הפועל תל אביב 2017/18: למרות היכולת, בורחים לליגה הלאומית

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Blanco 7, ‏30/6/17.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. Raulito Madridista

הפועל ת"א מנצחת 3:1 את רמה"ש במושבה במשחק לא רע. חוגי כבש ראשון אחרי טעות בהגנה, מוליץ' הכפיל בשער סולו יפה ממחצית המגרש וסיומת קטלנית, ואוראל דגני כבש את השלישי במחצית השנייה. הפער מהמקום השלישי גדול והפרשנים כבר הכריזו שהפועל חזרה לליגת העל. רצף אי הספיגה נקטע אמנם על 650 דקות אבל אין דבר.

http://www.interload.co.il/upload/5739879.Xxx

משהו נוסף: בסיום המשחק אוראל דגני שרשם את משחקו המאה במועדון - קיבל חולצה מיוחדת עם הכיתוב 100, חולצה חתומה ע"י כל שחקני הסגל. בדף האינסטגרם של הפועל מופיע פירוט המשחקים:

עונת 2013/2014 - סה"כ 37 משחקים
    ליגה - 32 משחקים| ליגה אירופית - 4 משחקים| גביע המדינה - משחק אחד

עונת 2014/2015: ליגה אירופית - משחק אחד

עונת 2016/2017: סה"כ 31 משחקים
    ליגה - 27 משחקים| גביע המדינה - 2 משחקים| גביע הטוטו - 2 משחקים

עונת 2017/2018 - סה"כ 31 משחקים
    ליגה - 25 משחקים| גביע המדינה - 2 משחקים| גביע הטוטו - 4 משחקים

סה"כ: 100 משחקים: ליגה - 84 משחקים| אירופה - 5 משחקים| גביע המדינה - 5 משחקים| גביע הטוטו - 6 משחקים

דגני הגיע להפועל כאחד מבלמי העתיד של הכדורגל והעונה עם רב"ש הייתה אכזבה גם כשעבר לעמדת הבלם והשתדרג. הוא עשה המון טעויות ופנדלים וכו'. אבל התחברתי אליו, הוא השחקן האהוב עליי בסגל, הוא המנהיג שלנו לדעתי והוא ללא ספק 'שחקן ליגת העל'. לא היה נהוג בצד הפועל לחלק חולצות כאלה ולציין ציוני דרך וזו מסורת שחשוב להתחיל ולהמשיך בה, זה מראה על זה שמישהו אשכרה סופר מס' משחקים ובודק וקורה משהו בקבוצה.

2. alexshw Member

הגאדיר של הבלמים.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

3. Raulito Madridista

http://images.one.co.il/images/one/450_250/gg1336488.Xxx

היום שאחרי הניצחון מול רמה"ש.
    המאמן קובי רפואה פנה לשחקנים לפני המשחק. "תשחקו על הכבוד והאגו שלכם", אמר המאמן לשחקנים בהתייחס למשחק ברמלה. "ככה הפועל ת"א צריכה להיראות? יש לכם אגו, תוציאו אותו החוצה במגרש. תראו שאתם שווים, תדרסו את הקבוצות". בראיון לאחר המשחק אמר שהפועל עובדת בחדרי חדרים ובתוך שבועיים יהיה כיוון מבחינת שחקנים ואולי לגבי עתידו. "דגני קיבל כבוד כמו סרחיו ראמוס", אמרו על ה"טקס" המאולתר שנערך לבלם לאחר המשחק. אין לי מושג מזה, אפילו לא ידעתי, התרגשתי מאוד, זה כיף", אמר דגני. "נשארו לנו 10 משחקים, אני רוצה לסיים עם זה הכי מהר ולדעת שעלינו ליגה ושזה נגמרזו כבר נהייתה שגרה", אמרו במועדון על המשחק מול רמה"ש. "אנחנו רוצים רק לנצח ושזה ייגמר כבר, מחכים כבר לסוף העונה". לגבי שחקנים, ב-One(הידיעה משם), כתבו שעומר דמארי על הכוונת(נו באמת) וגם לירוי צעירי וגורדנה.

4. קשר שמאלי Member

חוגי נותן תפוקה, כובש ומבשל. כמו שאמרתי, הוא שחקן יותר טוב מהירש. ואין לי ספק שבליגת העל הוא יתרום לכם יותר ממנו

5. Raulito Madridista

לפני 16 שנה:
    https://img.wcdn.co.il/f_auto,w_300,t_18/3/9/2/9/39291-46.Xxx

הפועל מארחת את מילאן בניקוסיה במשחק הראשון ב-1/4 גמר גביע אופ"א, עונת 2001/02 המיתולוגית. בשל המצב הביטחוני בארץ, הפועל נודדת לקפריסין. 3000 אוהדים אדומים ליוו את הקבוצה. בדקה ה-31 יוסי אבוקסיס מרים מצד ימין וקלצ'נקו בועט מהאוויר לרשת של אביאטי, 1:0. הפועל בזכות הגנת הברזל שלה, שמרה על התוצאה עד לסיום.
    מתוך כתבה ישנה ב-One - "כמובן שהתאכזבנו שהמשחק לא בבלומפילד והיינו צריכים לנדוד לקפריסין, אבל כשראינו את האצטדיון שהוא ברמה גבוהה קצת התעודדנו", נזכר אלימלך ומוסיף: "בין לבין חשבנו על המצב הביטחוני והלב שלנו היה בארץ, אבל אמרנו לעצמנו כל הזמן שאנחנו צריכים לעשות את העבודה ולרגש מדינה שלמה". "כשהגענו לקפריסין ראינו את מילאן באימונים, עם כל הכוכבים והתלבושות שלהם, פתאום הרגשנו 'הפועל תל אביב הקטנה' אבל אמרנו שנעשה את הכל לעשות משחק טוב", המשיך אלימלך.

סקר ישן ב-One: מה המשחק הכי גדול של הפועל באירופה?
    1. ה-2:0 על צ'לסי בבלומפילד[גרשון וקלצ'נקו] - 47%
    2. ה-1:0 על מילאן בניקוסיה ברבע הגמר[קלצ'נקו - 31%
    3. ה-4:2 בחוץ על פס"ז ב-2006/07[טועמהX2, באדיר, ברדה] - 11%
    4. משחק אחר - 5%
    5. ה-1:0 על לוקומוטיב ברוסיה ב-2001/02[אוסטרץ'] - 3%
    6. ה-2:1 על פארמה בטארדיני ב-1/8 הגמר[אוסטרץ, פישונט] - 3%.

6. Telkiyski Member

במקום "אחר" אפשר היה אפשר להכניס את בנפיקה 3-0.
    טרדיני, רמנסקיה, מילאן, פסז' ובנפיקה הם ללא ספק הטופ 5.

נצחונות אחרים שמבחינתי מרגשים לא פחות זה זלצבורג בחוץ, סלטיק בבית, ראפיד וינה פעמיים, גטבורג בחוץ.
    ריינג'רס גם היה נהדר רק חבל שבגומלין קיבלנו 4-0.

7. Raulito Madridista

בקמפיין עם קשטן זו הייתה הגנת ברזל כמובן. הניצחון על צ'לסי גדול כי הוא פורץ דרך והושג בדרך דרמטית, אם כי קלצ'נקו ואוסטרץ' החמיצו בלי סוף קודם לכן. צריך לזכור שצ'לסי לא הייתה עם הרבה מלא אבל זה לא גורע מהניצחון שלנו. לוקומוטיב בחוץ זה היה מרגש בגלל הקור. הנצחונות בעידן גוטמן היו בדרך אחרת של כדורגל התקפי. בנפיקה זה ייחודי כי זה צ'מפיונס!! המשחקים מול ראפיד וינה, בעיקר בחוץ '50 אלף אוסטרים צמאים לנקמה', גוטמן אמר לשחקנים לפני המשחק. גם המשחק נגד המבורג מרגש ולא כי היה משמעותי מדי אלא בשביל הרזומה, הצלחנו לסיים במקום הראשון בשלב הבתים.

עונת 2006/07 הייתה בעיקר סלים טועמה, עוד עם המהפך נגד דומז'אלה אם אני לא טועה. המשחק שלו בפאריס היה עצום. באדיר גנב שם את הגול במצב נייח דווקא כשהם לחצו.

8. גלץ Member

אני זוכר את הניצחון 3:0 בדומזאלה בסלובניה בתור ניצחון מרגש, אגב לא מוצא בשום מקום את התקציר הזה.
    זו לא הייתה קבוצה גדולה אבל היא הגיעה אחרי ניצחון 2:1 בארץ(המשחק לא באמת היה בארץ) והפועל הובילה עד הדקה ה80 ומשהו רק 1:0 והייתה בעמדה של לעוף.
    שנה או שנתיים קודם דומזאלה העיפה את אשדוד עם שער בדקה ה90 ככה שהנקמה הישראלית הושלמה.

9. Telkiyski Member

עלינו משער של ורמוט בדקה 91 בערך.
    1-0 לא היה מספיק כי בהולנד הפסדנו 2-1.

10. Raulito Madridista

גם אני זוכר את הקאמבק והדרמה מול דומז'אלה, אוגבונה נדמה לי בישל שם גול מהכנף בצורה יוצאת מן הכלל, זה היה נראה חסר סיכוי. צרחות ואושר בבית מה שנקרא וגם היה ניצחון דרמטי בעונה הגדולה עם גוטמן כשורמוט עושה סלאלום בצד ימין ומזווית קשה משחיל את הכדור בין השוער לקורה. שני המשחקים האלה היו מוזרים ומרגשים אבל הם בטח לא חלק מהטופ של הפועל באירופה. גם היה לנו ניצחון נחמד בחטאפה אגב, סתם מרגש כי זו אדמת ספרד וזה יוקרתי.
    מעצבן אותי שאין אזכור באתר הרישמי של הפועל, בפייסבוק או באינסטגרם לציוני הדרך האלה, אפשר לחשוב שהמועדון על דרך המלך וכל עונה מגיע להישגים כאלה - בושה וחרפה. אין תמונות מהנצחונות האלה בארכיון או משהו? לא יכולים לראיין שחקן עבר לכבוד זה ולהרים טלפון? גם הצורה בה כתבו על דגני באתר הרישמי - קופי-פייסט מהאינסטגרם עם נתוני משחקים וזהו, לא רציני. יש להם עוד מה ללמוד בנושא למרות שיש שיפור. העיקר כשהצעתי להם את שירותיי בחינם כאחד שיתחזק את האתר - לא בדיוק חזרו אליי.

11. הרצליה Member

מי מתחזק את האתר היום? עדיין אותו צוות גאונים שהחליטו לא לפרסם את ה-5-0 בדרבי בשנה שעברה? אי אפשר לצפות למשהו מקצועי מאנשים לא מקצועיים.

Drama2 ו-oFiRzZz אוהבים את זה.
  12. Raulito Madridista

בעשרת המשחקים האחרונים בליגה המאזן שלנו עומד על 7-2-1, וזו הסיבה בין היתר לפתיחת הפער יחד עם החולשה הענקית והמביכה של הליגה הלאומית. היום השגנו 1:0 קשה לצפייה בנצרת-עילית. חייב לומר שאני לא אוהב את עתידו הלוט בערפל של רפואה, יכול להבין אותו לגבי התקציב אבל זה לא שבחוץ מחכה לו בית"ר ירושלים. מעבר לכך, כדורגל - עלינו עם שלושה חלוצים למעשה: הירש, חוגי(לא קשר) ומוליץ' וגם שלושה קשרים לא התקפיים - טקיאר הנגר הכריע את המשחק. גם בלי ברשצקי ועגייב אני מצפה שנחבר שתי מסירות אבל היה לא פשוט.

משהו אחר על הליגה הזו, לא בדקתי איזה מקום נצרת עילית, כרגיל התעצלתי, זה נראה שכל הקבוצות האלה אותו דבר - אותה כמות קהל, אותו כר דשא עלוב, הדבר הכי משמח אותי בניצחון היום שהבנתי שהרוב מאחורינו, הבזבוז זמן הענק הזה בדרך להסתיים והפועל חוזרת לפחות לליגה הבכירה. כל הקבוצות כמעט משחקות באותה שיטה של אנטי כדורגל. יוצאת דופן, היא בעיקר כפר-סבא, והרוב זה משתנה. לאף קבוצה אין 'זהות אמיתית' בניגוד לליגה שלנו.

13. Telkiyski Member

עוד גג 5 נקודות לדעתי מ9 המשחקים שנותרו ואפשר להפסיד הכל ועדיין נעלה.

בתכלס מה שעושה את הההבדל זה ההגנה שלנו שספגה שער בודד ב8 המשחקים האחרונים.
    ההתקפה שלנו עם הירש וחוגי לא טובה בהרבה מכל הראשון וחדרה.

14. Raulito Madridista

הדירוג שלי לגבי הסיקור התקשורתי של הליגה הלאומית והפועל ת"א:

הכי מעודכן - אתר One, פריויו רציני לפני כל משחק| הכי איכותי - 'וואלה ספורט' - תמיד עם תובנות ו-'היום שאחריי'| לא רלוונטי - 'ספורט5'.

מתוך הכתבה ב-'וואלה ספורט' - היום שאחרי הניצחון האחרון:

טל בנש: "ההגנה היא הצד החזק שלנו, אם לא סופגים זה פלוס גדול"
    אחרי הניצחון בנצרת עילית, בהפועל תל אביב פרגנו לחלק האחורי ששמר על רשת נקייה בפעם ה-18 העונה. אבל מי בכלל רוצה לקרר את השמפניות כשחלק גדול מהשחקנים לא יודע אם ימשיך לליגת העל

נדמה כי בצד המנטלי המאמן, מצליח ואפילו בענק, והניצחון אתמול היה ההוכחה לכך. נכון שברוב העונה משחקים כאלה היו מוציאים את החשק לאוהדים של הפועל תל אביב להגיע למגרשים ולראות את הקבוצה. אבל כשניצחון כזה מגיע אחרי מומנטום טוב, אחרי שורה של משחקים שבהם האדומים נראים טוב, אז עוד שלוש נקודות כאלה, בעיקר שהפער מלמטה רק הולך וגדל, מקבלות טעם אחר לגמרי. טעם של ליגת העל.

https://img.wcdn.co.il/f_auto,w_700/2/5/7/8/2578499-46.Xxx

אם כבר ליגת העל, במהלך כל העונה הפועל תל אביב נשאלת את אותה שאלה, האם הסגל הזה יכול להוות בסיס טוב לליגה הבכירה? אין אחד בקבוצה שחושב כך, כולם מבינים שהאדומים צריכים שדרוג כדי לחזור לצמרת הכדורגל שלנו, אבל השאלה היא איפה בדיוק היא צריכה שדרוג. זה לא משנה שהאדומים נמצאים במקום הראשון בכיבושים בליגה הלאומית עם 42 שערים. הפועל תל אביב מטיילת לליגת העל בעיקר בזכות החלק ההגנתי שלה. ב-18 משחקים מתוך 28 של הקבוצה, הפועל תל אביב שמרה על רשת נקייה. בנוסף, הקבוצה עומדת כרגע על ממוצע הספיגות הכי נמוך בלאומית מאז ומתמיד, ואם תמשיך ככה ככל הנראה תקבע שיא חדש של מיעוט ספיגות בליגת המשנה.
    הליגה לאומית לא אינדיקצייה, מה שברור לפחות כרגע, היא שהגנה של הפועל תל אביב, ושוב לא משנה כמה פייסל מוליץ' יבקיע עד תום העונה, היא הכוכב האמתי של הקבוצה ובחלק הזה הפועל כמעט ולא צריכה שדרוג. בטח אחרי שמצאה את מרווין פירסמן, המגן הבלגי, שנראה שמשבוע לשבוע מתאקלם עוד יותר ונראה טוב יותר.

אם יצליחו האדומים להשאיר את אדי גוטליב בסגל בעונה ההבאה, לצד אוראל דגני וטל בנש, להפועל תל אביב יהיה על מי לסמוך מאחור. "גוטליב, דגני ובנש, בטח לא פחות טובים מסירושטיין וכחילה של בית"ר או מחבשי ומורי בבני יהודה לצורך העניין", אמר אחד השחקנים אמש.
    "זו אינדיקציה לעונה הבאה?", השיב בנש על השאלה האם ההגנה של הפועל תל אביב מספיק טובה גם לליגת העל. "בסופו של דבר זה מה שמביא לנו את הכסף. לא מקבלים גול, מנצחים 0:1 קטן. קשה להציג יכולת טובה בליגה הלאומית. מאוד מאוד קשה. אם לא ספגת - זה כבר פלוס גדול. אם הצלחת להבקיע, בעיקר במשחקים הקטנים האלה, שהם נטו משחק לחימה - זה הצד החזק שלנו.אם נשפוט לאורך כל העונה, זה נכון שההגנה זה הצד החזק שלנו, אבל בסופו של דבר אנחנו קבוצה. בסוף העונה כולם יקחו איזה 'ברייק' קטן ומי שצריך יעשה חושבים ומי שצריך ינהל את העונה הבאה כמו שהוא רואה. הפועל תל אביב זה לא עוד מועדון, כולם יודעים את זה, סביר להניח שירצו שיהיה פה מועדון שיתמודד בצמרת, קשה לי להאמין שלא. על אחת כמה וכמה, ההשקעה צריכה להיות דומה לזה".

בהפועל נסחפים, היו גם חלקים מיותרים שמחקתי כי הם איבדו פרופורציות. ההגנה שלנו שווה ליגת העל ואם אני מנתח באמת אז הגנה 7-8 בליגה לדעתי למרות שאני מחזיק מאוד מדגני. גוטליב בסדר, לא סגור לגבי בנש ופירסמן יצטרך להוכיח את עצמו. אני גדלתי על הפועל של ה-1:0 אבל צריך לעשות את זה בליגה הבכירה.
    אני חושש שלא יהיה לנו מספיק כסף ומספיק עוצמות בעונה הבאה ונתמודד נגד הירידה. רק תשעה משחקים נותרו לסבל של הליגה הלאומית.

15. הרצליה Member

אי אפשר להתעלם מזה שהפועל לא סופגת הרבה כי רוב הקבוצות לא תוקפות נגדה.

פשוט לא נכון, בעונת 11\10, מכבי הרצליה ספגה עד המחזור ה-28, 15 שערים וסיימה את העונה עם 21 שערי חובה.
    אבל העיקר שנרשום, מי כבר ידע או יבדוק...

Drama2 ו-oFiRzZz אוהבים את זה.
מצב נושא:
הנושא נעול.