:
הנושא נעול.