הפועל ירושלים - לוקחים את הגביע שנה שנייה ברציפות

הנושא בפורום 'פורום ספורט כללי' פורסם ע"י Fabio Junior, ‏6/9/07.

1. שי מנהל ראשי מנהל ראשי

מרכוס סלוטר (22, 2.03 מ') חתם היום (רביעי) בקבוצה. הפורוורד, בוגר מכללת סן דייגו, יהיה הזר הרביעי של דן שמיר וישלים את עמדת הגבוה שחסרה למחזיקת הגביע. סלוטר יגיע ארצה ביום שישי, יוכל לשחק מול בני השרון ביום ראשון בליגה וביום שלישי מול שטרסבורג בפתיחת משחקי היול"ב קאפ. בעונה שעברה שיחק סלוטר בקרסיאקה הטורקית והעמיד ממוצעים של 13.3 נק', 10.2 ריב' ו-2.3 חסימות למשחק.

השחקן חתם על חוזה לעונה, כאשר ירושלים שומרת עליו אופציה לעונה נוספת. לשחקן, ששוחרר ממחנה האימונים של מיאמי לפני מספר ימים, תהיה אפשרות נוספת לנסות את ה-NBA בקיץ הבא.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏1/11/07
  2. Dimitar Berbatov Member

דן שמיר, כמו גם בשנה שעברה, הולך על 2 גבוהים, שאף אחד מהם לא סנטר טבעי. בשנה שעברה אלה היו מריו אוסטין וגולמאץ', אז זה לא ממש הלך.
    אני לא בטוח כמה ג'יימי ארנולד יהיה טוב כסנטר. נגד קבוצות כמו גלבוע עפולה, גליל עליון, אשקלון ודומיהן זה יעבוד בסדר, אבל נגד מכבי, בני השרון עם גבוהים חזקים כמו עוסמאן סיסה ועם מכבי שיש להם גבוהים מצוינים, אני בספק אם זה יעבוד.
    בכל מקרה, יהיה מעניין לראות את הציוות של שניהם מתחת לסל.

3. Chelsea_forever Member

הפועל לא יתמודדו עם קבוצות של גבוהים ענקיים (ולהפועל הגבוהים שלהם זה ארנולד 2.03 וגם סלוטר 2.03), למרות שהאתלטיות הטובה של סלוטר תחפה. אם הפועל תצליח להשיג גארד טוב במחיר שווה (סולומון?) אז שווה לצרף לעבות את הסגל. סך הכל נראית החתמה טובה לטווח הארוך, הוא לא יהיה מאריות היורוליג אבל בהחלט שחקן אירופאי לגיטימי.

4. Dimitar Berbatov Member

פיי, לאן הדיון הדרדר.
    הפועל ירושלים ניצחה אתמול את שטראסבורג הצרפתית 74-73 במשחק שפתח את הקמפיין של ירושלים ביול"ב קאפ לעונת 07-08.
    משחק בינוני מאוד של ירושלים. וויל בליילוק ממשיך לאכזב, לא ספרתי את הדקות שהבחור שיחק, אולי 15, אבל גם בהם הוא בקושי נגע בכדור. דווקא ראמל קארי שמקבל פחות קרדיט משמיר, ולרוב לא פותח בחמישיה היה טוב מאוד. גם מרקוס סולטר הותיר עליי רושם טוב, הוא עדיין לא התחבר והוא עדיין לא בכושר טוב, אבל יש לו כדורסל.
    הבעיה הגדולה של ירושלים היא משחק הפנים שלה. ג'יימי ארנולד היה מצוין, והוא מניה בטוחה עבור ירושלים, אבל עד שסלוטר יכנס לכושר ויראה שהוא יכול לשחק יותר מ-20 דקות, ההגנה של ירושלים לא טובה. נגד שטראסבורג זה לא בא לידי ביטוי בנקודות, אבל עם שחקנים כמו שרון ששון וגיא פניני שהם יותר 3 מ-4, היכולת ההגנתית הרעה שלהם תבוא לידי ביטוי.

5. Chelsea_forever Member

אתמול הייתי במשחק הייתה פשוט אווירה מדהימה בלי קשר למשחק. בליילוק ממשיך לאכזב וקרי רק משתפר, אני מאמין שלאט לאט הוא ימשיך להשתפר גם הגנתית - ולדעתי אם הפועל הייתה מתעלה בהגנה אתמול זה יכל להיגמר גם 10 הפרש. לגבי ארנולד, הוא שם 19 נקודות אם אני לא טועה אבל הייתי בדיוק מאחורי הסל שהוא תקף במחצית השניה ודן שמיר חייב לייצר לג'יימי תרגילים, כי היו המון איבודים שהוא לא יכל לקבל את הכדור. חוץ מזה פניני וחג'ג' עזרו בייצור מומנטום בסוף הרבע השלישי וגם ברביעי, בסה"כ לא יותר מדי משחק מדהים אבל זה משתפר לאט לאט. כמו כן סלוטר המלך שהטריף אתמול את מלחה הוא מכונת ריבאונדים, גם הוא צריך לקבל כדורים ב5 או שיהיו לו תרגילים ככה הוא מקבל בפנים ודופק דאנקים חופשי..

אללה הפועל!!

6. לירן מנהל כללי מנהל כללי

איזה יופי ארנולד, 7 רמות מעל הקבוצה העלובה שהוא משחק בה, לא מבין מה הוא עושה שם ועדיין לא מבין איך מכבי ויתרו עליו.

7. iverson13 Member

במכבי הוא היה טוב אלב לא הכי טוב והכי דומיננטי..עכשיו הוא השחקן הכי טוב של ירושלים.אהבתי גם את סלוטר...אלב דרור חג'ג' רכז???מה זתא בדיחה?!

8. Tony Adams Member

הפועל במשחק מדהים היום. פשוט מדהים. קאזאן, אחת הקבוצות הטובות ברוסיה, וגם שם דבר באירופה, מובסת במלחה בתוצאה בלתי נתפסת.
    הכל פשוט התחבר לשחקנים של דן שמיר. סוף סוף הפועל נראתה כמו קבוצה, סוף סוף הקהל במלחה נהנה.
    107:68. מדהים.

9. Tony Adams Member

איזה דרמה במלחה. הפועל כבר היתה בפיגור עמוק של 79:73, ואחרי זה 81:75, הורידה ל-81:80, אבל ספגה סל מיותר.
    אבל ארנולד במהלך הכי ווינרי שיש דפק שלשה חצי דקה לסיום והשווה. הקרואטים החטיאו 2 מהקו, וסלוטר, אחרי מהלך גדול של באוארס, הוציא עבירה 0.4 לסיום. הכניס את הראשונה, החטיא בכוונה את השניה, הופועל מנצחת 84:83.
    חג'ג' במשחק ענק של 19 נק', וארלונד עם 26.

10. לירן מנהל כללי מנהל כללי

ארנולד ניצח את קאזאן אבל ירושלים ניצחה רק בזכות ששחקן של קאזאן החטיא 4 פעמים רצוף בדקה האחרונה מהקו. ארנולד פשוט ווינר, ושוב- שחקן ב-3 דרגות מעל לקבוצה שהוא משחק בה.

11. George Best Member

אם אני לא טועה - 4 משחקים ברציפות שארנולד קולע בין 26 ל28 נקודות(מכבי, קאזאן, ראשון לציון והיום), ומה שלא פחות מדהים -
    הוא עושה זאת באחוזים מדהימים.
    נכס.

12. Ralph-Lauren 1909 היכל התהילה

ג'ימי ארנולד פשוט כמה רמות מעל הקבוצה, שחקן נהדר קולע ועושה עבודת הגנה מרהיבה. אין לי ספק שהפועל עשתה רכישה אדירה כאשר הביאה אותו לשורותיה. מרקוס סלוטר האיש המשוגע ביותר שיצא לי לראות בשורות קבוצת כדורסל ישראלית ואפילו אירופאית, הוא לא כדורסלן גדול אבל הוא מוטיבטור אדיר. דרור חג'ג' עושה עונה אדירה עד כה, שחקן הגנה נהדר וקלעי לא רע בכלל, סיים היום עם 19 נקודות כמדומני.

13. Gianluigi Buffon Campione d'Italia

הבעייה של ירושלים היא שאין לחג'ג' מחליף ראוי, לפחות לא כרגע - עד שרובינסון יתחבר וייכנס לקבוצה.
    טימי באוורס מרכז את המשחק בגלל שאין ברירה במצב כזה, ועושה זאת יחסית סביר לאחד שעמדתו היא שוטינג ארד ולא פוינט, אבל עדיין - בעתיד הרחוק וגם הקרוב זה יכול לפגוע קשות בקבוצה, ויש גם הבדלים בין ירושלים עם חג'ג' לבין ירושלים עם חג'ג' - רכז על המגרש.

14. Ralph-Lauren 1909 היכל התהילה

נכון זאת בעיה, יהוא אורלנד יכול להיות מחליף שלו אבל הוא לא רכז טבעי. ראמל קרי חייב להיחתך מהסגל כמה שיותר מהר, אני לא רואה איך הבחור הזה משתלב בקבוצה.

15. Tony Adams Member

באוארס לדעתי מרכז מצוין, בעיקר כשג'יימי על המגרש. יש להם אחלה כימיה, והם מראים את משחק אחר משחק. אבל לא רק עם ארנולד. במהלך האחרון באוארס ניהל את ההתקפה כמו גדול, וסיים עם חדירה גדולה (אחרי חסימה של ארנולד) ומסירה מצוינת לסלוטר.
    יש לי-ם כלים.