העולות החדשות :: הרטה ברלין ואיינטרכט בראונשוויג

הנושא בפורום 'פורום כדורגל גרמני' פורסם ע"י OriRR, ‏19/7/13.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. צור ש. Member

בן שהר טיפש.
    חלוץ עם פוטנציאל די גדול שמחרבן את הקריירה שלו עם קבלת החלטות נוראית.

להאריך את החוזה שלו בהרטה? על סמך מה? בליגה השנייה לא קיבלת דקות, אז בליגה הראשונה פתאום כן תקבל? מניח שבינואר (אם לא לפני) נשמע על זה שהוא רוצה להיות מושאל או להימכר לקבוצה אחרת.

אולי הליגיונר הבא שיחזור לארץ.

2. eran levy Member

למה טיפש? בגלל שהוא מאמין בעצמו? בגלל שהמאמן שלו רוצה אותו בסגל? ולמה בכלל לומר על מישהו "טיפש" רק בגלל שלא מסכימים עם הצעד שלו? העונה עוד לא התחילה אבל המסקנות כבר נורות לאוויר? לא רציני.

3. צור ש. Member

סליחה הוא לא טיפש, לדעתי הוא עשה צעד טיפשי וממשיך להחריב לעצמו את הקריירה.

העונה אמנם עוד לא התחילה אבל תרשה לי להיות סקפטי לגבי מעמדו אחרי העונה שעברה שם.
    ברור שנדע רק אחרי כמה מחזורים מה באמת המעמד שלו והאם משהו השתנה,
    אני בספק אם נראה שינוי משמעותי.

ושוב, אני מאוד מקווה שאני טועה כי אני מחזיק מבן חלוץ טוב מאוד שיכול להצליח באירופה.

נערך לאחרונה ב: ‏6/8/13
  4. eran levy Member

המאמן שלו רוצה אותו, מיכאל פריץ לא הסכים לשחרר אותו, בן רוצה להיות כאן - קשה להבין למה הוא צריך לעזוב.
    מה היית ממליץ לו לעשות במקום לחתום לשנתיים בברלין?

ואם כבר בישראלים בגרמניה עסקינן, איך אתה רואה את המעבר של אלמוג לאינגולשטדט?

5. צור ש. Member

הייתי ממליץ לבן לבדוק עם המאמן שלו האםב ניגוד לעונה שעברה - העונה הוא מתכנן לתת לו דקות.
    אם כן, טוב שנשאר. במידה ולא - בן היה צריך לבקש להיות מושאל לקבוצה בה ישחק באופן קבוע או פשוט לבקש להימכר. אך ורק לקבוצה שהגיוני שיקבל בה הרבה דקות משחק.

אני חושב שאלמוג עשה את זה הצעד הנכון.
    הוא הבין שלא בונים עליו בנירנברג והוא לא יקבל שם הרבה צ'אנסים ולכן החליט לרדת ליגה ולעבור לקבוצה בה יש לו סיכוי לקבל מספר רב של דקות.
    צריך ביצים בשביל זה ואלמוג לקח החלטה נבונה ונטולת אגו.

נערך לאחרונה ב: ‏6/8/13
  6. eran levy Member

לדעתי לא צריך ביצים בשביל זה. למה צריך להיות גיבור גדול כדי לשחק בבונדסליגה 2? הייתי ממליץ לכל שחקן שיכול לקחת את בודסליגה 2 בשיא הרצינות. עוד לא ראיתי ישראלים שמצליחים כל כך בליגה השניה, ומצד שני יש שם שחקנים כמו אידריסו וקאצ?ונגה, גם הם צריכים ביצים? הם יכולים להשתחל בקלות לכל קבוצת צמרת בישראל.
    ףבן דיבר עם המאמן שלו והוא רצה שיישאר. כל דיון על הבטחת דקות הוא מצחיק בעיניי. ומה אם בן לא מצליח? גם אם אלאגווי לא יהיה בכושר הוא ייצא מההרכב, גם ראמוס. היחיד שנהנה מבטחון בהרטה זה קראפט, גם רוני. כל השאר חייבים להוכיח את עצמם בכל פעם מחדש. בן שמע את יוס, החליט לקחת את האתגר והוא זה שיעשה את ההבדל. אחרי העונה הראשונה של יוס אני יכול לומר לך שאם יש מישהו ששמות לא עושים לו את זה - זה יוס.

7. צור ש. Member

הביצים מיוחס רק לכדורגלן הישראלי שנותן יותר מדי חשיבות למה יגידו, אלמוג הפעם הוכיח שהוא לא שם על אף אחד. וזה ראוי לפרגון בנוף המקומי.

אני פשוט לא חושב שמשהו משמעותי ישתנה העונה.
    ברור שרק הזמן יגיד, אבל יש לי הרגשה שבן לא יקבל יותר מדי דקות.

8. eran levy Member

הביצים שאתה מדבר עליהם שייכים לזן הנחות יותר של שחקנים ישראלים, לא על אלו שאנחנו דנים בהם כאן. אפשר לחשוב מה שרוצים עליהם, שנכשלו, שטעו, שלקחו החלטות טפשיות, אבל על פי התיאוריה שלך שלומי ארבייטמן, מאור מליקסון, דודו ביטון, אלמוג כהן ובן שהר מתפארים באשכי יען.

אני ראיתי את בן במשך עונה שלמה, בכל משחק שהוא שיחק, ויש לו מקום בבונדסליגה, הוא שחקן לגיטימי שם. הוא חזק, מהיר, קשוח ולא דופק חשבון לשמות. ויש גם חלומות לאנשים, לא הכל בחיים זה פרקטיקה. תחשוב שאתה היית רוצה לשחק בבונדסליגה, פרמייר ליג, לא משנה איפה אבל הגשמת חלום או סתם רצון להיות בטופ של אירופה, נראה אותך עובר משם לבלגיה כי מישהו אומר לך ש?עדיף להוביל קבוצה ולהבטיח דקות?. לדבר רק על קריירה כנקודת מוצא זה פשטני מדי.

9. צור ש. Member

לא אמרתי שבן צריך ללכת לבלגיה, אל תלך לקיצוניות.
    הסיכוי של בן לקבל דקות משחק משמעותיות בבונדסליגה ישתפר פלאים ברגע שהוא ייתן עונה אחת טובה בקבוצה אירופאית טובה.
    תראה, אחרי הכל תסתכל סטטיסטיקה -
    עונה שעברה - 2 גולים ב-18 הופעות, עונה קודם 3 גולים ב-21 הופעות.
    לפני זה הייתה לו עונה מוצלחת בהפועל שבאה אחרי חוסר הצלחה באספניול.

אם בן מאמין שהשנה תהיה "עונת הפריצה" שלו והוא יצליח לקבל הרבה דקות ולהבקיע כמות יפה של שערים, סבבה. לי קשה להאמין שזה מה שיקרה.

בכל מקרה, שיהיה לו בהצלחה.

10. eran levy Member

גם אני לא אמרתי שהוא צריך ללכת לבלגיה, רק ניסיתי להמחיש משהו.
    אני טוען שהסטטיסטיקה היא מה שאנחנו לרוב מדברים עליו כי אנחנו לא יודעים יותר מסטטיסטיקה. אנחנו לא יודעים מה מוליך שחקן זה או אחר להחלטה א' או ב', וכל מה שנשאר לנו לבסס את דעתנו עליו הוא סטטיסטיקה ודעה אישית, וזה לא מספיק מבוסס. אנחנו גם מולעטים בכל מיני שטויות של התקשורת על שחקנים שצריכים לדרוש דקות משחק, כאילו המאמנים עובדים אצלם ולא ההפך, וזה הופך אותנו למקטרגים גדולים של שחקנים שאין לנו מושג למה הם החליטו כך ולא אחרת.

11. Echte Liebe Member

ערן. האם בגרמניה יש הסברים להדחתו של בן שהר מהסגל? לא ציפיתי שייפתח בהרכב, אבל לפחות בסגל.

12. eran levy Member

אין הסברים, אף אחד לא מתעסק בשאלה למה שהר לא בסגל. יודעי דבר לוחשים שזה מפני שכרגע יש יו רמוכנים ובכושר ממנו, וכאן בגרמניה בדרך כלל זה מספיק.

13. eran levy Member

אחרי הניצחון הגדול בשבת נכנסו שלושה שחקנים של הרטה ל-11 של השבוע ב-KICKER: נדיינג, ברוקס ומס' 1 במשחק - הוסוגאי.
    התבוסה של פרנקפורט היתה גם הפתיחה הגרועה ביותר שלה בבונדסליגה.
    פרט פיקנטי: בעונה שבעברה כבש ג'ון אנתוני ברוקס את שער הבוגרים הראשון שלו בקבוצה במחזור האחרון מול אנרגי קוטבוס (1:1). העונה כבר ברוקס את שער הבונדסליגה הראשון שלו במחזור הראשון.

14. eran levy Member

אוי הרטה, מתי כבר יתחילו לכתוב בפורום שלך ויתנו לך את הכבוד הראוי...
    למה זה עושה לי טוב לראות 2:2? כי הרטה לא היתה רעה, כי עד הדקה התשעים היא הובילה, כי השאיפות של הרטה לא בשמיים למרות החיזוק ( ואולי דווקא בשל החיזוק), כי ארבע נקודות בשני משחקים זה לא רע.
    ובמשחק הבא יש את המבורג בבית, אבל איזה המבורג נפגוש- של מחזור 1 או מחזור 2? לא, לא צריך להתלהב, בטח שלא אני שמנסה להטיף לשפיות ולא לקפוץ מפרופורציות אחרי שני מחזורים. נגד המבורג זה משחק חדש.

15. HapoelFan ואיפה שתגידי אני מתייצב

אני חושב שהרטה תפגוש המבורג משולבת: חצי מהמחזור הראשון וחצי מהמחזור השני. המבורג תגיעה מאוד פגיעה ועם ביטחון עצמי מאוד נמוך. הרטה בעיניי לא נופלת מהמבורג על אף שעל הנייר המבורג קבוצה יותר חזקה אם משווים שחקנים אינדיבידואלית. הרטה מסוגלת לקחת את כל הנקודות.

:aa1: איינטרכט בראונשוויג החזירה היום לשירותיה את קארים בלראבי, הקשר הימני בן ה23 שגדל במועדון ועבר לבאייר לברקוזן ביולי 2011. מדובר בהשאלה לעונה הקרובה.

נערך לאחרונה ב: ‏21/8/13
מצב נושא:
הנושא נעול.