העולות החדשות :: גרויתר פירת', פרנקפורט ודיסלדורף

הנושא בפורום 'פורום כדורגל גרמני' פורסם ע"י Ralph-Lauren, ‏8/7/12.

1. Chris2509 Member

לאאוגסבורג היה יותר כסף. לא הצלחנו לשמור על ההרכב [בייסטר חזר להמבורג, לוקימיה התפתה לכסף הגדול, רוזלר זקן מדי, ברוקר הלך עם הלב לקלן...]. שוב, אני מסכים שהבנייה הזו לא אופטימלית. אבל זה מה שהתנאים איפשרו, ואני בתור אוהד של הקבוצה מבין את זה.
    האם המהלך הזה ישתלם? נראה במהלך העונה.

גם אני הופתעתי מהעמדה של וורונין במשחק האחרון. שיחק ממש רחוק מהשער, אפשר לומר כמעט קשר פליימייקר [?]. הוא נראה טוב גם בעמדה הזאת, אבל אני מקווה שזה היה חד פעמי ושנראה אותו יותר למעלה במהלך העונה.

2. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

אז נשאלת השאלה, האם לא היה כדאי יותר במקום 17 שחקנים חדשים, להביא 10 שמתוכם 5-6 יהיו הגב של הקבוצה החדשה.
    מהרכש בנתיים רק בלינגהאוזן ואולי וורונין נראים כחיזוק איכותי. חלק גדול משאר שחקני הרכש כמו היוונים החדשים אני לא מכיר, אבל אני מתקשה לראות יותר מ2-3 שבאמת יהיו תוספת ראויה.
    לאווגסבורג היה אולי יותר כסף, אבל הם לא פיזרו אותו, שים לב שהם ניסו לחזק את עצמם בהשאלות. והיום יש לך לדוגמא בוולפסבורג יופי של אופציות להשאלה (לדוגמא לאקיץ').

האם גיפר יהיה השוער הראשון או אלמר?

3. Chris2509 Member

נאנדו רפאל, שטפן רייזינגר, דו רי צ'ה...כולם שחקנים לא רעים עם ניסיון בבונדסליגה.
    סטליוס מאלזס מפאוק אמור ליהיות בלם טוב.

5-6 שחקני רכש באו כדי ליהיות הגב של הקבוצה. כל השאר, פוטנציאלים עם סימן שאלה. אני שואל, למה לא? הם בחינם, והם ללא ספק מוכשרים. מה רע? מתוך כל הכמות הזו, בטוח כמה יתבררו כהצלחה שאפשר לבנות עליה לשנים הבאות. מי שיאכזב, ישוחרר.

גיפר יהיה השוער הראשון, הימור מעניין לדעתי.

4. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

אכן הימור מעניין מאד, בלברקוזן הוא נכשל בגדול וזה אחת הסיבות שהם פיזרו 7 מיליון יורו כדי להביא את לנו משטוטגארט. מקווה בשבילו ובשבילכם שזה יצליח.

נאנדו רפאל בשיאו היה שחקן בונדסליגה מוגבל לטעמי, מאז הוא רק ירד. לליגה השניה הוא חלוץ ראוי, לבונדסליגה לא, אלא אם ידע לשחזר את ימיו היפים. רייזינגר הוא בק אפ טוב, לא שחקן שהקבוצה יכולה להשען עליו ודו רי צ'ה?
    בניגוד לאבא שלו הוא שחקן בינוני למדי.
    אז כן לכולם יש ניסיון, אבל הם לא האלו שימשכו את הקבוצה למעל לקוו האדום (בניגוד לשחקנים כמו וורונין ובלינהאוזן, אבל הם לבד לא יכולים)
    על מאלזס כמו שאתה אומר, אמור להיות.

שוב, זה לא ביקורת, אלא אני באמת חושב שאפשר היה להרים סגל קצר יותר ולהשקיע כסף בחיזוק של עוד 2-3 שחקנים, גם בהשאלות, ולוותר בדרך על 5-6 שחקנים.
    בכל אופן, בא נקבע שנדבר שוב אחרי המחזור הראשון, אני אשמח לגיליון הערכה שלך לשחקנים עם הערות ומפה נדסקס הלאה.
    אני בכל אופן מאד מספט אותם ומחזיק לכם תאצבעות, קבוצה חשובה לבולי שלנו http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx

5. Chris2509 Member

רפאל, רייזינגר וצ'ה שחקנים בינוניים ומטה בקנה מידה של הבונדסליגה, ללא ספק. אבל בעונה טובה אני חושב ששלושתם מספיקים לקבוצה שנאבקת נגד הירידה - מה גם שלפי מה שנראה כרגע, לפחות שניים מהם יהיו שחקני ספסל.
    אני מציע גם לא לשכוח ולא לזלזל בשחקני הסגל שנשארו - אמנם לא מוכרים עדיין, אבל שחקנים שלדעתי יכולים "לסחוב את הקבוצה על הגב" כמו שאתה מבקש - יוהאנס ואן דן ברג, אנדריאס לאמברץ, אוליבר פינק, קן אילסו.

אני מחכה בקוצר רוח למחזור הראשון, מקווה מאוד שאני צודק בהערכות שלי ושהסגל הזה עוד יפתיע רבים http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx

נערך לאחרונה ב: ‏21/8/12
  6. Chris2509 Member

http://www.express.de/fortuna-duesseldorf/...2,16939798.html

נאנדו רפאל יקבל צ'אנס בהרכב?

http://www.express.de/image/view/2012/7/21/16939792,14188145,highRes,maxh,480,maxw,480,XSP04AXD_71-40876981_ori.Xxx.Xxx

נאנדו רפאל הגיע לפורטונה הקיץ כשחקן הרכש הכי מנוסה, עם 109 משחקים בבונדסליגה.
    במשחק הגביע בבורגהאוזן, נאלץ רפאל לשבת 90 דקות על הספסל לפני שנכנס בתוספת הזמן.

"זה בהחלט היה שונה מאיך שדמיינתי את היום הזה, אבל עכשיו אני רק נחוש יותר להוכיח למאמן שמקומי בהרכב" אומר רפאל. "אני נשאר רגוע, העונה עוד ארוכה. כרגע המטרה שלי היא לפתוח במשחק הבא מול אאוגסבורג".

במשחק הגביע הועדף רייזינגר על פניו של רפאל והחזיר למאמן עם שער ניצחון נגד קבוצה בה שיחק בעבר.
    רפאל מכיר את התחושה הזו: "באופן טבעי, המוטיבציה במשחקים נגד נגד קבוצה ששיחקת בה בעבר יותר גבוהה. שני המשחקים הראשונים שלנו בבונדסליגה הם מול אאוגסבורג וגלדבאך - שתי קבוצות בהן כבר שיחקתי".

נאנדו רפאל בהחלט לא מעוניין להישאר על הספסל במשחקי הפתיחה של פורטונה בבונדסליגה.
    "היו לי שנתיים יפות באאוגסבורג, למרות שהסוף לא היה אופטימלי. הצלחנו לעלות לבונדסליגה ולהישאר בה. המשחק מולם חשוב מאוד עבורנו, הניצחון בגביע ייתן לנו ביטחון".

נערך לאחרונה ב: ‏22/8/12
  7. Chris2509 Member

http://www.wz-newsline.de/lokales/duesseld...-atem-1.1078928

https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-snc7/400518_10151187423351948_2049500539_n.Xxx

נורברט מאייר: "אנחנו צריכים הרבה סבלנות"

פורטונה דוסלדורף וגם נורברט מאייר חוזרים לבונדסליגה.
    אחרי העלייה, המאמן בן ה-53 רוצה לשרוד בליגה הראשונה. דיברנו עם נורברט מאייר.

מר מאייר, עד כמה היה חשוב עבורכם הניצחון בגביע?

נורברט מאייר: הניצחון הזה היה נחוץ כי המטרה הייתה לעלות שלב.
    בגביע העיקר זו העלייה לסיבוב הבא.

מה מצפה לפורטונה ביום שבת מול אאוגסבורג?

מאייר: משחקים על נקודות הם שונים לחלוטין בטבעם.
    כעת אנחנו חייבים להוכיח את היכולת שלנו בתנאים של לחץ גדול, אנחנו חייבים לשפר את ניצול המצבים שלנו.
    הנקודה החיובית היא שהיה ניתן לראות במשחק האחרון ששיחקנו משחק מסודר טקטית, גם אם לא מושלם.

מה מצפה לשחקנים שלך בליגה הראשונה?

מאייר: אנחנו הולכים לשחק מול השחקנים הכי טובים שיש לגרמניה להציע. גם מבחינה טכנית וגם מבחינה קבוצתית. הקבוצה חייבת ללמוד להתמודד עם מצבים קשים, אסור לנו לאבד את הראש.
    בשביל הרבה שחקנים שלנו, הבונדסליגה הראשונה היא עולם חדש לגמרי.

כלומר, המטרה שלכם היא לשרוד בליגה?

מאייר: לפני ארבע וחצי שנים יכולנו רק לחלום על המקום שבו אנחנו נמצאים כעת.
    לאורך כל הדרך הלך לנו קשה וצמוד, ולמרות זאת הצלחנו. אנחנו צריכים הרבה סבלנות בעונה הקרובה.

איך אתה מתייחס לכך שבתקשורת פורטונה היא המועמדת מספר 1 לירידה?

מאייר: אני מאוד מתוח. השחקנים יודעים שיש עליהם אחריות גדולה. הם יעשו הכל בשביל להצליח ולעמוד באתגר הזה.
    אנחנו הולכים לעבוד טקטית, כרגע המשימה היא להתרכז בהכנות למשחק הבא.
    כל האוהדים והעיר מחכים לשריקת הפתיחה.

האם האופוריה גדולה מדי?

מאייר: לא, בכלל לא. זו חוויה מיוחדת וגדולה מאוד בשביל האוהדים.
    האוהדים שלנו לא צריכים יותר לשבת בצד בימי שני בבוקר בעבודה, כשאוהדים של גלדבאך, דורטמונד ושאלקה מדברים על המחזור האחרון. עכשיו הם חלק מזה.
    גם אם לא יהיה קל, הם רואים הכל בצורה מאוד חיובית ויודעים שהם יצטרכו המון סבלנות בעונה הקרובה.

מפריע לך שבשני משחקי הבית הראשונים לא תוכלו להנות מתמיכה מלאה של הקהל?
    [על פורטונה נגזרו שני משחקי "חצי רדיוס". רק 25,000 צופים מתוך 54,500 שהאיצטדיון מכיל יורשו להיכנס.]

מאייר: העובדה שלא נוכל לעלות בשני המשחקים הללו מול איצטדיון מלא בכלל לא מוצאת חן בעיניי.
    לא משנה מול מי אנחנו משחקים, אנחנו צריכים את התמיכה הנפלאה של האוהדים שלנו.

איזה קבוצות יסיימו למעלה, ואיזה למטה?

מאייר: במשאל שנערך ב"קיקר" הייתי המאמן היחיד שלא נתן הימורים בנושא הזה.
    אני מסתכל רק עלינו.

האם אתה מתחבט בלילות בשאלת ההרכב למשחק מול אאוגסבורג?

מאייר: כרגע אני לא עוסק בזה, החלומות שלי הם על דברים אחרים לגמרי.

מה אתה חושב על כך שאנדריי וורונין ביקר את רמת המשחק של הקבוצה בגביע?

מאייר: ההתבטאויות שלו היו מאוד מאופקות. זה שאנחנו צריכים להשתפר - את זה יודעים הרי כולם.
    הוא ביקר גם את עצמו, לא את האחרים. הוא רואה את עצמו כשחקן מוביל, וכך גם אני רואה אותו.
    בתור שחקן כזה, זה חלק מהתפקיד שלו להגיד דברים מסויימים.

האם אנדריאס לאמברץ, שעלה עם פורטונה את כל הדרך מהליגה הרביעית, יהיה שחקן מפתח גם בבונדסיגה?

מאייר: לומפי שמע ביקורות ונקטל אחרי כל עלייה. הוא הולך להילחם בשיניים כדי לעמוד במשימות שלנו - וכמובן שהוא לא היחיד.

נערך לאחרונה ב: ‏23/8/12
  8. Chris2509 Member

אני חסר מילים, מרגיש כמו בחלום.
    פתיחה פשוט חלומית, 2:0 על אאוגסבורג בחוץ. http://95erforum.de/wcf/images/smilies/fahne.Xxx http://95erforum.de/wcf/images/smilies/fahne.Xxx http://95erforum.de/wcf/images/smilies/fahne.Xxx

אני אשתדל מאוד לסכם את המשחק בצורה אובייקטיבית, למרות שכרגע הדבר היחיד שבא לי זה לשים כתר על כל שחקן בחולצה אדומה שדרך היום על המגרש.

ההרכב שפתח:
    גיפר; לבלס, מאלזס, לנגנקה, ואן דן ברג; בודזק, פינק, קרוס, בלינגהאוזן, וורונין; נאנדו רפאל

מערך של 4-5-1, שני קשרים באמצע, שני שחקני כנף, וורונין מאחורי החלוץ ונאנדו בחוד.
    המחצית הראשונה התאפיינה במשחק זהיר של שתי הקבוצות. פורטונה שיחקו אחראי והשאירו כמעט כל הזמן 8-9 שחקנים מאחורי הכדור. עמידה יפה בהגנה, לא איפשרנו להם להגיע למצבים אמיתיים.
    ההתקפה לא הייתה ממש קיימת ב45 הדקות הראשונות.

המחצית השנייה נפתחה בצורה דומה, עם עלייה קלה בקצב המשחק ומספר ההתקפות [של שתי הקבוצות].
    בדקה ה60, כשנורברט מאייר הוציא את רפאל האנמי והכניס את שאהין, שאלתי את עצמי למה לעזאזל לא את קן אילסו שכבר הוכיח את עצמו. את הצרחות שלי בשני הגולים המטורפים של שאהין ב20 הדקות הבאות, אני חושב שכל השכונה שמעה.

סיכום קבוצתי ורשמים שלי מהשחקנים -
    טבילת האש עברה בהצלחה הרבה מעל המצופה, הייתי חותם על תיקו לפני המשחק. הרבה מחמאות לנורברט מאייר שהכין את הקבוצה ואת הטקטיקה בצורה אופטימלית.
    ההתעוררות במחצית השנייה הניבה כמה התקפות יפות, במיוחד אלה שהובילו לשני הגולים.
    דני שאהין היה היום הפתעה אדירה ועד שיוכח אחרת, הוא אלוהי כדורגל מבחינתי. נכנס בדקה ה60 וכבש שני שערים מופלאים. שני השערים מצריכים טכניקה טובה וקור רוח גדול, דברים שלא ציפיתי להם מילד בן 23 שהגיע מהספסל של גרויטר פורת לספסל שלנו.

פביאן גיפר עם בכורה טובה. לא היו לו משימות קשות היום, אבל הוא שלט ברחבה ובאוויר ושידר ביטחון.
    כמה בעיטות שוער שלו הלכו לאיבוד ועיצבנו אותי קצת, אבל אני מקווה שזו הייתה התרגשות חד פעמית.

צמד הבלמים, מאלזס ולנגנקה, נראו טוב. את האיכויות של לנגנקה אני כבר מכיר, מאלזס עשה את המוטל עליו כמו שצריך.

המגנים - ואן דן ברג כרגיל מעולה.
    טוביאס לבלס - מול אאוגסבורג זה הספיק, קבוצות טובות יותר הולכות לחגוג עליו. היה מעורב בשער השני, אבל חוץ מזה, חלש.
    שחקן די מעצבן, מבחינתי ה"יואב זיו" של הבונדסליגה ושל פורטונה. פאולים מטופשים, חורים בהגנה, תרומה בהתקפה שואפת לאפס. הוא נלחם ומשתדל, אבל מבחינה טכנית הוא פשוט לא מספיק טוב לטעמי.

הקישור - אוליבר פינק ואדם בודזק עם משחק די טוב, שולטים במרכז השדה ונלחמים.
    לבודזק יש בעיה של יותר מדי צהובים, זה היה ככה בליגה השנייה וככל הנראה יהיה ככה גם בראשונה. התיקולים שלו לא הכי מתוזמנים, אבל בסה"כ שחקן טוב.
    הקישור ההתקפי - רובי קרוס נראה מעולה באגף ימין, היה פעיל ובישל את את שני השערים. בלינגהאוזן בצד השני היה נפילה, לא בעניינים בכלל, איבודים טיפשיים. לא הצליח לתרום למשחק.
    וורונין שיחק נחמד, רואים שיש לו איכויות, אבל הוא יכול יותר.

ההתקפה - נאנדו היה חלש ולא עשה כלום. על שאהין אין לי מילים http://95erforum.de/wcf/images/smilies/jubel.Xxx

תודה לך פורטונה על יום קסום :aaarse:

http://cdn.static.bundesliga.de/media/images/03_spieltagsgalerien/00_bundesliga/000001_saison_2012_13/01__spieltag/fca_f95_692_schahin2.Xxx

http://cdn.static.bundesliga.de/media/images/03_spieltagsgalerien/00_bundesliga/000001_saison_2012_13/01__spieltag/fca_f95_692_schahin.Xxx

נערך לאחרונה ב: ‏25/8/12
  9. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

שמח בשמחתכם, ניצחון שהיה הכל חוץ מברור מאליו במגרש קשה מול קבוצה מאד ביתית והכי חשוב נגד יריבה למאבק הירידה.
    שאפו

10. Chris2509 Member

11. nfcb משתמשים של כבוד היכל התהילה

מבחינת התוצאה אולי פתיחה חלומית, אבל מבחינת משחק, אני לא בטוח. האמת היא שדיי גנבתם את הניצחון, למרות שהיה 2:0. הייתם הפחות טובים והגעתם לפחות מצבים. יש עוד הרבה על מה לעבוד.

12. Chris2509 Member

לא יודע איזה משחק ראית, אבל זה די קישקוש. גם השדרן אמר שהמשחק היה מאוזן.
    אאוגסבורג הגיעו לשני מצבים וחצי כל המשחק, פעם אחת כששלחו את סיו לרחבה והוא בעט לרשת החיצונית, פעם אחת כשהוא נגח מרחבת ה5 החוצה, ופעם אחת כשבונסה נגח לידיים של השוער במחצית השנייה.
    אנחנו הגענו גם לכמה חצאי-מצבים כמו אאוגסבורג, אבל גם הגענו ל2 מצבים אמיתיים מול שוער ועשינו מהם שני גולים.
    שאר הנתונים, לדעתי, מצביעים גם כן על משחק מאוזן:
    שליטה בכדור: 55% אאוגסבורג - 45% פורטונה
    בעיטות: 9 אאוגסבורג - 7 פורטונה
    בעיטות לשער: 3 אאוגסבורג - 4 פורטונה
    הצלות שוער: 2 אאוגסבורג - 3 פורטונה

להגיד ש"גנבנו ניצחון"? ניתוק מהמציאות.

13. nfcb משתמשים של כבוד היכל התהילה

אמת, שלא ראיתי את המשחק. אבל ראיתי, כרגיל, את השפורטשאו של ARD. הגול הראשון שלכם בא משום מקום אחרי לא מעט מצבים לגמרי לא רעים של אאוגסבורג וכך גם השני. וכך גם הוגדר ע"י הכתב של השפורטשאו. אולי "גניבה" זה קצת מוגזם, אבל בכל זאת נהניתם מהרבה מזל שלא תוכלו לבנות להבא. היכולת הזו לא תספיק. מה שכן, השער השני היה יוצא מן הכלל.

14. eran levy Member

לא מדויק:
    בעיטות לשער: אאוגסבורג-17, דיסלדורף-9

לא הייתי מתרגש מדי מאחוזי החזקת כדור, גם אם מדובר בעשרה אחוזים זה רחוק מלעשות את ההבדל בין קבוצה טובה לרעה, בעיקר כשמדובר לרוב בהחזקת כדור באמצע המגרש.

גם אני צפיתי במשחק, ואני נאלץ להסכים עם NFCB - משחק לא טוב של השתיים, ואם לא הבכורה החלומית של סאהין היה המשחק נעלם בתהומות השכחה.

ועזוב אותך מ"קשקושים", לא תמיד צריך להגן על קבוצת הכדורגל שלך. אתה יודע - לפעמים אפילו הם יכולים לגנוב ניצחון. תאמין לי שאני יודע על מה אני מדבר, הרי אני אוהד הרטה... http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx

15. Chris2509 Member

בוא לא נשכח ש-
    א. זה היה משחק בית של אאוגסבורג, קבוצה מאוד מחוברת ומלוכדת, וקבוצה שלפני המשחק מולנו הפסידה בבית משחק 1 מתוך 10 האחרונים
    ב. אנחנו קבוצה עם 17 שחקנים חדשים = ייקח לנו הכי הרבה זמן להתחבר = אנחנו אמורים להשתפר יותר ויותר עם הזמן

לא גנבנו ניצחון, ואאוגסבורג לא שלטו במשחק. ניצלנו את המצבים המועטים שלנו, אאוגסבורג לא ניצלו את המועטים שלהם, זה כל מה שיש להגיד על המשחק הזה. השוער שלנו היה צריך לזנק בדיוק פעם אחת במשך 90 דקות.
    נהנינו ממזל? אני חושב שנהנינו מטקטיקה נכונה ומאמן חכם. צורת משחק הגנתית ומבוקרת, מה שמעיד על הערכה נכונה של איכויות הקבוצה ולא קפיצה מעל הפופיק. מתפרצות חכמות. חילוף מנצח.
    זה לא מזל, זה ההבדל בין מאמן איכותי לטירון בן 37.