העולות החדשות :: גרויתר פירת', פרנקפורט ודיסלדורף

הנושא בפורום 'פורום כדורגל גרמני' פורסם ע"י Ralph-Lauren, ‏8/7/12.

1. HapoelFan ואיפה שתגידי אני מתייצב

כריס, אני אגיד לך דבר אחד: גם אם גנבתם ניצחון, מי שניצחה היא פורטונה דיסלדורף ולא אאוגסבורג. עזוב שטויות, מה שזוכרים מהמשחק הזה זה מי לקחה את שלושת הנקודות. עשיתם ספתח יפה לעונה הקרובה, מברוק, עכשיו יש לכם אתגר גדול יותר נגד בורוסיה מנשנגלדבאך, אולי המבחן הראשון של מאייר בעונה הנוכחית. איך ההתרשמות שלך עד כה משחקני הרכש? כמה מהם שותפו אתמול, אגב?

2. Chris2509 Member

בדקתי עכשיו באתר של הבונדסליגה ואכן כתוב שם שאאוגסבורג בעטו 17 פעמים לשער. מקור אחר מראה לי 9 בעיטות. איכשהו זה נשמע לי יותר הגיוני, כי בתקציר שפירסמתי כאן [http://www.youtube.com/watch?v=fjYdYR8E81k] רואים בסה"כ 6 בעיטות של אאוגסבורג, אין לי מושג לאן נכנסות עוד 11 במשחק משעמם כזה...
    בכל אופן, בוא נתמקד בעיקר - משחק בינוני והגנתי של שתי הקבוצות, הרבה בעיטות חלשות ובעיטות מחוץ למסגרת.
    כשמגיעים לתכלס: שליטה בכדור זהה, מצבים מול שוער 2 לפורטונה, 2 וחצי לאאוגסבורג.
    אנחנו ניצלנו את זה, הם לא, אז די ברור שמגיע לנו לנצח במשחק הזה.

אני בהחלט יודע לבקר כשצריך, אבל איך שלא תהפוך את זה, אני לא מוכן להגדיר את המשחק הזה כ"גניבה", כי זה פשוט לא נכון. מי שצפה במשחק יודע.

3. Chris2509 Member

בהרכב שותפו 5 שחקני רכש, השישי נכנס בדקה ה60 והשביעי נכנס ב10 הדקות האחרונות.
    התרשמות ארוכה משחקני הרכש ומהקבוצה פירסמתי בסופו של העמוד השני באשכול הזה, אתה מוזמן לקרוא http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx

קטע בין הדקות ה66 וה80 אתמול בין פורטונה דוסלדורף לאאוגסבורג:

0:55
    "Schahin...SCHAAAAAAAHIINNNNN.­...DANI SCHAHIN!"י

11:25
    "Kruse...gut gemacht von Kruse...das wird doch nicht das 2:0 sein!...DAS IST DAS 2:0!
    SIND DIE KOMPROMISSLOS! Dieser Dani Schahin...Herzlichen Glückwunsch Norbert Meier!"

צמרמורת http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wub.Xxx

נערך לאחרונה ב: ‏26/8/12
  4. HapoelFan ואיפה שתגידי אני מתייצב

גרויתר פירת' מצרפת היום את אדו, חלוץ שאלקה שחזר למועדון מגלזנקירשן אחרי השאלה בבשיקטאש בעונה שעברה. אדו מצטרף לעולה החדשה בהשאלה עד תום שנת 2012, משמע - עד ה31.12.2012. עם תחילת חודש ינואר הוא יחזור לשאלקה והמועדונים לא הגיעו להסכמה על אופציה לקנייה בתום ההשאלה. לא ברור לי המהלך הזה ועוד יותר לא ברור לי הצורך של פירת' בחלוץ נוסף, הרי רק לפני שבוע או שבועיים התבשרנו כי דג'יבי פול חתם בקבוצה, חלוץ שמגיע מלוקרן תמורת 800,000 יורו. אני מקווה שבפירת' יודעים מה הם עושים ובכלל לא ברור לי הקטע הזה שאדו מגיע לפירת' לארבעה חודשים.

5. Chris2509 Member

עוד ערב נהדר מעניקה לי פורטונה שלי http://95erforum.de/wcf/images/smilies/fahne.Xxx
    0:0 ביתי בדרבי מול גלדבאך, משחק קשה מאוד ותוצאה מספקת בהחלט מבחינתי.
    בורוסיה היו עדיפים, ולדעתי יכולים ליהיות מאוכזבים. מצד שני, עם קצת יותר מזל הם גם היו מוציאים כדור אחד או שניים מהרשת שלהם, ככה שאני לא יודע עד כמה התיקו הזה מקפח אותם.

סיכום:
    גם במחזור השני פורטונה מפיקה מעצמה את המקסימום. שוב, מחמאות לנורברט מאייר.

גיפר כמעט גרם לי להתקף לב ב5 הדקות הראשונות, פתח עם תפיסת אוויר שהשאירה שחקן של גלדבאך להחמיץ מול שער ריק, ובשתי הבעיטות הבאות לא הצליח לקלוט את הכדור. אח"כ התייצב והיה טוב, רשום על שתי הצלות גדולות - אחת מהן הצלה אדירה באמת, בעיטה מ2 מטר שהייתה 99% שער.

ההגנה שוב הייתה מבריקה - משחק אחראי ומסודר מאוד מאחורה, ואחרי 180 דקות בבונדסליגה אנחנו עדיין ללא שער חובה. [הקבוצה היחידה, אגב, שלא ספגה אחרי שני משחקים. מחר זה יכול להפוך למקסימום 3 קבוצות].

החלק ההתקפי היה חד משמעית יותר טוב ומסוכן לעומת איך שנראינו באאוגסבורג - אבל עדיין חסר הדיוק בפס האחרון.
    בלינגהאוזן עם עוד משחק חלש, הרבה איבודים טעויות והרמות שלא מגיעות לשום מקום. צריך לדעתי לרדת לספסל.

בסה"כ -
    4 נקודות אחרי שני משחקים, הכנתי את עצמי לפתיחה הרבה יותר גרועה מזה :aaarse:

6. Chris2509 Member

לא יכולתי לראות את המשחק לצערי...אבל אחרי 3 משחקים - אפס הפסדים, אפס שערי חובה. 5 נקודות.
    פווווווורטונה :aaarse:

עריכה:
    רשמים שלי אחרי שראיתי את התקציר - שטוטגרט היו עדיפים כצפוי, אבל שוב הגנה משובחת הצליחה לשמור על שער נקי. פביאן גיפר עם שתי הצלות אדירות, איזה רפלקסים יש לבחור

נערך לאחרונה ב: ‏15/9/12
  7. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

כמובן הרבה מחמאות לפורטונה, אבל האמת היא ששטוטגארט היו חושך.
    בלי איביסביץ' אין לקבוצה ממש התקפה וקשרים קריאטיבים זה גם מצרך נדיר.
    במצב רגיל שטוטגארט היתה יכולה בקלות לנצח את המשחק, אבל לבדיה אוהב להכניס את הראש לאדמה ולשחק אותה יען.

8. aloneli Member

מה שעוד יותר מיוחד זה שפורטונה ב3 המשחקים שלה שמרה על שער נקי והיא כרגע הקבוצה היחידה שעוד לא ספגה שער בכל הליגה.

9. eran levy Member

אז פורטונה לא ספגה שער שלושה משחקים, מה הביג דיל?
    זה מה שמשמח כל כך? כל הקבוצות מעל פורטונה ספגו יותר אבל גם הבקיעו יותר. גם רוב הקבוצות מתחת לפורטונה הבקיעו יותר. כאוהד כדורגל, לא משנה איזו קבוצה, זה די מבאס לראות שני אפס אפס רצופים, ולא מתרגש מתיקו "טוב" כי "רק עלינו השנה".

10. Chris2509 Member

"כל הקבוצות מעל פורטונה", וגם כמעט כל הקבוצות שמתחתיה כרגע, הן קבוצות ברמה אחרת מפורטונה.
    אולי אתה מהצד יכול לטעון שתיקו אפס זה מבאס - אבל אני חותם מעכשיו על 0:0 בכל משחק עד סוף העונה. אני יכול לומר לך שהאוהדים כאן מאוד מרוצים מפתיחת העונה הזאת. וגם אני מרוצה, כי אני יודע שבאותה מידה יכולנו ליהיות עם אפס או עם נקודה אחת אחרי שלושה מחזורים.

נערך לאחרונה ב: ‏16/9/12
  11. eran levy Member

כריס, עם כל הכבוד לקבוצה שלך (ויש לי כבוד אליה, היא העיפה את הרטה לליגה השניה) - אם אתה מוכן לחתום על אפס אפס בכל משחק עד סוף העונה - בשביל מה אתה רואה כדורגל? בשביל מה אתה מתעניין בכדורגל? מה שווה הספורט הזה בלי שערים (שגם ככה מגיעים בקמצנות לעומת כל ענף ספורט אחר) - בשביל עוד עונה בליגה הראשונה? בשביל שנמשיך לראות משחק של הגנות במקום להיפטר מזה ולחזור למהות של הכדורגל - שערים? צריך להביט על הכדורגל לא מנקודת מבט צרה ביותר של אוהד קבוצה ספציפית, ואני די בטוח שרוב האוהדים בכל קבוצה בעולם לא היו מרוצים מאפס אפס בכל משחק עד סוף העונה. זה משעמם תחת.

12. Chris2509 Member

תשמע, "חותם על אפס אפס בכל משחק" זו צורת דיבור, זה לא בדיוק במובן המילולי. המסר הוא שאף תיקו 0:0 העונה לא יאכזב אותי. פשוט כך.
    יש עניין של ציפיות ומציאות, וכשאתה מצפה ש80% מהקבוצות ייתנו לך 2 או 3 חתיכות, ואז אתה רואה את הקבוצה שלך נלחמת ונאבקת ועומדת טוב בהגנה וסוחטת נקודה במאמץ ובזיעה, אי אפשר שלא ליהיות מרוצה.
    אני מרוצה מהתיקו מול גלדבאך, ואני מרוצה מהתיקו מול שטוטגרט. אני מרוצה מאוד מפתיחת העונה של פורטונה. ועם שלושת המשפטים האחרונים אני מבטיח לך שמזדהה כמעט כל הקהל של פורטונה.

13. aloneli Member

בשורה התחתונה פורטונה היא רק עולה חדשה עם המון שחקנים חדשים והיא השיגה 5 נקודות מתוך 9 כך שהיא יכולה להיות מרוצה.

14. Chris2509 Member

המגמה ממשיכה. 0:0 ביתי מול פרייבורג.
    משחק הגנתי עם ניסיון לצאת למתפרצות, השער המיוחל לא הגיע אבל ההגנה עשתה יפה מאוד את העבודה שלה. גיפר עם עוד משחק גדול, רשום על הנקודה היום. מסתמן כהימור מוצלח מאוד, אבל מישהו צריך לעבוד איתו על בעיטות שוער.
    אפשר להגיד שכל חלקי הקבוצה עבדו טוב היום. את ההתקפה אי אפשר להאשים פשוט כי לא היו לה יותר מדי מצבים. כדי להגיע לכאלה צריך לשחק קצת יותר מהר, אבל זה עוד יבוא.
    בעיטה של נאנדו בתוספת הזמן הלכה למשקוף, חבל.
    בסה"כ - יכול לחיות עם התיקו הזה, Auf geht's Fortuna!

פורטונה הקבוצה היחידה בכדורגל המקצועני בגרמניה שעדיין לא ספגה שער :aaarse:

נערך לאחרונה ב: ‏22/9/12
  15. Chris2509 Member

החלום ממשיך!
    ניצחון 2:0 על גרויטר פורת בחוץ.

נורברט מאייר עלה עם אותם 11 מהמשחק מול פרייבורג למעט וורונין שקיבל מנוחה. קן אילסו פתח במקומו והחזיר בשער.
    היציבות של פורטונה ממשיכה. ראינו את אותו סגנון משחק שמאפיין אותנו מתחילת העונה, רק שהפעם חד יותר ומדוייק יותר.

כל החולייה האחורית, פשוט קסם. אין מילים.
    גיפר אחת ההחתמות הגדולות של הקיץ. שוער עם רפלקסים מדהימים ושליטה אבסולוטית באוויר. הגובה שלו [1.96] והאיכויות שלו גורמות לו לשלוט ברחבה בצורה מוחלטת, כל כדור שמוגבה אני יודע שמסתיים בידיים שלו. גם על הקרקע, כאמור, הוא עושה עבודה גדולה, והיום הוא שוב אחראי על הצלה ענקית של 99% שער.

לבלס - מאלזס - לנגנקה - ואן דן ברג...רביעייה שהיא פשוט חומה.
    קו ההגנה שעומד בממוצע הכי קרוב לשער בבונדסליגה שייך לפורטונה, וזאת אחת הסיבות שאנחנו נראים כמו שאנחנו נראים מאחורה.
    לרביעייה הזאת מתווספים שני קשרים אחוריים, פינק ובודזק שמשחקים ביחד עוד מהבונדסליגה השנייה. צמד גרזנים.
    [פינק, אגב, כבש היום את הראשון בנגיחה מ15 מטר]

הקישור וההתקפה נראו היום הרבה יותר טוב מבמשחקים האחרונים. נחישות ודיוק בחלק ההתקפי הובילו לשני שערים שהורווחו במלחמה אמיתית.

כייף גדול לצפות בפורטונה, מדהים לראות איך מאייר חיבר 16 שחקנים בקיץ אחד והם נראים כאילו הם משחקים כבר שנתיים ביחד. רואים שהקבוצה מאוחדת ומחוברת. בדקה ה89 אקסל בלינגהאוזן עולה לשחק וחולף על פני כל הספסל תוך שהוא מקבל כיפים מכולם.

סיכום:
    פתיחת עונה פנטסטית, מעל לכל הציפיות. תודה פורטונה, תודה נורברט מאייר.
    5 משחקים, 9 נקודות. 0 הפסדים. 2 נצחונות חוץ על היריבות העיקריות שלנו בקרב נגד הירידה. 0 שערי חובה. הקבוצה היחידה שלא ספגה עדיין שער במסגרת רשמית. מעל דורטמונד בטבלה :aaa021:

http://media.bundesliga.de/media/images/00_imported_920/sgf_f95_fink_kopfballtor.Xxx

http://media.bundesliga.de/media/images/00_imported_920/sgf_f95_fink_jubel.Xxx

http://media.bundesliga.de/media/images/00_imported_920/sgf_f95_azemi.Xxx

http://media.bundesliga.de/media/images/00_imported_920/sgf_f95_temjubel.Xxx

:aaarse: :aaarse: :aaarse: :aaarse:

נערך לאחרונה ב: ‏25/9/12