הפועל באר שבע 2016/17 - אלופים שנה שניה ברציפות

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Nave, ‏17/7/16.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. לירן מנהל כללי מנהל כללי

נכון, מחפשים כזה. שוב, זה שקורהוט נמצא, לא מונע מהמועדון לחפש זר חלוץ להרכב הראשון, זה לא מתנגש.

2. עידן444 Member

עם כל הכבוד, קיארטנסון סיים כאן מלך שערים אבל במאני טיים בן שהר(שהוא באמת שחקן שאני לא ממש אוהב) הוכיח שהוא שחקן קלאץ' הרבה יותר טוב ממנו.
    ההאדרה לקיארטנסון לדעתי מוגזמת.

3. לירן מנהל כללי מנהל כללי

קיארטנסון סקורר גדול. לא מעבר. הטיפול שלו בכדור הוא ברמה נמוכה מאוד, מחוץ לרחבה אפשר להשוות אותו לשאר חלוצי ליגת העל, במקרה הטוב.

קיארטנסון צריך מעטפת כדי להצליח, בדיוק כמו לוסיו, בדיוק כמו חלק נכבד מהחלוצים. וואקמה לדוגמא, גם שמתפקד חלוץ, לא צריך מעטפת, הוא שחקן שיכול לדאוג לעצמו.

Sir Alex Ferguson אוהב/ת את זה.
  4. עידן444 Member

לגיטימי להעביר ביקורת רק שהביקורות כאן לא פעם ממש מונעות משנאה לאנשים שעשו יותר טוב מרע למועדון. ככה זה מרגיש לי וזה מה שמפריע לי. אולי הבעיה אצלי.

5. עידן444 Member

בוא אני אגיד את זה במילים פחות יפות. חלוץ מוגבל.

לירן אוהב/ת את זה.
  6. DRORIKO Member

מעולם לא האדרתי את קיארטנסון. הוא חלוץ נהדר, אבל הוא אפילו לא קרוב לערן זהבי. ועדיין הוא החלוץ הכי טוב בליגה, עם כל המוגבלויות שלו. אם תביא אחד לב״ש היא לוקחת אליפות כבר במרץ.

7. לירן מנהל כללי מנהל כללי

אני חושב שאתה אוטומטית לוקח את זה למקום של שנאה... מיותר להסתכל על זה ככה. אני לא מסוגל לראות את דווידזאדה לובש יותר את המדים שלנו, מה יש לי נגדו? הוא שחקן בית. אני חושב שבמציאות הנוכחית שלנו אנחנו צריכים למצוא טוב יותר. עוד שנתיים אלונה מתפרקת ואנחנו חוזרים לתחתית? אשמח לראות את דווידזאדה אצלנו.
    אין פה ענייני שנאה, לאף אחד אין סיבה לשנוא, יש פה ביקורת, לפעמים נוקבת, מאנשים שהקבוצה חשובה שלהם.

gilad16 אוהב/ת את זה.
  8. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

באחת ההודעות שלך כתבת:
    "שזה מה שמשרישים לנו במדיה".
    ובכן, ההודעה שלך היא קלאסה לכותב שמושפע מהתקשורת.
    מה זה מועדון מצליח? מועדון שזוכה בתארים באופן קבוע, כאילו בכדורגל הישראלי יש לנו 20 מועדונים שזכו כאן בקביעות בתארים ב-40 השנה האחרונות. וכל השאר? הם מועדונים כושלים (למרות שקראתי אותך כותב דברים אחרים על נתניה, ככה שכניראה הגמל לא רואה את הדבשת שלו).
    הפועל באר שבע הוא מועדון שהיה עשרות שנים ברצף מועדון קבוע בליגה הראשונה, בחלק מהשנים בצמרת (לא מעט, גם בשנות ה-90 וגם בשנות ה-2000), וכן בחלק מהשנים באמצע הטבלה ובתחתית.
    גם כשהיינו בליגה לאומית המטרה תמיד הייתה לחזור למקום הטבעי שלנו ולכן תמיד הרגשנו גדולים על הליגה ולא קשורים אליה גם תחת הניהול השכונתי של אלי זינו.
    במהלך התקופה הזאת גם הופענו במפעלים אירופאים, זכינו בגביע אחד, הגענו לגמר נוסף, הוצאנו ממחלקת הנוער שלנו את השחקן הישראלי הכי גדול מבחינה מקצועית בהיסטוריה של הכדורגל הישראלי.
    לא הכל זה תארים, לא הכל זה אליפויות, בעיני מועדון כושל זה מועדון שגם אחרי ותק של עשרות שנים או הצלחות גדולות היציעים שלו עדין רקים. מועדון כושל הוא מועדון שנעלם מהמפה או נתקע כבר עשרים שנה בליגות נמוכות.
    מועדון כושל הוא לא מועדון שלאורך 40 השנה האחרונות היה 80% מהזמן חבר קבוע בליגה הראשונה עם כמות קהל יפה ולא מעט עונות בצמרת ועם הוספה של המון צבע בליגה.

9. עידן444 Member

מכבי נתניה מעל 20 שנה מועדון כושל. לא רשמתי בשום מקום משהו אחר.
    לא יותר וכנראה פחות מכם עד לפני 3-4 שנים... למרות שיש לכם תואר ב 97(נדמה לי).

oFiRzZz אוהב/ת את זה.
  10. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

גם בנוגע לאלישע בזמנו, באת לכאן והעברת ביקורת על האוהדים שלנו.
    באופן אישי אני חושב שאתה מנסה להקטין אותנו, וברור לי למה, קשה מאוד לראות מועדון שאתה חושב שהיסטורית או בכל מיני פרמטרים שווה למועדון שלך או אפילו קטן ממנו מגיעים להישגים כל כך גדולים בזמן שהקבוצה שלך מתנדנדת בין ליגת העל לליגה לאומית בין פירוק לבניית קבוצה שתחגוג אם תקבל את השאריות שאנחנו משחררים.
    אבל כמו עם אלישע, שהיום כולם מבינים שהביקורת שלנו הייתה נכונה לאור ההצלחה של בכר והקדנציה של אלישע בנבחרת, גם בנוגע לביקורת שמושמעת היום, לא מדובר בקללות, נאצה, או שמישהו שוכח מה השחקן תרם למועדון שלנו, בטח כאלה שהיו שותפים לאליפות, אלא ביקורת מקצועית ולכן ראויה.
    לירן כתב את מה שכתב על דוידזאדה, אני לא מסכים אבל גם אני כתבתי דברים דומים על בן תורג׳מן, שאני לא חושב שהוא מספיק טוב לקבוצה עם השאיפות שלנו, ומצד שני כתבתי שאני מודה לו על כל מה שתרם לנו ומאחל לו בהצלחה בהמשך.
    העברת ביקורת מקצועית וראויה, גם על כאלה שהיו בתקופת הזהב שלנו, לא אומר שאנחנו לא מעריכים את התרומה שלהם, ואני מבטיח לך שכשתורג׳מן יגיע לטרנר או אנחנו נתארח אצל בני יהודה, כולם אצלנו כולל אני יגידו לו תודה, גם אם חשבנו שמקצוענית היה נכון לשחרר אותו.

11. gilad16 Member

לא פה, וחשוב מזה לא במגרשים, מטנפים על שחקנים שהובילו אותנו לתהילה.
    ברור שיכול להיות מישהו חריג פה או במגרש, אבל לרוב אין שום טינופת.
    יש ביקורת מקצועית, וזה שוובה היה ענק נגד אולימפיאקוס לא אומר שאני לא צריך להגיד שהוא איטי, תוקע את המשחק וכל ביקורת מקצועית אחרת.
    זה שאופיר לקח חלק באליפות ובמשחקים גדולים באירופה לא אומר שהוא עומד נכון בהגנה או יודע ליצור מצבים.
    זה ששהר טוב אצלנו לא אומר שלא צריך לשאוף ליותר.
    מה בין זה לטינופת? אתה זה שמקצין פה יותר מכל אחד אחר ומה קשור מחיר המנויים?

היוצא דופן היחידי זה בוזגלו והסיבות לא קשורות למה שקורה על הדשא (וכמו לירן, גם אני לא מסכים עם זה).

Sir Alex Ferguson אוהב/ת את זה.
  12. לירן מנהל כללי מנהל כללי

משה מאוד מיותר לקחת את זה לפן האישי. אפשר להגיב בלי להיכנס לאיזה קבוצה האוהד שהעביר ביקורת אוהד.

13. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

הפועל ירושלים זה מועדון כושל כשהם כבר 17 שנה לא מצליחים לחזור לליגת העל והשנה הגיעו לליגה א׳.
    אל תיתן לתקשורת שאוהבת לצבוע הכל בשחור או לבן שצריכה כותרות לגרום לך לחשוב שאין אמצע, אין אפור, שאו שאתה מכבי תל אביב/מכבי חיפה/בית״ר י״ם/הפועל תל אביב שנחשבים מועדונים מוצלחים במבט של 20 השנים האחרונות או שאתה מועדון כושל, או שאתה שווה ערך להפועל ירושלים כזאת.
    יש אמצע, יש מועדונים שרוב השנים היו בליגת העל, שלקחו תואר, שהיו באירופה, שהיו עונות בצמרת, שיש להם קהל נאמן וגדול שממשיך ללוות אותם, ולכן באותם מועדונים, כמו במועדון שלי, יש את הבסיס להפוך למועדון מוצלח, כשהתנאים יבשילו.

14. עידן444 Member

כשאני מפרגן ומגדיל זה נגמר בלייק מצידך.
    כשאני מעביר ביקורת התגובה היא מגילה עם פרשנויות וניתוחים פסיכולגיים.
    שוב אלישע אלישע אלישע...
    אלישע קיבל מועדון בתחתית. החזיר מועדון צמרת עם בסיס לאליפות. לא רואה שום סיבה להקניט אותו בלי סוף. אף פעם לא ניכנסתי לויכוחים בקטע מקצועי לגבי אלישע כי אני לא מחזיק ממנו מקצועית ואמרתי את זה מספר פעמים.

ואיזה כיף שיש לי בעלים יותר עשירה משלך... אז אני גבר... ואתה מחכה לשאריות שלי...
    אני מבין שלקראת הקיץ שוב נירשמת לגנון של לירן? השנה זה כולל סיור במוזאון התרבות של הבדואים?

amn, EO11 ו-yakov_y אוהבים את זה.
  15. עידן444 Member

כשלון בהגדרה הכי פשטנית זה כאשר לא עומדים בייעדים.
    כפי שאמרו כאן לאוהד מכבי פ"ת לפני כמה ימים שכשהם מסיימים רביעי זו הצלחה וכשמכבי חיפה מסיימת רביעית זו קטסטרופה.
    אז כשמועדונים עם תשתית טובה ועם ציפיות מדשדשים ומטיילים בין ליגות בלי שום יציבות זה כשלון.
    להפועל רעננה לשרוד כבר 5-6-7 שנים בליגה העל באופן די יציב זו הצלחה.
    אם מכבי נתניה במשך שני עשורים בנתה עצמה כקבוצת צמרת ומאמצע שנות ה- 90 להוציא תקופת יאמר היא מדשדשת זה בהחלט כשלון מערכתי שנובע בעיקר מכשלון ניהולי של מועדון.
    זה לא אמצע. זה כשלון.

מצב נושא:
הנושא נעול.