הפועל תל-אביב 14/15: רעידת אד(ו)מה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Raulito, ‏21/10/14.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

זה שזגורי מצולם עם תיאטרון הבימה ברקע הופך את כל העניין לקורע מצחוק.

2. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

גם בבית"ר העונה יש הצגת שחקנים דומה על המסכים רק בלי רקע מיוחד.

3. Raulito Madridista

אייל ברקוביץ' דיבר על הכל בראיון ביום חמישי לידיעות. הציטוטים הנבחרים:

- "הפועל ת"א? בלי רוכש המועדון יהיה רעננה או הפועל פ"ת. צריך להבין שההבדלים היחידים בין הפועל לאותן קבוצות כיום הם הקהל, בלומפילד וגילי ורמוט".

"חיים רמון? לא יודע איך הוא ישן בלילה".

"טועמה הוא לא סמל כמו אנטבי או אבוקסיס הרי טועמה עזב עשר פעמים את הפועל לטובת הכסף בעבר. הוא ואנטבי לא התאימו. לא יכולתי להשאיר שחקני ספסל שמרוויחים 700-800 אלף שקל"

"לא היה לי כסף לקנות שום שחקן, אפילו בשקל. גם לא היה לי כסף לשלם משכורות של יותר מ-5000 שקל. אנחנו מתנהלים כמו קבוצה קטנה".

על הביקורת אחרי הדרבי מבחינת האמירות שלו לתקשורת שהמועדון צריך לקבל עונש - "לא מצטער על כלום. הדברים נאמרו בלהט הרוחות. אולי לא הייתי צריך להגיד 'עונש כבד', אבל אני לא בורח מאחריות. היום זה אייל ברקוביץ' זה הפועל, ולהיפך. מה רצו שאני אגיד? שרק מכבי אשמים? שרק הם יקבלו עונש? שזהבי יורחק מ-20 משחקים? שנינו אשמים באותה מידה".

"אחרי הדרבי רציתי לעזוב. אני שונא אלימות, ומה שקרה בדרבי עבר כל גבול. הרגשתי שאין לי חשק לבוא לעבודה. אני בן-אדם שאוהב לעשות הכל באהבה. אם אלימות כמו בדרבי תימשך - לאמ אשאר".

"עד סוף העונה דומב ישאר, לא משנה מה יהיה. הוא המאמן, יש לו ציון 9 אצלי, כי אף אחד לא מושלם. אני מבסוט מרמת האימונים שלו".

"החוכמה לעשות דברים גדולים בכסף קטן. אם נהיה בפלייאוף העליון ונגיע לאירופה זה יהיה הישג מבחינתי. אנחנו צריכים להיות בפלייאוף העליון על-אף שהמועדון מתנהל תחת קשיים. אם הייתה לי אפשרות לצרף עוד 3 שחקנים ב-5-6 מליון שקל בלבד, הייתי מצהיר על אליפות, אבל זה לא יקרה אם לא יבוא רוכש"

"אני יודע את הסיפור האמיתי על דמארי. מהיום הראשון עידו חג'ג' הסביר לי שדמארי לא ישאר. ואז שמעתי שהוא סגר במכבי. לא הייתי לי ברירה, החתמתי אותו בהתאם לכל מה שביקש, רק כדי לעכב את העיסקה עם מכבי. ידעתי שהוא לא יהיה בהפועל - אבל רק שלא יהיה במכבי. יכולתי לקבל תביעה, כי הזכיות היו של מכבי פ"ת".

"הייתי בוחר בורמוט על פני זהבי בכל-מקרה למרות שזה כמו לבחור בין מסי לרונאלדו. השליטה של ורמוט והטכניקה שלו. אם הוא היה רק יציב יותר במספר הקילומטרים שלו במשחק - הוא היה מגיע לרמות הכי גבוהות באירופה".

על הבאת שחקנים מליגות נמוכות ועיבוי הסגל - "לא יכולנו להתאמן כי לא היו שחקנים לאימונים. עשינו מבחנים ל-70 שחקנים ובחרנו חמישה-שישה, חשבנו אולי אחד יתפוס. אולי עם לזמי זה עוד יקרה. אני מאוד מאמין בשחקנים צעירים ורוצה לפתח אותם, כמו אבו אל-היג'א, רמזי ספורי ושגיב יחזקאל".

תנצחו דרבי השנה? - 'ברור. במשחק אחד הכל יכול לקרות, לאורך זמן - מכבי איכותית מאיתנו".

4. שי מנהל ראשי מנהל ראשי

מי שייקרא את הראיון הזה יחשוב שלהפועל יש תקציב מינימום.

5. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

זה תקציב משקר. כמו בית״ר של עידן קורנפיין.
    התקציב מאוד לא מאוזן, הולך בעיקר על חובות עבר וכמה שחקנים בכירים כשהפירורים מתחלקים על מושאלים, זרים קקמייקה וצעירים כשלקבוצה אין באמת אפשרות לשנות את פניה. נכון שלא צריך להפוך את הפועל לכזו מסכנה כי עדיין יש לה קבוצת פלייאוף עליון אבל צריך להפסיק להסתכל על התקציב הכולל ויותר על תקציב שכר השחקנים, תוציאו את מכבי חיפה, מכבי ת״א וב״ש ולכל הקבוצות יש בערך תקציב דומה.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Hapoel_Tel_Aviv אוהב/ת את זה.
  6. שי מנהל ראשי מנהל ראשי

אולי לא הבנת את כוונתי.
    אני ממש לא חושב שיש לה את היכולת להתמודד עם מכבי חיפה או מכבי תל אביב, נניח שגם לא באר שבע וקרית שמונה, אבל כשקוראים את הראיון הזה נשמע שהפועל במצב של רעננה, בני סכנין, עכו ופתח תקווה. ולא כך המצב. אין שום סיבה שהפועל לא תהיה בפלייאוף העליון.

7. alexshw Member

למה שובל גוזלן לא מזכיר בהפועל תל אביב את התקופה במכבי חיפה? - וואלה! ספורט
    עוד בכיינות מצד אבא של שחקן. לגוזלן אין כלום כרגע חוץ מיכולת נגיחה. בינתיים הוא חלוץ מוגבל.
    הוא צריך לשמוח שנתנו לבן שלו ללכת ולצבור ניסיון בקבוצת ליגת העל בא הוא משחק בקביעות. אז על מה התלונות?
    בארץ שחקן נחשב "לצעיר" גם בגיל 24. בחו"ל אני רואה חלוצים בגילו של גוזלן כבר שחקנים טובים הרבה יותר.
    בחו"ל עובדים ובארץ בוכים.

גוזלן, ריאן וקוסטה היו מתרסקים כמו כולם העונה. מכבי חיפה מערכת מאוד חולה שתרסק כמעט כל צעיר עכשיו.
    עדיף לשלושתם לשחק העונה במקום אחר וגם לקבל יותר דקות ויותר שקט.

נערך לאחרונה ב: ‏29/11/14
  8. חייל שוקולד משתמשים של כבוד היכל התהילה

אתה צריך להתייחס לתקציב שחקנים ולא לתקציב כולו. שלנו לא גבוה בהרבה משל קבוצות התחתית, וחלק נכבד ממנו הולך על שחקנים חלשים או כאלה שלא מתאימים לליגת העל. אף קבוצת תחתית לא משלמת מאה ומשהו אלף דולר שכר לשחקנים כמו שי אבוטבול, דני עמוס ויורגן קולין(שבכלל לא משחק). תוסיף אליהם את גילי ורמוט ויוצא ש4 שחקנים שותים חלק ענק מהתקציב. אנחנו הקבוצה היחידה בליגה שמשחקת עם 2 זרים(לדעתי גם בשנים האחרונות) והספסל שלנו הכי חלש בליגה. בלי גילי ורמוט אנחנו מתחת לקו האדום לדעתי. המקום שאנחנו נמצאים בו היום הוא תעודת עניות ענקית לרמה של הליגה.

9. Raulito Madridista

לגבי הביקורת על גוזלן - אנחנו לא מייצרים המון מצבים בכל משחק הייתה לו החמצה אחת לפחות של 100% וזה קריטי לנו. נניח נגד באר-שבע באחד על אחד, בק"ש הוא החמיץ ממטר וכן-הלאה. מצד שני, קצת קשה להאשים אותו. הבחור בסה"כ בן 20 וכל העומס של הפועל ת"א נופל עליו וזה לא פשוט. עדיין מצפים מהפועל לתפוקה ועדיין יש עליה סוג של לחץ. הרי יש יותר יריבות כמו עכו ורעננה מאשר קבוצות שנגדן הפועל באה כאנדרדוג. בואו נגיד שהוא לא נראה זר לכדורגל בניגוד לחבר שלו שלומי אזולאי. מה שכן, מתגלה ליקוי קטן עם הכדור. לרוץ הרבה ולנגוח מעל הממוצע בליגה זה פשוט לא מספיק.
    אגב, מן הסתם שבארץ עובדים פחות טוב. אבל למה להשוות את גוזלן לחלוץ בחו"ל בן 20. קו ההשוואה צריך להיות חלוצים אחרים בגילו שמשחקים..בליגת העל, רק השישית בטיבה באירופה ולא יותר.

שני דברים די מייאשים מבחינת הפועל, ואני שם לרגע בצד את הדיווחים על זה שעוד עסקת רכישה נפלה - ובגלל אירועי הדרבי - אף-אחד לא יודע מה גודל הגירעון האמיתי ומתי נפסיק להיות במינוס; ואף-אחד לא יודע מתי תיגמר הבוררות הזו עם טביב.

אגב(שחם) - זו אחת הטענות הגדולות שלי לברקוביץ'. קליימן עדיף על דני עמוס מכל ההיבטים - גם תקציבית. ובמקום כל השחקנים האלה מהליגות הנמוכות הייתי מעלה עוד שחקנים מהנוער, בטוח שיש שחקנים סבירים.

10. alexshw Member

אני משווה כדי להראות את ההבדלים בפיתוח שחקנים צעירים.
    במכבי חיפה רודפים תארים בנוער ונערים ולא מחפשים לפתח שחקן. לגוזלן היה כזה ניתור שהוא חגג בקלות בליגת הנוער וזהו ככה ניצח משחקים וכולם היו מרוצים. אז היום מקבלים חלוץ מוגבל שלמעשה לא עבדו איתו על כלום.
    זה רק דוגמא לבעיות יסוד בכדורגל שלנו, אז מקורבי השחקן לא צריכים לבכות שהשאילו אותו.

11. yros1 Member

מי שיקרא את הראיון הזה עלול לחשוב שברקוביץ' מנהל משהו בהפועל תל אביב

12. Civil Anti Madridista

אני חושב שאחרי המשחק אתמול אסי דומב צריך לעשות חושבים לגביי השוער הראשון שלו. עם כמה שאלמדון התנפח כמו בלון, מגיעה לו מילה טובה על המשחק שלו אתמול בסמי עופר. הוא אומנם ספג שלושה שערים, אבל כולם הגיעו אחרי ריבאונד מהצלות שלו. ובנוסף לכך הוא מנע גם עוד 2 שערים בטוחים כשסגר את עמאשה פעמיים באחד על אחד.

Hapoel_Tel_Aviv אוהב/ת את זה.
  13. Raulito Madridista

מכירים את הבדיחה של פרימו בפייסבוק? לא משנה מה יהיה - פנדל לבאר-שבע.
    הנה הדוגמא הטרייה מהשבוע האחרון:

https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xap1/v/t1.0-9/p720x720/10438243_675421145907389_8947607252153023955_n.Xxx?oh=3b4c8edf089027bf393858222c725c3c&oe=55159A46&__gda__=1426955544_10435dc7aa588e3acdc3e530d88356e9

בהפועל ת"א אפשר לנסח את זה אחרת:
    בתחילת המשפט תכתבו מה שבא לכם, והסוף צריך להיות - דומב חוטף את הקריזה על איקינדה.
    - ליאור לוי נראה כמו פח מתחילת העונה - דומב חוטף את הקריזה על איקינדה.
    - פרנסיס נרדם באסיפה הקבוצתית - דומב חוטף את הקריזה על איקינדה.
    - השחקן, שהיה לא כשיר נגד מכבי חיפה ושיחק בכל-זאת, מתלונן למחרת על כאבים ומבקש לא להתאמן - דומב חוטף את הקריזה על איקינדה.

אני ממש לא אוהב את האבו-עלי הזה עליו. הכי קל לשחק אותה על שחקן זר שמרוויח גרושים. איקינדה אולי בחיים לא יהיה בלם סביר אפילו, אבל כאן נכנסת לתמונה עבודה של מאמן, שעל פרנסיס ויתר מהר מדי.
    מדברים בהפועל גם על אפשרות של מכירת זגורי או דני עמוס בינואר היות ואין כסף ומדובר בשניים מהמשתכרים הגבוהים בקבוצה, חוץ מורמוט, סאשה ושי אבוטבול(אני מניח). אין לי בעיה שדני עמוס יילך, באמת שלא. זגורי צריך לקבל ניעור ויש סיכוי למכור אותו, אבל זה עדיין הימור גדול מדי. שון מלכה וגם רמזי ספורי עדיין לא מוכנים להיות שחקני רוטציה אפילו בהפועל, אז בטח שלא שחקני הרכב. הייתי רוצה לראות את שגיב יחזקאל משחק יותר כשהוא חוזר מפציעה ובמשחק נגד עכו צריך לעלות עם שני חלוצים.

14. Civil Anti Madridista

הזרים של הפועל ת"א יכולים לתת פייט לזרים של הפועל חיפה, פשוט שורפים כסף שגם ככה אין להם.
    ובשכר שדני עמוס מקבל אף קבוצה לא תיקח אותו, ואני לא רואה סרט שהוא מתפשר על פחות מזה.

15. alexshw Member

בכלל איזה קבוצות בליגת העל משלמות דמי העברה על שחקנים, בפרט ישראלים?

מצב נושא:
הנושא נעול.