הפועל באר שבע - הדיון הרשמי

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Alvaro Recoba, ‏29/5/04.

1. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

נפתח נושא ואתה בתגובה לא התייחסת לכלום ולשום דבר.
    זה כמו שיפתח נושא על חיפה ואני אגיב, טוב נו מכבי חיפה ** ****(אני שמתי את הכוכביות, כי הרמז מובן).
    כבוד זה לא רק לא לירוק לאדם בפנים, זה ההגינות לא להרוס נושאים טובים ולקשר הודעות לנושא.

ועכשיו, חזרה לנושא:
    היום קיים מועדון האוהדים של הפועל באר שבע מסיבת עיתונים בתגובה למהלכים האחרונים בהפועל ב"ש ולמהלכים שנרקמים בימים אלו , לפניכם הדברים שנאמרו ע"י האיש שייצג את מועדון האוהדים של הפועל באר שבע, היושב ראש, דודו עזריה:
    במהלך השנים האחרונות הקפדנו לתמוך בקבוצה ולתת לה גב, הגענו למשחקים המרוחקים ביותר, ועודדנו בלי הפסקה .
    במהלך העונה למרות חוסר שביעות הרצון שרובינו חשנו ומתוך תחושת אחריות המשכנו לעודד ולנסות לדחוף, את חוסר שביעות רצוננו הבענו בפגישות עם המאמן.
    עובדות אלו חייבות לגרום לזעקה שלנו היום להדהד בראשה של ההנהלה, ושל כל האוהדים :
    אנחנו כאן על מנת להזהיר את ההנהלה מפני שחרורם של שחקני הבית של הקבוצה.
    שחקנים כמו אסי רחמים,תומר חליבה,עוז יפרח וסתיו אלימלך הם הפועל ב"ש, לשחרור של שחקנים שכאלו יהיה מבחינת ההנהלה מחיר כלכלי לא קטן, שלא לדבר על העובדה שהקשר בין שחקני הבית של הקבוצה לאוהדים הוא הבסיס למה שנעשה בכל הקשור לעידוד שלנו.
    אנחנו כאן על מנת להעיר את האוהדים שישנים היום ועלולים להתעורר בסוף הקיץ כשאוסף של שכירי חרב ילבש את החולצות האדומות שאנחנו כ"כ אוהבים.
    יתכן ואנחנו קופצים מוקדם מידי, אבל מאחר ואנחנו "בוגרי" מכירת החיסול של אלי להב, והעובדה שאז לא היה גוף מאורגן של אוהדים שינסה למנוע אותה היוותה את הבסיס להתארגנות שלנו אי שם בימי הליגה השנייה, אליה כך אנחנו חוששים אנחנו נחזור בסיומה של הקריסה, גורם לנו להתריע ולהיאבק, מוטב מוקדם מאשר מאוחר מידי.

במהלך השנים כאמור עשינו צעד ענק לקירובה של הקבוצה לאוהדים שלה, צעד שתרם לא מעט לקבוצה מבחינה מקצועית וכלכלית, יחס מזלזל לשחקני הבית , והתעלמות מרצונו של הקהל לראות אותם פה מהווה סטירת לחי לפעילות שלנו.
    אנחנו קוראים להנהלת הקבוצה לפתוח מיידית במו"מ אמיתי עם שחקני הבית , אנחנו מצפים מהנהלת הקבוצה לקיים חוזים ארוכי טווח עליהם היא חתומה עם שחקנים, בדיוק כפי שאנחנו מצפים משחקנים לקיים הסכמים שכאלו.
    מכיוון שהפועל ב"ש היא גוף ציבורי שנמצא בבעלות פרטית, אנחנו קוראים לראשי העירייה שמעבירים בכל שנה סכומים ניכרים מכספי הארנונה שלנו לקבוצה להתערב בנעשה, שכן ללא שחקני הבית מאבדת הקבוצה את הצביון והקשר שלה לעיר באר שבע.
    שכן למרות הבעלות הפרטית הקבוצה שייכת לאוהדיה שמכניסים לקופתה מיליוני שקלים בשנה,לעיר ולנגב בכלל .

בימים הקרובים בכוונתנו לארגן הפגנה גדולה שתצא מהאצטדיון ותגיע אל מול בניין העירייה, אנחנו קוראים לכל מי שהקבוצה יקרה לו להצטרף אלינו לקרב על עתידה של הקבוצה .
    שקלנו לקרא לאוהדים שלא לרכוש מנויים, אולם לאחר התלבטויות רבות החלטנו לבסוף שלא לעשות זאת, למרות שבכוונת רבים מאיתנו לא לרכוש מנויים עד להתבהרות העניינים, כפי שציינתי לשחרורם של שחקני בית עלול להיות מחיר כלכלי מבחינתה של הקבוצה.

בהמשך הוסיף אריגיא ברגר כי אוהדי הקבוצה לא באים לדרוש מהקבוצה תקציבים גבוהים , אבל כן באים לדרוש לנצל נכון את הכסף שיש, הראיון שנתן אלי זינו היום בידיעות נתן לא מעט תחמושת בידי האוהדים, האמירה שלו אודות העובדה שהוא מעריץ את אלי להב שבה והוזכרה , כמו גם העובדה שלטענתו המכירה של אליניב ברדה בשעתו ובלסינג קאקו העונה לא פגעו בקבוצה .
    האוהדים גם הביעו את דאגתם ממצבה של מחלקת הנוער.
    "אלי גוטמן אמר לנו בפגישה עמנו כי שחקנים ישראלים בכירים לא מעוניינים להגיע לבאר שבע, להביא שחקן זר איכותי ככה הוא התבטא בראיון לעיתון אנשים זה כמו לעשות עקירת שן ללא הרדמה, החשבון הפשוט שאנו עושים הוא שהדבר היחידי שעליו אפשר לבנות הוא שחקני הבית" .

לסיכום נקבע כי המחאה מכוונת להעיר את אוהדי הקבוצה מצד אחד, להפעיל לחץ כבד על עירית ב"ש שמשלמת 1.2 מליון ש"ח מכספי הארנונה שלנו אוהדי הקבוצה, ועל ראשי הקבוצה שיבינו שלפגיעה בשחקני הבית יהייה מחיר כלילי כבד .
    לתחילת השבוע הבא מתוכננת הפגנה גדולה, עם תופים ודגלים שתחל באצטדיון ותמשך בצעדה עד מול רחבת העיריה .

2. ניקניק Member

אחלה עבודה גבר!
    תמשיך לעדכן!
    אנחנו במקום 4 מקוםה מוות והגרוע ביותר !
    תראו את נתניה שנה שעבר כבר לא בליגה הבחירה
    ביתר כב רלא במקוםמות הראשונים!
    הפועל פתח תקווה הדרדרה למטה!
    מקום 4 מקום גרוע ביותר
    אני מאוד מקווה שבאר שבע תישאר בליגה אני מוכן לוותר על איצטדיון זרים אינטר טוטו
    בשביל שתישאר קבוצה כזו בליגה
    ואסי לאאאאאאאאאא אל תלח! עוז אני ממש אבל ממש רוצה שישאר! הוא הול אני מת!
    http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/new_shocked.Xxx

3. ניקניק Member

וזוהי יריבתנו באינטר טוטו!
    Vllaznia כך צריך להטות את שמה של יריבתנו לגביע האינטרטוטו.

הקבוצה האלבנית סיימה את העונה במקום ה-3 עם 68 נקודות.

- כך נראית טבלת הליגה האלבנית:

80 נק' Tirana
    71 נק' Dinamo Tirana
    68 נק' Vllaznia
    67 נק' Partizani
    52 נק' Teuta
    42 נק' Lushnja
    41 נק' Shkumbini
    40 נק' Elbasani
    29 נק' Besa
    14 נק' Flamurtari
    במשחקה האחרון הביסה את Lushnja בתוצאה 4-1.

נשיא המועדון: Myftar Selgjekaj

נשיא המועדון הקודם Myftar Çela נרצח כאשר נורה פעמיים בראשו ע"י שותפו לעסקים.

מלך השערים של הקבוצה כמו אופיר חיים בבאר שבע הוא גם מלך שערי הליגה.
    Vioresin Sinani כבש העונה 36 שערים. לקבוצה יש עוד 2 כובשים מצטיינים Edi Martini עם 17 שערים ו- Hamdi Salihi עם 14 שערים

כך נראית טבלת מלך השערים האלבנית:

Vioresin Sinani - Vllaznia 36
    Daniel Xhafa - Flamurtari and Teuta 21
    Indrit Fortuzi - SK Tirana 20
    Abilio Neves Dos Reies - Partizani 19
    Edi Martini - Vllaznia 17
    Ilir Qorri - Dinamo 15
    Fjodor Xhafa - SK Tirana
    Devi Muka - SK Tirana 14
    Hamdi Salihi - Vllaznia
    January Ziambo - Dinamo 13
    Edmond Kapllani - Besa 12
    Migen Memelli - KF Elbasani

משנת 1930 זכתה ב-9 אליפויות ב-5 גביעים ופעמיים בסופר קאפ האלבני.
    משנת 1970 היא סיימה 4 פעמים במקום השני ו-9 פעמים במקום השלישי.

קצת סטטיסטיקה מגביעי אירופה השונים מתוך האתר uefa.com:

Competition AP Pld W D L GS GA

ECCC 3 8 3 0 5 9 16
    ECWC 1 4 2 0 2 6 2
    UEFA Cup 3 6 0 1 5 1 12
    UEFA Super Cup 0 0 0 0 0 0 0
    Total
    7 18 5 1 12 16 30

AP- הופעות
    PLD- משחקים ששוחקו
    W- נצחונות
    D- תיקו
    L- הפסדים
    GS- שערי זכות
    GA- שערי חובה

דנדי הסקוטית מביסה את Vllaznia בתוצאה 3-0, השערים:
    Steve Lovell 1-0
    http://www.thedees.co.uk/site/images/downloads/video/uefa3.r m
    Nacho Novo 2-0
    http://www.thedees.co.uk/site/images/downloads/video/uefa4.r m
    Gavin Rae 3-0
    http://www.thedees.co.uk/site/images/downloads/video/uefa5.r m

בעונת 2001/02 נוצחה פעמיים ע"י גאלאטאסריי הטורקית
    2-0 במשחק הראשון בטורקיה ו 4-1 במשחק השני באלבניה.
    סה"כ 6-1 במסגרת שני המשחקים.

לקוח מהאתר הרישמי http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/tongue3.Xxx http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/tongue3.Xxx
    קשה קשה

4. Alvaro Recoba משתמשים של כבוד היכל התהילה

אחלה פרטים אחי... יו"ר שנרצח ע"י שותפו? לא עלינו...

בכל מקרה, פורסם עכשיו ששגיא שטראוס כבר הוחתם כמחליף לאסי רחמים שעובר למ.ס. אשדוד.
    פורסם גם כי מחר יחתום אלעד בונפלד אצל דריקס והרציקוביץ'. לגוטמן ניתן אישור מז'ינו להבאת קשר ובלם וזינו דורש 50,000$ עבור רחמים אבל אנחנו צפויים לבוררות בעניין כי אין הסכמה.

5. rivaldo משתמשים של כבוד היכל התהילה

ועכשיו הפועל באר שבע מצאה מחליף לאסי רחמים.

שגיא שטראוס חתם בבירת הנגב לשנתיים,ויקבל את אפודת השוער הראשון.

6. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

כואב, כואב.
    מוותרים על סמל ושוער שנותן בשנתיים האחרונות עונות נהדרות בשביל שוער בינוני ופוזיאסט.

תודה לך אלי זינו.
    היום סגרת לי באופן סופי את השאלה האם לקנות מנוי או לא.
    אני שנה הבאה לא אקנה מנוי, ועם לא יקרה משהו דרסטי, גם לא אבוא למשחקי הקבוצה.
    במשך שלוש שנים פיספסתי משחק אחד, היום אני אומר דיי.
    זה הגיע רחוק מידי, זאת לא הקבוצה שלי.
    קבוצה שבונה עצמה על 5 זרים ו3 שחקני רכש היא לא הפועל באר שבע שלי.
    אני אמשיך לאהוד את הקבוצה ולעקוב אחרי כל תוצאה שלה, אבל אותי לא תראו במגרשים.
    היה כיף כל עוד החלום נמשך אבל אני לא מוכן לעבור את 98 שוב, אני לא יעמוד בזה.
    אני יעשה הכל בקיץ כדי שעוד ישאר משהו שנה הבאה, אבל אני החלטתי, עם המאבק שלנו בקיץ יכשל ולא נשמור על צביונה של הקבוצה כקבוצה שבונה עצמה על שחקני בית והקשר שלהם לאוהדים, אני במגרשים יותר, לא אהיה.

7. דל-פיירו המלך Member

מצטער צודק לחלוטין
    יציאה לא במקום,עדיף לשתוק מאשר לכתוב שטויות...

פתחת פה באמת דיון על רמה,ושיהיה לכם בהצלחה עם הבעיות הכלכליות שלכם,אני מוכן כמחווה להחזיר לכם את ברדה!

בכל מקרה הוא לא יהיה בתוכניות של רוני בשנה הבאה אם רוני מתכוון באמת להביא חלוץ זר טוב...

8. Alvaro Recoba משתמשים של כבוד היכל התהילה

אתה צודק 100% משה, אני מתרגש כשאני קורא את ההודעות שלך אבל אם לז'ינו יש בעיות למה הוא לא מחפש רוכש לקבוצה או שותף?

9. דל-פיירו המלך Member

אם שגיא באמת חתם אצלכם אני חושב שמקצועית הרווחתם,כי השנה בזמן שקמארה היה באליפות אפריקה הוא הציג יכולת טובה מאד ונראה שהתגבר על כל הפציעות והתאונות...

מעניין לראות אם הוא באמת יהיה השוער הראשון,איך הוא ישתלב שוב כשוער בהרכב הראשון בקבוצה שמתחרה בליגת העל...

10. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

הוא מחפש שותף, הוא מחפש מישהו שישקיע מיליונים בקבוצה אבל לא יהיו לו זכות להחליט בעניני הקבוצה.
    אתה רואה אדם שנכנס לשותפות כזאת?

נ.ב
    לא רוצים את שטראוס, רוצים את אסי.
    אסי חוץ מהיכולת שהוא הביא למגרש הוא היה סמל, הוא היה מנהיג.
    היה את המהיג הרועש(סתיו) ואת המנהיג השקט(אסי), לפי מה שהבנתי גם סתיו בדרך הביתה.
    בקשר לשטראוס, הוא לא האשם היחידי.
    מעל שטראוס, בשבילי לפחות, תמיד תרחף הרוח של אסי.
    תמיד אני ישווה אותו לאסי.
    מצטער, את התרומה של אסי לא מוחקים ביום וגם לא בשנה.
    לרחמין, שוער צעיר, שהפועל ת"א הציעה לנו להשאלה לעונה, הייתי עוד יכול לשתוק, לשטראוס לא.

11. MaDot Member

לא יודע מה להגיד לך אחי
    אתה לא יחיד ב"ש לא היחידה
    הרבה עוזבים מגרשים כי פשוט אין מה לראות ואין על מה לשלם

צודק!

12. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני בחיים לא עוזב בגלל סגנון כדורגל או זהות המאמן.
    אני? שליוותי את באר שבע בכל חור בלאומית.
    שבמשך 3 שנים בליגה השנייה הפסדתי רק את משחקי החוץ מול הקבוצות הערביות(לא היה אישור בזמנו מההורים בגלל הבלאגן שהיה).
    אני שהייתי עם עוד 50 מול הרצליה, ועם עוד 100 מול הפועל רמת גן, ועם עוד 20 בחולון, אותי רק דבא אחד יכול להזיז, צביונה של הקבוצה שלי.
    בעבר שאלו אותי עם הייתי רוצה להיות כמו מכבי חיפה, ישר עניתי לא, אמרתי שביום שנהיה כמו חיפה אני כבר לא אבוא למשחקים.
    והיום הזה קרב.
    חשבון פשוט, 5 זרים בטוח יהיו בהפועל באר שבע עונה הבאה.
    סיסטון נשאר, בלם אחורי וקשר אחורי בדרך, הוא רוצה חלוץ מהיר, כפי שזינו אמר "פנטום", והוא בטח יביא זר בעמדה של אלעד בונפלד שעזב.
    תוסיפו לזה את דדי בן דיין ושטראוס זה כבר 7.
    תוסיף לזה את העובדה שבמידה ורמי אליהו לא ממשיך הוא בטח יביא קשר זה כבר 8.
    היחידים שישחקו הם עוז/אלול, חליבה, אופיר(שבשבילי הוא שחקן בית).
    3 שחקני בית, 8 שחקני רכש.
    תודה, אבל לא בשבילי.

נ.ב
    הכל תלוי בתוצאות המאבק.
    הפסד במאבק של האוהדים בקיץ, ולכן הפסד של שחקני בית, רמי, עוז, אופיר, סתיו, חוגג ואחרים לא יתנו לי ללכת למשחקים.
    מצטער, המוח אומר לא לקנות מנוי ולהיכנס עם הזמנות וכרטיסי ילד, הלב לא מסוגל.
    הלב רואה את בוני ובוכה.
    הלב רואה את אסי ובוכה.
    הלב יודע מי הבאים בתור ובוכה.
    מזמן לימדו אותי שלפעמים צריך לשמוע ללב.
    הפעם זאת אחת מהפעמים האלה.

13. דל-פיירו המלך Member

בלי קשר לכדורגל,מדוט העלה פה נושא חשוב שבאמת קורה בארץ ולי במיוחד...
    הוא אמר שאוהדים רבים עזבו את האיצטדיון,לי זה קרה בצורה דרסטית,מילד עם מנוי שלוש שנים ברצף,לא הלכתי בשנתיים האחרונות למשחק אחד...
    הייתי בטוח שהתבגרתי,שמעניינים אותי דברים אחרים ורק קצת בגלל רמת הכדורגל ואני שם לב שזה לא רק לי זה לכולם ככה,הליגה ישראלית פשוט ירדה בכמה וכמה רמות...

הדרך חזרה "לפסגת" הכדורגל תהיה ארוכה מדי,אני חושש...

מעניין שדווקא מדוט רשם שאוהדים רבים מאוכזבים,אם אני לא טועה,אתה אוהד עכו שעלו ליגה השנה,אתה צריך להיות מאושר מהקבוצה שלך,לא? http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/tongue.Xxx

14. לירן מנהל כללי מנהל כללי

שקלתי הרבה אם להגיב פה בכלל.... אין לי יותר מדי מה להגיד.

עד השנייה האחרונה לא האמנתי שאסי רחמים יעזוב, זה כל כך כואב אין לכם מושג כמה. השחקן הזה כל כך אהוב פה שזה מדהים גם אחרי התקופות הרעות שלו אף אחד לא העז להגיד מילה רעה עליו. אני מקווה שזה לא תחילתו של קיץ רע עבור באר שבע.

אני מבין את משה שנמאס לו מהקבוצה אבל אני לא יכול לא לבוא למשחקים. גם אם שנה הבאה ניאבק בתחתית כמו לוזרים אני לא יכול לא להגיע לאצטדיון וסרמיל שסופי שבוע. אף מאמן, אף עסקן, אף שחקן ואף אחד אחר לא יגרום לי לנטוש את הקבוצה הזאת ויהי מה ולא משנה באיזה ליגה נשחק.

15. Alvaro Recoba משתמשים של כבוד היכל התהילה

אגב, משה, הדיווחים מספרים על כך שגוטמן לא מוכן לקבל את החתמתו של שטראוס ודורש לשחרר אותו ולהחתים רק את רחמין. אולי הוא חושב שהחלפת ה-ם ב-ן לא תהיה משמעותית לאוהדים http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/wink.Xxx סתם, זה בטח בגלל שהוא רואה שאוהדי ב"ש כועסים על החתמת שחקן רכש נוסף, בעוד אצל רחמין זה לא אותו דבר מכיוון שהוא כישרון צעיר.