העולות החדשות :: הרטה ברלין ואיינטרכט בראונשוויג

הנושא בפורום 'פורום כדורגל גרמני' פורסם ע"י OriRR, ‏19/7/13.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

ד"א את מי שזה מעניין בן שהר שוב מחוץ לסגל של הרטה.
    כנראה שהרמה שלו תואמת לזאת של הליגה הרביעית ולא לזה של הראשונה. מה שמעורר שוב תהיות למה האריכו איתו את החוזה.

2. HapoelFan ואיפה שתגידי אני מתייצב

דווקא קראתי השבוע שהוא תורגל בהרכב השני של הרטה במשחקים הפנימיים באימון. חבל לי עליו http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/dunno.Xxx

3. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

לא מעניין אף אחד כשיש להם את אדריאנצ'ו ראמוס ה- :aaa8: אייכה, ערן? :aaa021: בשביל ערן אני לא רוצה לפתוח פה, אבל 7 מ-9 להרטה כשראמוס מצטיין עד עכשיו. מישהו פה כנראה מאוד רוצה להיות בסגל של פקרמן לברזיל 2014 http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/rolleyes.Xxx

4. HapoelFan ואיפה שתגידי אני מתייצב

אגב, לגבי בן, הוא כנראה היה פצוע בתקופה האחרונה ורק השבוע חזר להתאמן, אז אולי בגלל זה כל ההיעדרויות מהסגל.

5. eran levy Member

ראמוס, כפרה עליו.
    אתמול הוא לא היה במיטבו, אבל גם הרטה לא. המזל הגדול הוא שהמבורג לא ממש מתפקדת, ואת מעט המצבים לקראת הסיום עצר קראפט האחד והיחיד, לטעמי ה-שחקן של הרטה, יותר מכל אחד אחר בסגל.
    אתמול ראמוס הבקיע שער פשוט והיה במקום הנכון לדחוק פנימה, אבל השער כולו של בן חתירה עם מסירת אמן וניקו שולץ עם הפריצה פנימה.
    לפני המשחק ניתחו את הניצחון שעל פרנקפורט, והרטה קבוצה מתואמת להפליא עם שחקנים חכמים שמשתפים את חבריהם כל הזמן. באמת תענוג. תודה לאל.

נערך לאחרונה ב: ‏25/8/13
  6. צור ש. Member

דסקל מדווח בטוויטר שבן רוצה לעזוב את הרטה למכבי חיפה.
    לא מפתיע

7. HapoelFan ואיפה שתגידי אני מתייצב

מכבי תל אביב שוב עושה קולות בנוגע לבן שהר.. ה'בילד' מפרסם שהם שוב פנו בנוגע אליו. שהר עצמו אמר שהוא "לא חושב על מעבר", הסוכן שלו עם זאת אישר כי הם פנו.

8. OriRR Member

אם הוא חכם, אסור לו לעזוב חזרה לישראל. גם אם לא בונים עליו בהרטה אם אני הוא הייתי מעדיף לעבור בהשאלה לקבוצת בונדסליגה שנייה, ליגה שהוא יכול להצליח בה הרבה יותר.

9. HapoelFan ואיפה שתגידי אני מתייצב

לא מסכים עם זה. מכבי חמים על חלוץ ישראלי. אם הוא עובר לשם הוא מקבל מקום בטוח בהרכב וזו גם ליגה שהרבה יותר קל להצליח בה, בטח כשאתה במכבי. הוא יהיה גם חלק מהליגה האירופאית, הוא חוזר למשפחה שלו, לארץ שלו, זה מעבר מושלם - כמו שהוא חזר להפועל לפני שלוש שנים.

10. eran levy Member

אז מה אם מכבי חמים על חלוץ ישראלי? אסור לבן לחזור לארץ, כמו שאורי אמר עדיף לרדת לבונדסליגה 2 מאשר לחזור לארץ. ליגה אירופית, אולי היא מרגשת לבנטינים שכמונו, אבל אף פעם לא הבנתי מה הביג דיל לשחק שניים וחצי משחקים מול קבוצה מפולין, מרומניה ומצרפת ולהעניק לכך איזושהי הילת קודש שתמשוך שחקנים לקבוצות ישראליות. מה באמת עדיף - טורניר קצר בליגה האירופית או עונה שלמה בבונדסליגה (ולטעמי אותו הכלל חל בהשוואה לבונדסליגה 2)? כל גרוייטר פירת ומינכן 1860, שלא לדבר על האנובר ובאייר, שוות אלפי מונים יותר מצמד משחקים מול פאוק סלוניקי וסטנדרד ליאז?.

עריכה: שכחתי להוסיף: בן לא יחזור לארץ, הוא יודע מה טוב עבורו.

נערך לאחרונה ב: ‏29/8/13
  11. HapoelFan ואיפה שתגידי אני מתייצב

קודם כל, עד כה בגרמניה ממש לא הלך לו. לא בליגה הבכירה ולא בליגה השנייה. הוא צריך לשחק. הוא צריך דקות משחק. הוא צריך להחזיר לעצמו את הביטחון ולבנות לעצמו מחדש את המוניטין. אני לא בטוח שהוא יצליח לעשות את זה בליגה השנייה.

אגב, אני אוהב שאתם אומרים "עדיף שיילך לליגה השנייה" - אבל מי אמר שרוצים אותו שם בכלל?

12. eran levy Member

אוקיי, אני באופן אישי לא אומר יותר שעדיף לו לליגה שניה כי כמו שאמרת - אף אחד לא מצפה לו שם כרגע.
    אבל לומר שלא הלך לו עד עכשיו זו טעות. הוא שיחק בליגה השניה 18 משחקים, מה רע בזה? אולי לאלה שמצפים להרכב ראשון ותשעים דקות בכל משחק. בן יודע שזה לא ככה וגם אתה יודע שזה לא עובד ככה. מעניין שכל העולם ואחותו חורצים גורלות אחרי שלושה מחזורים, מאיפה הנהירות - שלא לומר היהירות - הזו? (אין כאן דבר אישי, רק דעה אישית שלי על ראיית הדברים הקולקטיבית).

13. OriRR Member

לא הלך לו בליגה השנייה כי הוא שיחק בקבוצת צמרת כמו הרטה. אתה חושב שאין לו מקום בקבוצה כמו אאלן או אינגלושטאט?

14. HapoelFan ואיפה שתגידי אני מתייצב

מקום בקבוצות האלה יש גם לטימו פוקי, גם לאדריאן ראמוס, סמי אלאגוי, לאסוגה, וואגנר, הונטלאאר. להמשיך או שהבנת?

@ערן

מה רע בזה? אין בזה רע. אבל בן שהר, מאז גיל 16, תמיד "נחשב" לחלוץ מפוצץ כישרון ופוטנציאל. ואתה יודע, בינינו, הוא עד היום לא מיצה אותו. ועוד משהו, זה גם לא נראה שהוא הולך למצות אותו בזמן הקרוב. אני הייתי מת שהוא יצליח כשחקן, בפרט בבונדסליגה, אבל מעמסת החלוצים שיש בהרטה, בנוסף לפתיחת העונה המצוינת של ראמוס ואלאגוי, בינתיים לא מותירה שום מבט חיובי אל עבר עתידו של בן.

שחקן כדורגל צריך לשחק כדורגל. לא לשבת על הספסל. וכן, אם הוא רוצה לשחק הוא צריך לעבוד קשה ולהוכיח את עצמו באימונים ואז זה כבר עניין של מאמן. אבל יש לו מתחרים קשים מדי. זה כמו טימו פוקי בשאלקה. הסיכוי שהוא יראה דשא כשחקן הרכב הוא רק אם כל החלוצים פצועים. והנה הוא עוזב לסלטיק. הוא לא טיפש. הוא מבין את המעמד שלו. הוא רוצה להתקדם? יש מספיק קבוצות שישמחו לקבל אותו בידיים פתוחות בהן הוא באמת יוכל להצליח.

אני לא אומר שבן צריך לעזוב סופית את הרטה ואת גרמניה. אבל הפעם הקודמת שהוא הגיח ארצה עשתה לו טוב. הוא פרח, הוא היה בכושר, הוא כבש, הוא עשה את מה שהוא אוהב. הוא שיחק. הוא קיבל ביטחון, הוא בנה את שמו מחדש. בינתיים, אם תשאל היום אנשים מי זה בן שהר, הם יענו לך "אה, זה חלוץ שגדל בהפועל תל אביב, עבר לאירופה ומאז לא שומעים ממנו כל כך". ולמה? כי אין מה לשמוע. ואני אוסיף - אני גם לא חושב שהוא טעה בדרך שלו ובינתיים הוא עשה מסע גדול באירופה וצבר הרבה ניסיון. ראה הרבה מקומות שונים, חווה הרבה, למד הרבה. אבל, לדאבונו הרב, הוא לא הצליח להשתחל להיות שחקן הרכב. פקטור. האיש של המאמן.

תאמין לי שאישית, אני לא רוצה שהוא יחזור ארצה למכבי. הוא ישדרג אותם. הוא יצליח, כי הוא חלוץ מצוין שמחכה להתפוצץ. אבל בשביל הקריירה שלו זה מעבר חשוב. והוא לא טיפש. ואני גם מאמין שהכסף של מכבי יצליח להביא אותו עד ה2.9. וגם הרטה לא תעמוד בדרכו יותר מדי - ואז זה נותן את החותמת הסופית למעמד שלו ולכמה באמת, אבל באמת תופסים ממנו בברלין.

15. eran levy Member

בעונה שעברה רשם בן 16 דקות ב-13 המחזורים הראשונים, אח?כ הוא שיחק בשמונה משחקים רצופים, שישה מהם בהרכב הראשון. משם פחתו דקות המשחק שלו, אבל עדיין היתה לו נוכח?ות במשחקים. אני מודה - אני משוחד, מאוד רוצה בהצלחתו וגם מכיר אותו אישית, ואני מאמין בו וביכולת שלו לשחק בבונדסליגה, הוא מתאים לליגה הזו כמו כפפה ליד.

מצב נושא:
הנושא נעול.