הפועל תל אביב 2013/14:: ניחוחות של שינוי באוויר

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י HapoelFan, ‏14/7/13.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. Landon Donovan Member

:aaa8:
    משפט השנה בפער עצום.
    ...
    ...
    ...
    ...
    ...
    (זה היה בצחוק, נכון?)

2. OriRR Member

אני מקווה שהאחראי על השארת יגאל אנטבי עוד שנה בקבוצה יפוטר.
    אחרי הפרישה הצפויה של ארתור ( http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/sad.Xxx שיהיה לך בהצלחה ילד!) אנחנו נשארים עם הרוש ואנטבי בצד שמאל. קשה לי להאמין שרב"ש לא יביא מישהו לשם במהלך שאני מקווה יפריש את יגאל סופית כשהרוש מגן שמאלי מחליף (שזה סבבה לגמרי).

3. חייל שוקולד משתמשים של כבוד היכל התהילה

הפועל תשלם לשכטר בשנתיים הקרובות(שנה הבאה אם יישאר) 2 מיליון שקל לשנה, כולל המעבר שלו שלא שולם מהקופה של הפועל. זה נחמד לכתוב ברוטו כדי שזה ייצא מפוצץ, בפועל הוא מקבל מהפועל 200 אלף יורו לשנה(השאר מחג'ג') וזאת העלות היחידה שלו. אתם שילמתם עד השנה לקולאוטי פי 3 מזה, לאניימה פי 2 ואפילו המאמן הנוכחי והקודם שלכם קיבל יותר. אפילו תמוז קיבל אצלנו סכומים דומים.
    ובכל מקרה שכטר 2 רמות מעל עטר.

מי?

כמו שהויכוחים האלה הזיזו למישהו בכדורסל(ששם עוד אשכרה נשמעים הדברים האלה)?

הכנסות של המועדון, השנה גם תרומות של הדירקטריון(בעיקר חג'ג') בגלל החורבה שהשאיר טביב.

הדירקטוריון מחליט, השנה הם העבירו מה שלא שולם לטביב למחלקת הנוער.

שון מלכה זה השחקן הצעיר ששמים על הספסל, הוא שחקן של הפועל שהיה מושאל שנתיים. בדקות שהוא קיבל במשחקי אימון הוא נראה מוכשר מאוד וגם בישל.

נערך לאחרונה ב: ‏21/7/13
  4. Landon Donovan Member

באותה מידה אפשר להגיד שהכסף לקולאוטי בא מהכיס של גולדהאר אז בעצם מכבי לא שילמה לו כל-כך הרבה. בשורה התחתונה יש להפועל בסגל שחקן עם שכר מוגזם ביותר לליגה שלנו.

במצב אוטופי, בהחלט ייתכן שאתה צודק. במצב הנוכחי, שבו עטר היה מלך השערים של הליגה בעוד ששכטר לא ראה מגרש במשך שנה וחזר לארץ עם הזנב בין הרגליים? ממש לא.

5. Raulito Madridista

הפרישה המסתמנת של ארתור באה בהפתעה וזה דבר שאך אחד בהפועל לא היה יכול לקחת בחשבון. יש עוד זמן לתקן אבל לא נראה שזה הכיוון של הפועל. אני חושב שהרוש כן טוב התקפית אבל רק שיהיה כשיר ליותר ממשחק וחצי. אנטבי היה צריך להודיע על פרישה עם איך שהוא נראה. כששיחק כבלם אגב מול ראשון בגביע - הוא עשה את הטעות. יגאל סמל אבל הוא בגילו גרוע גם לליגה הזו. העונה שעברה הייתה נוראית וכנראה החצי השני של עונת 11-12 היה מטעה, כנראה הרע במיעוטו.

בנוגע לעמותה - לצערי אני לא מגיע לאסיפות ועושה את המינימום, אבל הצדיקים ראויים לכל הקרדיט על איך שהפועל קמה מהקרשים. מדברים על חיזוק תשתית מחלקת הנוער ועוד מעדים נכונים וזה נשמע טוב. את הפירות נקצור בטווח הארוך כמאמר הקלישאה. ככה זה עם דברים שלוקחים זמן ודורשים תכנון ותהליך שמתחיל מאפס. ולא שמדובר פה בטייקונים. מה שכן כבר מורגש הוא "הקשר עם המועדון". האתר הרשמי היה מביך לאורך השנים. וסוף סוף יש עדכונים על תאריכים ומידע על כרטיסים. העמותה בשיתוף עם המועדון גם מארגנים אירוע פתיחה בשבוע הבא.

6. Telkiyski Member

מה שקצת מאכזב אותי עם העמותה זו הסגידה לרוכש.
    באמת שנבנה דבר יפה וזה יפה מאוד ש20% מהבעלות על הקבוצה היא של האוהדים.

אבל אם הבנתי נכון את ראשי העמותה, אם יבוא אלינו יום אחד איזה מיטש לקנות אותנו, העמותה תיסגר וכבר לא תהיה חלק מהבעלות על הפועל.
    אז למה עשינו את כל זה?
    לא בא לי ששוב יבוא איזה איש עם גחמות שיחליט לעשות מה שבא לו ולי לא תהיה שום דרך לראות לאן הולך הכסף שנכנס לקבוצה למשל (ועוד שלל דוגמאות מתקופת טביב).

7. חייל שוקולד משתמשים של כבוד היכל התהילה

סליחה? ממש לא. שכטר הוא מתנה של אוהדי הפועל עמידים למועדון, הם לא הכניסו את הכסף הזה לתקציב הקבוצה. למה שהמועדון יסרב לזה? זה בדיוק כמו שמחר יבוא אוהד מכבי חיפה ויגיד שהוא מוכן לממן את כל עסקת יוסי בניון, למה שבחיפה יסרבו? איך מתבטא השחקן המוגזם של שכטר? הפועל משלמת לו פחות ממה שמכבי משלמת לכמעט כל שחקן בהרכב שלה.

הרוש שחקן נוראי ולא קרוב בכלל לרמה הזאת, ואני די בטוח שאם יהיה זר חמישי הוא יהיה מגן שמאלי. אגב, יש הטבה של כמה מיליוני שקלים למועדונים שמשחקים עם 4 זרים, אבל היא מהטוטו ולכו תהמרו מה יהיה עם זה. בכל מקרה לא להביא זר בכוח, לא צריך לשלם סתם לעוד קושטה או ורוצ'ינה.

8. Landon Donovan Member

אוהדי הפועל שחברים בעמותה ומחזיקים מניות של הפועל, וחג'ג', שאם אמי לא טועה יש לו אחוזים בהפועל. זה לא תרומה של גוף חיצוני ולא קשור. בכל מקרה לטעון שזה לא חלק מהתקציב של הפועל זה בולשיט מוחלט - גם אם הוא מגיע מ"תרומות", הכסף עובר דרך הפועל וחייב להיות חלק מהתקציב שהיא מגישה לבקרה. הניסיון שלך להציג את החוזה של שכטר כ"נמוך" הוא הזוי לחלוטין.

9. Ice Cream חסה

אמרתי אולי, וגם זה רק אם הועד יצא בגלוי נגד יו"ר ועדת הביקורת שלה.

התקציב של הפועל עצום מדי בשביל להסתמך על מנויים, הכנסה לא מובטחת מהליגה האירופית וכשכל מכירת השחקנים הסתכמה בחנן ממן.

אתה מתכוון הועד? הבנתי שחצי אחד הולך למה שייבחר באסיפה, והחצי השני גם לאן שהעמותה תרצה, אבל בהחלטה של הועד ולא כל חברי העמותה?

10. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

קודם כל - חג'ג' הוא חלק מבעלי הפועל, כך שהפועל משלמת לו את כל השכר. מספיק לגנוב דעת עם כל תיאוריית המימון החיצוני.
    לגבי תשלומי המשכורות של מכבי - קודם כל, החוזים האלו נחתמו בתקופה אחרת וגולדהאר למד מטעויות, אין חוזה חדש כרגע של מעל 350 אלף יורו (פרט למה שכנראה הוצא לאניימה כנראה, אבל זה אניימה). בנוסף, חשוב יותר, גולדהאר מיליארדר והתקציב של מכבי גבוה פי 2 משל הפועל. בהתחשב בתקציב של הפועל (שגם הוא לא כזה נמוך) תשלום משכורת כזו לשחקן (כנראה שיש לו עוד בונוסים שלא ציינת. יש בונוסים כמו תשלום למשחק/דקות שנראים מינוריים אבל יכולים להכפיל משכורת), כנראה על חשבון חיזוק לעמדה נוספת, זה טעות כלכלית. אגב, סתם שתדע, אניימה הרוויח ממכבי העונה רק 30% ממשכורתו, זה יוצא 270 אלף יורו, פי 2?
    ולא ברור לי איך אתה קובע ששכטר בשתי רמות מעל שחקן שכבש בארץ בממוצע בערך כמוהו שהעונה ככל הנראה אשכרה ישחק בליגה אירופית בכירה ולא רק יחמם ספסל (ואין הבדל גדול בין קייזרסלאוטרן לריימס) וירוויח יותר ממנו. שוב, זה מדהים כמה אתם תופסים משכטר - הוא שחקן טוב, אבל עטר והוא באותה רמה פחות או יותר. למשל אם היה מגיע למכבי הייתי שמח בעיקר כי היה מגיע מחליף לעטר. (כנ"ל לגבי ורמוט)

11. זכאי Member

ועם כל הסיפורים האלה,
    אתה מבין שזה הזוי שאוהד מכבי יטען שהפועל משלמת לשכטר שכר הזוי, בזמן שמכבי עצמה הציעה לשכטר סכום אף גבוה יותר?

12. OriRR Member

עזוב את זה זכאי, בפעם האחרונה שבדקתי אניימה, פריצה וזהבי לא השתכרו במשכורת חייל.
    נכון שכטר מקבל הרבה (בצדק לדעתי) אבל אם יש מישהו שלא יכול להעביר ביקורת על כך זה אוהד מכבי ת"א.

13. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

אני עכשיו אומר לך משהו שכנראה אוהדי הפועל לא מבינים. סוד כמוס ומדהים:
    ב-2013 מועדון כדורגל חייב בעלים עשיר. אני חוזר - ב-2013 חייב בעלים עשיר לקבוצת כדורגל.
    לכן התפיסה שלך בכתוב לעיל דיי מעוותת ומנותקת מהמציאות. נגיד שיבוא איזה גולדהאר (לא ברור לי עדיין למה אתם יורדים עליו) ולא יירצה שאוהדי הפועל יחסיקו באחוזים, וזה יהיה תנאי לעסקה, לא ללכת על זה זה אידיוטי. צריך גם לזכור שזה לא שעמותת האוהדים מזרימה כל שנה מיליונים, התרומה הכספית של זניחה.
    לכן גם כל תלונה שלכם על פערי כספים היא מיותרת ופתטית (סלח לי). הן בכדורגל והן בכדורסל. זכותו של כל מועדון להציב איזה תקציב שהוא רוצה ויכול, וזה לא משנה כמה זה "הורס את הספורטיביות". ככה זה, ברוך הבא לעולם המודרני.

*כבר אחסוך את הדוגמאות הפנטסטיות מגרמניה ומריאל מדריד וברצלונה. בגרמניה 51% מהבעלות ברוב הקבוצות הוא של אוהדים, רק ששם לא רק שיש הרבה יותר אוהדים ולכן הרבה יותר כסף מהם, אל שב-49 האחוזים הנוספים מחזיקים אנשים/קונצרנים מאוד עשירים. אצל ריאל מדריד וברצלונה זה קצת שונה. ויש למועדונים אלה גם חובות עצומים, שם לוקחים מבנקים הלוואות וכד'.

14. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

זה לא מה שאמרתי. הבנת הנקרא.
    כתבתי שבהתחשב בתקציב של הפועל מדובר בטעות כלכלית, כי נוצר פער עצום בין משכורות וזה כנראה בא על חשבון רכש נוסף בקבוצה שהסגל שלה דיי נואש לו.
    למכבי יש את היכולת לשלם ככה לשחקנים בלי שזה יהווה בעיה, הפועל לא.

15. Telkiyski Member

ואם אניימה היה מרוויח במכבי 650 (שזה בערך פי 2 מכל השאר), לא היה נוצר פער בין משכורות וזו לא הייתה טעות כלכלית?
    אה שכחתי, אם זה קורה במכבי זו גאונות של ג'ורדי, אבל בהפועל זו טעות כלכלית.

*הכסף למימון שכטר בא מגורם חיצוני, לא ע"ח התקציב של הפועל. זה כמו שעכשיו אוהד חיפה יביא כסף מהבית להבאת בניון ואתה תספר פה שזו טעות כי לחיפה אין הכספים האלה.
    *התקציב של מכבי הוא פי 3 משל הפועל. מספיק כבר עם השקר הזה (לא שאם התקציב שלכם הוא רק פי 2 משלנו אז אתם כאלה גאוני כדורגל)..

מצב נושא:
הנושא נעול.