הפועל באר שבע - הדיון הרשמי

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Alvaro Recoba, ‏29/5/04.

1. Alvaro Recoba משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא אני. יעקובו בא בלי ציפיות כאנונימי לחלוטין. בכל מקרה, אני מקווה שהוא כישרון בשביל קצת חיים בבאר שבע השנה, אבל אם הוא היה ברמה של יעקובו או יותר טוב, הוא היה משחק עבור יותר כסף משל ז'ינו בקבוצה יותר גדולה מבאר שבע.
    מי אמר מהו קודרו?

2. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

שמע, מדובר על בחור שאמר לא ליוניטד, והסיבה היחידה שהגיעה לגראסופרס(קבוצה הרבה יותר גדולה מהקבוצות בישראל) היא כדי לקבל דקות.
    הוא פתח שם עד שנפצע, כשהוא חזר הוא שותף מידי פעם, לא יותר מידי, ולכן הוא עוזב.
    הוא דיבר עם יעקובו שהמליץ לו לשחק בישראל, קאקו אגב אמר שהוא לא מאמין ששחקן ברמה שלו יגיע לישראל.
    בכל מקרה, ברור שבלי הפציעה הוא לא היה נוחת בישראל.
    גם ברור שאחרי עונה אחת טובה הוא לא ימשיך כאן.
    זאת אגב גם הסיבה למה גראסופרס לא מוכנה למכור אותו למרות רצון של זינו לקנות.
    אתה רואה קבוצה שמשאילה שחקן אבל לא מוכרת אותו אילו היא לא חשבה שיש בו משהו?
    די ברור, השחקן בא לקבל דקות, לכבוש הרבה שערים, וללכת לאירופה.

3. rivaldo משתמשים של כבוד היכל התהילה

תיקון קל,המשחק מחר בשעה 18:30 !

4. DadoN ReD Member

נייראה שחקן מאוד מרגש ... מצידי שישחק כאן עונה, יביא את האליפות ויילך http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/smile.Xxx

5. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

מייקל אוסי הגנאי קרוב מאוד לסיכום בהפועל ב"ש, אוסי שהוזכר לפני מספר שבועות כמועמד ואח"כ היה גם ברשימת המועמדים של הפועל ת"א הוא קשר-חלוץ מהיר, שלפני 2 עונות היה מלך השערים בגביע אפריקה לקבוצות מחזיקות גביע במדי קבוצתו קוטוקו שהגיעה עד הגמר.
    בשנה שעברה הוא כבש רק שישה שערים במדי קוטוקו
    הנה חוות הדעת שעמית גנאי מסר לי אודות אוסיי : "אוסי מתופקד בד"כ באגף הימני של ההתקפה ולעיתים קרובות כקיצוני ימני, הוא השחקן המהיר ביותר בגאנה ........לאוסי יש כישרון ואני חושב שהוא שווה נסיון באירופה, אני מניח שהוא מסוגל לשחק בליגה ברמה אירופאית בינונית כמו בלגיה או תורכיה" .
    הגעתו של אוסי עשויה לסיים את הרומן בין ב"ש ליניב אברג'ל .

6. מאיר ברד Member

יניב אברג'יל חתם על חוזה חדש בבאר שבע לעונה אחת, כשמהחוזה החדש אברג'יל הוריד 15 אלף דולר שאמורים להיות דמי השאלה לכפר סבא.

היום באר שבע יפגשו עם הקפטן סתיו אלימלך, לשחקן יוצא חוזה לשנה עם אופציה לעוד שנה(במידה והשחקן ירצה להמשיך עוד שנה לאחר העונה הנוכחית) שבסיומו הוא ישתלב בצוות המקצועי של המועדון.
    אלי זינו הבע רצון במסגרת החוזה לקצץ לסתיו אלימלך 25% מהעונה החולפת!
    אוהדי הקבוצה הבהירו ליושב ראש, שבמידה וכל שחקני הבית יוחתמו, וכמובן שהקפטן, שחקן הנשמה, והסמל הכי גדול של הקבוצה סתיו אלימלך בינהם, אוהדי הקבוצה יחרימו את המנוים בשנה הקרובה.

בנוסף, היום הציעה הפועל באר שבע לבלם הצעיר והמצטיין עוז יפרח(21) חוזה לחמש שנים במועדון.
    השחקן היה אחד מהבלמים הטובים בליגת העל בשנה שעברה, ואף היה שחקן ההגנה היחיד ששיחק באופן קבוע בנבחרת האולמפית של ישראל.
    לאחרונה התענינו בשחקן מכבי חיפה, מכבי ת"א, ובמיוחד הפועל ת"א ששלחה לשחקן(שרק עוד חודש יסיים שירות צבאי) חוזה לשנתיים.

הקבוצה תפגש בימים הקרובים עם שחקן הספסל(שכבש את שער הניצחון בתוספת הזמן במשחק הראשון באינטרטוטו מול הקבוצה האלבנית) אורן סגרון, ותבקש ממנו לקצץ כ25% בשביל להשאירו בקבוצה.

http://images.one.co.il/images/d/gg31858.Xxx
    אברג'יל, סופי וסגור, חוזר לשתפ פעולה עם האווירון בבאר שבע

נאור, חולם שוב ושוב על היום שאלי זינו כבר לא יהיה במועדון.

7. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

עידכונים לגבי הזרים:
    1. הקשר האחורי בונדיאה - שהיה המועמד מס' 1 של גוטמן לעמדת הקשר האחורי, לא יגיע לבאר שבע בגלל העובדה שהקבוצה הרומנית שמחזיקה בכרטיסו לא מעונינת להשאיל את השחקן, אלא רק למכור אותו במחיר של 250 אלף דולר.

2.השוער קומן - למרות שסיכם את תנאיו במועדון, ולמרות שהוא השוער מס' 1 ברשימה של גוטמן, הוא ככל הנראה לא יגיע לבאר שבע.
    כמו בונדיאה, הקבוצה של השוער מעונינת רק למכור אותו ולא להשאילו.
    הפועל באר שבע לעומת זאת, מעונינת רק להשאיל את השוער.
    ההצעה האחרונה של באר שבע נשלחה לארג'ס ביום ראשון, באר שבע מציעה השאלה לעונה אחת עם אופציה לרכישה.
    באר שבע נתנו לקבוצתו אוליטמטום עד ליום שישי הקרוב כדי להחליט בעניין השוער.

3. הבלם דיטה - נבחן בקבוצה זה שלוש שבועות וחצי ולא הרשים את גוטמן.
    ביום שבת נגמרים לו המבחנים בקבוצה, הנטיה היא לשחרר אותו.

4. הבלם צ'יטה - יגיע בעוד חדש ביחד עם מייקל אוסי(סעיף 6) להיבחן בקבוצה.

5. זולה מטומונה - יגיע עוד זמן קצר לארץ ויצטרף לאימוני הקבוצה.
    אלי זינו מתכנן לרכוש את השחקן ולהשאילו לקבוצה בליגה הלאומית.

6. מייקל אוסיי - נפצע לפני שבוע במדי קבוצתו קוטקו ולכן המבחנים שלו נדחו.
    אמור להגיע בעוד חודש להיבחן בקבוצה.

7.פמי אופבונמי - הרשים את גוטמן, וסגר את תנאי הכספים בקבוצה(55 אלף דולר לעונה), חסרה רק החתימה הרשמית.
    אמור להגיע עוד חודש לתקופת מבחן של שבוע, ואם ירשים, הפועל באר שבע תממש את הסיכום שיש לה
    עם השחקן.

* במילים אחרות, עוד חדשות יגיעו החלוץ מייקל אוסיי, הקשר - חלוץ פמי אופבונמי, והבלם צ'יטה למבחנים בבאר שבע שיקבעו האם הם יחתמו בקבוצה.

ידיעות חדשות בקשר לבאר שבע:

http://hbs.co.il/images/galinivanov.Xxx

אלי גוטמן עתיד לצאת בסוף השבוע לבולגריה על מנת לחזות במשחק בגומלין בין גנק למארק דופניצה במסגרת האינטרטוטו על מנת לחזות בגאלין איוונוב, בלמה של דופניצה .
    איוונוב בן ה 29 שיחק ברוב הקריירה בקבוצת צסק"א סופיה, ואף רשם 5 הופעות בנבחרת הבולגרית , רובן כמחליף, כולל 2 הופעות במסגרת מוקדמות היורו האחרון.
    במסגרת צסק"א שיחק איוונוב ב 136 משחקים , סה"כ יש לו 186 הופעות בהן כבש 8 שערים.
    איוונוב היה אמור להצטרף לרן הצרפתית אולם לבסוף נשאר בצסק"א ממנה עבר לד.סי יונייטד האמריקאנית על מנת לשתף פעולה עם מכר וותיק :חריסטו סטוייצקוב.

http://hbs.co.il/images/ivanovandharito.Xxx

"הוא הבלם שתמיד רציתי " אמר עליו מאמן היויניטד רוי הודסון לאחר ההחתמה שהוסיך כי מלבד משחק ראש טוב מדובר בשחקן עם טאץ טוב .
    בדי.סי שיחק איוונוב בהרכב ואף כבש 2 משחקים, בפברואר הוחלט שלא להאריך את חוזהו והוא חזר לבולגריה במרץ האחרון על מנת לייצב את ההגנה הרעועה של מארק טופליצה שם שיחק 90 דקות מלאות בכל 12 המשחקים האחרונים בעונה שחלפה .

http://hbs.co.il/images/robi_sraga.Xxx .

מלבד איוונוב נמצא ברשימת המועמדים גם רובי סראגה הסלובני, שוערה בן ה 25 של מאריבור בעבר ושוערה של סמרטנו מהליגה הסלובנית הראשונה בעונה שחלפה, סראגה שיחק במשך כל העונה (כ 30 מחזורים) בהרכב הראשון של סמרטנו מהחלק התחתון בליגה הסלובנית, אלי גוטמן עדיין לא התייאש מהאופציה של דנוץ קומאן .

8. rivaldo משתמשים של כבוד היכל התהילה

הפועל ב"ש מסתבכת עם שחקני הרכש.

אלי זינו מחתים את שטראוס ושוקי נגר , וגוטמן לא מתלהב משני השחקנים האלה ומחתים את דדי בן דיין לעונה נוספת,ומחפש שוער זר.
    שגיא שטראוס ושוקי נגר קיבלו רמזים שהקבוצה רוצה לסיים איתם את הקשר שכמעט ולא החל.
    http://www.sportline.co.il/photos/striker7926big.Xxx

שטראוס ונגר לא מתכוונים לוותר על החוזה שלהם בב"ש.

הפועל באר-שבע מבקשת מקפטן הקבוצה , סתיו אלימלך , להפחית ב50 אחוזים משכרו.
    השחקן כמובן מסרב בתוקף לוותר על סכום כזה.

במשחק אימון אתמול,סיימה הקבוצה בתיקו מאופס בקרית שלום מול מכבי ת"א
    http://planet.nana.co.il/asqqaf/119.Xxx

9. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

כפי שהראל ציין, שוקי נגר בדרך החוצה מהפועל באר שבע למרות שהוא חתם לפני כשבועיים על חוזה לשנה בקבוצה, בעקבות החתימה דדי בן דיין בקבוצה:
    עכשיו זה רשמי, הפועל באר שבע הודיעה לשוקי נגר שהיא איננה מעונינת בו לשנה הבאה.
    בפגישה שנערכה עם יושב ראש המועדון, אלי זינו, אמר זינו לנגר: "אני הייתי מעוניין בך לשנה הבאה, אולם אלי גוטמן חפץ בדדי בן דיין. בעקבות העובדה שדדי בן דיים חתם לעונה נוספת אנחנו מודיעים לך שתחפש קבוצה אחרת לעונה הבאה.
    הפועל באר שבע במצבה הכלכלי לא יכולה להחזיק שני מגינים שמאלים במחיר גבוהה, ולכן אתה משוחרר מהמועדון".
    נגר יצא מהפגישה ואמר:
    " חתמנו כמו ג'נטלמנים, ונסיים דרכנו כמו ג'נטלמנים".
    לאחר תגובה זו של המגן ניתן היה להבין שאולי הפועל באר שבע לא תאלץ להיכנס למאבקים עם המגן.
    אולם, לאחר הפגישה עם עורך דינו, הוא נשמע שונה:
    "יש לי חוזה בהפועל ב"ש ואני מתכוון לכבד אותו. שיעשו מה שהם רוצים, זו זכותם. אני עובד אצלם והם לא עובדים אצלי. יותר מזה אין לי מה להגיד".
    עו"ד יוסי גייר, פרקליטו של נגר, אמר "אם זאת ההחלטה של הפועל ב"ש, אנחנו מתכוונים לפעול בהתאם. בשלב זה כל עוד שוקי נגר לא מצא קבוצה אחרת, יש לו הסכם עם הפעל ב"ש והוא ימשיך להתאמן כרגיל בקבוצה".
    :aa1:

במילים אחרות, למירוסלב וייס ולשגיא שטראוס, מצטרף הקיץ עוד שחקן שהפועל באר שבע הולכת להפר את ההסכם איתו ולהכנס איתו למאבקים, שוקי נגר.
    הפועל באר שבע, מודל 2004.

עסקת אברג'יל הושלמה
    הפועל ב"ש השלימה את עסקת שאילתו של יניב אברג'יל ל אחר שאלי זינו הגיע לסיכום עם אלי טביב.
    עפ"י הסיכום ב"ש תשלם לכפ"ס 40 אלף דולר עבור השאלתו של השחקן לעונה הקרובה.
    לאברג'ל מיועדת ע"י גוטמן עמדת הקשר הימני עמדה בה משחק ומרשים בימים אלו מייקל אוסי הגנאי.
    במקביל מחפשים בהפועל ב"ש בלם כשכרגע המועמדות העיקרית היא של גאלין איוונוב הבולגרי כשבמקביל בודקים בקבוצה אפשרויות נוספות .

ולסיום, סוגיית אופיר חיים ואיסטנבולספור:
    אופיר חיים נחת בארץ לאחר שהתאמן באיסטנבולספור בתחושה שהמגעים עם הקבוצה התורכית מאוד רצינים, "עכשיו המו"מ הוא בין העו"ד שלי להפועך ב"ש, לפני שיצאתי אלי זינו אמר לי 'אני לא אעצור את ההתקדמות שלך, סע לשלום" ואני מאמין שהוא יעמוד במילה שלו .
    בכל הקשור לעמידה של הקבוצה התורכית בחוזה אופיר חיים רגוע "בגל שהם בפירוק בעצם הקבוצה שייכת לממשלת תורכיה שהקצתה 8 מליון דולר תקציב לקבוצה ולכסף הזה יש ערבויות של הממשלה" הסביר השחקן שכמעת ממתין להתפחויות במו"מ בין עו"ד שלו לבין אלי זינו.

10. rivaldo משתמשים של כבוד היכל התהילה

הפועל באר-שבע תצא למחנה אימונים באוסטריה מה20 ליולי עד ה28 ליולי.

הקבוצה תשחק משחקי אימון מול לוגנו(שוויץ),אוסטרבה(צ'כיה) וברשיה (איטליה). לקבוצה מתוכנן גם עוד משחק או שניים עם יריבה מקומית.

11. לירן מנהל כללי מנהל כללי

הבנתי שאופיר חיים סיכם את תנאיו בקבוצתו בטורקיה...

כואב. כואב לי לראות את השחקן הזה עוזב אותנו, שחקן שבא כ"רכש", אבל מהר מאוד הפך לשחקן בית לכל דבר שנתן את הנשמה שלו למען הקבוצה והאוהדים. לא סתם הוא בהחלט השחקן האהוב ביותר על הקהל.

כל אחד פה חושב שבקבוצה שלו נמצאים שחקני נשמה, אין הרבה שחקני נשמה בארץ אם בכלל אבל שמדברים על נשמה זה רק אופיר חיים. שבא ולא התבייש לבכות מול המצלמות ולבקש סליחה מכל אוהדי הקבוצה, זה קרה בעונת העלייה שהפסדנו בבית לבית שאן במשחק שהיה אמור להיות משחק העלייה הוא בא בסוף המשחק והזיל דמעות מול המצלמות ופשוט רק ביקש סליחה מהקהל זה כל מה שהוא אמר. וכמובן אחרי ההפסד בגמר הגביע נגד הפועל ר"ג הוא לא התבייש לבכות כמו ילד מול המצלמה ושוב לא דיבר מעבר לכך שהוא איכזב אותנו, את האוהדים. השחקן הזה נכנס ללב של כל אוהד באר שבע, אופיר חיים הוא שחקן בית של הפועל באר שבע.

השחקן עם הכי הרבה נשמה בארץ. אוהבים אותך אופיר חיים.

12. rivaldo משתמשים של כבוד היכל התהילה

עצוב שהוא עוזב,אבל בגלל שכולנו אוהבים אותו,אנחנו מאוד מאוד שמחים בשבילו, שרק יצליח שיהיה שם סופרסטאר כמו פיני בלילי שהשאיר במו רגליו את אינסטבולספור בליגה,עכשיו שאופיר יעשה את אותו דבר ואולי יותר יוביל אותם לאיזה זכייה היסטורית בגביע או מקום באירופה.

http://www.nrg.co.il/images/archive/gallery/139/622.Xxx

רק שז'ינו לא יעשה לו בעיות ! !

וגם זה השחקן הראשון שיוצא מבאר-שבע לשחק באירופה !
    תמיד זה היה מב"ש לחיפה ואז לאירופה,עכשיו זה מב"ש ישר לאירופה,אנחנו גאים בך אופיר,רק שתצליח !

13. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

קצת עידכונים על הפועל באר שבע:
    הפועל באר שבע נפרדת מסיסטון
    הפועל ב"ש ודיוגו סיסטון הגיעו להבנות על פירוק החבילה בין הצדדים, לסיסטון כידוע היה חוזה ארוך טווח בב"ש אולם לאחר העונה האחרונה בה היתה אכזבה מיכולתו הוחלט להפטר מהטאלנט הבראזילאי .
    כעת על ב"ש לטפל בסוגיה שנותרה פתוחה מול ואסקו .
    בסיסטון מעונינות מס' קבוצות מליגת העל.

ובעוד סיסטון עזב את הקבוצה, חמזה מוחמד נחת היום בארץ .
    הפועל ב"ש סיכמה עם הגנאי מוחמד חמזה בן ה 24 , קפטן קבוצת קינג פייסל מגאנה ושחקן הנבחרת הלאומית .
    בב"ש טוענים שמדובר בקשר אחורי בעל יכולות התקפיות גבוהות, בעונת 2003 אגב כבש חמזה 4 שערים .
    בבדיקת שערך אתר האוהדים של באר שבע נראה שחמזה יכול לשחק הן כשחקן הגנה הן בקישור והן כחלוץ.
    חמזה שכאמור נמנה על נבחרת גאנה ומצויין כשחקן מנוסה ואחד מהחשובים שבקבוצת קינג פייסל, בעבר שיחק בקבוצת ריאל טאמלה ונחשב לכוכב של הקבוצה, כמו כן חמזה שיחק בקוטוקו שם שיתף פעולה עם מייקל אוסי.
    מהמידע שהגיע לידי אתר האוהדים של הפועל באר שבע עולה כי מדובר בעסקה יקרה מאוד, אולי היקרה ביותר בתולדות הפועל ב"ש.

http://hbs.co.il/images/hamza.Xxx
    מוחמד חמזה, העסקה היקרה בתולדות באר שבע?

ומייקל אוסי הגנאי ממשיך להרשים.
    השחקן, שיכול לשחק גם כקשר ימני, גם כקשר מאחורי החלוץ וגם כחלוץ הרשים רבות את הסגל המקצועי.
    במידה ואופיר חיים יעבור לטורקיה, אוסיי יוחתם מידית.
    אם זאת, בבאר שבע עדיין לא ויתרו על הבאתו של פמי אופבונמי .

בעמדת הבלם יש לאלי גוטמן מועמד מעניין לטענתו, אולם השם שלו לא יפורסם לפני תום הבוררות עם וייס.

ולירן והראל, בקשר לאופיר חיים, אני מסרב להכין דברי פרידה מהשחקן הענק הזה עד שהכל יהיה סופי.
    גם עם הוא סיכם את תנאיו בטורקיה, מכאן ועד למעבר יש דרך ארוכה.
    כרטיס השחקן שלו שייך לבאר שבע שמוענינת רק למכור אותו ולא להשאיל אותו.
    בעקבות עובדה זה, מחירו יהיה מ200 אלף דולר(המחיר שהוא נרכש ממכבי ת"א) ומעלה, זינו כניראה ידרוש עליו 250 אלף דולר.
    אז עד שהקבוצה הטורקית לא תסכם למחיר שזינו דורש, העיסקה רחוקה מסיום.

ובקשר למחנה אימונים, היריבות במחנה הם יריבות מאוד חזקות.
    ברשיה האיטלקית, שאני לא חושב שאני צריך להציג אותה.
    לוגנו שהיא אחת מהקבוצות החזקות בשוויץ.
    וכמובן, אוסטרובה מצ'כיה, הקבוצה שממנה מגיעים הכוכבים הצ'כים לאירופה(הקבוצה של מילאן בארוש).
    מדובר על הקבוצה הצ'כית העיקרית שמספקת כוכבים צ'כים לאירופה.
    בקבוצה משחק היינץ שהיה אחת מההפתעות ביורו האחרון והציג יכולת מצוינת.
    ככה שבכל מקרה יש אופציה של החלפת חולצות בסוף המשחק. http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/biggrin.Xxx

נ.ב
    הראל, אופיר חיים הוא לא השחקן הראשון שיוצא מבאר שבע לאירופה.
    אולי שכחת איזה מגן אגדי שיצא מבאר שבע ישירות לליברפול לפני עשרים שנה?

ולמנהלים, הגיע הזמן שתתחילו לעדכן את הכותרת מתחת לנושא.
    הניצחון הראשון באינטרטוטו היה כבר לפני חודש וחצי.
    תשנו אותו ל"יוצאים לאוסטריה למחנה אימונים"

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏17/7/04
  14. לירן מנהל כללי מנהל כללי

גם אני יודע שזה עוד לא סגור אבל אולי אני מנסה סתם לפתוח פה ובסוף הוא ישאר בקבוצה...

15. ניקניק Member

3-1 למכבי הרציליה יניב אברגיל הציג יכולת בנונית אוסי שיחק טוב
    חומזה שחיק מחצית והציג יכולתטובה