הפועל תל אביב 2016/17: אחרי 27 שנים רצופות יורדים ללאומית

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Raulito, ‏16/7/16.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. amn Member

עוד לא נלמד הלקח מכל מיני מימונים חיצוניים? במרבית המקרים הסתבר בסוף שמדובר בהלוואות שהמשקיעים האלו רוצים חזרה, לא?

2. Raulito Madridista

א. קודם כל עומר דמארי עדיין לא כאן.
    ב. האצטדיון בבת-ים זו פנטזיה(?) של חלק, אוהדי הפועל בעצמם חלוקים. ובואו נאמר שגם אם הכל היה טוב והכסף היה זורם - זו השקעה גדולה וזה עניין שלוקח המון זמן, אי-אפשר לדעת מה יהיה.
    ג. הבעיות הכלכליות כן מציקות לי, מטרידות אותי, המועדון מתנהל בדרך לא בריאה. אין מה לעשות כרגע חוץ מלתמוך בכבירי. אני בהחלט חושב שזו פגיעה תדמיתית ושחקנים לא יגיעו בעתיד אם זה יימשך ככה. אם שחקן יקבל הצעה מבית"ר לעומת הפועל - הוא יילך לבית"ר.
    * עמותת האדומים זה בלוף אחד גדול. לא הייתי באף ישיבה מפאת חוסר זמן, ועדיין - אין לה קייס, אין לה שליטה על כלום. גם אמרו שורמוט לא יילך, אז מה? יש כמה אנשים שיושבים שם במשרד בהתנדבות ע"ח הזמן הפרטי שלהם וזה מעורר הערצה. אבל חוץ מלארגן הסעות או עוד קו של רכבת אני לא יודע במה הם מועילים באמת.

* הערה קצת בעקיפין לגבי התשלום - המצב בהפועל די עקום כשמבקשים לקצץ מחלק לעומת שוינפלד למשל שעשוי לקבל שדרוג. זה עקום כי זה נובע מבעיה כלכלית, אבל כדורגל הוא עסק ובכדורגל גם מסתכלים על תפוקה. שיימן היה פח אשפה בחצי השני של העונה. ואם היה מתבקש לקצץ כדי להישאר משום שלא היו מרוצים ממנו מקצועית? כנ"ל אריאל הרוש? שוינפלד יקבל חוזה חדש כי הוא השאיר אותנו בליגה ומשום שמכבי רוצה אותו.

האמת שגוטמן גם בתקופת השיא של הפועל הביא כמה זרים כושלים. רומיין רוקי היה אמור להיות זר לליגת האלופות והוא היה בלוף אחד גדול והוחלף די מהר. פאצ'לקה לא הביא מספיק ערך מוסף והיה בלם די בינוני. גם החלוץ שהצטרף באמצע עונת הדאבל, וורוצ'ינה - היה בינוני מאוד. אנחנו נזכור לעד את טלקיסקי-טופוזאקוב-ווצ'יצ'ביץ' וגם ניקוליץ' שחקן טוב אבל לגביו אני מקווה שלא תהיה תיסמונת העונה השנייה כי הוא נראה רציני. אני אהיה סקפטי עד לשריקת הפתיחה של העונה הזו.

- ועכשיו רמזי ספורי 'יורה' ל-'חמש באוויר' - "כואב לראות שהחתימו את חן עזרא, הפועל לא ידעה מה יש להם ביד". אין ספק שפיספסנו ואין ספק שרמזי ספורי יותר טוב. נו באמת, שחקן כושל שהיה צריך לעזוב ממזמן. קצת מהירות ופיזיות, זהו. השחקן הכי טיפש שלבש אדום, אבל מאחל לו בהצלחה.

3. Fabio Junior Member

המשתמש amn, אענה לך בכנות ואני מקווה שתתייחס ברצינות ולא תתעלם מתשובתי, ותחזור שוב כשתיהיה עוד כתבה רעה בנוגע לכבירי.
    אין לי ספק שהמצב לא טוב.
    ברור שמצב שעובדים לא מקבלים את שכרם הוא בושה.
    ויחד עם זאת, הרוב המוחלט של עובדי המועדון, אם לא כולם, לא מתלוננים ויותר מזה, מעודדים שחקנים חדשים להגיע.
    אולי, ובאמת רק אולי, המצב לא חמור כמו בכתבות של עמית גולדשטיין, אולי הגיעו להסכם מסוים עקב חובות שבאופן מחפיר לא התגלו עד עכשיו, וישנה באמת בעיה תזרימית שתיפתר בקרוב?
    אני לא בא לגונן על ההתנהלות של הקבוצה בכל צורה, אבל אולי המצב לא שחור כמו שחבריך שמחים להציג.
    מובן שלפני שמחתימים שחקן כמו דמארי (שחקן שמזכיר לך למה אתה כל כך אוהב כדורגל) צריך לדאוג שכולם מקבלים משכורות.
    להפועל מעולם לא היה את הבעלים ה"מושלם" כמו שקבוצות אחרות נהנות (אולי סגול, שלא עניין אותו כדורגל ובסופו של דבר רק רצה להיפטר מהקבוצה) וכרגע אנחנו עדיין סומכים על כבירי שיהיה ישר (יש לנו ברירה אחרת?)

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

Telkiyski אוהב/ת את זה.
  4. amn Member

אמרתי שאני לא רוצה לפתוח את הדיון הכלכלי מחדש, אבל ביקשת שאני לא אתעלם, אז בבקשה:

אני מתאר לעצמי שעמית גולדשטיין מקבל לפחות חלק מהחומרים "מבפנים". לא יודע אם יש שם ניפוח או לא (מאוד יכול להיות שכן), אבל בסופו של דבר - כבר כמה וכמה הסכמים שאליהם הגיעו לכבירי, ולא מצליחים לעמוד בזמנים שסוכמו, כולל ההסכם האחרון שסוכם עליו רק לפני כמה ימים. אם אתה לא בטוח שתספיק להתארגן עד ה-15/7, אז מראש תיקח שבוע בטחון.
    אם אתה איש עסקים, המילה שלך היא בערך הדבר הכי חשוב שיש לך. אז למה לשחוק את המילה שלך שוב ושוב?

ואני מניח שזה מסקרן אותי לגבי הקיצוניות שמפגינים כאן אוהדי 2 מהקבוצות הגדולות כלפי הבעלים שלהם - אוהדי מכבי חיפה מוכנים לזרוק את יעקב שחר בלי להניד עפעף, ואוהדי הפועל עומדים מאחורי כבירי, לא משנה מה הוא עושה (כל עוד הוא לא מוכר שחקנים למכבי).

ועוד שאלה - מבחינת הצלחת הקבוצה - מי עדיף? כבירי, או תואם אלי טביב בשם יהושע רבינוביץ' עם תעודת יושר מהמשטרה (ותסלחו לי שאני כן חושב שאם טביב לא היה מזרחי, היחס אליו היה לפחות קצת אחרת, כי בכל זאת, זה לא רק זה שהוא עבריין מורשע - גם חיים רמון עבריין (מין) מורשע, וכלפיו הייתה סבלנות עד שמכר את ורמוט למכבי)?
    מה כבירי עוד צריך לעשות כדי להיתפס כבעלים לא רציניים בעיניי אוהדי הפועל?

5. Fabio Junior Member

אני טענתי שיש סיכוי שהמצב לא חמור כמו שגולדשטיין זועק בכותרות, ואתה נותן לי את הכתבה האחרונה שלו כעובדה מוגמרת.
    ובנוסף, אתה גם מאשים את אוהדי הפועל ששנאו את טביב רק כי הוא תימני.
    לא כי הוא מכר את כל השחקנים המובילים כמו שאוהדי בית"ר צועקים שהוא עושה גם היום, ולא כי בתקופתו נעלמו באורח פלא כ-80 מליון שקל.

6. amn Member

לא, לא רק כי הוא תימני, אבל זה בטח לא עזר לו.
    תקן אותי אם אני טועה, אבל בניגוד לאלי דסה שלפחות כלפי חוץ אמר שהוא רוצה להישאר בבית"ר, כמו גם שלומי אזולאי - מרבית השחקנים שעזבו את הפועל, עזבו מרצונם. את העזיבה של טוטו תמוז אני זוכר שהוא סיקל.
    לגבי ה-80 מיליון שקל - אוהדי הפועל תמיד מזכירים את זה, אבל אם הכסף נכנס לבנק - יש דרך לעקוב אחרי לפחות חלק ממנו. בינתיים מעבר לחשדות, לא ראיתי שיש משהו קונקרטי שמראה שטביב משך כספים שהם לא כנגד הלוואת הבעלים שלו.
    אם יש הוכחות שהוא עשה את זה, למה לא עושים עם זה משהו?

אני רחוק מלאהוב את אלי טביב, ובוודאי שלא מגן עליו. אבל בבחירה בין אלי טביב ואמיר כבירי, שהיא בעיני, למקרה שזה לא ברור, בחירה בין שתי אפשרויות רעות, אני אישית בוחר בטביב.

והוספתי בעריכה - בסדר, אז בוא נתייחס לעיכוב שהיה בפעימה הראשונה, שעליה דיווחו מרבית (כל?) האתרים, ולא רק עמית גולדשטיין. זה עוד יותר חמור, כי זה היה בערך שבוע אחרי ההסכם שהציגו...

7. Fabio Junior Member

בסופו של דבר, הקבוצה הגיעה תוך שלוש עונות מפלוס אדיר אחרי גביעי המדינה, אליפות, קמפיינים מוצלחים בליגה האירופאית וליגת אלופות ומכירת כוכבי הקבוצה ללא תחלופות ראויות (מלבד דמארי שהגיע תמורת מליון וחצי דולר לחצי כרטיס!!) למינוס רציני. איך?!

8. amn Member

אתה מעלה שאלה ראוייה ולגיטימית (בשיא הרצינות).
    מניח שכבר ניסו לבדוק את זה. לא מצאו כלום? אפילו אגורה אחת שלא הלכה למקומה?

כסף לא פשוט נעלם, זה לא מתחת לבלטות בוולפסון... זה 80 מיליון שקל, זה לא יכול פשוט להיעלם בלי סיבה.

9. Fabio Junior Member

שמע, בלי להיות בפנים לצערי לעולם לא נדע. לפי דעתי, טביב הסכים לתת לרמון את הקבוצה רק בתנאי שלא יגלה את ה"הלוואות" שהוא משך מהקבוצה (לכאורה), ולראייה העיסקאות המדהימות, כגון עלות חצי כרטיס של חלוץ מכבי פתח תקווה במליון וחצי דולר וקרוב למיליון דולר לרבע כרטיס (!!!) של שחקן הכנף של מכבי פתח תקווה. שחקנים ודירות של הלוזונים תמורת מחיר מוגזם מאוד?
    אבל זו השערה פרועה וכמובן שכל ששום דבר לא מבוסס.

amn אוהב/ת את זה.
  10. עידן444 Member

חייב להגיד שלפני חודשים ספורים אמרתי לאייל סגל(הבעלים החדש שלנו למי שעדיין לא מכיר) בפורום שלנו-
    ״אייל, אתה טוען שהגרעון של מכבי נתניה היה סביב ה 13 מיליון ש״ח כשאוסידון קיבל את המועדון. למה אתה טוען שהגרעון צמח ל 17-18? זה נראה לי הגיוני? כי לי ממש לא... לי נראה כאילו אוסידון רק חסך וחסך וגם היתה לנו קבוצה שאין בה כלום! פשוט כלום!״.
    אתה יודע מה הוא אמר לי?
    ״לשרוף מיליונים בקבוצת כדורגל בישראל זה קלי קלות״.
    בגדול הוא די היה מופתע מזה שאני מופתע.

בהפועל ת״א ההתנהלות די דומה למה שקרה בנתניה מאז עזיבת יאמר- רק בכסף הרבה יותר גדול. יש גם הכנסות הרבה יותר גדולות- מאוהדים ומכל מיני עסקנים- אך לדעתי ההוצאות הם משהו מפלצתי ואכן לשרוף את כל הכסף של ליגת האלופות ולהפוך רווח של עשרות מעליונים לגרעון של עשרות מיליונים הרבה יותר קל ממה שאתם מתארים לעצמכם בטח במציאות שבקרה תקציבית הוכחה כפיקציה.

Sent from my iPhone using Tapatalk

orimor2212 ו-amn אוהבים את זה.
  11. Fabio Junior Member

שמע, מסכים איתך שקל לשרוף כסף בקבוצת כדורגל ולראייה הכסף שכבירי השקיע בקיץ הקודם.
    אבל לאבד כמאה מליון שקל (מפלוס של כמעט מאה למינוס ענק) ועסקות מפוקפקות עד כדי גיחוך, וכל זה בשלוש שנים?
    נו בחייאת...

12. amn Member

דווקא זה לא מפתיע אותי שאפשר לשרוף כסף בכדורגל בלי הרבה מאמץ כדי להוציא לכיס שלך.

פה מנפחים קצת את עמלות הסוכן, שם סוגרים עסקה עם ספק כזה או אחר.

דווקא בגלל הסכום המאוד גדול בהפועל קשה לי להבין איך זה קרה. יש הבדל בין "להעלים" 5-6 אפילו 10 מיליון. אבל להעלים 100 מיליון בלי שום ראיה? רק על זה מגיע לו את הכסף ;)

13. Hapoel_Tel_Aviv Member

מה?! איך כל דיון במדינה חייב ללכת לכיוונים האלה? לא מאמין שאנחנו עוד תקועים בזה...
    אף אחד בהפועל לא לקח את המוצא שלו כאיזה משהו רלוונטי בכלל, זה לא מעניין - מעניין המעשים של הבן אדם.
    מעדיף כבירי בכל יום נתון על רמון וטביב, מדובר בבן אדם שהוא אוהד הקבוצה ומשקיע כסף בקבוצה, בא מכוונות טובות, ורוצה בהצלחת הקבוצה.

אני אכתוב לך פה למה טביב קיבל יחס שאף אחד לא יקבל - קודם כל טביב הוא זר, לא מתייחס לשטויות על מוצא: הוא לא אוהד הפועל, היה בעלים של קבוצה אחרת וראה בהפועל עסקים וגם ככה נחשב לטיפוס מפופק שהוא בא אבל אף אחד לא שם לב, בנוסף לזה אוהד ביתר גלוי וידוע, רמון בא על תקן מושיע ואוהד הקבוצה, כבירי טוב משניהם בעניין הזה.
    אצל טביב הפועל הייתה במצב שיא ועם המון כסף, וסיימה את עונת 11/12 כשהיא במצב 0, חלק מהכסף הושקע בקבוצה, חלק נעלם (כבר נכתב כמה פעמים בין 35-40 מיליון, טביב פלט בעצמו בשידור שהוא הרוויח מכדורגל למרות שהשקיע לטענתו כ-30 מיליון בכפ"ס), היחס לעובדים, שחקנים היה בזיוני למרות שהיה כסף ואז לא היו חובות ותביעות.
    כשאתה נמצא בחובות אבל קשה לך עם התשלומים קל לי יותר להבין בעלים כזה מבעלים שנמצא במצב של פלוסים ועושה את זה, למה משקיעים בכל זאת בשחקנים ומשדרגים אני יכתוב פה בתגובה אחרת כדי שלא ייצא ארוך מידי.

המחאה בנוסף קיבלה דלק מהיחס הבזיוני שלו קודם כל לאולטראס ויחס בזיוני זה לא לעשות כל מה שאומרים לך אלא יחס בזיוני שהוא למד ממנו עכשיו בבית"ר ואני לא מצדיק אותם או משהו ובעייני הם עושים יותר רע מטוב בעונות האחרונות וגורמים לכך שמאשימים את הקהל שלנו ומנפחים את ההאשמות, לא רוצה להכנס עכשיו לדיון הרחב הזה כי עכשיו זה נושא אחר, צריך לדעת איך לתהייחס אליהם גם במכבי ובביתר, בנוסף לזה היחס שלו לקהל הרחב היה בזיוני עוד יותר כולל מינוי גמצ'י לתפקיד
    בקבוצה והתססה וגרימה לסכסוך בקהל והוא הצליח לפלג אותו לשתי חלקים, החלק הגדול קם עליו עוד יותר בגלל זה ומפה זה כבר יצא משלב מחאת אולטראס.

הפועל אז הייתה בהצלחות ועם דירוג, היה הרבה יותר רגשות והרבה יותר תמימות ואמונה לרעיון שיכולים לקנות את הפועל ולהשקיע בה, או עמותת אוהדים על בסיס כלשהו על סמך ההצלחות היחסיות בכדורסל, קטמון,יפו (אז בזמנו חשבו ככה) וכ'ו.
    הדבר היחיד שהיה רקוב באותו זמן בהפועל זה טביב, מאז - הרבה יותר דברים מסריחים, מייאשים (פה אני רומז לעמותה), זה גורם לאנשים גם לאדישות ולתסכול ולמצב שכבר אין אמונה או כוח לנסות שוב ושוב למחוא, המועדון לא במצב שהוא בין הגדולות מבחינה מקצועית כבר כמה שנים

יכלתי לפרט יותר על כל דבר, יצא די ארוך גם ככה , רציתי לכתוב תגובה על העונה הקרובה אבל מחר, רק דבר אחד קטן - איך נעלמו כספים? אתם באמת שואלים עם הכלום פיקוח שיש בארץ? כדורגל בארץ זה גן עדן למי שרוצה להעלים כספים, בצורה חוקית או לא חוקית - איפה ה22 מיליון שקל שנעלמו מההתאחדות?

gilad16, Fabio Junior ו-amn אוהבים את זה.
  14. amn Member

תודה, מעריך את זה שהרחבת. מעניין לקרוא.

שאלה זריזה - טביב היה אותו טביב כשהוא נכנס לקבוצה, ורוקן את הפועל כפר-סבא מנכסיה הטובים והעביר אותם להפועל, כ"נדוניה" (שנרשמה כהלוואת בעלים אם אני לא טועה?).
    למה אז לא הייתה מחאה? זה לא שהרקורד הפלילי של טביב השתנה בין כניסתו להפועל ועד לתחילת המחאה כנגדו.

15. חייל שוקולד משתמשים של כבוד היכל התהילה

מאותה סיבה שאוהדי בית"ר קיבלו את טביב בידיים פתוחות ובמוקדם או במאוחר יגרשו אותו. דברים שרואים משם לא רואים מכאן.

Fabio Junior אוהב/ת את זה.
מצב נושא:
הנושא נעול.