הפועל תל אביב בכדורסל

הנושא בפורום 'פורום ספורט כללי' פורסם ע"י King Kenny, ‏21/6/07.

1. King Kenny Member

השם זה תומר.
    תבין, בשבילנו נוקיה הוא לא סתם אולם של מכבי וזהו. הוא בשבילנו מסמל את הדורסנות, השחצנות, הרס הכדורסל הישראלי בדרכים לא דרכים, את שמעון מזרחי, את השחיתות. זה המקום שמזוהה יותר מכל עם מכבי, זה המקום שבו מעלים הזיקפה הלאומית המגעילה של ימי חמישי. שם הכל קורה.
    בשביל רבים מאיתנו (יש בינינו מעטים שאכן חושבים שצריך לעבור לשחק בנוקיה), זה למכור את העקרונות שלנו, העקרונות שכל כך חשוב לנו לשמור עליהם בים הרקיבות של הענף הזה. כשהקמנו את הקבוצה הזאת שמנו לנו למטרה להיות משהו שונה, חדש וטוב בנוף הכדורסל הישראלי. מבחינתנו, להיכנע לכך וללכת לשחק בבית הרשע הזה זה ללכת אלף צעדים אחורה.
    אין מקום להשוות בין מה שיד אליהו מסמל לבין כך שלאולם הזמני שלנו בראשון קוראים "בית מכבי" מכל הסיבות שציינתי למעלה.
    אולם זה בית, ובנוקיה לא נרגיש בבית.

נ.ב- צפי הקהל השנה הוא בערך אלף, אלף ו...

נערך לאחרונה ב: ‏11/7/12
  2. yakov_y YNWA

במחירים מוזלים (סתם דוגמא, 25 שקל כרטיס), הקהל של הפועל מפוצץ את נוקיה, יוצר אווירה שאף קהל בארץ לא עושה ויוצר בנוקיה גיהנום ששווה 15 נק' במשחק, פראיירים שהם לא בנוקיה על עיקרון מטומטם אבל עדיין "בית מכבי" יהיה נהדר בשבילם.

אגב, מאוד מאכזב לראות את הישראלים שהפועל משאירה, אין ספק שגל איתן, קורי קאר, שולדבארנד, יותן שירן, מתן נאור, בר טימור שחקנים מאוד נחמדים אבל הפועל חייבת לפחות 2 ישראלים בכירים, ישראלים של לאומית לא יספיקו, בכל מקרה אם הפועל תפגע ב-4 זרים אז ז לא משנה כ"כ אבל עדיין.
    אגב, מה מהתקציב? מינמום?

נערך לאחרונה ב: ‏11/7/12
  3. Ice Cream חסה

למה לא להעביר את המשחקים שלהם ל-O2 ארנה? או הזה של פרטיזן בלגרד? אולי גם מדיסון סקוור גארדן? כרטיסים ב-1$ והם ממלאים גם את המרקאנה..

4. yakov_y YNWA

25 שקל כרטיס זה לא מספיק טוב?

5. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

אני מניח שחסה התכוון לזה שהליגה הישראלית לא מספיק תעניין את אוהדי הפועל שהם יגיעו בהמוניהם גם אם תכניס את כולם בחינם, אבל בקטע הזה אני איתך יעקב. אני חושב שב-25-30 ש"ח הפועל תוכל להביא יותר מהמספרים שתומר ציין, למרות שמן הסתם הוא יותר בקיא ממני בהערכות. גם לי קשה להבין את עניין העקרונות מהצד שבעצם אם וכן יגדלו המספרים למצב של יותר מ-3000 איש אז הפועל תעשה הכנסה יפה ובמקום זה הם מעדיפים שהקבוצה שלהם תשאר על תקציבי מינימום רק לא לשחק בנוקיה אבל כמו שאמרתי, אני מכבד גם את זה.

6. King Kenny Member

אתם לא מבינים בכלל את הכמויות. בוא נתחיל מזה שעד השנה (אני לא יודע מה הולכים להיות מחירי הכרטיסים השנה) מחירי הכרטיסים עמדו על 25 שקל לנוער ו-40 שקל למבוגר והגיעו הכמויות שהגיעו. אני מאמין שהשנה אולי זה קצת יתייקר ועדיין גם אם זה היה במחירים האלו, אנחנו לא נוכל לפוצץ את נוקיה בשום מצב.
    אין לנו כל כך הרבה אוהדי כדורסל, כמובן שבמשחקים הגדולים פתאום כולם ירצו לבוא אבל לעבור לשחק בנוקיה עונה שלמה רק בשביל 3 משחקים (דרבי ירושלים וחולון) לא שווה את זה. אנחנו לא מגיעים למספרים האלה של ה3000, לפחות לא בשנה הקרובה. לאחר השנה הקרובה כבר יהיה לנו אולם משלנו ואם אני לא טועה התכולה שלו תהיה באזור ה-3000 מקומות, שאלו בערך המידות שאליהן נגיע בשיא שלנו פרט לדרבי ומשחקים מכריעים.
    דרבי, 2000 אדומים באולם קטן, אני כבר לא יכול לחכות.

7. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

האמת תומר, דווקא בגלל שזו יוזמה וקבוצה שלכם, דווקא בגלל כל הדרך שעשיתם, הייתי בטוח שביום שתעלו לליגה הבכירה יצטרפו אליכם חלק נכבד מאוהדי הכדורגל. חבל, כי יש לכם פוטנציאל להיות הקבוצה מספר 2 במדינה גם מבחינה מקצועית וגם מבחינת הקהל.

8. Ice Cream חסה

עידן, שלא תאמר שאני יודע רק לטנף על מכבי ואוהדיה: אז אני חייב לציין שאתה ושי באמת שונים מאוהדי מכבי האלה שכל אושרם ואורגזמתם זה מזה ששאר הקבוצות הן כל כך עלובות ומסכנות ואין להן אולם, אין להן אוהדים, אין להן בעלים, אין להן תארים ולמכבי יש. רק שכנראה שאתם מיעוט. אוהבי כדורסל ישראלי אמיתיים יש מעט מאוד בארץ.

לגבי עקרונות: אז מעבר לזה שלא נראה לי שמכבי תסכים לשחק באדום או לשנות את השם שלה ל"הפועלים תל אביב" למשך 50 שנה אם שרי אריסון תחליט להביא לכם 250 מיליון דולר עכשיו באופן חד פעמי- עקרונות זה איך שכל אוהד, מנהל וספורטאי רואה את הספורט. יש כאלה שהעיקרון שלהם הוא לקחת 100 אליפויות מתוך 108 ובקיצור כל תואר אפשרי כי את זה הם רואים בתור עיקרון של הספורט. יש כאלה שרואים בתור עיקרון של הספורט שאיפה להתקדמות ואתגר, ויש כאלה שהספורט מבחינתם זה כלי להעביר את הרעיונות של קבוצת אנשים מסוימת מסוימת. אתה מבין לאן הפועל שייכת, ובתור עיקרון אצלם יש להם מטרה להיבדל ממכבי: מהגאוותנות, מהנציצות ועוד דברים שהיכל נוקיה מסמל.

חוץ מזה: המספרים שקני מדבר עליהם, בנוסף למצב הכדורסל שמאוד קשה לבנות שם מסורת של אוהדים -להפועל ירושלים לקח הרבה מאוד זמן ומאמץ כדי לבנות מסורת ומסורת של אוהדים, שחוץ מציפיות שהתפוצצו וכמה רגעים קטנים של אושר (כמו שהצ'אפחה שהבוגד נתן לאליהו בגמר גביע ווינר)- לא באמת הביא למשהו מיוחד, אולי בניית הארנה כעבור 20 שנה, שלא תמיד הולכת להיות מלאה כנראה... כך שזה לא שלהפועל יש מרחקים עצומים לשאוף, ונוקיה רק יכול להזיק יותק (עלות גבוהה, אווירה מנוכרת, סיבה לחולדאי לא לבנות אולם שיתאים להפועל).

איזה מרגש זה להיות קבוצה מספר 2 בישראל... http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/dry.Xxx

ואתם יודעים מה ממש עצוב? שזה באמת מרגש את כל האוהדים בארץ חוץ ממני להיות מספר 2 בישראל. שאלוהים יעזור ללוזרים האלה! http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/ph34r.Xxx

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏12/7/12
  9. LIVERPOOL87 Member

בקשר למשפט הראשון זה ממש לא נכון, אם אתה מדבר על ילדים בגילך אז אולי זה נכון, כל מי שאני מכיר שאוהד את מכבי רוצה שתהיה כאן ליגה חזקה גם אם זה יעלה לנו בתארים.
    ברור שאם נפסיד בצורה חוקית בסדרות לקבוצות חזקות את האליפות איפשהו אני כן אתגעגע לתקופה שהיינו לוקחים כל תואר, זה יהיה שקר להגיד שלא, אבל מצד שני אני יודע שזה יעשה רק טוב לכדורסל הישראלי ובנוסף זה יחייב את מכבי להביא זרים טובים יותר וזה ישתלם לקבוצה במאבקי היורוליג.

אין מה לעשות, מסורת בונים ב-50 שנה ולא בשנה אחת, אם תחפשו קיצורי דרך בסופו של דבר תיפלו, וזה מסר שריקי צריך לקבל, מכבי רצה מרתון מעל 40 שנה, ולכן היא לא משקיעה כספים מיותרים שיכניסו את הקבוצה להפסדים.
    אם ייקח לירושלים והפועל 20 שנה כדי להשתוות למכבי ועד אז תהיו קבוצות דרג ב' לא קרה שום דבר ולא צריך להתרגש, גם אני לא מתרגש שהיום אנחנו נקראים דרג ב' לצסק"א, בסופו של דבר נעבור אותם.

10. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

חסה, תודה? http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/5eek.Xxx

שמע, אני חוזר על מה שאני תמיד אמרתי, שאת אוהדי הפועל מעסיקה יותר מכבי מהקבוצה שלהם. אני אקח את נוקיה ובוא נתעלם מכמות הקהל וההוצאות לרגע: העקרונות שלהם זה קודם כל להבדל ממי שהם שונאים, גם במחיר שזה בעצם יכול לעזור לקבוצה שלהם וזה דבר שאני לא מקבל ולא מבין. כמו שאמרתי לך לא מעט פעמים, רוב אוהדי הפועל יחתמו על לא לקחת אליפות בארץ בתמורה לזה שהם יראו את מכבי מקבלת בראש וכמה שיותר. הכוונה שהם יעדיפו לשמוח לאיד מאשר לשמוח על הצלחה שלהם. אני לא מכליל אבל אני חותם איתך שזה מה שהרוב יגיד לך. אבל שוב, רוצים ללכת על עקרונות, תפאדל אני מכבד את זה, רק מספיק עם הבכי שהקבוצות עניות בגלל מכבי.

11. Ice Cream חסה

שי, אלה שבאים מהכדורגל (השחקן ה-12?) לא מפסיקים להתעסק בזה, כשלי יצא גם להכיר בפורומים השונים לא מעט אוהדים שמה שאין להפעול מרגש אותם יותר. כמה מילים אוהדי מכבי שפכו על שלושת הקירות והגג שנהרסו ברחוב אוסישקין? יותר מדי עבור אוהדים של קבוצה עם יותר מ-80% מהתארים בארץ http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/dry.Xxx.
    תוסיף גם את הסושיאדה שהדבר האחרון שהם צריכים שהמותג של מכבי ייפגע בביצה המקומית.

ב-3 מילים אחת על הדרך ההוגנת: NCAA? אליפות הנוער?
    אבל שוב אני אזרוק מילת פרגון על זה שאתה מוכן רחמנא ליצלן לא לקחת כל תואר...

זה לא שמכבי עבדה 50 שנה עד שהיא הפכה לאימפריה, היא הייתה סוג-של משמעותית באירופה כבר בשנות ה-70, והיא מהר מאוד זללה תארים על העונות הראשונות, שזה נותן פער עצום לכל המשך הדרך. אפשר להשיג את הפער הזה, אבל לא כשאתה מתעקש רק להגדיל ולהגדיל אותו, בלי שיהיה אכפת לך מתחרות, וכיום כבר אי אפשר. אין לי בעיה אם זה שיש קבוצות בכירות בכל ליגה בכל מדינה שהן דרג מלשהן, יש לי בעיה כשיש קבוצה אחת בדרג הבכיר. ספורט=תחרות. וכמו שאתה לא מתחרה עם עצמך לבד בריצה (אלא אם קוראים לך אירנה וינגרטן ואתה רץ 3000 מכשולים בישראל) אי אפשר להתחרות לבד בכדורסל.

עידן, מעבר לזה שאני לא מסתיר את זה שאני שונא מכבי ושונא שקליין עוד העיז להתחקות אחרי שימון, כדי ליצור אלטרנטיבה למכבי- צריך שהיא תהייה אנטיתזה עבורה. אחרת מה יגרום לה לעניין אוהדים אחרים? 2 צלחות ו-3 גביעים? אולם יותר יפה? קומבינציות יותר מעניינות בסושי שמגישים ב-VIP? אין מה לעשות, ומעבר לזה שצריך לבנות קבוצה סביב דברים שלא מייצגים את מכבי (נוער, אוהדים, עממיות...), צריך ליצור סביב מכבי אנטגוניזם של מכבי זה רע ו-X זה טוב.
    חוץ מזה: אתה יודע מי אלה אוהדי הפועל תל אביב ומה הערכים שלהם (לדעתי- חרא. אבל למצב של הכדורסל זה מאוד מתאים), ונוקיה לא בדיוק מייצג אותם, מעבר לזה שהוא סתם מעיק עליהם מקצועית (הם לא יותר מהפועל ירושלים כרגע, אפילו פחות).

לגבי מכבי- ושבזה תהייה המילה האחרונה עליהם בדיון הזה: אני אף פעם לא נגדם באירופה. בתוך תוכי לפעמים ניצחון שלהם משמח אותי, לפעמים הפסד. אבל אני מבין את האוהדים שגם שמחים מהפסדים של מכבי (אז מתי עוד הם יוכלו לשמוח מזה?). בקשר לליגה- כן. לא אכפת לי אם ירושלים לא תהייה בגמר 10 פעמים רצוף- אם 7 פעמים מתוכן מכבי תפסיד בגמר. הפסד תואר של מכבי זה אושר עצום, מחכה להראות בפורום פה עד כמה http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx

12. Gaudi Member

אני חושב שכל הויכוח פה של אוהדי הפועל עם עידן הוא עקר מהסיבה הפשוטה שאנחנו באים מהנחות מוצא שונות לגמרי. עידן חושב שזה נורמלי שקבוצה תארח משחקים ביתיים במגרש הביתי של הקבוצה היריבה. עבור הרוב המוחלט של אוהדי הפועל, זה דבר שיהרג ובל יעבור. שקול לעבור לשחק בצהוב. ואני ממש לא מסכים שזה בא משנאת מכבי יותר מטובת הקבוצה. טובת הקבוצה זה לשחק במגרש הביתי. להפועל אין מגרש ביתי, ככה שכל האופציות הקיימות גרועות. אבל הרע במיעוטו זה לפחות לא לשחק במגרש של היריבה המושבעת. ואני חושב שבלומפילד (ע"ע למטה) זו בדיוק הסיבה למה אוהדי מכבי לא מבינים את זה.
    ומילא אם היו 5,000 בקשות למנויים, אז היה לויכוח הזה טעם. עוד אין 2000 חברים בעמותה.

בלומפילד, וגם באסה לפניו, נבנה עבור הפועל ותמיד היה המגרש הביתי של הפועל בלי נדידות, וזה באמת בכייה לדורות שהמגרש עבר לבעלות העיריה. מכבי ואחרות תפסו עליו טרמפ עם הזמן. אם אוהדי מכבי חיים עם זה בשלום, מה אפשר לעשות. על מה למחות? אנחנו לא יכולים להחליט למכבי איפה לשחק.

13. King Kenny Member

איך למען השם אנחנו מתעסקים יותר במכבי מאשר בהפועל? אנחנו שונאים את מכבי יותר מאשר אוהבים את הפועל? אז בגלל זה הרמנו את הקבוצה מהאשפתות והתחלנו כקבוצת אוהדים בליגה ב' והשקענו חמש שנים בשביל להגיע לליגת העל? בגלל זה החלטנו לא לקנות את מקומנו בליגת העל בכסף ולחכות שנעלה על הפרקט? בגלל זה אנחנו משקיעים כל כך הרבה בקבוצה שלנו (היא באמת שלנו!)? בגלל זה אני רואה אותך מתעסק יותר עם כמה שהפועל שונאים יותר את מכבי? כמה תגובות של אוהדי הפועל את רואה בדיון שלכם? בגלל זה מאז שעלינו אני לא מפסיק לשמוע אוהדי מכבי ואת שימון מתעסק בזה שהפועל לא תוכל לארח דרבי בהדר יוסף?

נמאס כבר מהשקר הזה, אנחנו קודם כל אוהדי הפועל, ועשינו בשביל הקבוצה שלנו יותר מכל קהל אחר בארץ. תאמין לי שרוב מוחלט מעדיף אליפות של הפועל על זה שמכבי תקבל בראש (למרות שזה בא ביחד כי אם ניקח אליפות זה יהיה קודם כל על הראש של מכבי).
    וכן, חלק גדול מהמצב של הכדורסל הישראלי היום הוא באשמת מכבי, בגלל השחיתויות שעזרו לכם לאורך השנים את המעמד הזה. תפסיקו כבר לעצום עיניים ותפסיק לדחוף את מכבי לדיון של הפועל.

אנחנו הפועל.

14. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

עד המשפט האחרון עוד הייתי זורם איתך. אבל כשאתה מדבר על שחיתויות אולי תדבר על ההסתדרות שעזרה לכם בדרכים לא כשרות עוד לפני שכולם ידעו מה זה מכבי. ברור שנוח שנים על גבי שנים להתפס על השטות שמכבי הרסו ומכבי הרסו אבל הכל זה 100 אחוז אשמתכם ושאר קבוצות הליגה אם תרצו או לא, בזה שהתנהלתם כמו מכולת. תמשיכו בעבודה שלכם שיהיה לכם בהצלחה וברוכים השבים לליגה אבל תפסיקו להתבכיין ולהאשים את מכבי בבעיות שלכם.

15. LIVERPOOL87 Member

כבר חשבתי שמדובר באוהד של קבוצה אחרת ואז המשפט האחרון הגיע. כן אין ספק שזה אוהד הפועל אמיתי. אם אתה אומר שחיתות אז תגיד במה בדיוק? סתם לזרוק משפטים ללא ביסוס?
    אני אוהד מכבי 20 שנה ולא יודע על שום שחיטות במשך הזמן הזה, בוא תספר לנו כדי שנחכים.