הפועל תל-אביב 14/15: רעידת אד(ו)מה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Raulito, ‏21/10/14.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. סמואל אטו Member

אני אישית לא מבין את הביקורת.
    הקבוצה הזאת מפורקת מכל הבחינות, היא קבוצה חסרת ביטחון עם הרבה שחקנים צעירים שצריך לבנות אותם לאורך זמן. אני לא יודע אם אסי דומב זה האיש לעשות את זה( אם זה היה תלוי בי הייתי פותח עונה עם ״השריף״ או מישהו בסגנון במקום), אבל לבקר את הקבוצה אחרי 6 מחזורים כשהיא נמצאת במקום הרביעי זה מגוחך.

2. Hapoel_Tel_Aviv Member

זה היה אחד המשחקים המתישים ביותר שראיתי בחיי, פשוט קבוצה מטומטמת, אפילו ורמוט התייאש והתעצבן.
    איך ניצחנו אני עד עכשיו לא יודע.

bvb_fan אוהב/ת את זה.
  3. Raulito Madridista

לוח המשחקים שהפועל קיבלה עד עכשיו הוא בדיחה. עדיין לא היה דרבי(בקרוב), עדיין לא שיחקנו נגד באר-שבע, עדיין לא יצאנו לסמי עופר. במשחק היחידי הקשה שהיה לנו העונה - ק"ש עשתה מאיתנו שטיח. ניצחה 3:0 בחצי הילוך. שלא נדבר על המשחק נגד בית"ר בבלומפילד - הפועל פשוט עלתה בחוסר ביטחון כאילו היריבה היא ברצלונה. לא ראיתי הפועל שבועטת כדורים לקיבינמאט גם בעונה החשוכה תחת גיא לוזון. מהלך כדורגל אחד טוב אולי היה כל העונה הזו. לציין את הדירוג או את מס' הנקודות זה פשוט עיוורון לשמו.
    אגב, הביקורת הגדולה שלי היא לא רק על הפועל כקבוצה(מה לא נכון מבין הטענות הבאות: בחירה שגויה של שוער - דני עמוס במקום קליימן; כמות על-חשבון איכות - מלא שחקני רכש מליגות נמוכות שאף-אחד לא ראוי ללבוש את החולצה האדומה; קרדיט מוגזם לשי אבוטבול, למרות שהוא נלחם; ולמה ק"ש ורעננה יכולות להביא זרים טובים בשני שקל והפועל לא?) - אלא גם כמועדון. כל נושא שער 8 מציג את הפועל כמועדון קטן ועלוב. אוהדים אומרים שזה מזכיר להם ימים חשוכים של תחילת שנות ה-90. אני לא מכיר תקופות כאלה. כנראה שתמיד יש פעם ראשונה..

4. סמואל אטו Member

ראוליטו, לא הבנתי מה הפואנטה שלך.
    ברור שמבחינה ניהולית,חזון, אידאולוגיה או תקרא לזה איך שתרצה הפועל נמצאת בסחרחורת, אבל אני התייחסתי מקצועית בלבד.
    אי אפשר לשפוט קבוצה כמו הפועל אחרי 6 מחזורים כי אוסף שחקנים כמו שלה בונים לאורך זמן ולא בבת אחת, ואם אתה מצפה עם הסגל הזה לבוא עם סיכוי כלשהוא נגד מכבי או ב״ש( או ק״ש) אז אתה משלה את עצמך כי שלושתם נמצאות בליגה משלהן.
    את אסי דומב אני לא מכיר לכן אני לא יכול להגיד חד משמעית שהקבוצה שלך נמצאת בדרך הנכונה, אבל עם כל מאמן בכיר אחר, קצב צבירת הנקודות שלכם עד עכשיו הוא טוב מאוד.

5. yros1 Member

טוב רציתם את 'הקוסמות' של הבבה-בובה על חוט שמפעילה אופירה ונקראת ברקו,
    אז קיבלתם את הבבה-בובה-ברקו.
    הבנאדם 'הבריא את הפועל' בערך כמו שסנדלר מתקן נעל עבודה על ידי תלישתה והפיכתה לכפכף.
    הדבר היחיד שאני כן מסכים איתו זה הסתמכות על שחקנים צעירים ורעבים.
    הבעיה שבטח לא חסר נסיון כאסי דומב זה מאמן שיכול לבנות קבוצה כזו ולדחוף אותה קדימה.

אם הפועל תדשדש לה באמצע הטבלה זה יכול להיחשב הישג.
    מעניין אותי מי ידרוש לעזוב בינואר.. לדעתי יהיה בלאגן.

6. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

סיפור קטן, שהגעתי אליו דווקא ממכבי תל אביב, שממחיש את המצב בהפועל תל אביב:
    לאחרונה הועף מנערים א' של הפועל ילדון מוכשר, להב, ע"י אייל ברקוביץ', ומיד הגיע למחלקה המקבילה במכבי תל אביב. הוא הועף עקב הטענה שאביו מגיע למשחקים ועושה בלאגן או משהו בסגנון, מה שנשמע קצת תמוה כשמגלים ש... גם אחיו של אותו להב משחק באותה הקבוצה.
    על אותו להב שמעתי לפני חודשיים מחבר אוהד הפועל, שטען שמדובר באחד הילדים הבולטים במחלקה אם לא הבולט שבהם, שמסומן כבר כמה שנים כאחד היחידים במחלקת הנוער של הפועל שיכול לצאת מהם שחקן צמרת בליגת העל בעתיד. כששמעתי שהוא מגיע למכבי, זה גרם לי קצת להתעניין בו וגיליתי מה עוד מיוחד בו.
    מה עוד מיוחד בו? הוא התמודד על ההרכב עם ילד אחר שהגיע השנה למחלקה מנשר, שאביו מחזיק בעבר מפואר ככדורגלן, בין היתר באי הבריטי ואפילו ביריבה העירונית של הפועל. אתם יכולים לנחש מי זה. את אותו בן של כדורגלן, אגב, ראיתי בדרבי נערים שנערך בבלומפילד, והוא היה כנראה הכי גרוע באותה קבוצה שחטפה בראש.

אוי ואבוי להפועל תל אביב אם ההרכב הנוכחי שמנהל אותה ימשיך. זה רק סיפור קטן, אבל לי זה נראה שהמועדון צולל יותר ויותר עם הזמן. וזה לא משנה אם הקבוצה תסיים השנה בתחתית או באירופה, הפועל לא מתנהלים כמו מועדון כדורגל.

נערך לאחרונה ב: ‏31/10/14
  7. yros1 Member

למה ללכת סביב סביב. היית אומר במשפט אחד: שחקן מוכשר שסומן כהבטחה גדולה בהפועל הועף מקבוצת נערים א' על ידי ברקוביץ' כדי להכניס את הבן שלו, והשחקן הזה עבר למכבי תל אביב.

8. Civil Anti Madridista

בחיי נו שכחתם איפה אנחנו חיים? השם השני של ישראל זה קומבינה והסיפור הזה הוא טיפה בים.

9. yros1 Member

אל תכתים את המדינה..
    יש קומבינות מסריחות הרבה יותר, בכל העולם, פי כמה יותר גרועות מאצלנו.
    תראה איך פיפ"א מתנהלת, שוחד של קטאר - ולא ביטלו להם את האירוח..
    כל הכדורגל מלא באוליגרכים שמתנהלים מעל החוק.

10. Raulito Madridista

אני לא מבין מה אתה לא מבין. לוח המשחקים הנוכחי של הפועל מאוד משקר, הוא לא שיוויוני, זה הכל. לכן אי-אפשר להגיד שזו פתיחת עונה טובה. היה להפועל מבחן אחד רציני - נגד ק"ש - ולא רק שהפסדנו 3:0 אלא היינו שטיח. ק"ש ניצחו בחצי הילוך, בלי להתאמץ. גם משחק נגד יריבה שנואה כמו בית"ר(קבוצה טובה יותר מהפועל אבל בטח 'בליגה שלנו') הוא מבחן, ולא בעטנו לשער.
    הנה סיכום העניינים עד עכשיו - משחק אחד טוב - נגד הפועל חיפה. שתי תצוגות נפל אדירות - ק"ש ובית"ר; גנבנו נקודות - נתניה(בבית!) והפועל פ"ת. גם נגד סכנין האמת.
    דני עמוס, ליאור לוי, לוקאס סאשה, שי אבוטבול, ישראל זגורי, גילי ורמוט - לפחות 6 שחקנים מהעונה שעברה עדיין בהרכב. אפשר אפילו לקחת בחשבון את שון מלכה שמקבל את החולצה פה ושם, או קולין. הקישור נשאר זהה אחד לאחד. הזרים שהגיעו הם סתם כושלים(למרות שאני אוהב את המלחמה של איקינדה). לא ענית לי על השאלה - למה ק"ש, רעננה ועוד קבוצות יכולות להביא זרים טובים בשקל וחצי או לפגוע בול עם שחקנים צעירים מליגות נמוכות - והבינגו האחרון של הפועל ת"א בהקשר זה היה כנראה מהראן לאלא? או חוטבא שנתן חודשיים טובים עם קשטן?
    מתי בהפועל ת"א השלם יהיה גדול מסך חלקיו? כנראה שלעולם.

שגיא יחזקאל שנפצע נגד הפועל פ"ת ייעדר כמה שבועות - חבל מאוד. לא שזה משנה משהו לקראת הדרבי, אבל המומנטום שלו נקטע.

אני לא חושש מעונה במרכז הטבלה אלא מפחד שהפועל תיגרר למאבקי התחתית וזה אפשרי. בעיקר אם ישחררו את ורמוט בינואר. אנחנו עוד נסבול מהתקפי לב לקראת חלון ההעברות, אני סומך על ההנהלה הפח שלנו.

11. Civil Anti Madridista

מי שצפה בהפועל ת"א עד עכשיו יודע שחוץ מהברקה אחת על הפועל חיפה בבלומפילד, היא פשוט גנבה (אין לי תיאור אחר) נקודות מול נתניה, סכנין והפועל פ"ת. אין לקבוצה הזו שומדבר מלבד גילי ורמוט, הזרים שלה זרים לכדורגל ואם היא לא תסתבך במאבקי תחתית היא צריכה להגיד תודה רבה.

Hapoel_Tel_Aviv אוהב/ת את זה.
  12. סמואל אטו Member

אני לא מבין למה אתה מצטט הודעה שלי ומתייחס לדברים שאני לא התייחסתי אליהם.

לגבי לוח המשחקים, זה ממש לא משנה איך הוא נראה כרגע כי במצב שהקבוצה שלך נמצאת(אחת החלשות בליגה וחסרת כיוון ניהולי) כל קבוצה היא יריב ראוי, במיוחד בפתיחת העונה כשהקבוצה הזו עוד לא התגבש והתפתחה.
    מי שמצפה ליותר מלגנוב נקודות כרגע, פשוט משלה את עצמו.

לגבי בחירת השחקנים, אני לא כתבתי שום דבר על הנושא הזה אבל אם אתה מעוניין בתגובה אז הנה:
    המנהל המקצועי שלכם הוא בדיחה.
    זאת הסיבה שלא רק הפועל נכשלת בבחירת שחקנים, אלא כל הליגה.
    ברקוביץ׳ חושב שכדורגל זה משחק מחשב ולא לוקח את העניין בשיא הרצינות שמגיע לה. לדוגמא, מי שמכיר את הכישרונות של הליגה הלאומית או ליגה א׳ לא צריך לערוך ימי מבחן, בניגוד למה שברקו׳ עשה (ובחר שחקנים שלא מותירים שום חותם בכלל).

אבל שוב, אני התייחסתי נטו לעניין המקצועי ומה הקבוצה מוציאה בליגה עד עכשיו. זה שהפועל צריכה להיות במצב טוב יותר באופן תמידי זה ברור, אבל במצב הנוכחי מה שהיא עושה בליגה עם הסגל הזה - אני לא מבין על מה הבכי.

13. EO11 בפה אליל היכל התהילה

אתה לא מבין על מה הבכי? ממה שאני זוכר אתה אוהד בית״ר, ודווקא אנחנו צריכים להבין שהפער בין התוצאות על הנייר ליכולת על המגרש יכול להיות עצום, לטובה או לרעה. עונה שעברה, תחת אלי כהן הגנן, הוצאנו תוצאות סה״כ טובות ביכולת הכי רעה שאני זוכר מבית״ר, באמת שלא היה משחק אחד שהגיע לנו לנצח. נגד הפועל ניצחנו אבל היינו צריכים לקבל חמש, את בני יהודה ניצחנו למרות 4-5 מצבים בטוחים שלהם.... התוצאות בלבד לא צריכות לספק אם הן מגיעות בחאווה, וככה הן מגיעות בהפועל בדיוק כמו בית״ר דאז.

המצב של הפועל פקקט, לא רואה אותם מביאים חיזוק רציני בינואר ובלי חיזוק כזה גם מאמן איכותי כמו השריף או קשטן לדוגמה לא יציל אותם ממאבקי תחתית.

Hapoel_Tel_Aviv אוהב/ת את זה.
  14. סמואל אטו Member

וגם אז טענתי שהפיטורים של אלי כהן לא היו מוצדקים.
    כשבית״ר פתחה עונה עם השריף לא מזמן, אנשים כבר רצו לראות אותו מפוטר אחרי 5 מחזורים, חשבו שגם אנחנו נרד בליגה. בסוף היינו אחת הקבוצות הטובות בליגה.

אני לא אומר שזה מה שהולך לקרות להפועל, אבל לשפוט קבוצה כזאת, עם סגל כזה, אחרי 6 מחזורים זה מסוג הדברים שעושים אנשים ביציע השבת. לא דברים שעושים אנשים רציונליים.
    היכולת חלשה? ברור שתהיה חלשה, לא משחקים כאן מסי ורונאלדו, ובסטנדרטים יותר רציניים לא משחקים בהפועל זהבי, אלברמן, בוזגלו או ברדה.
    יש כאן שוער בלי ביטחון, בלמים בלי ניסיון, קשר אמצע שמשחק עם מקל הליכה, וחלוצים ש-8 גולים בשבילם תיחשב עונה טובה.
    צריך לקחת הכל בפרופורציות הנכונות.

15. EO11 בפה אליל היכל התהילה

לא יודע מי רצה את השריף בחוץ, כל מי שאני מכיר לא. אלי כהן הגנן? הפיטורים שלו היו האמא של המוצדקים, היה לנו אחלה סגל בניגוד להפועל ונקודות החולשה של הסגל היו באשמתו עם כל מיני אייסקרימים ומולמואים.

אני באמת לא מבין מה אתה רוצה, שהאוהדים לא יתלוננו על המצב של הפועל? שהם ישבו בשקט לאור מה שקורה בקבוצה שלהם?

מצב נושא:
הנושא נעול.