הפועל תל אביב 12/13: רן בן-שמעון הוא המאמן החדש

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י HapoelFan, ‏6/7/12.

1. Raulito Madridista

http://img94.imageshack.us/img94/5268/11969695.Xxx

הפועל סיכמה עם בטיס על מכירת נוסא אייגבור בתמורה ל-1.2 מיליון יורו. הקשר שנחשב להבטחה גדולה והגיע להפועל בתמורה ל-800 אלף יורו עוזב אחרי עונה אחת בלבד אבל עם טעם מתוק בפה - שער הניצחון על מכבי חיפה בגמר גביע המדינה ברגע האחרון וכעת הוא מגשים את חלומו להגדרתו - לשחק בספרד. בעונה היחידה שלו בישראל כבש אייגבור 7 שערים בכל המסגרות ובישל 4. אייגבור כבר שוחח עם שירזי וקיבל ממנו את האור הירוק למהלך. מחר העניין צפוי להפוך לרישמי.

----------------------------------

היה צפוי שהוא לא ימשיך בהפועל, אבל אחרי שדיברו על רכישת חצי כרטיס מצד בטיס בתמורה ל-900 אלף יורו אז המחירים השתנו. כנראה שבהפועל לא רצו לקחת סיכון. אני חושב שהוא היה יכול להיות ההבדל בין עונה של מקום שני לבין אליפות כי יש לו כישרון אדיר ברגליים(צריך לשחק בכנף אולי ולא במרכז כי הוא לא אחראי) אבל אייגבור אחרי הצגה אחת מול מכבי פ"ת חשב שהוא רמה מעל הליגה והוא סימן את הפועל של העונה שעברה - עצלנית, שבעה, שחצנית אולי, מעצבנת. תודה רבה על הגביע אבל מדובר בשחקן מתסכל שלא מימש את הפוטנציאל, והפועל צריכה את הכסף. כמו שהולך שיר השחקן שלו - ילד רע, ילד רע.

עכשיו מחכים להחתמת בלם נוסף ולהצטרפותו של ויקטור והסגל סגור ככל-הנראה. הקבוצה כבר נחתה בארץ אגב.

2. Raulito Madridista

שביט אלימלך התארח אתמול בתוכנית אחד על אחד עם פיני גרשון בערוץ ONE ודיבר בפתיחות על נושאים מרכזיים כמו ההכנות לעונה הבאה.

על הסגל: בגדול חסרים שני שחקנים להשלמת הפאזל.
    - המטרה היא להביא בלם זר אחרי שטישיירה הבריז(הוא סיכם אבל לא חתם כך שאי-אפשר לתבוע אותו משפטית). הפועל לא רוצה ליפול בעמדה הזו ולכן פועלת לאט. היו כמה שחקנים שהותירו רושם טוב מאוד מהליגה הפורטוגלית והצרפתית אבל מחיר נאמד בחצי מיליון יורו - השאלה לעונה ומשכורת, כך שהם לא רלוונטים.
    - לפחות מבחינת החלק הקידמי - לא יצורפו עוד שחקנים. הפועל מחזירה את ויקטור מרעי אחרי עונה טובה מאוד במכבי פ"ת.
    - סטטוס העוזבים:
    עומרי קנדה השתחרר מהקבוצה סופית ולא מקבל שכר.
    אביחי ידין נמצא כרגע בסוג של המתנה היות ו-ויקטור מהליגה הספרדית קיבל רגליים קרות ולא צפוי לחתום בקבוצה.
    טוטו תמוז יעזוב את הפועל, בתקווה שאכן יכניס לקופה בסביבות המיליון יורו. מדובר בעונתו האחרונה בחוזה.
    נוסא אייגבור לא מרוצה מהשכר שהוצע לו בבטיס וכרגע הוא ממתין. אם לא תהיה ברירה בהפועל מצפים שיעשה את הסוויץ' בראש וייתן את כולו בעונה הבאה.

יוזמת האוהדים - מבורכת לדבריו. המטרה היא שבסופו של דבר יהיו שניים-שלושה נציגים שיבחרו על-ידי הקהל ויהיו בדריקטוריון. התקציב ייגדל לאט-לאט תוך הצטרפות של אוהדים נוספים למיזם. הקהל של הפועל הוא הקהל הכי חם בארץ.

על מחלקת הנוער - עצוב מה שקורה בהפועל, בטח כאשר מעבר לכביש מגדלים שחקנים מעולים. אלימלך הציע שהוא ויעקב הילל, יחד עם שחקני עבר נוספים שישתלבו במערכת - יעזרו באימוני קבוצת הנוער והנערים ויתרמו מניסיונם. הגיע הזמן שהפועל תייצר לדבריו עוד שמעון גרשון כזה, מנהיג מגיל צעיר ואחד שיודע מה הוא רוצה מעצמו ומה נדרש ממנו בקבוצה כמו הפועל, וצלח בקלות את המעבר הלא-פשוט מהנוער לקבוצת הבוגרים. השחקן הטוב האחרון שיצא מקבוצת הנוער - ביבראס נאתכו.

שאלות לסיום:
    מוני הראל - טעה(מוני) ביחס כלפיו, הכפיש אותו בתקשורת בלי סיבה ושיחק משחקי כבוד.
    סטמפורד ברידג' - עד היום עוצרים אותו ברחוב ואומרים לו 'צ'לסי, צ'לסי' - רגע שהוא לא ישכח.
    דרור קשטן - מורה דרך, מאמן גדול, עדיין בקשר איתו.
    הפועל ת"א - האהבה הגדולה שלו, כשהציעו לו לחזור הוא לא היסס לרגע.
    הכדורגל - סוג של חיידק, הוא מודה לאלוהים שהוא מתפרנס בכבוד ממה שהוא כל-כך אוהב.
    מאמן ראשי - למרות ששביט כבר בן 40 הוא ממש לא בלחץ, סבלנות מאפיינת אותו כמו בקריירה כשחקן. הוא לא פוסל אפשרות להישאר בהפועל עוד הרבה שנים במידה ויהיה בתפקיד משמעותי.

---------------------------------------

אני רואה בטלוויזיה את שביט מדבר על הפועל ומתרגש. זו הפועל שגדלתי עלייה. המשחק נגד צ'לסי - וואו, עשר שנים עברו מאז, מילדות לצבא, אף-שחקן לא נשאר חוץ מאנטבי, כמעט כולם גם פרשו. חובה לשלב שחקני עבר נוספים במערכת. קבוצת הנוער חייבת להשתפר. אבל אבוקסיס לא יחזור כל-כך מהר, דומב במקום אחר כרגע ושמעון גרשון לא שייך עוד לכדורגל.
    לגבי מה שיש כרגע - חסר לי עומק. הבסיס לא רע אבל הפועל מתקשה להשלים את הפאזל, יש הרבה פאלטות ברגע האחרון וחבל לגבי טישיירה שהוא בלם מעולה. מבחינתי שידין יישאר עוד עונה. אני מקווה לראות בכל-מקרה שחקן זר ברמה גבוהה מגיע להפועל, מה שלא היה אצלינו מאז ווצ'יצ'ביץ' בערך.

3. שער 7 Member

4. שי מנהל ראשי מנהל ראשי

קודם כל הידיעה של וואינט היא לפני יותר משנה וחצי, אבל בלי קשר- ברור שאם הייתה לאניימה האופציה בין הפועל למכבי הוא היה בוחר בהפועל, אבל אין לו את האפשרות הזאת והוא גם אמר שכל עוד אדל נמצא שם, והפועל לא מחפשת שוער, אז האופציה השנייה של מכבי היא זו שרלוונטית. כמו שזה נראה כרגע העניין איתו ועם מכבי די סגור.

אגב, צריך להיות לו סוכן ממש גרוע שאחרי כל התצוגות שלו בהפועל הוא לא מצא אף קבוצה אחרת שתיקח אותו מלבד מכבי.

5. Ricky van Wolfswinkel Member

אני חושב שהבלאגן הניהולי השכיח את העובדה שהמאמן שלו מונה עקב מכרז גועלי של טביב כמה חודשים אחרי שפוטר מהפועל חיפה שכנארה הייתה יורדת איתו ליגה.
    בכל הקריירה שלו שירזי לא עשה כלום ראוי לציון ועכשיו שהוא מאמן הפועל אנחנו משחקים כדורגל עלוב.

חבל שכבר מאוחר מדי לעשות עם זה משהו.

6. Captain Canada משתמשים של כבוד היכל התהילה

הכל טוב ויפה, ריקי, אבל האם אינך סבור כי חרצת את גורלו של שירזי באופן נמהר מעט? אחרי הכל, אם לבחון את תקופת שהותו במתחם וולפסון מהפן המקצועי, נראה שהוא דווקא הצליח לנפק יבול נאה למדי מהשממה שהותיר אחריו דרור קשטן - מאמן שעשה כמה וכמה דברים "ראויים לציון" - בדמות התברגות במקום השני בטבלה וזכיה מתוקה בגביע המדינה (כל זה הושג, כזכור, בשיאו של המאבק אותו ניהלו האוהדים נגד אלי טביב). אינני יודע מהי הדעה הרווחת בקרב אוהדי הפועל בנושא, אך לטעמי, לפחות, הפניית חיצי הביקורת לעברו של שירזי עושה עמו עוול.

נערך לאחרונה ב: ‏5/8/12
  7. Raulito Madridista

מה שיש בשוק המאמנים הוא מאוד דל, וכנראה שבמצב שנוצר בהפועל אשתקד אף-אחד לא היה מצליח להביא יותר מזכייה שלישית ברצף בגביע המדינה ומקום שני, גם אם הפער מק"ש היה מוגזם. עומדת לנגדו רק בעייה אחת - הפסיד בדרבי(ואני ממש לא מדבר על אתמול). אין מה לחרוץ גורלות אחרי משחק אחד וגם הוא בתנאים לא נוחים.

כבר כתבתי בדיון של גביע הטוטו - ההרכב הראשון של הפועל בסדר גמור, יש הרבה כישרון בהתקפה. אבל הסגל דל, פציעה אחת של שחקן מפתח ואנחנו בבעייה. אני בעד שילוב שחקני נוער כמחליפים - עדן שרם, שושן, אטנצ'אנוב ששיחק אתמול טוב - אבל לא רק. לא הגיוני שסלים וגורדנה יהיו האופציות היחידות מהספסל.
    ושיעשו לי טובה - שלא יביאו לי את ברק יצחקי. פעם הוא היה וירטואוז והיום מדובר בשחקן גמור. ולא שכחנו את התרגיל המסריח עם קורנפיין. אין צורך ביותר מידי דריבליסטים בקבוצה, הפועל היא לא משחקת מחשב.

עוד קשר ובלם לפחות ויהיה בסדר. יאללה הפועל

8. Ricky van Wolfswinkel Member

הסגל יהיה בסדר ברגע שימכרו את ידין ותמוז ואולי גם את אדל (מומלץ מאוד).

9. HapoelFan ואיפה שתגידי אני מתייצב

למה למכור את אדל, ריקי?

10. Gaudi Member

כי יש לו את השכר הכי מנופח בקבוצה ומחליף מעולה, שכבר נמצא בקבוצה.
    זה לעומת ידין, טוטו וקנדה שהשכר שלהם יותר נמוך משלו והמחליפים שלהם נמצאים על העץ.

11. HapoelFan ואיפה שתגידי אני מתייצב

לא חולק עליך, אבל גם לא חושב שבגלל שיש לו את השכר הכי גבוה בקבוצה ושיש שוער מחליף טוב אז אדל צריך להיזרק. הוא היה אחד השחקנים הכי טובים שלנו אם לא הכי טוב בעונה שעברה. מילא אם הוא היה מסיים חוזה והייתה דילמה אם להציע לו חוזה חדש או לא, אז הייתי אומר שכבר יתנו את המפתחות לקליימן, אבל כל עוד אדל בשער אני מרוצה. זמנו של קליימן יגיע, אדל לא יהיה כאן לעד. אם אני לא טועה אז אדל מסיים חוזה בקיץ הבא, אם החוזה של קליימן הוא לעוד כמה שנים אז אני בספק אם לא יתנו לו את אפודת השוער הראשון.

12. Gaudi Member

אם ההתלבטות היתה רק בעמדת השוער אז מילא.
    אבל אם מסתכלים על כל הקבוצה אז עמדת השוער זו היחידה שאתה יכול להרשות לעצמך לדלל אותה, ולהשתמש בכסף מחיסכון השכר של אדל בשביל לחזק 5 עמדות הרבה יותר דחופות (בלם, מגן לכל צד, קשר אחורי וקדמי). עדיף קליימן ושני מגנים זרים מאשר אדל עם חוטבא ואנטבי.

13. HapoelFan ואיפה שתגידי אני מתייצב

יש אמת בדבריך, אבל גם אם עכשיו יציעו את אדל למכירה אני לא יודע כמה קבוצות יעוטו עליו.

14. Gaudi Member

ברור שעכשיו זה מאוחר מדי. ככה זה שמנסים לתכנן סגל (ולא בהצלחה יתרה כרגע...) באמצע אוגוסט, כשרוב הקבוצות כבר סוגרות את הסגל.

חברות בעמותה כבר עשית?

15. HapoelFan ואיפה שתגידי אני מתייצב

אין ספק, אבל אני דווקא חושב שגם אם היו מציעים אותו בתחילת יולי לא היו עטות עליו קבוצות. הוא שוער טוב לליגה הישראלית, אבל אני לא בטוח כמה הוא יצליח באירופה. הוא לבטח לא יהיה שוער ראשון באיזו קבוצת תחתית מאחת הליגות האירופאיות הבכירות.

חברות בעמותה - עדיין לא. אבל זה יקרה http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx